Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Strakonice : Nové Veselí - 19. května 2018   15:30

Strakonice
Strakonice
1' T. Nejdl  • 2' Marienka ml.  • 10' T. Nejdl  • 12' Krejčí  • 13' A. Nejdl  • 14' Mošovský  • 16' Tockstein  • 17' Marienka ml.  • 19' Krejčí  • 22' T. Nejdl  • 26' Wildt  • 28' Mošovský  • 30' Wildt  • 32' Wildt  • 39' T. Nejdl  • 40' Tockstein  • 45' Wildt  • 48' T. Nejdl  • 49' T. Nejdl  • 50' Tockstein  • 55' Mošovský  • 58' Mošovský  • 60' Schwarz
26:31
(14:13)
Nové Veselí
Nové Veselí
3' Melichar   • 4' Štěrba   • 11' Chosik   • 13' Melichar   • 14' Skalický   • 17' Sekulić   • 20' Valoušek   • 22' Bartůněk   • 25' Valoušek   • 26' Veselý   • 30' Veselý   • 32' Skalický   • 35' Sekulić   • 34' Melichar   • 34' Veselý   • 35' Veselý   • 36' Skalický   • 38' Sekulić   • 39' Melichar   • 40' Štěrba   • 40' Veselý   • 47' Melichar   • 48' Chosik   • 49' Melichar   • 51' Krčál   • 52' Krčál   • 54' Bartůněk   • 56' Bartůněk
Strakonice
Šejvl, Mráz, Jareš – Halgaš, Wildt, Masák, Krejčí, Zbiral, Samek, Matoušík, Chvosta, Vrchlavský, Marienka ml., T. Nejdl, Mošovský, Tockstein, Landsinger, Pek, Zdychynec, Masák, A. Nejdl, Schwarz.
Macho, Nezbeda
Nové Veselí
Studený, Šimovček, Soukup, Schams – Ptáčník, Krejz, Chosik, Najman, Štěrba, Skalický, Valoušek, Štohanzl, Krčál, Bartůněk, Sekulić, Přibyl, Resl, Melichar, Dolejší, Bartůněk, Birdahić, Živojinović, Kupa, Suchánek, Veselý.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Je dobojováno. Strakonice neudržely těsný náskok z první poloviny zápasu a po změně stran inkasovaly hned osmnáct branek, což vedlo k jejich porážce 26:31. Domácí se tedy s Extraligou končí, naopak Nové Veselí končí na deváté pozici.
60'
Poslední gól této sezóny dal z levé strany Jan Schwarz. Diváci mezitím tleskají ve stoje a děkuji domácímu týmu.
59'
Utkání se už jenom dohrává, Strakonice mají před sebou poslední minutu extraligové příslušnosti.
58'
Martin Mošovský ale využil prázdné branky Nového Veselí a z vlastní poloviny ji neměl problém trefit.
58'
Brankář Schams si šel hodit sedmičku a byl úspěšný.
57'
Mošovskému málem vyšla další paráda, nicméně po pěkné kličce vystřelil ze svého pohledu vedle levé tyče.
56'
Luboš Bartůněk precizně zvládl zakončení z levého křídla a přidal jubilejní třicátý gól Sokola.
55'
Mošovský potěšil diváky krásnou střelou z otočky, kterou vypustil v momentě, kdy byl zády brance.
54'
Zbíral se nemýlil při sedmimetrovém hodu a lehce zmírnil strakonické manko.
54'
Luboš Bartůněk dostal od Ptáčníka přihrávku na levé křídlo a technickou střelou přeloboval gólmana.
52'
Strakonice přišly o míč, se kterým Krčál utekl do úniku a přidal další gól Nového Veselí.
51'
Vojtěch Krčál využívá početný výhodu a zvýšil na rozdíl pěti gólů.
51'
Marienka nasadil strom Štěrbovi a dostal už dnešní třetí žlutou, což pro něj znamená konec v utkání.
50'
Michal Tockstein se dostal za hostující obranu a z hranice brankoviště poslal míč do sítě.
49'
Obrany se nám opět trochu otevřely. David Melichar bleskově odpověděl na Nejdlovu trefu.
49'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Nejdl).
48'
Roman Chosík se taktéž zapisuje mezi střelce a vrací Sokolu pětigólový náskok.
48'
Tomáš Nejdl i v pádu zamířil přesně k tyči.
47'
Pomalu to začíná vypadat na poklidnou hostující výhru, na rozdíl pěti branek zvýšil Melichar.
46'
Domácí budou muset pár desítek sekund hrát v dvojnásobném oslabení, dvouminutovou penalizaci dostal i Marienka.
45'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
45'
Eduard Wildt byl přitažen za dres, nicméně to mu nezabránilo k vyslání gólové střely z pravé spojky.
44'
Gólové hody se trochu zasekly na stavu 18:23, oba gólmani se teď prezentovali několika úspěšnými zákroky.
43'
Jakub Štěrba trefil ze sedmimetrového hodu jenom tyč.
40'
Obě defenzivy nyní mají den otevřených dveří, z čehož plyne další nechytatelný projektil Ondřeje Veselého.
40'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Michal Tockstein).
40'
Jakub Štěrba našel mezírku v domácí obraně, prosmýkl se přes minimální mezeru a vyzrál na Mráze.
39'
Zahanbit se nenechali ani domácí a konkrétně Tomáš Nejdl.
39'
David Melichar vyslal nechytatelnou dělovku z pravé spojky, po které se Mráz jenom ohlédl.
38'
Domácí defenziva se v těchto okamžicích hledá. Nové Veselí se dostalo k další gólové střele z ruky Sekuliće.
37'
Michal Zbíral se postavil k sedmičce a dal první domácí gól po změně stran.
36'
Šestý gól v řadě pro hosty! Opět byl v protiútoku Ondřej Skalický a přehodil brankáře Mráze.
35'
Strakonice přišly o míč v signalizované pasivitě, do brejku se utrhl Ondřej Veselý a znovu vypálil úspěšně.
34'
A rázem vedou hosté už o dva góly, po přenesení hry k pravému křídlu skóroval Ondřej Veselý.
34'
David Melichar dostal přihrávku z pravého kraje hřiště a rychlým švihem překlopil vedení na stranu Nového Veselí.
35'
Nikola Sekulič byl na konci hostujícího brejku dvou na jednoho.
32'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Skalický).
32'
Domácí dobře ubránili první akci v rámci druhé půle a po rychlém přechodu skórovali Eduardem Wildtem.
31'
Strakonice zatím hrají s Novým Veselí povedenou partii, od začátku zápasu disponují malým náskokem a mají solidně nakročeno k tomu, aby se s extraligovou soutěží rozloučili vítězstvím.
30'
30'
Hosté však stihli pár sekund před koncem poločasu odpovědět, Mráze tentokrát překonal Ondřej Veselý.
30'
Strakoničtí se několika krátkými přihrávkami přesunuli s míčem až na pravé křídlo, kde se ke střele odhodlal Wildt a krásně obhodil Schamse.
28'
Martin Mošovský otřel svou dělovku o krajní tyč a míč se od ní odrazil do hostující brány.
27'
Jakub Štěrba se postavil k exekuci sedmimetrového hodu a propálil Mráze.
26'
Domácí to trochu přehnali s předávkami míče, svou akci museli zpomalit, nicméně Eduard Wildt se přesto prosadil z pravé strany.
26'
Je srovnáno! Domácí přišli o míč, se kterým se v samostatném úniku objevil Ondřej Veselý a nezaváhal.
25'
Matouš Valoušek v závěru přesilové hry snižuje na nejtěsnější možný rozdíl.
25'
Po dvou faulech na Mošovského pomohlo hostům břevno Schamsovy branky.
24'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Jan Matoušík).
23'
Mošovský mohl zvýšit na třígólový rozdíl, ale sedmimetrový hod poslal jen do dobře postaveného gólmana.
22'
Prosazuje se i Luboš Bartůněk a Nové Veselí tak zatím nepouští domácí tým do většího náskoku.
22'
Mošovský udělal otočku a hodil míč k pravé spojce Tomáši Nejdlovi, jehož střelu rovněž nikdo nedokázal zastavit.
20'
Štěrba nechal míč Valouškovi, jenž se prosadil povedenou střelou z osy.
19'
Michal Krejčí se na druhé straně nemýlil a poslal Strakonice do třígólového náskoku.
18'
Veselý převzal míč od hostujícího gólmana, ale ve svém úniku soupeřova strážce branky nepřekonal.
17'
Roman Marienka nedostal do křídla ideální přihrávku, i tak ale obešel svého strážce a z úhlu trefil přesně.
17'
Nikola Sekulić trefil prostor v dolním rohu brány i přesto, že jeho střela neměla nějak závratnou razanci.
16'
Živojinović mířil mezi nohy, nicméně domácí gólman si poradil. Z rychlého brejku Strakonic naopak udeřil Michal Tockstein.
15'
Chosík převzal přihrávku od Živojinoviće a byl faulován, hosté pokračují v útočné akci.
14'
Ondřej Skalický trestá velkou chybu v domácí rozehrávce a snižuje na rozdíl jediného gólu.
14'
Martin Mošovský byl při střele z osy hřiště důrazně bráněn, ale i v pádu dokázal pokořit hostujícího gólmana.
13'
David Melichar natáhl z dálky a napnul síť v domácí brance.
13'
Adam Nejdl se dostal do úniku a rovněž se nemýlil.
12'
Ve dvanácté minutě už mají znovu lehce navrch domácí, když se ujalo zakončení Michala Krejčího.
11'
Domácí vedení ale netrvalo dlouho, na 4:4 z rychlé akce srovnal Roman Chosík.
10'
Tomáš Nejdl už mířil ze středu hřiště přesně a zaznamenal čtvrtou trefu Strakonic.
10'
Živojinović přihrál do pravého křídla, ale domácí gólman zasáhl. Stejný obrázek byl vzápětí k vidění i na druhé straně.
9'
Martin Mošovský se ze sedmičky rovněž nemýlil a srovnal stav na 3:3.
8'
Jakub Štěrba byl v oslabení faulován a sám nařízenou sedmičku proměnil.
7'
Samkova střela byla sražená do prostoru levého křídle, nicméně domácí dorážka nebyla přesná.
5'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
4'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Štěrba).
3'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
2'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Roman Marienka ml.).
1'
1'
Vzájemné zápasy

28.04.2018 Nové Veselí – Strakonice 32:15
10.03.2018 Strakovice – Nové Veselí 24:30
11.11.2017 Nové Veselí – Strakonice 24:27.
TJ Sokol Nové Veselí

Hostující mužstvo ke konci základní části posbíralo tři vítězství z posledních čtyř zápasů, díky tomu si polepšilo alespoň na desáté místo a velmi dobře se naladilo na boje o záchranu. V konkurenci dalších tří týmů Nové Veselí obstálo na výbornou, kromě jedné porážky v Hranicích dokázalo všechny utkání vyhrát a před posledním duelem v sezóně má záchranu už zajištěnou.
HBC Strakonice 1921

Extraligový nováček se mezi tuzemskou házenkářskou elitou dlouho neohřál, ve své první sezóně nasbíral v základní části pouze čtyři vítězství a skončil na posledním dvanáctém místě s devítibodým mankem na play-off. Ve skupině o udržení Strakonice také zrovna nezářily, když z pěti zápasů získaly jediný bod za remízu s Brnem a již delší dobu tak vědí, že je čeká návrat do druhé nejvyšší soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.