Házená - Extraliga muži - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Zubří - 12. listopadu 2017   10:30

Plzeň
Plzeň
1' J. Tonar  • 2' Stehlík  • 3' Šindelář  • 4' Stehlík  • 5' Stehlík  • 9' Stehlík  • 11' M. Tonar  • 13' Šíra  • 14' Stehlík  • 15' J. Tonar  • 16' J. Tonar  • 19' Stehlík  • 20' J. Tonar  • 24' Stehlík  • 24' Poloz  • 25' J. Tonar  • 27' J. Tonar  • 28' J. Tonar  • 31' J. Tonar  • 32' M. Tonar  • 33' Šindelář  • 37' Poloz  • 38' Poloz  • 39' M. Ivancev  • 41' Šíra  • 44' M. Tonar  • 46' Stehlík  • 51' Stehlík  • 53' M. Tonar  • 54' M. Tonar  • 58' Jonáš
33:23
(19:14)
Zubří
Zubří
1' Šustáček   • 3' Reček   • 7' Š. Zeman   • 13' Válek   • 15' Válek   • 16' Holiš   • 19' Přikryl   • 21' Válek   • 22' Douda   • 23' Přikryl   • 25' Douda   • 28' Douda   • 29' Šustáček   • 30' Douda   • 33' Hrstka   • 34' Douda   • 36' Hrstka   • 39' Douda   • 48' Douda   • 57' Válek   • 58' Douda   • 60' Válek
Plzeň
Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Jonáš, M. Ivancev, Rom, J. Tonar, M. Tonar, Stehlík, Poloz, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt, Sedlák.
Bečička, Horák
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
780 diváků
Zubří

To je ode mě pro dnešek z plzeňské Lokomotivy vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dne a u dalších onlajnů se těším na počtenou!
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HC ROBE Zubří 33:23 (19:14)
Nejvíce branek: Stehlík 11/2, J. Tonar 8, M. Tonar 5 – Douda 8, Válek 6/1, Hrstka 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 4:4. ČK: Zeman (ZUB). Diváci: 780.
Duel je u konce, plzeňští hráči i fanoušci slaví skalp vedoucího týmu Extraligy! Domácí dnes předvedli sebevědomý výkon, výborně zahrál Jan Stehlík a Jakub Tonar, naopak hosté působili místy trochu bezradně. Ve druhém poločase Talent kontroloval vypracovaný náskok a nakonec vyhrál o deset branek 33:23. Zubří zůstane první, ale náskok se mu ztenčí, Plzeň poskočí tabulkou nahoru.
60'
Válek ještě snižuje střelou ze střední spojky.
60'
Sedlákovi zatím není první branka v plzeňském dresu přána! Střelou o zem z křídla trefil jen břevno.
60'
Začíná poslední minuta utkání, u míče domácí Talent.
59'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Žlutá karta pro realizační tým HC ROBE Zubří.
59'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
59'
Ze střely ani dvou dorážek teď neuspěli plzeňští střídající hráči Sedlák a Rom!
58'
Ale hosté snižují střelou do odkryté branky zásluhou Doudy.
58'
Plzeń hrála oslabení bez brankáře, trefuje se Jonáš.
57'
Válek svým sedmým gólem koriguje skóre střelou ze spojky.
57'
Po zákroku Herajta mohl jít dopředu opět dorostenec Petr Sedlák, ale proti dvěma obráncům nezpracoval přihrávku.
56'
Válek minul, do brejku vyrazil Sedlák, ale znovu ztroskotal na Malinovi!
56'
56'
První branky v plzeňském dresu se však zatím nedočká, Malina jeho sedmičku chytá.
56'
Jakub Tonar faulován při proskoku, na sedmičku jde právě Sedlák!
55'
Na palubovce se teď objevuje i starší dorostenec Plzně Petr Sedlák!
55'
Válek bez problémů proměňuje.
55'
Říha dostal pěknou přihrávku na pivota, byl faulován, první sedmička pro Zubří.
54'
Oddechový čas pro hosty.
54'
Teď vystihl hostující rozehrávku sám Michal Tonar, běžel sám na Malinu a zakončil sebevědomě pod břevno! Domácí jsou v euforii, Zubří v rozkladu, hostům se teď nedaří vůbec nic.
53'
Šindelář vystihl přihrávku Janíčka a Michal Tonar je úspěšný z rychlého protiútoku.
53'
52'
Další zákrok Filipa Herajta proti Doudovi, ale Jakub Tonar sám proti Malinovi neuspěl.
52'
Hosté hráli bez brankáře, nedokázali zakončit, tak to zkusil sám Filip Herajt, ale odkrytou branku přes celé hřiště o kousek minul!
51'
Jubilejní třicátá branka je na světě! Trefuje se Jan Stehlík ze spojky z vysokého náskoku.
51'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman), za ostrý zákrok na Jakuba Tonara.
50'
Herajt vyráží střelu Rečka, šance pro Talent na 30. branku!
50'
Tečovaná střela Doudy skončila mimo, Zubří zůstane u míče.
49'
Stehlík proměňuje střelou k tyči.
49'
Šindelář se dostal k zakončení, gól však dal až po odpískání. Hosté ale hráli v zakázaném území, sedmička pro Plzeň.
48'
Douda snižuje ranou z levé spojky o tyč, sedmý gól pro tohoto házenkáře Zubří.
47'
Kroky Milana Ivanceva, zubří má šanci snížit, ale už ztrácí opravdu hodně a byl by spíše zázrak, kdyby se hostům povedlo utkání zdramatizovat.
47'
Janíček z výskoku nemířil přesně.
46'
Plzeň vede už o deset, po dlouhé době se prosazuje Jan Stehlík, který proskočil hostující obranou!
46'
Domácí přišli o míč, ale Herajt vychytal pokus Poláška z křídla.
45'
Rychlý brejk to nakonec není, Plzeň to zkouší kombinačně, Zubří začalo osobně bránit Michala Tonara.
45'
Špatná přihrávka Hrstky, dopředu jde znovu Talent.
45'
Dnešní utkání sleduje 780 diváků.
45'
44'
Herajt vyráží pokus Přikryla z křídla, ale na druhé straně trefil Michal Tonar z vyložené pozice pouze břevno.
44'
Michal Tonar ukázal své kvality, zbavil se obránce a střelou o zem nedal Malinovi šanci.
43'
Domácí v plném počtu a jsou u míče.
43'
Doudova přihrávka sražená, dobrý obranný zákrok Michala Tonara.
42'
Plzeň se nemohla dostat k zakončení, při pasivitě nakonec střílel Jakub Tonar, ale o hodně minul.
42'
Hrstka však trefil jen břevno! Hosté by měli rychle začít proměňovat šance, rychle se jim totiž šance na body v dnešním utkání vzdaluje.
41'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář),a za ostré sražení Šíry.
41'
Pěkně sehraná akce domácích na Šíru, který sám proti Malinovi navyšuje náskok.
41'
Znovu to zkoušel Douda, Herajt vyráží.
41'
Říha nedokázal zpracovat přihrávku na pivota, ale byl faulován a Zubří zůstane u míče.
40'
Ale ani kombinace Plzně nebyla úspěšná.
40'
Talent se ubránil a znovu míří dopředu.
39'
Po Polozovi dává první branku v utkání i Ivancev.
39'
Zubří v plném počtu a Jakub Douda snižuje podstřelem k tyči.
38'
Ivancev přihrávkou přes šířku hřiště našel Davida Poloze, který se opět nemýlí.
38'
Herajt dobře vyráží pokus Hrstky ze spojky.
37'
Hosté se nemohou dostat k zakončení, signalizovaná pasivita.
37'
Plzeň využívá přesilovku, Stehlík vybídl křídlo Davida Poloze, který se trefuje dnes poprvé.
36'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman), za stažení Davida Poloze, který si seběhl na pozici falešného pivota.
36'
Je to o pět gólů jako na začátku poločasu, trefuje se Hrstka ze střední spojky.
36'
Krupa chytá schovanou střelu Jakuba Tonara.
35'
Ale domácí byli v obraně znovu pozorní, Michal Tonar vybojoval míč.
35'
Jakub Tonar pěknou přihrávkou vybídl ke skórování Stehlíka, který však nastřelil jen břevno!
34'
A Douda vzápětí snižuje svým pátým gólem.
34'
Šindelář vystihl přihrávku na pivota, ale následná akce domácích do křídla na Poloze nebyla přesná.
33'
Pěkně sehraná akce Plzně na Šindeláře, který z pivota dává gól střelou o zem.
33'
Herajt si sice sáhl na střelu Hrstky ze střední spojky, ale míč nevyrazil.
32'
Tečovaná střela Michala Tonara zapadla se štěstím pro domácí přesně pod břevno.
32'
Přikryl dostal přihrávku do křídla, ale skvělého Herajta nepřekonal!
32'
Technická chyba Zubří, ale Stehlík na druhé straně ze spojky minul.
31'
Jakub Tonar rychlou kličkou překonal obránce a poté zamířil přesně pod břevno.
31'
Plzeň u míče, začíná druhý poločas!
31'
První půle je u konce a byla velice bohatá na branky, zejména z domácí strany. V plzeňském týmu řádí dvojice Jan Stehlík – Jakub Tonar, kteří se podíleli na velké většině branek Talentu. Domácí jsou precizní v zakončení, ale i dobře brání. Zubří musí střílet převážně ze spojek, ale míří většinou přesně, zejména Radomír Válek a Jakub Douda. Přesto však hosté prohrávají o pět branek a budou muset ve druhém poločase, který začne přibližně v 11:17, pořádně zabrat. Domácí předvádějí sebevědomý výkon a po první půli jsou na dobré cestě ke skalpu vedoucího týmu Extraligy.
30'
30'
V posledních vteřinách ještě snižuje přesnou střelou z velké vzdálenosti Douda.
30'
Signalizovaná pasivita Plzně, Stehlík musel střílet, ale Krupa vyráží.
29'
Šíra faulován, ale je z toho jen devítka pro Talent.
29'
Šustáček úspěšný z rychlého protiútoku.
29'
Oba týmy hrají v plném počtu, Plzeň nedokázala přesně zakončit.
28'
Douda přesný ze spojky.
28'
Jakub Tonar dává další branku individuální akcí, už sedmý gól.
27'
Stehlík pozorný v obraně, vybojoval míč, další šance pro Talent.
27'
Více místa na hřišti využil Jakub Tonar, který dává další branku z pozice spojky.
27'
Za strkanici vyloučeni Šíra i Říha, hraje se 5 na 5.
27'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Tomáš Říha).
27'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
26'
Herajt chytá pokus ze spojky, Plzeň může opět navýšit náskok.
26'
Janíček dobře bráněn Šírou, je z toho jen devítka.
25'
Jakub Tonar na nic nečekal, vypálil ze střední spojky a dává svou pátou branku!
25'
S tečovanou střelou Doudy neměl Herajt co dělat, je sníženo.
24'
Herajt vyrazil podstřel Janíčka a Poloz využívá rychlý brejk!
24'
Stehlík je dnes nehlídatelný a trefuje se znovu z vysokého náskoku přesně k tyči!
24'
Další zablokovaná přihrávka Plzně, ale hosté hráli nohou.
23'
Přihrávka na Šíru byla sražená, Zubří vykombinovalo rychlý brejk až do křídla na Přikryla, který se trefuje pod horní tyč.
22'
Douda podstřelem nedal Herajtovi šanci.
22'
Stehlík sedmičku suverénně proměňuje.
21'
Michal Tonar při proskoku faulovaný, sedmička pro Talent!
21'
Na hostující straně dnes pálí Válek, který má až příliš mnoho prostoru a střelecky je přesný.
20'
Plzeň dobře vykombinovala útok na Jakuba Tonara, který z vysokého výskoku míří přesně.
20'
19'
Přikryl dokázal Herajta z křídla z velkého úhlu překonat technickou střelou, využil rotace.
19'
Stehlík to vzal na sebe a přímočarou akcí dává už svůj šestý gól!
18'
Válek byl úplně osamocený na ose hřiště, ale Herajt vytáhl famózní zákrok!
18'
Krupa chytá i následnou střelu Michala Tonara.
17'
Válkovi vypadl míč z rukou, ale Jakub Tonar z rychlého brejku ztroskotal na Krupovi! Plzeň však zůstává u míče.
17'
Ivancev střelou z náskoku minul, dopředu míří Zubří.
16'
Holiš z křídla snižuje.
16'
Jakub Tonar dostal přihrávku do levého křídla a trefuje se do horního rohu.
15'
Válek znovu neváhal, dokázal vystřelit i bez výskoku a míč zapadl k pravé tyči.
15'
Drtivý start domácích! Jakub Tonar z proskoku mezi obranou dává už desátou branku.
14'
A na druhé straně znovu úspěšný Herajt proti střele z pivota!
14'
Stehlík si věří, napřáhl ke střele z více než devíti metrů a zamířil přesně k pravé tyči!
13'
A Herajt zasahuje proti další dobré ráně Válka, u míče Plzeň.
13'
Rychle sehraná akce Plzně na pivota Jakuba Šíru, který se nemýlí.
13'
Válek střelou bez výskoku mířil přesně k tyči.
12'
V hostující brance se objevuje Štěpán Krupa.
12'
12'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Michal Tonar). Plzeň nevyužila brejk a musela hasit v obraně, Tonar hrál nedovoleně.
12'
Herajt vytáhl výborný zákrok nohou proti střele Válka ze spojky!
11'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
11'
Tonar si krásně zaběhl za obranu, obdržel přihrávku od Stehlíka a z pozice falešného pivota zkušeně zakončil.
10'
Zubří se o míč připravilo nepřesnou přihrávkou.
10'
Michal Tonar však trefil jen břevno!
9'
Šíra stažen Pichem, sedmička pro Plzeň!
9'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Pavel Pich).
9'
Malina si sice sáhl na dobře umístěnou ránu Stehlíka, ale mimo tři tyče ji nedostal.
8'
Herajt znovu zasahuje proti ráně ze spojky, u míče Talent.
8'
Jakub Tonar nastřelil jen tyči, ale na druhé straně dobře zasáhl Herajt! Poté vyslal do brejku Ivanceva, který však selhal na dobrém zákroku Milana Maliny.
7'
Pěkně sehraná akce Zubří na Zemana, který z pivota snižuje.
7'
Jakub Tonar z náskoku z levé spojky těsně minul branku Zubří.
6'
Hosté nestihli kvůli pasivitě zakončit, přišli o míč, ale hrají v plném počtu.
5'
Plzeň dává další gól z Přesilovce, znovu se trefuje Stehlík, který tentokrát mířil k opačné tyči.
5'
Reček zablokován a Ivancev stihl míč na hrací ploše!
4'
Jan Stehlík to vzal na sebe a ze střední spojky uspěl ranou o zem k tyči.
4'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman), Zeman fauluje podruhé, tentokrát poslal k zemi Stehlíka a dostává dvě minuty.
4'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Štěpán Zeman).
3'
Hostující střela sražena, u míče Plzeň.
3'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Adam Reček).
3'
Šindelář z pivota úspěšný, navíc byl faulovaný.
3'
Reček střelou o zem srovnává, Herajt na míč nedosáhl.
2'
Z akce na Zemana je z toho pouze devítka pro Zubří.
2'
Hosté nastřelili tyč, dopředu vyrazili domácí a Stehlík proměnil rychlou akci.
1'
Plzeň rychle rozehrála a Jakub Tonar se trefuje ze spojky.
1'
Šustáček otevírá skóre ze spojky.
1'
První útok rozjíždí Zubří.
1'
V brance začne na domácí straně Filip Herajt, na hostující pak Milan Malina.
Teď už nebrání nic startu tohoto šlágru!
Domácí Plzeň dnes bude hrát v tmavě modrých dresech, Zubří v bílých.
Hráči obou mužstev právě postupně přicházejí na hrací plochu.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Jonáš, Sedlák, M. Ivancev, Rom, J. Tonar, M. Tonar, Stehlík, Poloz, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

HC ROBE Zubří: Malina, Š. Krupa – Douda, Přikryl, Holiš, Válek, Šustáček, Říha, Hrstka, Janíček, Reček, Pich, Dořičák, Polášek, Durković, Š. Zeman.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Delegát: Petr Pešek
Ve vzájemných duelech v předminulé sezóně, která byla pro Plzeň mistrovská, dokázalo překvapivě dvakrát zvítězit Zubří, loni doma vyhrálo 31:29 a na vlastní půdě opanovala Plzeň 30:25. Kdo zvítězí v důležitém utkání tentokrát? Upevní si hosté v tabulce vedoucí příčku, nebo se trápící se Talent zvedne?
Zajímavou postavou dnešního duelu bude plzeňský pivot Jakub Šíra, který dříve v Zubří působil a rozpovídal se pro klubový web talentplzen.cz: „Samozřejmě, že je pro mě každý zápas proti Zubří specifický. Vždyť jsem rodák a odchovanec klubu."

Talent přes léto obměnil trenéra, Martina Šetlíka nahradil Michal Tonar starší. A co říká na změnu právě Šíra? „To se ještě těžko posuzuje. S panem Šetlíkem jsem byl jeden rok, teď poznávám Mikyho Tonara. Určitě je jejich rukopis trošku odlišný, teď se snažíme o větší dynamiku, je tam i víc posilovny. Ale na nějaké větší hodnocení je brzy.“ uvádí 28letý házenkář.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši loni prošli až do finále a útočili na čtvrtý mistrovský titul v řadě, avšak s pražskou Duklou prohráli 1:3 na zápasy. V létě poté přišli o důležitou spojku Milana Škvařila, kterou se zatím obtížně snaží nahradit Jan Stehlík. Plzeň letos zatím poněkud tápe. Ze sedmi zápasů v lize prohrála už tři. V Kopřivnici 26:28, doma s Karvinou 25:28 a naposledy v Jičíně těsně 25:26. V tabulce je Talent na 5. místě, míří rozhodně výše.

Kromě domácí soutěže ještě Plzeň reprezentovala českou házenou v poháru EHF, tedy v jeho kvalifikaci. Nejprve si Plzeňané poradili s řeckým Olympiakosem a po výsledcích 21:21 a 29:18, ale poté narazili na silný španělský tým Anaitasunu, na kterou vůbec nestačili a v kvalifikaci vypadli po debaklu 26:40 a domácí prohře 23:30.

HC ROBE Zubří
Zubří loni vypadlo v semifinále vypadlo s Duklou, ale poté si zpravilo chuť, v souboji o třetí místo porazilo Lovosice 3:1 na zápasy. Letos zatím předvádí výtečné výkony a vede ligu o tři body před Jičínem, Karvinou a Lovosicemi. Zubří prohrálo jen jednou, a to na Dukle 20:23. Jinak šestkrát vyhrálo! Dokázalo vyhrát právě v Jičíně, nebo třeba v Kopřivnici, v Hranicích nebo s Brnem.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u duelu 8. kola Extraligy házené mužů, ve kterém trojnásobný mistr z posledních čtyř let SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve vedoucí celek tabulky HC ROBE Zubří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.