Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Zubří - 22. září 2018   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
1' Hanus  • 3' Střelec  • 5' Jan Gřes  • 6' Čadra  • 8' Hanus  • 9' Střelec  • 11' Holbein  • 16' Holbein  • 17' Jan Gřes  • 18' Jan Gřes  • 20' Unger  • 21' Unger  • 23' Čadra  • 23' Jan Gřes  • 24' Holbein  • 27' Holbein  • 28'   • 31' Hanus  • 32' Holbein  • 33' Bukovský  • 39' Holbein  • 43' Střelec  • 44' Holbein  • 47'   • 52' Očkovič  • 54' Bukovský  • 57' Holbein  • 58' R. Brůna
31:25
(18:11)
Zubří
Zubří
1' M. Hrstka   • 4' M. Hrstka   • 10' Šustáček   • 15' M. Hrstka   • 19' Š. Zeman   • 22' Polášek   • 25' M. Hrstka   • 26'    • 27' Šustáček   • 27' Pich   • 34' Pich   • 35' M. Weber   • 36' Polášek   • 37' M. Weber   • 38' Polášek   • 40' Janíček   • 46' M. Hrstka   • 48' Polášek   • 51' Přikryl   • 56' Přikryl   • 58'    • 59' Přikryl   • 60'
Kopřivnice
Králíček, Letev
ROBE aréna
Zubří

KH Kopřivnice – HC ROBE Zubří 31:25 (18:11)

V minulosti byli extraligoví házenkáři Zubří zvyklí svého rivala z Kopřivnice porážet, o víkendovém 3. kole ale tvrdě narazili a podruhé za sebou vyšli bodově na prázdno. Lepší vstup do utkání měli před bouřlivou diváckou kulisou kopřivničtí házenkáři, kteří si již v šestnácté minutě prvního poločasu dokázali vybudovat šestibrankové vedení, které narostlo až na poločasový rozdíl sedmi branek 18:11. Kopřivnice se v prvním poločase mohla opřít o skvěle fungující obranu podpořenou výbornými zákroky Žingora a také o výbornou práci v útoku. Náskok vybudovaný v prvním poločase si dokázala Kopřivnice pohlídat i ve druhém dějství a nakonec tak dokráčela k zasloužené výhře 31:25.

Pozápasové ohlasy:

Dušan Poloz, trenér HC Robe Zubří: "V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Možná se budu opakovat, ale chtěl bych říct, že opravdu budujeme nový tým a jde to poznat. V poločase jsme ztráceli na soupeře 7 branek, což už se těžko otáčí. Ve druhém poločase jsme sice měli nějaké světlé momenty, trochu se nám zlepšila obrana, získali jsme nějaké míče, ale na vítězství to dneska v žádném případě nebylo. Pokud naše systémy nezlepšíme a nezkvalitníme, tak to bude bohužel takhle pokračovat. Určitě se budeme snažit, ale nejsme schopní říct v jakém časovém horizontu to bude."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: " My jsme samozřejmě velice šťastní, že jsme doma dokázali porazit Zubří. Myslím si, že pro diváky to bylo dnes velice pěkné utkání, protože přijeli fanoušci ze Zubří a v hojné návštěvě přišli naši fanoušci. Odehráli jsme velice dobrý první poločas, kdy jsme si vytvořili náskok, který jsme už v průběhu druhého poločasu udržovali. Jsme opravdu rádi za dva body, protože porazit Zubří se nestává každý den."

Nejlepší střelci: Holbein Jan 8, Gřes Jan 5, Bukovský Marek 4/2, Hrstka Martin 7/5, Polášek Jiří 4, Přikryl Pavel 3. Sedmimetrové hody: 7/5 – 7/5. Vyloučení: 9:5. Diváci: 500
60'
V právě probíhající poslední minutě utkání snižují Valaši ze Zubří na rozdíl šesti branek.
59'
Zuberský útok vybídl ke skórování Přikryla na křídle, který svůj let nad brankovištěm završil přesnou trefou na delší tyč.
58'
Kopřivnický bombér Brůna získal dostatek střeleckého sebevědomí a vyslal ze své parkety spojky prudkou ránu, která nalezla umístění mezi zuberským brankářem a jeho sítí.
58'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří.
57'
Kopřivnické spojky poslaly míč do rukou pivotmana Holbeina, který bezpečně unikl ze sevření bránících hráčů Zubří a s přehledem zakončil.
56'
Čtyři minuty před koncem utkání snižuje na rozdíl sedmi branek zuberský Přikryl.
54'
Marek Bukovský to vzal na devíti metrech na sebe a svou přesnou střeleckou rukou se trefuje mezi tři tyče.
53'
Martin Hrstka snižuje z nařízené sedmičky zuberské manko na rozdíl sedmi branek.
52'
Kopřivnický Adam Očkovič posílá domácí celek do osmibrankového vedení.
51'
Hosté zapojili nyní do hry křídla a skončilo to nádhernou brankou v podání Přikryla.
50'
Za bránění v brankovišti byl nařízen proti hostům sedmimetrový hod, který proměnil Jarda Petřík.
48'
Na konci rychlého útoku zuberských házenkářů měl šťastnou střeleckou ruku Polášek.
47'
Gól vstřelil tým KH Kopřivnice.
46'
Za zmaření jasné brankové příležitosti měli hosté k dispozici sedmimetrový hod, který zkušeně proměnil Hrstka.
44'
Honza Holbein vyhrál přetahovanou s obranou Zubří a nakonec se trefil mezi tři tyče.
43'
Odraženého balónu se na křídle zmocnil Martin Střelec a prosadil se střelou na delší tyč.
41'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Rostislav Brůna).
40'
Zuberský Janíček nad ničím nepřemýšlel a z velké dálky napřáhl. Jeho rána se zastavila až o síť kopřivnické branky.
39'
Holbein se po pohotové přihrávce dobře zorientoval na brankovišti a prosadil se střelou z pádu.
39'
Šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský si žádá oddechový čas.
38'
Zuberský Polášek se dostal do individuální akce a zaznamenal svou další branku v utkání.
37'
Hosté chytli výborný útočný rytmus, který završil brankou Weber.
36'
Polášek se dostal po uvolnění na křídle do náskoku a umístil svou střelu na delší tyč.
35'
Proti hostujícímu celku byl nařízen sedmimetrový hod, který byl s přehledem proměněn z rukou Jardy Petříka.
35'
Hosté se dostali do rychlého útoku, který ve finále proměnil Weber.
34'
Za hosty se poprvé ve druhém poločase trefuje Pich.
33'
Marek Bukovský posílá domácí celek do desetibrankového vedení.
33'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Filip Hardt).
32'
Z prostoru pivota se trefuje do zuberské brány Honza Hlobein.
31'
Autorem první branky druhého poločasu se stává kopřivnický rychlík Honza Hanus, který šikovně proskočil mezi dvěma bránícími hráči a nekompromisně zakončil.
31'
30'
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
30'
Marek Bukovský neproměňuje sedmimetrový hod.
29'
Za zmaření jasné brankové příležitosti byl ve prospěch hostů nařízen sedmimetrový hod, který proměňuje zkušený Martin Hrstka.
29'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Jan Gřes).
28'
27'
Rozjetou nacvičenou akci hostů dokázal dovést do zdárného konce Pich.
27'
Hosté si ve své obraně pomohli nedovoleným zákrokem. Domácí tak měli k dispozici sedmimetrový hod, který proměnil Marek Bukovský.
27'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Matěj Šustáček).
27'
Gól vstřelil tým KH Kopřivnice (Jan Holbein).
26'
25'
Dělovou ránou z dálky se prosazuje zuberský ostrostřelec Martin Hrstka.
24'
Kopřivničtí házenkáři vybídli ke skórování Holbeina, který si vychutnal zuberského brankáře.
23'
Honza Gřes se pustil do proskoku a zařídil Kopřivnici další branku.
23'
Kopřivnický lodivod Lubomír Veřmiřovský si žádá oddechový čas.
23'
Čadra se po dobré kombinaci prosazuje a je z toho vedení 13:6.
22'
Zuberský útok adresoval míč do rukou Poláška, který se po náskoku z křídla dostal do úspěšného zakončení.
21'
A znovu z křídla se prosazuje Petr Unger!
20'
Domácí ponechali míč na levé straně a nabídli skórování Ungerovi, který se v letu z křídla nakonec dostal do úspěšného zakončení.
19'
Z pivota se do brány domácích trefuje Štěpán Zeman.
18'
18'
Další kopřivnická branka a znovu je u toho dnes střelecky potentní Honza Gřes!
17'
Gól vstřelil tým KH Kopřivnice (Jan Gřes).
16'
Kopřivničtí házenkáři dotáhli akci na Honzu Holbeina, který posílá míč do zuberské svatyně.
15'
Za bránění v brankovišti byl proti domácím nařízen sedmimetrový hod, který byl s přehledem proměněn z rukou Hrstky.
14'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Marek Bukovský).
13'
Zuberský brankář nyní čaruje v bráně a likviduje dvě vyložené šance domácího celku.
12'
Za zákrok za hranicí pravidel si vykoledoval dvě minuty Dokoupil.
12'
Střelu Martina Hrstky z nařízené sedmičky vytěsnil skvěle chytající Žingor mimo oblast brány.
11'
Honza Holbein se dostal za záda bránících hráčů Zubří a nemýlí se.
10'
9'
Martin Střelec se hnal přes celé hřiště do trháku a překonal zuberského brankáře.
8'
Honza Hanus se dostal do zakončení na křídle a prosadil se střelou na delší tyč.
7'
6'
Zdeněk Čadra přidává čtvrtou branku. Sedmimetrový hod mu nepřidělal žádné vrásky na tváři. Chladnokrevně jej totiž proměnil.
5'
K míči se v kopřivnickém útoku dostal Honza Gřes a ze své parkety spojky posílá domácí do vedení.
4'
Rázná střela Martina Hrstky po výskoku na devíti metrech rozvlnila síť za zády domácího brankáře.
3'
Martin Střelec se dostal do zakončení na křídle a trefuje se na delší tyč.
1'
Kopřivnická akce byla nádherně dohraná na Honzu Hanuse, který z náskoku na křídle bezpečně překonal zuberského brankáře.
1'
Valaši ze Zubří zakončili svůj útok sedmimetrovým hodem! K exekuci zmiňované sedmičky se postavil Hrstka, který se nemýlí.
1'
Výhodu úvodního výhozu od středové čáry měli házenkáři zuberského Robe, kteří tak zahájí svůj první postupný útok dnešního utkání.
1'

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – R. Brůna, Střelec, Jan Gřes, Čadra, Petřík, Holbein, Unger, Hardt, Fulnek, Jonák, Očkovič, Hanus, Bukovský.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina, Orság – Dokoupil, Přikryl, Šustáček, M. Hrstka, Korbel, Janíček, Hybner, Pich, Tiller, Polášek, M. Weber, Š. Zeman, O. Číž.

Rozhodčí: Králíček, Letev.
Další šanci na ukořistění cenných bodů v extraligové soutěži budou mít kopřivničtí házenkáři, kteří se podruhé v sezóně představí před natěšeným domácím publikem.

Kopřivničtí házenkáři dosáhli v minulém kole na opravdu cenný skalp, když po senzačním výkonu zdolali v regionálním derby házenkáře Frýdku-Místku 32:30. Kopřivničtí házenkáři budou chtít navázat na úvodní vítězství v sezoně už v sobotu, kdy doma přivítají v dalším atraktivním střetnutí favorizované Zubří.

Házenkáři zuberského Robe po skvěle rozehrané základní části bojovali v loňské sezóně o třetí místo a v tomto souboji nakonec těsně přetlačili Lovosice. Letos se chce tým, který do nové sezóny vede úspěšný trenér se zahraničními i reprezentačními zkušenostmi Dušan Poloz, opět pohybovat mezi špičkou a zároveň etablovat mladé hráče ročníku 1999 ve stabilním kádru A týmu. Podle vedení zuberského klubu se ale soutěž opět vyrovná a na špičce tabulky tak bude těsno.

Házenkáři Zubří se loni mohli pyšnit úspěšným dorosteneckým výběrem, který sbíral vítězství téměř na každém kroku. Silný a úspěšný ročník teď částečně doplnil základní kádr seniorského týmu. Jedná se mládežnické reprezentanty – dvojčata Mizerovy, Michala Webera a Jiřího Dokoupila, do A týmu se měl zapojit i Tomáš Vlk, Lukáš Hybner, Ondřej a Vojtěch Čížovi a Filip Svoboda. Ze sousední Bystřice pod Hostýnem družstvo posílil nejlepší střelec první ligy Jiří Tiller, ze Zlína Jan Šáš a z Bratislavy Marek Korbel. V zuberském dresu naopak v letošní sezóně fanoušci neuvidí talentovaného mladíka Matěje Klímu, který posílil Duklu Praha, ani Jakuba Doudu, který odešel do Plzně. Nedaleké Hranice pak angažovaly Zubřany Holiše, Menšíka a Padalíka.

Start nového ročníku Strabag Rail Extraligy se Zubří povedl. Valaši zajížděli v rámci prvního kola na půdu Litovle, kde nakonec slavili vítězství 27:22. Ve druhém kole však házenkáři Zubří v prvním domácím utkání klopýtli. Plánovaná nedobytnost domácí tvrze tak padla hned na úvod. Extraligovým házenkářům Zubří se nepodařilo navázat na týden starý úspěch z Litovle a v premiéře před svými věrnými fandy podlehli Novému Veselí o dvě branky. Nyní bude Zubří se svou enklávou věrných fanoušků zajíždět na kopřivnickou palubovku a po minulém zaváhání určitě bude chtít rozšířit své bodové konto v tabulce!

Vzájemné zápasy:

ZUB – KOP 30:30
KOP – ZUB 29:30
ZUB – KOP 29:23
KOP – ZUB 30:37
KOP – ZUB 26:26

Co očekává od zápasů se Zubřím šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský?

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Za vítězství ve Frýdku-Místku jsme strašně moc rádi, protože nám to všem vlilo energii do žil. Nyní už se pečlivě připravujeme na sobotní derby se Zubřím, které bude divácky velice atraktivní. Do haly dorazí stejně jako v každém roce spousta fanoušků, takže se určitě máme na co těšit. Doufám, že nás přijde podpořit řada našich skvělých fanoušků a vyprodá se hala. Věřím, že budeme schopní zahrát dobrý zápas a porvat se o vítězství. Kluci ze Zubří jsou bojovníci, kteří dobře brání a tahají rychle dopředu, to znamená, že se budeme muset vyvarovat ztrát balónu, protože to bude důležité a klíčové. Každopádně budeme pokračovat v naší cestě, jsme zase o týden dál a chceme se opět posunout."

A jaké očekávání má kopřivnický hráč Honza Hanus?

Jan Hanus, křídlo KH Kopřivnice: "Od utkání očekávám jako v každém zápase se Zubřím boj do poslední chvíle. Věřím, že se nám po nedělní výhře podaří zaplnit hala a naši skvělí fanoušci nás podpoří a pomůžou nám utkání dotáhnout do vítězného konce. Budeme to mít velmi těžké, protože Zubří doma prohrálo a určitě bude chtít svou prohru u nás odčinit. My jim ale nedáme nic zadarmo a popereme se o to, aby body zůstaly doma. Budeme potřebovat každý buben! My na hřišti necháme absolutně vše. Těším se na Vás!"

Utkání odstartuje úvodním hvizdem v 18:00. Rozhodčími v tomto utkání jsou pánové Jiří Králíček a Milan Letev. Delegátem Českého svazu házené je Jiří Ondráš.