Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Dukla - 19. září 2018   18:00

Jičín
Jičín
6' Hlava  • 7' Dolejší  • 13' Dolejší  • 15' Kolc  • 16' Hlava  • 18' Dolejší  • 20' Horut  • 25' Hlava  • 29' Dolejší  • 33' Kostelecký  • 39' Dolejší  • 41' Krahulec  • 43' Hlava  • 46' Dolejší  • 48' Krahulec  • 50' Horut  • 51' Kostelecký  • 53' Dolejší  • 56' Kostelecký
22:23
(9:12)
Dukla
Dukla
8' Patzel   • 9' Klíma   • 11' Reichl   • 13' Reichl   • 15' Jeníček   • 19' Patzel   • 25' Patzel   • 26' Patzel   • 28' Šůstek   • 30' Patzel   • 32' Šůstek   • 33' Klíma   • 35' Klíma   • 38' Kastner   • 41' Reichl   • 44' Patzel   • 49' Patzel   • 52' Reichl   • 55' Patzel   • 56' Patzel
Jičín
Veverka, Machalický – Krahulec, Dolejší, Bareš, Horut, Hlava, Kovařík, Bíšek, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Š. Drbohlav, Kostelecký.
Dukla

60'
V čase 59:18 si oddechový čas vyžádal Daniel Čurda, trenér Dukly Praha a vynikající komentátor házenkářských přenosů z německé bundesligy.
59'
David Machalický dal svým spoluhráčům možnost vyrovnat, když si připsal úspěšný zákrok.
57'
Potřetí v zápase bylo vyloučen domácí Martin Kovařík, který tak viděl červenou kartu.
56'
Již při přesilové hře se prosazuje z levého křídla Jiří Kostelecký.
56'
Je to opět Vojtěch Patzel, kdo se prosazuje. Tentokráte střelou do prázdné branky.
55'
Při hře 5 na 5 se prosazuje z pravé spojky Vojtěch Patzel.
55'
Libor Horut srovnává na začátku 55. minuty ze sedmimetrového hodu.
54'
Na dvě minuty je vyloučen Vít Reichl.
54'
Martin Kovařík je vyloučen na dvě minuty.
53'
Jiří Dolejší přidává svou sedmou branku v zápase a tou snižuje na jednobrankové manko.
52'
Vít Reichl uspěl v souboji na brankovišti a vsítil 21. branku pražské Dukly.
51'
Na konci 51. minuty snižuje již jen na rozdíl jediné branky domácí křídelník Jiří Kostelecký.
51'
David Machalický vychytal ze sedmička Jakuba Kastnera.
50'
Libor Horut to vzal na sebe a střelou ze středu pole snižuje na rozdíl dvou branek.
49'
Tvrdou dělovkou zvyšuje vedení Pražanů Vojtěch Patzel.
48'
Přesilovou hru využívá z pravého křídla David Krahulec.
48'
Na 2 minuty je podruhé v zápase vyloučen hostující Matěj Klíma.
46'
Z proskoku na pravé spojce se prosadil Jiří Dolejší – 16:19.
44'
Vojtěch Patzel prostřeli vše, co mu stálo v cestě a vrací Dukle čtyřbrankové vedení.
43'
Martin Hlava našel prostor mezi nohama Tomáše Petržaly a snižuje na tříbrankový rozdíl.
42'
David Machalický byl připraven na střelu Davida Šůstka. Nyní mají možnost v útoku kombinovat Jičínští.
41'
Jakub Kastner proměnil nařízený sedmimetrový hod a Dukla vede rozdílem 4 branek.
41'
Na druhé straně odpovídá z pravého křídla střelou pod nohy David Krahulec.
41'
Vít Reichl dostal povedenou přihrávku do pivota, kterou proměnil.
39'
Vzápětí se prosazuje střelou na vzdálenější tyč Jiří Dolejší.
38'
Z rychlého protiútoku se prosazuje Jakub Kastner.
36'
Vzápětí odpovídá Libor Horut opět ze sedmimetrového hodu.
35'
Matěj Klíma při signalizované pasivní hře vymetl všechny pavouky v jičínské brance.
34'
Libor Horut proměňuje nařízenou sedmičku, která byla nařízena právě za faul na Libora.
33'
Hodně rychle však odpovídá přesným zásahem Matěj Klíma.
33'
Z levého křídla se prosadil domácí Jiří Kostelecký.
32'
David Šůstek z levé spojky zvyšuje vedení Pražanů na 9:13.
31'
30'
30'
Je to opět Vojtěch Patzel, kdo vrací Pražanům vedení o tři branky.
29'
Již při hře 6 na 6 se z levé spojky prosazuje Jiří Dolejší a snižuje na rozdíl dvou branek.
28'
První brankou se do zápisu o utkání zapisuje David Šůstek a zvyšuje na 8:11.
27'
Vojtěch Patzel je nyní za faul na Jiřího Drbohlava vyloučen na 2 minuty.
26'
Je to opět Vojtěch Patzel, kdo přidává další branku Dukly, tentokráte podstřelem ze střední spojky.
25'
Na konci 25. minuty snižuje tvrdou dělovkou Martin Hlava.
25'
Devátou branku hostů zaznamenal tvrdou střelou z pravé spojky Vojtěch Patzel.
24'
Jakub Kastner neuspěl z pravého křídla proti Filipu Veverkovi. Na tahu jsou Jičínští.
22'
Filip Veverka si dokázal pravou nohou poradit se střelou Davida Šůstka.
21'
Pražané měli výhodu sedmimetrového hodu, při kterém byl však úspěšnější David Machalický v brance Jičína. Neuspěl Matěj Klíma.
20'
Jičínští mají dvojnásobnou přesilovku, vyloučen byl Daniel Křístek.
20'
Za faul na Libora Horuta byl vyloučen hostující Štěpán Jeníček.
20'
Libor Horut, ač faulován, dokázal snížit na rozdíl jediné branky.
19'
Na rozdíl dvou branek zvyšuje vedení Pražanů aktivní Vojtěch Patzel.
18'
Kontaktní gól vsítil po zahraném signálu Jiří Dolejší, jedna z posil Jičína.
17'
Při signalizované pasivní hře Jičína byl žlutou kartou napomínán hostující Jakub Zelenka. To znamená, že pasivní hra končí a jičínští tak mohou dále kombinovat v postupném útoku. I z toho důvodu sj Petr Mašát, trenér Jičína, vyžádal oddechový čas.
16'
Martin Hlava dokázal z pravé spojky propálit vše, co mu stálo v cestě – 5:7.
15'
S první střelou si Filip Veverka poradil, na dorážku Štěpána Jeníčka už byl krátký.
15'
Tomáš Kolc se prosazuje z prostoru pravého křídla a snižuje na rozdíl dvou branek.
13'
Vzápětí však odpovídá po pěkné souhře Vít Reichl z prostoru pivota – 3:6.
13'
Jiří Dolejší snižuje na 3:5.
11'
Žlutou kartou byl napomínán jičínský kapitán Martin Bareš.
11'
V přesilové hře se z pivota prosazuje pivot Dukly Vít Reichl.
10'
Za tahání za dres je vyloučen hráč Jičína Martin Kovařík.
9'
Na 2:4 z pohledu domácích zvyšuje ze střední spojky svou 3. brankou Matěj Klíma.
8'
Vedení vrací Pražanům Vojtěch Patzel.
8'
V polovině 8. minuty je podruhé v zápase vyloučen Jičínský Martin Hlava.
8'
Žlutou kartou byl za faul na Jiřího Dolejšího napomínán Štěpán Jeníček.
7'
Jiří Dolejší se prosadil individuální akcí a srovnává na 2:2.
6'
Z něj se prosazuje Martin Hlava, který se prosadil proskokem na pravé spojce.
6'
Tomáš Petržala si připsal další zákrok, avšak Jičínští zůstávají v postupném útoku.
5'
V obranné činnosti už tak úspěšný Matěj Klíma nebyl a čeká ho nedobrovolný odpočinek 120 vteřin.
5'
Matěj Klíma proměnil i druhou sedmičku v zápase.
5'
Jiří Drbohlav z domácího celku viděl žlutou kartu.
5'
Tomáš Petržala zavřel branku Dukly. Byl to již jeho 3. zákrok v utkání.
4'
Druhý povedený zákrok má za sebou Tomáš Petržala. Na druhé straně se vyznamenal rovněž jičínský Filip Veverka.
3'
Na konci 3. minuty tu máme první branku, kterou vsítil ze sedmičky Matěj Klíma.
3'
Na dvě minuty je vyloučen domácí Martin Hlava.
2'
Na začátku druhé minuty si připsal první úspěšný zákrok hostující Tomáš Petržala.
1'
Pražené se z úvodního útoku neprosadili, jedna z nahrávek skončila v autu.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Krahulec, Dolejší, Bareš, Horut, Hlava, Kovařík, Bíšek, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Š. Drbohlav, Kostelecký, Masák, Škalda

HC Dukla Praha: Zavázal, Petržala – Špaček, Zelenka, J. Kalík, Režnický, Šimůnek, Klíma, Patzel, Reichl, Křístek, Jeníček, Syřínek, Kastner, Šůstek, Blecha..
Utkání 3. kola Strabag Rail Extraligy mezi týmy HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha budou řídit pánové Václav Horáček a Jiří Novotný.

Delegátem svazu je pak pan Miroslav Šajner.
Co říkají někteří aktéři k tomuto zápasu?

Jakub Kastner, pravé křídlo Dukly Praha se k utkání vyjádřil takto: „Domácí budou chtit navázat na dobré výkony z předešlých zápasů, ale my se musíme soustředit na náš výkon. Máme sice pouze jeden bod, ale naše hra nebyla špatná a když zlepšíme detaily a poučíme se z utkání s Lovosicemi a Plzní, nemám strach o výsledek.”

Rovněž trenér Pražanů Daniel Čurda věří, že jeho tým má na to v Jičíně zvítězit, byť do poslední chvíle neví, kdo z hráčů mu bude v sestavě chybět. Proti Plzni chyběli Pražanům Jakub Sviták a David Šůstek. Zde jsou Danova slova před utkáním: „Čekal jsem, že letos budou předvádět velmi dobré výkony podobné těm loňským a to se potvrdilo hned v prvním kole proti mistrovi. V Jičíně je každý zápas těžký, domácí umí hrát před svými fanoušky v euforii, ale my jsme na začátku sezóny předvedli velmi slušné výkony v Lovosicích i v Praze a na to chceme navázat. Věřím, že budeme bojovat o výhru a že máme reálnou šanci ji také získat.”

K zápasu přidal své postřehy rovněž jičínský trenér Petr Mašát: „Opět nás čeká těžké utkání proti soupeřovi, který je jedním z aspirantů na mistrovský titul. Navíc je to utkání pouze tři dny od našeho nešťastného zápasu v Lovosicích. Dukla má mladý perspektivní tým vedený novou ambiciózní dvojicí trenérů Čurda/Vraný, kteří chtějí hrát pohlednou házenou. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit, jelikož si myslím, že k vidění bude rychlá a moderní házená, o kterou se také snažíme a tak doufám, že se soupeři minimálně vyrovnáme. Zároveň bychom chtěli navázat na naše výkony z prvních dvou utkání sezóny a udělat radost našim fanouškům tím,že budeme proti Dukle maximálně bodovat. Jediné, co nás trápí, tak jsou zdravotní problémy u několika našich hráčů, které jsme museli řešit už před zápasem s Lovosicemi a ke kterým se po zápase přidaly další. Takže se ještě rozmýšlíme s jakou sestavou do středečního zápasu půjdeme.”

A co říká k utkání s Duklou nová jičínská posila Jiří Dolejší?
„Zítra to bude velice zajímavé utkání, stejně jako my i Dukla měla velice těžký los na začátek sezóny, kdy zajížděla do Lovosic a následně se utkala s Plzní. V kádru pražského celku dostávají nyní příležitost mladí kluci jako Patzel či Klíma, kteří patří ve svém ročníku k nejlepším v České republice. Právě Vojta Patzel byl tahounem týmu v nedělním zápase k prvnímu bodu Dukly v této sezóně a i zítra bude určitě patřit k hlavním zbraním, společně s rychlým útokem a skvěle chytajícím Petržalou v bráně. My jsme měli den volna navíc, což by mohlo hrát v náš prospěch, jak Dukla, tak my máme za sebou velice těžké utkání a ve středu tomu nebude jinak.”
Nejvyšší mužská házenkářská soutěž, jež od nové sezóny 2018/2019 nese název Strabag Rail Extraliga, má za sebou úvodní dvě kola.

Jičínští házenkáři hned v úvodním kole dokázali zvítězit v domácím prostředí jednobrankovým rozdílem nad úřadujícím mistrem Baníkem Karviná. Ve druhém zápase cestovali házenkáři z východních Čech na lovosickou půdu, kde sehráli velmi vyrovnaný zápas, avšak na body to po výsledku 21:19 nestačilo.

Házenkáři pražské Dukly na úvod nového ročníku nestačili na Lovosice, kterým podlehli na jejich půdě rovněž o dvě branky – 32:30. Ve 2. kole hostili Pražané v domácím prostředí Plzeň, se kterou se rozešli smírně 24:24.
Příjemný středeční podvečer přeji házenkářským příznivcům z jičínské sportovní haly, která bude svědkem předehrávky 3. kola Strabag Rail Extraligy mužů mezi Jičínem a Duklou Praha.

Tento zápas bude přímým přenosem vysílat rovněž televizní stanice ČT SPORT.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.