Házená - Extraliga muži - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hranice : Plzeň - 2. března 2019   10:00

Hranice
Hranice
1'   • 4'   • 5'   • 8'   • 10'   • 12'   • 16'   • 21'   • 25'   • 32'   • 34'   • 39'   • 41'   • 42'   • 47'   • 48'   • 50'   • 57'   • 58'   • 59'   • 60'
25:30
(11:16)
Plzeň
Plzeň
4'    • 6'    • 8'    • 12'    • 14'    • 15'    • 16'    • 20'    • 22'    • 24'    • 25'    • 29'    • 30'    • 32'    • 36'    • 38'    • 39'    • 41'    • 42'    • 47'    • 48'    • 52'    • 55'    • 57'    • 59'    • 60'
Hranice
Kozler, Zych
Sportovní hala, Hranice na Moravě
Plzeň

Ode mě je to pro dnešek z házené vše, hezký víkend. Na počtenou u dalších on-line přenosů.
Duel je u konce a právě nyní je jasné, že letošní play-off se obejde opět bez Hranic! Ty ztratily poslední drobnou naději na postup mezi nejlepší osmičku dnešní prohrou. Nezačaly vůbec špatně, ale vysoký standard si po celé utkání udržel pouze brankář Kučerka. Naopak Talent táhlo několik hráčů, dařilo se v brance Šmídovi, v útoku pak Stehlíkovi, Šírovi a hlavně střídajícímu Nejdlovi, ten byl na hřišti ve druhém poločase vidět suverénně nejvíce, ne vždy však dokázal své individuální akce přetavit branku, proto poté raději rozdával přihrávky, po kterých skórovali jeho spoluhráči. Talent si stále držel čtyř až šestibrankový náskok, což mu stačilo k poklidné výhře a dvěma bodům. Západočeši jdou tak minimálně do zítra zpět na čelo tabulky před Karvinou! Cement zůstává desátý a jak už bylo zmíněno, do play-off nepostoupí.
TJ Cement Hranice – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 25:30 (11:16)
Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 5:2.
60'
Tomáš Bechný ještě v posledních sekundách snižuje z pivota střelou pod břevno.
60'
Milan Ivančev se prodral přes domácí obranou a ranou k levé tyči dává třicátý gól Talentu!
59'
Hranice stále nepouštějí Plzeň na větší, než šestibrankový trhák, ale nestahují. Nyní jen odpověděl Indrák přesnou ranou ze spojky.
59'
Tomáš Nejdl rozhazuje jednu dobrou přihrávku za druhou, po jeho pasu tentokrát skóroval z pravého křídla Wildt.
58'
Lukáš Varhalík ze střední spojky znovu propálil hostujícího gólmana.
57'
Nejdl znovu dohrál akci na levé křídlo, odkud se tentokrát prosadil Jan Kačín.
57'
Lukáš Varhalík na palubovce a hned se prosazuje povedenou ranou z kroku k pravé tyči.
56'
Oddechový čas pro domácí.
55'
Nejdl vymyslel pěknou přihrávku do levého křídla na Vinkelhöfera, jenž zakončil nad nohu Kučerky.
55'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jiří Kozlovský), za sražení Nejdla.
55'
Indrák nezpracoval přihrávku Kozlovského a Hranice musejí zpět do defenzivy.
54'
Opět Tomáš Nejdl, z pravé spojky tentokrát minul vzdálenější tyč.
54'
Mičkal si drží stoprocentní úspěšnost, Herajt se za míčem svou pravou nohou natahoval, ale marně.
54'
Na druhé straně sedmička pro Cement.
53'
Tomáš Nejdl je velmi aktivní, ale ne vždy mu zakončení vyjde. Hranice znovu podržel Kučerka.
52'
Magrla nezpracoval ideálně přihrávku do křídla a jeho následný pas v tísni zpět na spojku Západočeši zachytili.
52'
Plzeň nyní bez klasického levého křídla, ale se čtyřmi spojkami. Talentu to vyšlo, povedený proskok a zakončení Tomáše Nejdla znamená vedení o šest branek.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Mohlo to být o čtyři, jelikož Kučerka vychytal i proskok Tomáše Nejdla, ale na druhé straně se zaskvěl Karel Šmíd rovněž proti proskoku domácích!
50'
Nejdl našel na pivotu Šíru, toho ovšem nohou vychytal Kučerka a na druhé straně proměňuje samostatný únik Petr Magrla!
50'
Kozlovský nepřihrával do křídla přesně. Utkání se pomalu blíží do své závěrečné fáze a nevypadá to, že by Hranice ještě zařídily drama.
49'
Michal Tonar technicky obstřelil střídajícího Klementa.
49'
Michal Tonar dohrál akci na Šíru, ten byl faulován na brankovišti. Sedmička pro Talent.
49'
Signalizovaná pasivita Plzně.
48'
Mičkal se prohnal po levé straně, ale napálil jen bližší tyč.
48'
Opět Tomáš Nejdl ze střední spojky, Talent si bere zpět pětigólové vedení!
48'
Petr Magrla odpovídá přesnou ranou z pravého křídla.
47'
Tomáš Nejdl krátkou dobu na palubovce a hned se prosazuje, vypálil ze střední spojky k levé tyči.
47'
Mičkal z levého křídla zvládl přelobovat Karla Šmída.
46'
Hranice hrají v sedmi a přišly o balon, Plzeň ovšem odkrytou branku přes celé hřiště těsně netrefila.
46'
Michal Tonar posunul míč na Šíru na pozici pivota, Kučerka znovu pozorný!
45'
Vinkelhöfer vystihl přihrávku domácích, Kučerka ale jeho rychlý brejk vychytal! Západočeši však pokračují v útoku.
45'
Stehlík při signalizované pasivitě ranou z kroku zamířil jen do levé tyče.
44'
Mlotek se dopustil kroků.
44'
Kučerka ale také nechytá vůbec špatně, nyní vychytal střelu Jakuba Tonara ze spojky.
43'
Tomáš Mičkal se řítil sám na Karla Šmída, ale ten dnes chytá opravdu parádně a poradil si i s tímto únikem! Domácímu křídlu nevyšlo zakončení mezi nohy.
43'
Kozlovského slabou střelu ze spojky si pohlídal Šmíd, na druhé straně Kučerka vychytal Vinkelhöfera.
42'
Šindelář volný na pivotu, Kučerka si na jeho střelu sáhl, míč přesto zapadl pod víko.
42'
Mičkal z levého křídla umístil míč přesně ke vzdálenější tyči.
42'
Šmíd vykopl ránu Kozlovského proskoku. Odražený míč pro Hranice.
41'
Jan Stehlík z pravé spojky prostřelil Kučerku k bližší tyči, domácí gólman se na svou defenzivu už hodně zlobí.
41'
Bechný navíc proměňuje rychlý brejk.
41'
Wildt tentokrát selhal na brankáři Kučerkovi.
40'
Nakonec hosté dokázali zablokovat střelu ze spojky.
40'
Signalizovaná pasivita Cementu.
39'
Střídající Wildt se prosazuje poprvé v zápase, když z pravého křídla vypálil o zem pod horní tyč. Dvacátá branka Plzně je na světě!
39'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Michal Indrák).
39'
Tomáš Mlotek vyslal z levé spojky parádní dělovku do bližší šibenice z kroku!
38'
Kučerka neměl nárok na Stehlíkův povedený podstřel.
37'
A Tomáš Mičkal znovu proměňuje, vypálil k levé tyčce.
37'
Wildt bránil Mičkala v brankovišti, sedmička pro Hranice.
37'
Indrák nezpracoval těžkou přihrávku na spojku, Stehlík však na druhé straně přihrával také mizerně
36'
Stehlík tentokrát ze spojky vypálil přesně k pravé tyči.
35'
Andrš sice šikovně proskočil na pravé straně, ale následně ztroskotal na Karlu Šmídovi, který rovněž předvedl dobrý zákrok svou levou nohou.
35'
Kučerka výborným zákrokem nohou zastavil míč na brankové čáře po střele Jana Stehlíka z výskoku!
34'
Tomáš Mičkal se z levého křídla střelou o zem nemýlil.
34'
Bechný předvedl parádní blok proti Jakubu Tonarovi a dokonce vybojoval i odražený míč.
33'
Šmíd si pohlídal střelu Mlotka z levé spojky.
32'
Rána Jana Stehlíka z nouze končí v síti, ačkoliv si Kučerka na balon sáhl.
32'
Indrák proskočil na pravé straně a snižuje střelou k bližší tyči.
31'
Vinkelhöfer to měl při signalizované pasivitě na levém křídle hodně těžké, Kučerku neprostřelil.
31'
Druhou půli zahajují v útoku Západočeši.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 10:53.
Hranice neodstartovaly toto utkání vůbec špatně, v úvodu utkání vedly a těsný náskok si držely až do 14. minuty. Poté však Západočeši rozjeli brankostroj a v brance se jim rozchytal Karel Šmíd. Cement už se v ofenzivě prosazoval jen těžko a jen přihlížel, jak si Talent vypracovává náskok, který se zastavil na pěti gólech, Talent jde do šaten s vedením 16:11. Uvidíme, jestli ještě domácí utkání zdramatizují, nebo si favorit dojde pro poklidné dva body.
30'
30'
Indrák z pravé spojky přestřelil.
30'
Plzeň sehrála akci pěkně do pravého křídla, odkud se tentokrát prosadil Jan Chmelík.
30'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Petr Magrla).
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra). Za vzájemné postrkování na brankovišti. Pro Šíru je to už druhý trest zápasu. U balonu pokračují Západočeši.
29'
Rána Kozlovského z kroku z pravé spojky končí vysoko nad břevnem.
29'
Jakub Tonar parádně prostrčil balon na Šíru, který je dnes na pivotu zatím stoprocentní.
28'
Kučerka sice vychytal i Chmelíka na pravém křídle, domácí ovšem při zakládání rychlého brejku o balon přišli.
28'
Šmíd vytáhl parádní zákrok proti Varhalíkově ráně přes blok z pravé spojky.
27'
Vinkelhöfer z levého křídla z velkého úhlu Kučerku nepropálil.
27'
Na rychlou ránu Tomáše Mičkala k levé tyči neměl Šmíd nárok.
26'
Bechný faulován na pivotu, sedmička pro Hranice!
26'
Cement navíc pozorný v obraně a může se dotáhnout zpět na rozdíl tří branek.
25'
Kozlovskému tentokrát vyšla rána bez výskoku, Šmíd se natahoval marně.
25'
Jakub Šíra se osamocen na pivotu nemýlil.
24'
Domácím se v útoku nedaří, tentokrát ani nezakončili a přišli o míč vinou nepřesné přihrávky.
24'
Jan Stehlík nemohl být z pravé spojky přesnější. Kučerka se sice natahoval po balonu, ale ten zapadl přesně pravého horního rohu jeho branky!
23'
Znovu Karel Šmíd! Poradil si i s ranou Kozlovského z pravé spojky.
23'
Kučerka ale také pomohl svému týmu, vyráží nad branku pokus Michala Tonara o zem.
22'
Zatím skvěle chytající Šmíd vytáhl nohou mimo střelu Michala Indráka!
22'
Jan Chmelík vystihl přihrávku na Mlotka a samostatný únik zakončil ránou pod břevno!
22'
Když už Jakub Tonar mohl zakončovat sám na brankovišti, provinili se hosté v jiném souboji na šestce útočným faulem.
21'
21'
Podstřel Jakuba Tonara vyráží Kučerka zpět k Západočechům.
21'
Povedená dohrávka na pravé křídlo, odkud přeloboval Šmída Petr Magrla.
20'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
20'
Jakub Tonar poprvé na palubovce a hned ranou z kroku zaznamenává první branku! Favorit utkání po špatném úvodu pomalu odskakuje...
19'
Kombinace Cementu byla trochu těžkopádná, nakonec zakončoval Mičkal z velkého úhlu, přestřelil.
19'
19'
Šmíd si poradil se střelou ze spojky, odražený míč ale získávají Hranice.
18'
Ani nyní se Michal Tonar nemýlil, znovu vypálil o zem, tentokrát pod levou nohu brankáře. Nezasáhl ani střídající Klement.
18'
Mičkal srazil Šíru na pivotu, sedmička pro Talent!
18'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Tomáš Mičkal).
18'
Mlotek nezpracoval přihrávku ale výborně se vrátil Matěj Andrš, který ve výskoku srazil ránu mířící do prázdné branky!
17'
Plzeň se v přesilovce v útoku nyní hodně trápila, zakončovala až při signalizované pasivitě a Michal Tonar netrefil branku.
16'
Mlotkovu dělovku dokázal vyrazit střídající Karel Šmíd!
16'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice. Domácí hráli dokonce v osmi včetně brankáře, to pravidla samozřejmě nedovolují.
16'
Domácí obrana se ale nestihla zformovat a opět toho využil Jakub Šíra.
16'
Matěj Andrš se přehnal přes plzeňskou obranu a dělovkou vymetl pravou šibenici!
15'
Vinkelhöfer si na levém křídle poradil o dost lépe a Kučerku přeloboval.
15'
Magrla zakončoval z pravého křídla z velkého úhlu, Herajt si poradil.
14'
Jakub Šíra osamocený na pivotu a touto šancí nepohrdl, je srovnáno!
14'
Indrák z pravé spojky přestřelil hostující branku.
14'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
13'
Michal Tonar to udělal stejně jako v prvním případě, vypálil o zem pod nohu Josefa Kučerky.
13'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jakub Padalík).
13'
Hosté při signalizované pasivitě dohráli akci do pivota, vybojovali sedmičku i přesilovku!
12'
Hranice odpovídají bleskurychlou střelou z levé spojky.
12'
Ivančev proskočil na levé straně a snižuje.
11'
Mičkal střelou z levého křídla Herajta nepropálil.
11'
Michalu Tonarovi se nepovedlo prostrčit balon na Šindeláře. Domácí se znovu pokusili vyrazit do přečíslení, přihrávku ale Západočeši srazili do zámezí.
10'
Nepřesná hostující přihrávka a Jakub Padalík proměňuje rychlý brejk!
9'
Hosté zablokovali Andršův pokus o zakončení a jsou u balonu.
8'
Stehlík odpovídá přesným podstřelem ze střední spojky.
8'
Tomáš Mlotek vypálil ještě do rozhozené obrany a dává gól. Výborný start pro Hranice proti favoritovi!
7'
Ivančev napálil zleva brankovou konstrukci, odražený míč pro Chmelíka, ale ten z křídla minul.
7'
Mičkal prostřelil Herajta ranou k levé tyči.
7'
Herajt pokryl Indrákovu střelu přes blok, ale sám Michal Indrák vybojoval odražený míč a následně sedmičku.
6'
Jan Stehlík ze spojky zamířil k levé tyčce.
6'
Vinkelhöfer zakončoval téměř z nulového úhlu, Kučerka vyráží míč ale jen zpět k Západočechům.
5'
Magrla se z pravého křídla opět nemýlí.
4'
Hosté rychle odpovídají z dorážky.
4'
Naopak Hranice se z pravého křídla nemýlí, Petr Magrla uklidil balon pod horní tyč.
3'
Kučerka se nenechal zahanbit a předvedl dobrý zákrok proti Chmelíkově zakončení z pravého křídla.
3'
Cement také zafungoval dobře v obraně a nepustil míč na Šindeláře, na druhé straně ale Indráka vychytal Herajt.
3'
Hosté zachytili přihrávku do křídla.
2'
Michal Tonar uspěl na sedmičce ranou o zem.
2'
Stehlík faulován při proskoku, sedmička pro Talent.
1'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Michal Indrák).
1'
Tomáš Mičkal z levého křídla vypálil k bližší tyči a otevřel skóre.
1'
První útok táhnou Hranice.
1'
V domácí brance začne Josef Kučerka, v hostující pak Filip Herajt.
Hráči jsou nastoupeni na palubovce a duel začne za malý moment.

TJ Cement Hranice: Klement, Kučerka – Magrla, Padalík, T. Mlotek, Varhalík, Bechný, Andrš, Hub, J. Mičola, Indrák, Mičkal, Kozlovský, Holiš, Pernička.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

Rozhodčí: Kozler, Zych.
Plzeň s Hranicemi už osmkrát v řadě neprohrála, pouze jednou, předloni, Cement uhrál remízu. V prvním vzájemném utkání na půdě Talentu v listopadu jasně zvítězili Západočeši 35:25. Bude se favorit radovat i tentokrát, nebo Hranice překvapí?
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši letos patří opět k hlavním favoritům na titul, při nejmenším na finále, společně s Karvinou. Letos se jim daří zejména v ofenzivě (2. nejlepší), kterou táhne zejména Jan Stehlík (90 gólů) a Michal Tonar (88 gólů), když však tito dva zrovna nejsou ve formě, dokáží na spojkách výborně zaskočit Ivančev, Douda, Jakub Tonar, někdy i Bičiště a Nejdl. Síla Talentu je prostě hlavně na spojkách, ale Plzeň nezaostává ani na křídlech, na levém úřaduje kapitán Vinkelhöfer, na pravém sbírá zkušenosti Jan Chmelík, pro něhož je to první sezóna, při které dostává tolik prostoru, v brance se zase točí Herajt se Šmídem a na pivotu se střídá silná zkušená dvojka Jakubů Šindelář a Šíra.

Plzeň těží z rozmanitosti kádru a v tabulce jí patří druhá příčka jen o skóre za Karvinou, minimálně na den se tak může vrátit zpět do čela. Talent nasbíral 29 bodů při skóre 558:489.

TJ Cement Hranice
Moravané mohou jen vzpomínat na úspěšný rok 2013, zdá se, že letos se jim boj o záchranu znovu nevyhne. Nehrozí moc tedy, že by měli spadnout, ale nejspíše se neprobojují do čtvrtfinále. Jsou totiž až desáté se třinácti body při skóre 470:518.

V Hranicích gólově vyčnívá spojka Michal Indrák, jenž zaznamenal už 69 gólů. Následuje další spojka Tomáš Mlotek se 61 trefami a pravé křídlo Petr Magrla, ten se trefil 60krát.

Kopřivnice – Hranice 40:29
Hranice – Nové Veselí 22:24
Litovel – Hranice 21:22
Dukla – Hranice 28:22
Hranice – Jičín 25:27
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Tomáš Kozler a Martin Zych. Delegátem Českého svazu házené je pan Roman Bauer.
Přeji krásné sobotní dopoledne, vítejte u duelu 20. kola Strabag Rail extraligy házené mužů, ve kterém TJ Cement Hranice vyzve SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.