Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Karviná - 19. května 2018   11:00

Plzeň
Plzeň
4' Stehlík  • 6' M. Tonar  • 7' Herajt  • 8' M. Tonar  • 11' Šindelář  • 12' M. Ivancev  • 13' K. Šmíd  • 16' M. Ivancev  • 17' Stehlík  • 20' M. Tonar  • 21' Poloz  • 23' Stehlík  • 28' M. Tonar  • 30' Stehlík  • 32' Šindelář  • 34' Poloz  • 34' Poloz  • 38' Šíra  • 39' Stehlík  • 40' Šíra  • 42' M. Ivancev  • 44' M. Ivancev  • 46' M. Ivancev  • 46' Stehlík  • 47' Šafránek  • 48' M. Ivancev  • 51' Šíra  • 53' Poloz  • 59' Šafránek
30:29
(14:15)
Stav série: (1:2)
Karviná
Karviná
2' Zbránek   • 3' Brůna   • 5' Piątek   • 7' Jan Užek   • 9' Zbránek   • 10' Nedoma   • 12' S. Mlotek   • 13' Jan Užek   • 17' Brůna   • 19' Nedoma   • 21' Nedoma   • 25' Zbránek   • 26' Brůna   • 29' Jan Užek   • 30' Brůna   • 32' Brůna   • 35' Jan Užek   • 36' Jan Užek   • 37' Jan Užek   • 43' Nedoma   • 45' Monczka   • 48' Jan Užek   • 50' Piątek   • 56' Jan Užek   • 57' Monczka   • 58' Zbránek   • 60' S. Mlotek
Plzeň
Horáček, Novotný
Městská SH Plzeň
Karviná

Plzeň nakonec zvítězila těsným rozdílem a vynutila si další zápas finálové série, který se sehraje zítra na stejném místě od 17:00.
60'
Mlotek z rychlého brejku ještě překonal Šmída, ale utkání je u konce.
60'
Teď už to má Plzeň pevně ve svých rukou.
60'
Šmíd předvedl proti Brůnovi asi rozhodující zákrok zápasu!
59'
Šmíd vytáhl další parádní zákrok, ovšem balon skončil v autu. Karviná si bere oddechový čas.
59'
Šafránek z levého křídla pěkným lobem překonal Marjanoviče.
59'
Oddechový čas pro Talent, jenž měl už zápas pevně ve svých rukou, ale po dvou obrovských chybách nabídl Karviné, aby dostala šanci ještě získat dnešní duel pro sebe.
58'
Další chyba Plzně a vytáhnou klíčový zákrok musel ze svého repertoáru Karel Šmíd, jenž s pomocí břevna uchránil vedení Talentu.
58'
Obrovská minela domácích a Zbránek z rychlého brejku snižuje na rozdíl jedné branky.
57'
Monczka ale bleskově nachází odpověď.
57'
David Poloz proměnil suverénně sedmimetrový hod.
57'
Sedmička pro Plzeňany.
56'
Jan Užek ale se dostal hladce až před Šmída, který byl tentokrát bez šance.
56'
Karel Šmíd chytá opravdu neskutečně, lapil další tutovku soupeře.
56'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
55'
Na druhé straně se ale Karel Šmíd nenechal zahanbit a podržel Talent.
54'
Stehlíkovu ránu Marjanovič vyrazil svojí nohou.
54'
Konec oddechového času, Plzeň jde do útoku.
54'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Karel Šmíd vytáhl v klíčový moment parádní zákrok a dává Talentu šanci odskočit na čtyřbrankový rozdíl.
53'
Slezané jsou už v pěti, za chvíli budou kompletní.
53'
David Poloz z levého křídla propálil Marjanoviče.
52'
Při signalizované pasivitě hosté pálili vedle. Plzeň má nyní šanci odskočit ještě více.
52'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Michal Brůna).
51'
Šíra byl sice v tísni Brůny, ale přesto dokázal dostat míč do sítě. Hostující hráč je navíc vyloučen. Dvojnásobná přesilovka pro Plzeň.
51'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tymoteusz Piątek).
50'
Piatek z pozice pivota hladce dostal míč do branky.
50'
Ivancev přestřelil a Karviná se může dostat zpátky do hry.
49'
Monczka si položil Šmída a poté lehce proměnil sedmimetrový hod.
49'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
49'
Velká škoda pro Šafránka, který o metr přestřelil prázdnou branku.
48'
Při signalizované pasivitě se z pravé spojky prosadil Milan Ivancev.
48'
Karviné se útok povedl a snižuje na rozdíl dvou branek.
47'
Oddechový čas pro hosty.
47'
Šafránek se rychle zorientovala trefil prázdnou branku.
47'
Prorážení na plzeňské polovině a domácí jsou u balonu.
46'
Jan Stehlík Mokroše z pravé strany lehce prostřelil
46'
Karviná vyměnila gólmana, mezi třemi tyčemi nyní vládne Mokroš.
46'
Milan Ivancev teď táhne plzeňský útok a dává další branku.
45'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
45'
Technická chyba a Karviná jde rychle do útoku.
44'
Šmíd podržel opět Západočechy, kteří mohou vyrazit do útoku.
44'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev).
44'
Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná.
43'
Teč teď pomohla Západočechům, kteří jsou stále u míče.
43'
Nedoma se trefil milimetrově přesně z pravého křídla a je znovu srovnáno.
42'
Milan Ivancev střelou o zem posílá Talent do vedení.
42'
Plzeň ztratila trestuhodně míč, ovšem Karel Šmíd se dostává do své obvyklé fazony. Další skvělý zákrok.
41'
Michal Tonar z levé spojky vysoko přestřelil branku.
40'
Karel Šmíd vykopl skvěle svojí pravou nohu a zachránil Plzeňany.
40'
Plzeňský Šíra ale rovněž chytil formu a srovnává stav zápasu.
39'
Monczka s trochou štěstím dostal balon za záda Šmída.
39'
Sedmimetrový hod pro Karvinou.
39'
Stehlík se trefil přes celé hřiště a je znovu srovnáno.
38'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
37'
Jan Užek pokračuje v gólových hodech a posílá svůj tým do dvougólového náskoku.
37'
Talent se směrem dopředu enormně trápí a opět nedokázal zakončit zdařile svojí akci.
36'
Jan Úžek na začátku početní výhody překonal Šmída.
35'
35'
Jan Úžek vstřelil gól a navíc se bude vylučovat na plzeňské straně.
34'
A opěr Poloz udeřil z pravé strany.
34'
David Poloz z pravé křídla prostřelil gólmana.
33'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
33'
Oba brankáři se zaskvěli nyní a podrželi své týmy.
33'
Slezané hráli v sedmi a budou muset proto nyní hrát v oslabení.
33'
32'
Michal Brůna pátou brankou v utkání posílá do vedení opět Karvinou.
32'
Jakub Šindelář z otočky překonal Marjanoviče.
31'
Slezanům útok nevyšel, dopředu jde Talent.
31'
První poločas nabídl vyrovnanou podívanou, při níž se potvrdilo, že mezi oběma mužstvy jsou opravdu malé rozdíly. Šťastnější je zatím Karviná, která vede o jednu branku. Před druhým dějstvím je ale utkání zcela otevřené.
30'
30'
Slezané se ještě před koncem první části dostávají do vedení, když se z pravé strany trefil Brůna.
30'
Jan Stehlík si opět navedl míč na střed a levačkou do protipohybu propálil Marjanoviče.
29'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek).
28'
Michal Tonar našel skulinku u tyče a prostřelil Marjanoviče.
28'
Marjanovič se opět zaskvěl, když nohou zasáhl na jedničku.
27'
Marek Monczka se zvedl a pomalu odešel na střídačku.
27'
Karel Šmíd tygřím skokem lapil pěkný pokus soupeře. Následně ale jeden ze Slezanů leží na palubovce.
27'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek).
26'
Šafář z levé spojky netrefil vůbec branku. Karviná jde do útoku.
26'
26'
Michal Brůna z pravé strany tvrdou střelou pravačkou nedal Šmídovi šanci.
25'
Zbránek na druhé straně z levého křídla našel recept na Šmída.
24'
Tentokrát Stehlík o hodně minul prostor tří tyčí.
23'
Karel Šmíd zasáhl skvěle nohou proti Úžkově střele.
23'
Plzeňané rozpohybovali soupeře a Jan Stehlík opět potvrdil dnešní dobrou střeleckou formu.
22'
Milan Ivancev si hezky našel prostor na střelu, nicméně trefil levou tyčku.
22'
Plzeň udělala technickou chybu, ovšem na druhé straně se zaskvěl v brance Karel Šmíd.
21'
Nedoma se uvolnil na pravém křídle a propálil Šmída.
21'
Talent jde poprvé v utkání do vedení. David Poloz se prosadil střelou přes celé hřiště.
20'
Karel Šmíd skvěle zasáhl, ale následně nedokázal trefit prázdnou karvinskou klec.
20'
20'
Plzeň srovnává opět, když se střelou k tyči prosadil Michal Tonar.
19'
Karvinou nejprve podržel její gólman a následně z rychlého brejku se prosadil z křídla Nedoma
18'
Stehlíkova tečovaná střela se od tyčky odrazila do zámezí, Plzeň je u balonu.
17'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
17'
Brůna po rychlé akci znovu hladce skóroval.
16'
Milan Ivancev využil pohybu svých spoluhráčů a po uvolnění prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
16'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Michal Brůna).
15'
Marjanovič vychytal Fořta a zatím je velkou oporou svého týmu.
15'
I gólmana Šmída podržela nyní jeho branková konstrukce.
14'
Stehlíkova bomba levačkou otřásla břevnem.
13'
Jan Užek z gólové pozice propálil Šmída.
13'
Karel Šmíd vystřídal v brance Herajta a následně přes celé hřiště trefil prázdnou karvinskou svatyni.
12'
Ivancev z levé spojky bez problémů propálil gólmana soupeře.
12'
Po hezké akci se perfektní střelou prosazuje Slavomír Mlotek.
11'
Šindelář dostal míč mezi obránce a z pozice pivota prostřelil Marjanoviče.
10'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
10'
Michal Tonar si vylámal zuby na brankáři Karviné, který chytil i druhý sedmimetrový hod.
9'
Jan Zbránek utekl ve vlastním oslabení, ale Filip Herajt předvedl skvělý zákrok a podržel Plzeňany.
9'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
9'
Jan Zbránek efektním lobem překonal plzeňského gólmana.
9'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
9'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
8'
Gól vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Michal Tonar).
7'
Slezané se štěstím srovnávají, když Herajt jen o kousek nedokázal zachytit míč před brankovou čárou.
7'
I plzeňský gólman Herajt dokázal trefit balon přes celé hřiště do opuštěné branky.
6'
Michal Tonar využil toho, že Karviná hrála bez gólmana a trefil prázdnou bránu.
6'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
5'
Po rychlé akci Karviné opět neměl Herajt šanci zasáhnout.
4'
Jan Stehlík z pravé spojky poslal levačkou nechytatelnou bombu do horního rohu branky.
3'
Brůna využil nabídnutý prostor a navýšil vedení svého týmu.
3'
Stehlík nevyzrál na Marjanoviče ani nadvakrát, karvinský gólman podržel svůj tým.
3'
Sedmimetrový hod pro Plzeň.
2'
Jan Zbránek dostal parádní pas na křídlo a prostřelil plzeňského gólmana.
1'
Šindelář z pozice pivota nedokázal protlačit balon za záda Marjanoviče.
1'
Hráči jsou připraveni na palubovce. Rozehrávku mají házenkáři Talentu.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Jonáš, Šafránek, M. Ivancev, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Poloz, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Šafář.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Brůna, Monczka, Piątek, Plaček, Drzyzga, Wozniak, S. Mlotek, Jan Užek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Karviná překonala vlastní cíle. Nyní je na koni a touží po titulu. Nemanja Marjanovič je nejlepším brankářem play-off. Marek Monczka a Michal Brůna zase táhnou Baník na spojce. Do toho má mužstvo Marka Michaliska velice silnou hru sedm na šest s dvěma pivoty na šesti metrech. Do toho hodně silnou dohrávku do křídla.

Karviná nepohrála v play-off ani zápas a je k nezastavení. I tak dle vyjádření je zmiňovaný kouč Michalisko maximálně pokorný a vnímá, že urvat jeden duel v Plzni bude nesmírně složité. „Plzeň je zkušený tým a budeme si muset sáhnout na hranici možností,“ prohlásil před sobotním mačem.

Baník vyřadil ve čtvrtfinále Jičín a v semifinále poté Lovosice. Tím tak překazil zlatý sen Janu Landovi, který po sezoně končí s vrcholovou házenou.

Dnes tak může potvrdit pozici černého koně extraligy a vrátit se na pozici, na kterou podle brankáře Marjanoviče patří. Alespoň tak mluvil borec přezdívaný Nemo před sezonou a svým návratem do Karviné.
Plzeň je nejúspěšnějším týmem české mužské házené v posledních sezonách. V uplynulých čtyřech letech brala třikrát zlato a jednou stříbro, když před rokem prohrála finále s pražskou Duklou. Letos šla do play-off ze čtvrtého místa, ale ve čtvrtfinále ve třech zápasech vrátila právě Dukle loňskou porážku, v semifinále ukončila sezonu Zubří.

Série se Zubřany byla hodně vyhrocená. Stály za tím protesty Západočechů po druhém duelu na půdě soupeře. Gól Milana Ivančeva padl podle rozhodcovské dvojice Hanák – Pavlíček po čase a mělo se tím pádem hrát prodloužení. Plzeň ihned v pondělí adresovala stížnost na svaz a ten rozhodl o tom, že utkání by se mělo opakovat.

Jednalo se o hodně zvláštní rozhodnutí, neboť série se měla stěhovat do Plzně za stavu 1:0 pro Talent. To však Zubří zcela odmítalo a vyhrožovalo, že v Plzni nenastoupí. S dodatkem, že podle pravidel ligy musí výše postavený tým po základní části odehrát úvodní dva zápasy série v domácím prostředí. Svaz nakonec své rozhodnutí a Západočeši už ani nemohli podat odvolání.

Nic takového zatím v souboji s Karvinou nehrozilo. Finále s Baníkem je tím posledním, co na nějakou dobu stihne v plzeňském dresu David Poloz. Pravé křídlo Talentu zlákal do švýcarského Aarau Milan Škvařil. Stejně tak se s českou extraligou loučí Jiří Fořt. Dnešní zápasem může také skončit kariéra 43letého Jana Štochla, který se po sezoně přesune na pozici sportovního ředitele Plzně.
Druhé utkání už nabídlo mnohem napínavější podívanou. Talent po první části vedl o dvě branky a přetahovaná o výsledek pokračovala až do závěrečných minut. Karviné se povedlo otočit skóre a v závěru nervozního duelu zvládla udržet nejtěsnější možný náskok. Po tuhém boji zvítězila 32:31.
První zápas se od úvodních minut vyvíjel ve prospěch Karviné, která se brzy vypracovala pohodový náskok, který si až do konce zápasu nenechala vzít. Už po prvním poločase Karvinští vedli o sedm branek a ve druhé části si došli v poklidu pro první vítězství v sérii. Karviná zvítězila poměrem 30:24.
Vítejte u extraligy házené! Celá soutěž už doputovala do finále, do něhož se probojovala Plzeň a Karviná. Obě mužstva už za sebou mají dvě měření sil, které ve Slezsku dopadly vítězstvím prvního celku po základní části. Západočeši jsou proto před sobotním duelem v tíživé situace, když jsou jen jeden krok od vyřazení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.