Házená - Extraliga muži - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Plzeň - 16. září 2018   17:00

Dukla
Dukla
8' Blecha  • 12' Blecha  • 16' Blecha  • 17' Jeníček  • 21' Patzel  • 22' Reichl  • 23' Patzel  • 30' Režnický  • 33'   • 34' Klíma  • 34' Kastner  • 36' Patzel  • 37' Patzel  • 39' Patzel  • 43'   • 47' Kastner  • 48' Patzel  • 49' Patzel  • 51' Patzel  • 52' Reichl  • 56' Reichl  • 60' Patzel
24:24
(10:11)
Plzeň
Plzeň
3' Vinkelhöfer   • 6' M. Tonar   • 7' Vinkelhöfer   • 13' M. Ivancev   • 16' M. Tonar   • 24' Stehlík   • 25' Douda   • 29' Chmelík   • 30' Stehlík   • 32' Šindelář   • 35' M. Tonar   • 38' Šafránek   • 41' Šafránek   • 42' Šafránek   • 44' Šíra   • 46' T. Nejdl   • 47' M. Tonar   • 50' M. Tonar   • 53' M. Tonar   • 60' Šindelář
Dukla
Hanák, Pavlíček
Sportovní hala Eden, Praha
Plzeň

To je ode mě pro dnešek z házené vše, přeji příjemný zbytek víkendu, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
To bylo drama! Talent si sice ve druhé půli pohlídal Blechu, ale k neskutečnému výkonu se rozjel mladý Vojtěch Patzel, jenž se trefil hned devětkrát a zdálo se, že dovede utkání do zdárného konce pro domácí. Dukle se lépe vydařil závěr a otočila skóre z 19:21 na 24:23, ale zápas nakonec skončil zaslouženou remízou, když v posledních vteřinách srovnal Jakub Šindelář. Skvěle se dařilo oběma brankářům, v prvním poločase Filipu Herajtovi, ve druhé pak na opačné straně často zachraňoval Pražany Tomáš Petržala. Nakonec se soupeři rozcházejí s bodem a mohou být oba spokojeni, ve středovém kruhu si gratulují za férový souboj.
HC Dukla Praha – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 24:24 (10:11)
Nejvíce branek: Patzel 9, Blecha 3, Kastner 3/1 – Tonar 6, Stehlík 5/3, Šafránek 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 6:3. ČK: Reichl (DUK).
60'
Zápas skončil.
60'
Tak duel přeci jen skončí remízou! Stehlík našel na pivotu se štěstím Jakuba Šindeláře, ten se protlačil k zakončení a pět sekund před koncem obstřelil Tomáše Petržalu! Zasloužený bod pro oba týmy.
60'
Čtrnáct sekund před koncem je Douda stažen k zemi a domácí hráč je vyloučen na dvě minuty! Pro Víta Reichla je to třetí dvouminutový trest, a tedy i červená karta.
60'
Talent to v závěru zkouší v sedmi! Do konce utkání zbývá 32 vteřin.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Vojtěch Patzel propálil gólmana při pasivitě mezi nohy z pravé spojky a dost možná rozhoduje tento duel!
59'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Michal Tonar při signalizované pasivitě neprostřelil Petržalu! Domácí se mohou posunout blíže k vítězství. Do konce zbývá minuta a dvacet sekund, Dukla útočí.
59'
Stehlík pokryl přihrávku Patzela na pivota, ale Douda neuspěl z rychlého brejku! Plzeň však zůstává u míče, vyhrála souboj o odražený balon.
58'
Dvě a půl minuty do konce, Pražané útočí.
57'
Douda z pivota neprostřelil Petržalu, byl stažen k zemi, ale faul se nepíská. Dukla se může dostat do vedení!
56'
Doudovu překvapivou přihrávku na Šíru si domácí defenziva pohlídala, ale Karel Šmíd si připsal důležitý zákrok proti ráně z levé spojky!
56'
Vít Reichl dostal povedenou přihrávku na pivota a dokázal v pádu propálit Šmída!
55'
Michal Tonar při proskoku trefil jen tyč!
55'
Šíra nezpracoval přihrávku na pivota, ale Plzeň zvládla ubránit rychlý brejk domácích!
54'
Šmíd chytá ránu Patzela o zem ze střední spojky!
54'
Reichl faulován na pivotu, je z toho však jen devítka pro Duklu.
53'
Michal Tonar si seběhl za obranu a vrací vedení Talentu!
52'
Skvělé uvolnění Víta Reichla, který se prosazuje pod nohy hostujícího gólmana a je srovnáno!
52'
Ránu Tomáše Nejdla Petržala vystihl a vyráží.
51'
51'
Tomáš Nejdl neuspěl z proskoku a rychlý brejk bez problémů proměňuje Vojtěch Patzel.
50'
Domácí v útoku neuspěli, v brance poprvé lapil střelu střídající Karel Šmíd.
50'
Michal Tonar však odpovídá přesnou ranou, když si seběhl na pravou spojku a zavěsil.
49'
Dukla teď závisí jen na Patzelovi. Ten nyní vypálil podstřelem mezi nohy Herajta.
48'
Plzeň už hrála v početní výhodě při pasivitě, ale nakonec to sehrála skvěle do křídla na Šafránka, který se nemýlil.
48'
Vojtěch Patzel to vzal v oslabení na sebe, proskočil obranou a v pádu uspěl střelou k pravé tyči!
47'
Domácí jsou u míče, ale hrají oslabení. Reichl si zřejmě neodpustil poznámku k rozhodčímu.
47'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Vít Reichl).
47'
Michal Tonar při signalizované pasivitě suverénně proskočil obranou a z úhlu zakončil o zem pod břevno! Krásná individuální akce.
47'
Křístek dobře našel na křídle volného Kastnera, jenž přeloboval Herajta.
46'
46'
Tomáš Nejdl se natlačil ke střele a proskokem udeřil! Talent vede o dva góly.
45'
Křístek nepropálil bloky, následně se domácí dopustili kroků.
44'
Stehlík znovu uspěl ze sedmičky, ačkoliv si Petržala na míč sáhl.
44'
Wildt faulován při střelbě, sedmička pro Talent.
44'
Domácí nepropálili Herajta a při dorážce faulovali!
44'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Vojtěch Patzel).
44'
Stehlík našel na pivotu Šíru, a ten se trefil dnes poprvé.
43'
Křístek se tentokrát prosadil, a to z rychlého brejku!
43'
Křístek z křídla proti Herajtovi neuspěl, Dukla ale rychle vybojovala míč zpět.
42'
Vyrovnaný duel pokračuje! Šafránek srovnává z rychlého brejku.
42'
Klíma přešel přes Stehlíka, ale následně napálil břevno! Odražený míč vybojovali hosté.
41'
Hosté snižují znovu zásluhou Ondřeje Šafránka, který z levého křídla zakončil k zadní tyči.
41'
Patzel to vzal znovu na sebe, obešel protihráče a následně vypálil, Herajt tentokrát vyráží!
40'
Famózní Petržala kryje i podstřel Stehlíka!
40'
Tečovaná střela Doudy skončila mimo, Plzeň v útoku pokračuje.
39'
Vojtěch Patzel je k nezastavení a suverénně proběhl rozhozenou obranou, následně nedal Herajtovi šanci.
39'
Petržala kryje střelu Michala Tonara z levé spojky!
38'
Další pumelici Patzela tentokrát rukou Herajt dokázal vyrazit. Plzeň už v plném počtu.
38'
Ondřej Šafránek zaznamenává první gól, z levého křídla obstřelil gólmana.
37'
Vojtěch Patzel je v ráži a prezentuje se další parádní ranou o zem pod víko.
37'
Jan Chmelík neprostřelil Petržalu z pravého křídla.
36'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
36'
Patzel jednoduše proskočil obranou a zakončil suverénně pod břevno, ačkoliv byl faulován.
35'
Herajt si připisuje výtečný zákrok proti tvrdé ráně z pravé spojky, to stejné však předvedl na druhé straně Tomáš Petržala!
35'
Michal Tonar napravil svou chybu a srovnává povedenou střelou ze spojky.
34'
Jakub Kastner využil chyby Tonara a uspěl z rychlého brejku!
34'
Klíma z úhlu propálil Herajta mezi nohy a je srovnáno!
33'
A znovu! Tentokrát Petržala vychytal povedenou ránu Doudy ze spojky.
33'
Petržala znovu uspěl, tentokrát vychytal z pivota Šindeláře a domácí hned odpověděli brankou!
32'
Rychlý brejk Petra Vinkelhöfera vychytal Tomáš Petržala! Plzeň alespoň zůstává v útoku.
32'
Stehlík našel Šindeláře, a ten se v pádu nemýlil.
31'
Přihrávka na pivota domácím nevyšla.
31'
Odstartovala druhá půle a útočí Dukla Praha.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:53.
Talent vstoupil do utkání suverénně zejména v defenzivě a vypracoval si čtyřbrankový náskok, čaroval zejména gólman Filip Herajt, který dlouho trápil domácí střelce. Dukla však poté našla recept na něj a navíc i na útok Západočechů a srovnala na 7:7. Talent se už však poté probral a v závěru poločasu byl aktivnější, vypracoval si vedení 11:9, ale v poslední vteřině ještě Pražané snížili.
30'
30'
To jsou věci! Domácí ještě stihli snížit ranou z půlky hřiště! Herajta překvapil tvrdou ranou nejspíše Daniel Režnický!
30'
Jan Stehlík v závěru prostřelil Petržalu.
30'
Kastner otřel míč o tyč, ale balon zapadl do sítě, je to znovu jen o gól.
30'
Následuje souboj Kastner versus Šmíd.
29'
Dobrý proskok domácího hráče končí vybojovanou sedmičkou.
29'
Jan Chmelík dává desátou branku Plzně, když se z křídla natlačil ke střele a propálil Petržalu.
28'
Jeníček nepropálil bloky a odražený míč sebral Talent.
28'
Domácí se zatím ke střele nepropracovali, signalizovaná pasivita.
27'
Doudovu překvapivou přihrávku na pivota Šindelář nevyslyšel.
27'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Mojmír Hlavatý), za faul na Šindeláře na pivotu.
26'
Douda proskočil obranou, ale vychytal ho Petržala, ovšem Kastner se při brejku z pravé strany k zakončení nakonec nedostal.
26'
Ivancevova střela skončila mimo, ale bylo to s faulem, Talent pokračuje v ofenzivě.
25'
Matěj Klíma proměňuje sedmičku střelou o zem k levé tyči.
25'
Sedmička pro Duklu, navíc Jan Stehlík vyloučen na dvě minuty.
25'
Jakub Douda se prezentoval povedenou střelou z pravé spojky.
24'
Jan Blecha navíc hned vzápětí vychytán z křídla Herajtem!
24'
Ale vypálil Jan Stehlík přesně pod břevno a vrací hostům vedení!
24'
Signalizovaná pasivita Plzně.
23'
Dukla smazává čtyřgólovou ztrátu, postaral se o to Vojtěch Patzel povedenou střelou!
22'
22'
Další prorážení hostů.
22'
Už je to jen o gól! Vít Reichl se protlačit na pivotu ke střele a doklepl míč za Herajta.
22'
Ivancev se dopustil prorážení.
21'
Domácí z protiakce snižují, Vojtěch Patzel proskočil obranou a poté už to měl jednoduché.
21'
Stehlíkova střela o zem skončila vedle levé tyče.
20'
Herajt dokázal vyrazit ránu Klímy ze střední spojky, u míče tedy opět hosté.
20'
Dukla se ubránila.
19'
Talentu se stále nedaří zakončit, Ivančev faulován, po úpravě palubovky je to jen devítka.
18'
Oddechový čas pro Západočechy.
18'
Michal Tonar neprostřelil podstřelem Petržalu, ale znovu se míč odrazil k hostům.
18'
17'
Vinkelhöfera z křídla z velkého úhlu dokázal Petržala vychytat, u míče však zůstává Talent.
17'
Domácí však rychle kontrují zásluhou Štěpána Jeníčka!
16'
Michal Tonar neuvěřitelným podstřelem vymetl šibenici a Plzeň znovu vede o čtyři góly!
16'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Mojmír Hlavatý).
16'
Třetí gól pro explzeňana Jana Blechu! Znovu uspěl z křídla střelou o zem.
15'
Ivancev při signalizované pasivitě napálil levou tyč ze střední spojky.
15'
Skvělá práce hostů v obraně, Talent nepropustil míč k pivotu Dukly a znovu se ubránil!
14'
Jan Stehlík proměňuje suverénně ranou pod břevno!
14'
Šíra vybojoval pro hosty sedmičku.
13'
Klíma se probil přes obránce, ale následně vypálil pouze do Herajta.
13'
Ivancev ze spojky propálil bloky i Petržalu!
12'
Jan Blecha se skvěle z křídla dostal až do dobrého úhlu, proskočil obranou a dává svůj druhý gól a zároveň druhý gól Dukly.
12'
11'
Rána Jana Stehlíka ze střední spojky skončila mimo, domácím se sice nevydařil brejk, ale lépe si nevedla ani Plzeň. Útočí teda Dukla.
11'
Herajt skvělým zákrokem kryje další tvrdou ránu ze spojky a zatím deptá domácí střelce!
10'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
10'
Tečovaný pokus Křístka končí mimo, Dukla pokračuje v útoku.
9'
Jan Stehlík bez problému proměňuje ranou k tyči.
9'
Sedmička pro Talent!
8'
Domácí se poprvé prosazují! Z levého křídla se prosazuje Jan Blecha!
8'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
7'
Plzeň skvěle zvládá úvod utkání, další gól z levého křídla střelou k zadní tyči dává Petr Vinkelhöfer.
6'
Herajt znovu předvedl famózní zákrok nohou, opět proti Kastnerovi na křídle!
6'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Vít Reichl), za předchozí faul na Tonara.
6'
Michal Tonar byl faulován na pivotu, ale přesto dokázal zakončit v pádu zadovkou a elegantně dává druhý gól!
5'
Po úpravě palubovky se může pokračovat, u míče Plzeň.
5'
Neskutečný Herajt! Ten zatím drží čisté konto, když vychytal samostatný únik domácích!
4'
Jan Chmelík vysoko přestřelil z náskoku z pravého křídla, ovšem dohrávka Dukly na pivota zakončení nepřinesla.
4'
Rána Tonara sražená, ovšem Dukle nevyšla přihrávka na unikajícího Kastnera.
3'
Pasivita domácích, při které přišla střela z pravé spojky, ale Herajt podstřel vyrazil!
3'
Petr Vinkelhöfer zakončil z levého křídla přesně ke vzdálenější tyči, lépe to trefit nešlo!
2'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Štěpán Jeníček), za tvrdé sražení Michala Tonara.
1'
Útočný faul Šindeláře na pivotu, ale Herajt hned předvedl skvělý zákrok proti domácímu křídlu!
1'
První útok mají k dispozici Západočeši.
1'
V brance začne na domácí straně Tomáš Petržala, na hostující Filip Herajt.
Dukla trochu obměnila sestavu oproti poslednímu duelu, nehraje Jakub Sviták, ale vrací se Jakub Kastner.
Hráči už jsou nachystáni u palubovky. Dukla bude hrát ve červenožlutých dresech, Talent v oranžových.

HC Dukla Praha: Zavázal, Petržala – Špaček, Zelenka, J. Kalík, Režnický, Šimůnek, Klíma, Patzel, Reichl, Křístek, Jeníček, Syřínek, Hlavatý, Kastner, Blecha.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, M. Ivancev, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.
Řídit dnešní utkání budou pánové Michal Hanák a Luboš Pavlíček, delegátkou je Zuzana Füleová.

Kdo dokáže zvítězit v tomto tradičním duelu dvou házenkářských velmocí posledních let? Připíše si pátou výhru ve vzájemných zápasech Plzeň, nebo Dukla po zaváhání v prvním kole zabere a vybojuje první body?
Dukla Praha
V sezóně 2015/2016 finále, předloni pak v odvetě proti Plzni titul. Pražané patří mezi českou špičku, loňská sezóna se jim však nevydařila podle představ. Ve čtvrtfinále narazili znovu na rivala z Plzně, všechny tři duely prohráli o gól a nakonec skončili pátí.

Dukla se může spoléhat především na mladého Vojtěcha Patzela, který už loni jako ročník 1998 zářil na pozici střední spojky. V Praze působí další silná jména jako pivoti Vít Reichl, Ondřej Šimůnek, spojky David Šůstek, Jan Syřínek, na křídlech působí například bývalý hráč Plzně Jan Blecha nebo Jakub Kastner. Naopak Dukla se už musí obejít bez Diudonné Mubenzema, jehož už v průběhu loňské sezóny angažoval německý celek TV 05/07 Hüttenberg, v hlavním městě už také nebude působit brankář Daniel Rangl, jenž zamířil do Lovosic. Pražané však také posilovali, ze Zubří přišel mladý Matěj Klíma, dále pak na hostování bývalý Lovec Jiří Kalík.

Dukla dostala pořádně těžký los. Na úvod zamířila do Lovosic, nyní vyzve finalistu Plzeň, ale ani zápas třetího kola v Jičíně nebude jednoduchý, Východočeši totiž porazili v prvním kole obhájce titulu Karvinou. První duel Pražané prohráli. V zápase, který byl rozlučkovým pro dlouholetého obránce Lovosic a reprezentace Jana Landu, bylo k vidění mnoho branek a vyrovnaný výkon obou soupeřů, do šaten se šlo za vyrovnaného stavu, Lovosice si však v úvodu druhé půle vypracovaly náskok a ten si udržely až do samotného závěru, vyhrály o dvě branky.

1. kolo:
HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 32:30 (18:18)

Nejvíce branek: Motl 7, Malý 6, Kupa 5/3 – Blecha 6, Reichl 5, Klíma 4/1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Delegát: Konečný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 5:5. ČK: Šimůnek (DUK). Diváci: 2370.
Talent Plzeň
Západočeši patří mezi českou špičku poslední léta. Vždyť v posledních pěti letech nechyběli ve finále! Nejprve se dočkali zlatého hattricku, poté však padli ve finále právě s Duklou a naposledy 1:3 na zápasy s Karvinou.

Talent zaznamenal během letní přípravy řadu změn. S kariérou se rozloučil brankář Jan Štochl, který se přesune do role sportovního manažera. Jeho bratr Petr zase v Plzni trénuje brankáře. Na západě Čech přichází do branky mládí. Karel Šmíd a Filip Herajt dlouhé roky kryly záda nejprve Motlíkovi, poté Štochlovi, a až nyní to bude všechno jen na nich.

V Plzni už nepůsobí obranář Jiří Fořt, do Švýcarska za Milanem Škvařilem zamířilo důležité pravé křídlo David Poloz. Právě na pravém křídle může mít Talent jedinou rezervu, letos se tam zřejmě budou střídat jen mladíci Jan Chmelík a Eduard Wildt, ti se však zatím ukázali převážně v dobrém světle. Dále odešla spojka Josef Jonáš do Lovosic, avšak výměnou za Davida Bičištěho, který už také v Plzni působil, ten však zatím nenastupoval z důvodu zranění.

Jinak však Talent posiloval, zejména na spojkách. Nejprve se zdálo, že z klubu odejde střední spojka Michal Tonar a levá Milan Ivančev, a tak Plzeň přivedla ze Zubří Jakuba Doudu a ze Strakonic Tomáše Nejdla. Srb i syn trenéra však zůstali, navíc má Talent k dispozici na pravou spojku Jana Stehlíka a nově Davida Bičištěho, do toho se ještě ke slušným výkonům loni rozehrál Ivo Šafář a také Martin Cvikl. Navíc by se ještě v zimě mohl vrátit dlouho zraněný Jakub Tonar.

Na dalších postech už má Talent vyrovnanou dvojici. O pozici levého křídla se poperou už plně zdráv kapitán Petr Vinkelhöfer a mladý Ondřej Šafránek, který si svými výkony už řekl dokonce i o pozvánku do reprezentace. Na pivotu se zase rovnoměrně střídá dvojice Jakubů Šindelář a Šíra.

Jak to zatím vypadá, Talent poskládal tým dobře, ale na soudy je příliš brzy. Všechna tři utkání Západočeši v sezóně zatím zvládli. V 1. předkole poháru EHF rozstříleli skotský HC Glasgow 39:12 a 30:12, Plzeň mohla protočit sestavu a dát prostor i dorostencům. Na to už však nebyl prostor proti Kopřivnici, tam hrála v plné sestavě, ale dominovala od první minuty a nakonec zvítězila v poklidu o devět branek.

1. kolo:
KH Kopřivnice – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 29:38 (12:21)

Nejvíce branek: Petřík 6/4, Hanus 4, Gřes 4 – Stehlík 8/1, Šafránek 5, Tonar 5. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 10/5 – 2/1. Vyloučení: 2:4. ČK: Šíra (PLZ).

Pohár EHF:
1. zápas
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – Glasgow HC 39:12 (22:5)

Nejvíce branek: Chmelík 7, Douda 6, Šafránek 5, Ivančev a Nejdl 4 – Sagias 3, Piatek a Thomas 2, Arraras 2/2
7m hody: 1/1 – 5/3
Vyloučení: 5:3
Diváci: 600

2. zápas
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – Glasgow HC 30:12 (16:8)

Nejvíce branek: Douda 7, Šafránek 5 a Vinkelhöfer 5, Nejdl a Wildt 3 – Gloaguen a Sagias 4, Fernandez 2
7m hody: 4/3 – 3/1
Vyloučení: 2:4
Diváci: 150
Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 2. kola házenkářské Strabag Rail extraligy mužů, ve kterém HC Dukla Praha vyzve nejúspěšnější tým posledních let SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.