Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litovel : Plzeň - 17. listopadu 2018   17:00

Litovel
Litovel
1' Piwko  • 5' Číhal  • 8' Číhal  • 12' Prošvic  • 15' Piwko  • 17' Jan Šmíd  • 21' Jan Šmíd  • 26' Tkadleček  • 29' Jan Šmíd  • 37' Piwko  • 38' Jan Šmíd  • 45' Piwko  • 46' Prošvic  • 47' Štencl  • 54' Piwko  • 55' Číhal  • 56'
21:37
(12:19)
Plzeň
Plzeň
2' M. Tonar   • 3' Šindelář   • 7' Chmelík   • 8' Vinkelhöfer   • 10' M. Tonar   • 11' Šíra   • 13' Vinkelhöfer   • 15' T. Nejdl   • 16' Vinkelhöfer   • 17' Vinkelhöfer   • 20' Stehlík   • 22' Chmelík   • 22' Chmelík   • 23' Chmelík   • 25' K. Šmíd   • 26' Vinkelhöfer   • 27' Douda   • 31' Šafránek   • 35' Wildt   • 36' Šíra   • 37' Šindelář   • 38' Šindelář   • 39' Stehlík   • 41' Douda   • 42' Herajt   • 48' Douda   • 49' Douda   • 56' Šafránek   • 59' T. Nejdl   • 60' Chmelík
Litovel
Valášek, Vychodil
Sportovní hala ZŠ Vítězná
Plzeň

To je ode mě pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek soboty.
Duel je u konce, Talent si v klidu došel pro dva body a na půdě posledního celku neměl žádné problémy, zvítězil o 16 branek. Litovel tak stále zůstává bez bodu.
Tatran Litovel – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 21:37 (12:19)
Nejvíce branek: Piwko 9/4, Šmíd 4, Číhal 3 – Stehlík 6/4, Chmelík 5, Vinkelhöfer 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 6/4 – 7/7. Vyloučení: 7:5. ČK: Havlíček (LIT).
60'
Krásnou nahazovačku hostů zakončil do horního rohu Jan Chmelík!
60'
Při signalizované pasivitě si hráči Litovele nepřihráli přesně.
59'
Tomáš Nejdl vypálil z levé spojky nechytatelně k bližší tyči.
58'
Luděk Piwko při rychlém brejku přestřelil branku!
58'
Domácí zastavila tyč, Nejdla zase kroky.
57'
Mladý Martin Říha dostal prostor na sedmičku, uspěl ranou k pravé tyči.
57'
Jakub Šíra byl faulován na pivotu, sedmička pro Talent a dvouminutový trest pro Jiřího Číhala.
56'
Domácí se znovu prosadili, ale stále prohrávají o propastných třináct gólů.
56'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek), uspěl technicky z levého křídla.
55'
Jiří Číhal se protlačil k dorážce a dává dvacátý gól Litovele, to je slušný počin domácích v útoku, v defenzivě se jim však znovu nedaří.
54'
Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Luděk Piwko).
53'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek).
53'
Sedmička pro Západočechy.
53'
Oddechový čas pro hosty.
52'
Talent se ubránil a je znovu u balonu.
51'
Wildt vychytán z pravého křídla, parádní zákrok domácího gólmana.
51'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Tatran Litovel (Michal Havlíček), za úmyslné hraní nohou.
50'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Tatran Litovel (Luděk Piwko).
49'
Jakub Douda nyní vypálil ze střední spojky nechytatelně z kroku k pravé tyči.
49'
Západočeši zvládají oslabení dobře a vybojovali míč.
48'
Pěkná nahazovačka hostů na Jakuba Doudu, který podle rozhodčích stihl zakončit ještě před dopadem!
48'
Talent hraje ve čtyřech a má to hodně těžké.
47'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek).
47'
Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Jiří Štencl). Prosadil se z křídla, ačkoliv byl faulován.
47'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
46'
Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Tomáš Prošvic).
45'
Jakub Douda uspěl tvrdou ranou k tyči. Třicátý gól Talentu je na světě, hosté vedou dvojnásobným rozdílem!
45'
Sedmička také pro Talent.
45'
Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Luděk Piwko), který napravil své zaváhání.
44'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Tatran Litovel (Luděk Piwko). Šmíd zasáhl nohou, domácí alespoň zůstávají u balonu.
44'
Sedmička pro domácí za bránění v brankovišti.
43'
Hosté také neuspěli v zakončení.
43'
Herajt si poradil s lobem z křídla při signalizované pasivitě.
42'
Filip Herajt trefil přes celé hřiště prázdnou branku! Dnes už se trefili oba gólmani Plzně.
41'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (František Geist), za předchozí faul na proskakujícího Doudu.
41'
Douda uspěl proskokem na levé straně.
40'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
40'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Jan Šmíd).
40'
Vzápětí úspěšná defenziva hostů, sedmička a přesilovka pro Talent.
39'
Jan Stehlík vypálil z pravé spojky přesně.
39'
Filip Herajt navíc předvedl kvalitní zákrok, Talent si v klidu kráčí za dvěma body a nepřipouští blamáž.
38'
Jakub Šindelář znovu úspěšný na pivotu.
38'
Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Jan Šmíd).
37'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář), Plzeň uspěla znovu z pivota.
37'
Luděk Piwko proskočil obranou a ranou o zem vypálil pod břevno.
37'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Eduard Wildt).
36'
Hostující obrana znovu úspěšná a Jakub Šíra se trefuje z pivota.
35'
Herajt to měl jednoduché, chytil míč, vyslal do brejku Wildta, jenž zaznamenává svůj první gól, vypálil k pravé tyčce.
34'
34'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Tomáš Hanák).
34'
Douda zablokován, Plzeň pokračuje u míče.
34'
Herajt předvedl dobrý zákrok a Plzeň u balonu.
33'
Michala Tonara vychytal domácí gólman.
32'
Signalizovaná pasivita hostů.
32'
Herajt vychytal zakončení z křídla, domácí si alespoň zahrají přesilovku po faulu na Ivančeva, avšak nejsou u balonu.
31'
Ondřej Šafránek střílí z levého křídla dvacátý gól Talentu!
31'
Plzeň si kráčí za výhrou, vypracovala si sedmigólový náskok a zdá se, že Litovel si výhru nepřipíše ani na desátý pokus.
30'
30'
Jan Šmíd v poslední vteřině z levé spojky minul branku.
30'
Domácí neproměnili útok, ale Šindelář z pravé strany z pivota trefil jen tyč.
29'
29'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Michal Havlíček).
29'
Sedmička pro Talent.
29'
29'
28'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Tatran Litovel (Luděk Piwko).
28'
Sedmička pro Litovel.
27'
Jakub Douda zůstal osamocený na pivotu a skóruje.
26'
Petr Vinkelhöfer však rychle odpovídá z levého křídla.
26'
Dominik Tkadleček překonal Šmída z levého křídla.
25'
Domácí znovu u balonu, avšak Pekař předvedl výborný zákrok!
25'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Karel Šmíd), gólman trefil prázdnou branku přes celé hřiště!
24'
Jiří Číhal minul z levé spojky vzdálenější tyčku.
23'
Oddechový čas pro domácí.
23'
A do třetice Jan Chmelík a jeho přesná rána z pravého křídla, tentokrát do vzdálenější šibenice!
22'
Jan Chmelík opět zakončil přesně z křídla.
22'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík), trefuje se z křídla.
21'
20'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík), rána z pravé spojky.
20'
Luděk Piwko znovu sedmičku proměnil a je to o dvě branky.
19'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
19'
Sedmička a přesilovka pro Litovel!
19'
Domácí se také ubránili a mohou snížit.
18'
Hostující defenziva tentokrát zapracovala dobře.
17'
Znovu Petr Vinkelhöfer a jeho přesná rána z levého křídla.
17'
Jan Šmíd se trefuje z levé spojky přesně.
16'
Petr Vinkelhöfer střílí desátý gól Plzně, trefil se znovu z levého křídla.
16'
15'
Rychlé branky na obou stranách, na gól Plzně zareagoval znovu Piwko.
15'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Tomáš Nejdl).
14'
Piwko znovu uspěl.
14'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík), navíc sedmička pro domácí.
13'
Petr Vinkelhöfer dostal pas do levého křídla, vypálil k bližší tyči.
13'
Luděk Piwko proměňuje sedmičku bez problémů.
12'
Domácí dokázali snížit díky Tomáši Prošvicovi, navíc se vzápětí ubránili a vybojovali sedmičku.
11'
Plzeň se ubránila a následně skóruje z pivota Jakub Šíra.
10'
Nejdl uvolnil Michala Tonara, kterým se sám proti gólmanovi nemýlil.
9'
Další rychlý brejk Talentu, ale Chmelík selhal na skvělém brankáři!
8'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer), prosadil se lobem z levého křídla.
8'
Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Jiří Číhal).
7'
Dobrá práce hostů v obraně a rychlý brejk proměnil Jan Chmelík, Litovel hrála bez brankáře, a tak to měl jednoduché.
7'
Jan Stehlík využil sedmičku ranou o zem.
6'
Sedmička pro Talent!
5'
Domácí se prosadili, poté sice vybojovali míč, ale netrefili branku.
5'
5'
Plzeň nevyužila šanci a musí se bránit.
4'
Domácí měli k dispozici sedmičku, ale tu nedokázali proměnit!
3'
Šindelář se trefuje z pivota.
2'
Podstřel Michala Tonara při signalizované pasivitě končí v síti.
1'
1'
Signalizovaní pasivita Litovele.
1'
U balonu začíná Litovel.
1'

Tatran Litovel: Pekař, Juráš – Číhal, Hanák, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Kršek, Prošvic, Geist, Piwko.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Za svou tříroční extraligovou historii Litovel nedokázala Plzeň porazit ani jednou, jednou se jí na domácí půdě podařilo uhrát těsnou prohru 26:28. Dokáže navrátilec do nejvyšší soutěže překvapit velikého favorita, nebo si Talent v klidu dojde pro dva body?
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Po dvouleté pauze Talent znovu touží po mistrovském titulu, konkurence je však vysoká. Plzeň byla dlouho neporažena, když uhrála remízy v Zubří a na Dukle, poté však přišly porážky v Jičíne a v Karviné. Naposledy si Talent poradil s Hranicemi 35:25 a posunul se na třetí místo tabulky s dvanácti body při skóre 261:232.

Tuto sezónu se Západočeši musejí potýkat s nepříjemností. Sportovní hala Lokomotiva na Slovanech je totiž dost často obsazena a Plzeň zatím z devíti zápasů sehrála pouze tři na domácí půdě. Dokonce i v poháru EHF s rumunskou Constantou museli oba duely odehrát na hostující půdě, což ji dost možná připravilo o možnost bojovat o postup.

Talent má přetlak na spojkách, zůstali totiž Michal Tonar, Ivančev i Stehlík, navíc nově přišli Tomáš Nejdl a Jakub Douda, druhý jmenovaný se uchytil lépe, nastřílel už sedmatřicet branek a je třetím nejlepším střelcem Plzně. Už 46krát se trefil zkušený Jan Stehlík, o dva góly méně zaznamenal Michal Tonar ze střední spojky. V posledním extraligovém duelu proti hranicím zazářil na pravém křídle mladík Eduard Wildt, ten svými proměněnými brejky i zakončeními z křídla rozhodl duel, za pouhých dvacet minut ve druhém poločase se trefil hned sedmkrát!

Tatran Litovel
Moravané již hráli nejvyšší soutěž v letech 2014-2017, po pádu se rychle vrátili, avšak v těžké konkurenci se jim nedaří. Tatran má na kontě čistou bodovou nulu a skóre 189:274, vůbec nejhorší útok a obranu v lize. Nejblíže k bodům byl na brněnské půdě, proti Královu Poli padl o dvě branky 20:22. V posledním extraligovém duelu schytala Litovel doslova debakl, když padla v Kopřivnici vysoko 14:33. Vše se však může zlomit, Tatran možná nakopne osmifinále českého poháru, jelikož ve středu zvítězil na půdě Hranic 31:27!

Tahounem Litovele v extralize je mladá střední spojka Luděk Piwko, který bude pro Talent největší hrozbou, nastřílel letos už 44 branek. Další házenkáři zaostávají, druhým nejlepším zakončovatelem je s osmadvaceti trefami spojka Jan Šmíd.

Hranice – Litovel 27:31 (Český pohár)
Kopřivnice – Litovel 33:14
Litovel – Nové Veselí 21:29
Litovel – Dukla Praha 19:38
Žeravice – Litovel 23:31 (Český pohár)
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Mojmír Valášek a Jaroslav Vychodil, delegátem ČSH je pan Roman Bauer.
Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 10. kola házenkářské extraligy mužů, ve kterém nováček Tatran Litovel vyzve finalistu minulé sezóny SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.