Házená - Extraliga muži - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Plzeň - 3. listopadu 2018   18:00

Jičín
Jičín
2' Miľko  • 4' Šulc  • 6' Krahulec  • 10' Šulc  • 12' Kostelecký  • 13' Krahulec  • 14' Krahulec  • 15' Veverka  • 16' Krahulec  • 19' Šulc  • 20' Krahulec  • 21' Horut  • 25' Kovařík  • 26' Šulc  • 27' Kovařík  • 36' Kovařík  • 42' Kovařík  • 45' Kovařík  • 47' Šulc  • 51' J. Drbohlav  • 53' Šulc  • 54' Kovařík  • 56' J. Drbohlav  • 57' Kolc  • 60' Miľko
29:20
(15:10)
Plzeň
Plzeň
3' M. Tonar   • 5' Šafránek   • 8' M. Ivančev   • 12' Šíra   • 15' Douda   • 24' M. Tonar   • 28' Šafránek   • 30' Wildt   • 31' Chmelík   • 35' Douda   • 38' M. Tonar   • 46' Šíra   • 48' Vinkelhöfer   • 48' Douda   • 52' Stehlík
Jičín
Bubeníček, Petruška
Plzeň

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Jičín překvapivě hladce porazil Talent 29:20! Předvedl dnes famózní výkon v čele s gólmanem Veverkou a po zásluze duel ovládl. Plzeň dnes nebyla nebezpečná a zejména v obraně nestíhala, což je u Západočechů nezvyk.
HBC Ronal Jičín – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 29:20 (15:10)
Nejvíce branek: Kovařík 6, Šulc 6, Horut 5/4 – Tonar 6/3, Douda 3, Šafránek 2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4. Vyloučení: 2:2.
60'
Střídající David Machalický pokryl zakončení Chmelíka z křídla.
60'
Hlava parádním pasem našel na pivotu osamoceného Martina Miľka, který ranou o zem uspěl.
60'
Poslední minuta utkání, Jičín u balonu a domácí si užívají závěr utkání.
59'
Michal Tonar však vypálil ze střední spojky nad břevno.
59'
Technická chyba domácích, Talent ještě může alespoň zmírnit porážku.
59'
Signalizovaná pasivita Ronalu.
58'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Ivančevovu ránu přes blok z levé spojky znovu vystihl Veverka! O něm se dnes bude hostům v autobuse při cestě zpět zdát.
57'
Parádní nadhazovačka číslo dvě v dnešním zápase, tentokrát na Tomáše Kolce, jenž se ranou o zem nemýlil!
56'
Sedmičku za bránění v brankovišti proměnil ranou pod břevno Petr Vinkelhöfer.
56'
Jiří Drbohlav se prosazuje a Jičín poprvé vede dokonce o osm branek!
55'
Šmíd vyrazil ránu domácích ze střední spojky, avšak ta byla faulována, devítka pro Jičín.
55'
Michal Tonar neproměnil sedmičku, Veverka předvedl další skvělý zákrok!
55'
Sedmička pro Talent.
54'
Martin Kovařík byl osamocený na pravé straně, dostal pas od Horuta, proskočil obranou a propálil Šmída!
53'
Filip Veverka předvedl parádní zákrok proti Šírovi na pivotu a posouvá Jičín stále blíže k výhře!
53'
Oddechový čas pro hosty.
53'
Ondřej Šulc propálil Šmída, Jičín si bere zpět šestigólové vedení!
52'
Domácí chybovali v rozehrávce a o míč přišli, Západočeši se však dopustili brzy technické chyby.
52'
Rychlý brejk Talentu proměnil ranou o zem Jan Stehlík. Jičín by se měl ještě dát pozor.
51'
Sedmičku měla k dispozici i Plzeň, poradil si Michal Tonar.
51'
Libor Horut nezaváhal ani na čtvrtý pokus, propálil Šmída. Necelých deset minut před koncem Ronal vede znovu o sedm branek!
51'
Sedmička pro Jičín po faulu při rychlém brejku!
51'
Jiří Drbohlav navyšuje domácí vedení, navíc hned vzápětí předvedl parádní zákrok Veverka!
50'
Při signalizované pasivitě neuspěl ranou ze spojky Jakub Douda, Ronal se dostává k míči.
49'
Západočeši se ubránili a jedenáct minut před koncem kombinují na útočné polovině.
49'
48'
Jakub Douda využívá rychlou protiakci Talentu. Zkusí to ještě Západočeši?
48'
Petr Vinkelhöfer odpovídá z levého křídla.
47'
Ondřej Šulc překonává Šmída, Jičín stále více kráčí ze překvapivou výhrou.
47'
Jan Chmelík se utrhl do brejku a mohl se prosadit, Filip Veverka však předvedl další famózní zákrok!
46'
Jakub Šíra z pivota snižuje, Veverka byl tentokrát bez šance.
46'
46'
Veverka předvedl další skvělý zákrok, Talent alespoň zůstává u míče.
45'
Martin Kovařík se znovu prosazuje a je to opět o sedm branek.
45'
Petr Vinkelhöfer snižuje z křídla.
44'
Veverka vyráží ránu Stehlíka ze spojky.
44'
Veverka vychytal rychlý brejk Šafránka, Plzeň však pokračuje u míče.
43'
Ani teď se Západočeši neprosadili, to už budou mít hodně těžké!
42'
Martin Kovařík navyšuje vedení Ronalu na sedm branek!
41'
Jičín vybojoval míč pod kontrolu a útočí.
40'
Libor Horut proměňuje i napotřetí a Jičín vede znovu o šest branek!
40'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Douda), za sražení Ondřeje Šulce při proskoku, navíc sedmička pro Jičín!
40'
Michal Tonar nevypálil vůbec špatně, ale výborný zákrok rukou předvedl Filip Veverka!
40'
Šindelář povalen na pivotu, jen devítka pro hosty, stále platí signalizovaná pasivita.
39'
Signalizovaná pasivita Západočechů.
39'
Prorážení Martina Kovaříka a Talent získává balon pod kontrolu.
38'
Michal Tonar vypálil ze střední spojky k pravé tyči do protipohybu Filipa Veverky.
38'
Libor Horut znovu uspěl, Šmída překonal střelou k pravé tyči.
37'
Za bránění v brankovišti od Jakuba Šindeláře je nařízena sedmička pro Jičín.
37'
Jičín předvedl dobrý zákrok v obraně a je znovu u balonu.
36'
Šafránek přešlápl při nadhazovačce od Ivančeva, ale stejně Veverku nepropálil. Na druhé straně však skvěle zasáhl Šmíd proti ráně z pravého křídla!
36'
Zvednutá ruka sudích také při kombinaci Talentu.
36'
Martin Kovařík však nyní vypálil k pravé tyči.
35'
Plzeň zlepšila obranu, znovu signalizovaná pasivita domácích.
35'
Jakub Douda se prosmýkl kolem obránce na levé straně a z úhlu už skoro z křídla se štěstím propálil Veverku!
34'
Šmíd kryje Horutovu ránu z otočky a Talent může snížit.
34'
33'
Ondřej Šulc zablokován, ale Jičín pokračuje v kombinaci.
33'
Domácí spojka zablokována, ale Talent u balonu dlouho nezůstal, Šafránek nezpracoval pas do křídla.
32'
Tonarův podstřel kryje Veverka, Jičín poté vybojoval míč.
32'
Libor Horut překonal Šmída ranou pod nohu k levé tyči.
32'
Sedmička pro Jičín při faulu na pivota!
31'
Jan Chmelík se poprvé trefuje z pravého křídla ranou o zem.
31'
Šulcovu přihrávku na pivota si hosté pohlídali.
31'
Jičín ve druhé půli začíná u míče.
31'
Uvidíme, jestli se Talent ve druhé půli vzpamatuje a stáhne pětigólové manko, nebo jestli Ronal bude pokračovat v dominanci. Druhý poločas začne v 18:47.
Myslím si, že Jičín ještě letos nepředvedl lepší poločas a Talent zase horší. Domácí dominují ve všech ohledech, dokáží přesně pálit ze spojky, využívají křídla a udeří z brejků, pouze pivota využívají méně. Dokáží sebevědomě projít obranou a jednou dokonce ukázali parádní nadhazovačku. Jičín si vypracoval pětibrankové vedení zejména díky pětigólovému Davidu Krahulcovi a hlavně Filipu Veverkovi v brance, jenž drží úspěšnost nad padesáti procenty a trápí plzeňské střelce. Talent až příliš často pálil zbrkle ze spojek a s tím si domácí gólman často dokázal poradit.
30'
30'
Šmíd si v posledních vteřinách připsal dobrý zákrok proti ráně ze spojky.
30'
Douda našel přihrávkou přes brankoviště Wildta, který z křídla zakončil přesně k bližší tyči.
30'
Hosté už si situaci pohlídali a jsou u balonu.
29'
28'
V přesilovce se už Talent prosazuje, Ondřej Šafránek propálil Veverku z levého křídla.
28'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
28'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav).
27'
Dominance Jičína pokračuje, Martin Kovařík ukázal sebevědomí, prolétl obranou a bez problémů prostřelil Šmída.
27'
Technická chyba Západočechů, Ronal znovu u balonu.
26'
Ondřej Šulc z výskoku z pravé spojky překvapil Šmída ranou na přední tyč.
26'
Úspěšný blok Talentu, Jičín však zůstává u míče.
26'
Douda vysunul na pravé křídlo Wildta, ten však neuspěl a ránu na přední tyč vyráží Veverka, už jedenáctý zákrok tohoto brankáře!
25'
Štěstí pro Jičín, Martin Kovařík napálil sice z levé spojky tyč, ale od ní se odrazil do Herajta a následně do sítě. Filip Herajt po této situaci odchází střídat a přichází Karel Šmíd.
24'
24'
Michal Tonar už Veverkovo kouzlo prolomil a ze střední spojky z výskoku ho překonal střelou do protipohybu do levé části branky.
24'
Horutův podstřel končí nad břevnem.
24'
Douda táhl rychlý brejk a vypálil přibližně z osmi metrů, Veverka znovu chytá.
24'
Jiří Drbohlav dostal pas na pivota, ale Herajt se už také ukazuje v dobré formě a vyráží!
23'
Veverka i s pomocí tyče zastavil další pokus Plzně z dálky, je neprůstřelný a poradil si i s dorážkou! Jičín získává balon pod kontrolu.
23'
Překvapivou ránu Dolejšího ze stoje z levé spojky vytěsnil Herajt nohou!
22'
Kosteleckému při zakončení vypadl míč, Herajt se snažil trefit odkrytou branku, jen těsně minul! Domácí už v plném počtu.
22'
Talent neví kudy, další uspěchanou ránu z levé spojky v klidu vyráží Filip Veverka.
21'
Krásná nahazovačka Jičína, která ukazuje ohromné sebevědomí domácích! Libor Horut si naskočil na pas do brankoviště a ještě ve vzduchu poslal míč k pravé tyči.
20'
Michal Tonar uspěl i na druhý pokus ranou o zem vedle stojící Veverkovy nohy.
20'
Kovařík zatáhl Stehlíka při proskoku, kromě přesilovky je tu i sedmička pro Talent.
20'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
20'
Plzeň ve veliké krizi. Veverka si pokryl s pomocí tyče ránu Stehlíka, do brejku poté vyrazil David Krahulec, z úhlu zakončil k bližší tyči a Ronal už vede o pět!
19'
Ondřej Šulc měl spoustu prostoru k proskoku a v klidu proměňuje.
19'
Jan Chmelík to měl na pravém křídle těžké, z velkého úhlu nedokázal trefit branku.
19'
19'
Stehlík proskočil obranou, ale na Veverku nevyzrál. Míč se však odrazil zpět k Západočechům.
18'
Schovanou ránu Šulce dokázal lapit Herajt.
18'
Kovařík si nedokázal zpracovat pas na střední spojku, na druhé straně však další famózní zákrok předvedl Filip Veverka! Vychytal Šafránka na levém křídle.
17'
Stehlíkovu překvapivou ránu ze stoje v klidu lapil Veverka, Jičín může navýšit náskok.
16'
Doudův podstřel vyráží Veverka, plzeňský střelec byl ovšem faulován a Talent pokračuje u míče.
16'
Hosté v plném počtu a kombinují.
16'
David Krahulec střílí čtvrtou branku, prosadil se z pravého křídla střelou do vzdálenějšího dolního rohu branky.
15'
Jakub Douda na pravé straně šikovně proskočil obranou a snižuje ranou k zadní tyči.
15'
Skvělý Veverka! Nejprve lapil ránu Michala Tonara ze spojky a jelikož Talent hrál bez brankáře, mohl si dovolit trefit branku, což se mu povedlo! Jičín vede o tři góly.
14'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
14'
Další dobrá práce domácích v obraně, nepřesná přihrávka Ivančeva, který navíc při vracení se fauloval a bude vyloučen. David Krahulec přesto proměnil rychlý brejk.
13'
David Krahulec měl hodně prostoru na pravém křídle a suverénně přeloboval Herajta.
13'
Ivančev znovu našel Šíru, ten tentokrát na Veverku nevyzrál.
13'
Martin Kovařík se dopustil kroků, Jičín se alespoň stihl vrátit do obrany.
12'
Plzeň poprvé využila pivota, střídající Jakub Šíra dostal dobrý pas a vypálil nad ruku Veverky.
12'
Michal Tonar zablokován a Jiří Kostelecký tentokrát z brejku uspěl ranou o zem. Ronal vede poprvé v zápase!
12'
Signalizovaná pasivita Talentu.
11'
Stehlíkova špatná přihrávka, avšak Jiří Kostelecký napálil z brejku z levé strany pouze bližší tyč!
10'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
10'
Ondřej Šulc tentokrát ze spojky z výskoku vymetl levou šibenici a srovnává.
9'
Martin Miľko vybojoval zpět ztracený míč a Jičín může znovu zahrozit.
9'
Ondřej Šulc napálil překvapivou ranou ze střední spojky pravou tyč, míč však ještě tečoval Herajt, sám se přiznal, a u balonu zůstávají domácí.
9'
Devítka pro Jičín, který zůstává u míče, Martin Miľko byl sražen na pivotu.
8'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
8'
Ivančev překvapil Veverku ranou z levé spojky mezi nohy.
8'
Martin Kovařík vypálil ze střední spojky z devítky nad branku.
7'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
6'
Kroky hostujících hráčů, zaútočit může Ronal.
6'
David Krahulec zakončoval z pravého křídla z velkého úhlu, nacpal míč parádně do vzdálenější šibenice!
5'
Ivančev vysunul do levého křídla Šafránka, jenž zakončil přesně k zadní tyči.
5'
Šindelář nedostal dobrý pas na pivota a Krahulec šel sám na Herajta, ten předvedl proti úniku skvělý zákrok rukou!
4'
Ondřej Šulc ranou z výskoku ze spojky protěsnil míč za Herajta, je znovu srovnáno.
3'
Parádní podstřel Michala Tonara končí v síti, Veverka byl bez šance.
3'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
2'
Martin Miľko zůstal osamocený na pivotu a dostal se k dorážce po výborném zákroku Herajta, ten napodruhé už neuspěl.
2'
Sražená rána Kovaříka končí vysoko nad brankou, domácí pokračují v kombinaci.
1'
Michal Tonar proměňuje ranou o zem k levé tyči.
1'
Stehlík faulován při proskoku a sedmička pro Plzeň hned na úvod!
1'
V brance Jičína s číslem 1 Filip Veverka.
1'
U míče začínají Západočeši, v útoku Michal Tonar, Ivančev, Chmelík, Šindelář, Šafránek a Stehlík, v brance Herajt.
1'
Do sestavy Talentu se vrací po vleklém zranění Jakub Tonar! Bratr staršího Michala a syn trenéra Michala Tonara staršího.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Dolejší, Bareš, Horut, Hlava, Kovařík, Bíšek, Miľko, Šulc, J. Drbohlav, Kolc, Š. Drbohlav, Kostelecký.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Sedlák, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, M. Říha, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra, Wildt.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Jičín dokáže Západočechy (téměř) vždy pořádně potrápit, loni je na domácí půdě i porazil. Dokáže tento kousek zopakovat, nebo si pro dva body dojde Plzeň?

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Plzeň po dvou neúspěšných finálích znovu touží po mistrovském titulu, konkurence je však vysoká. Letošní sezóna se však zatím Západočechům relativně daří. Do týmu se dobře zapojily nové tváře, zejména Jakub Douda, stále zůstali Michal Tonar, Jan Stehlík i Milan Ivančev. Talent letos padl pouze jednou, a to na půdě mistrovské Karviné, remizoval na Dukle a v Zubří a statečně se rval i v poháru EHF, kde proti favorizované rumunské Constantě sehrál v obou duelech skvělé první poločasy, ve druhých však Plzeň střelecky odešla. Nejlepším střelcem Západočechů v extralize je zkušená spojka Jan Stehlík se 39 trefami, jen o tři góly méně zaznamenal Michal Tonar, dvaatřicetkrát se pak trefila posila ze Zubří Jakub Douda.

HBC Ronal Jičín
Východočechům se letos zatím poměrně daří a rádi by pomýšleli i na vyšší umístění než šesté místo loni. Hned v prvním kole dokázal udolat úřadujícího šampiona Karvinou o gól. Od té doby Jičín ještě třikrát vyhrál, dvakrát padl, hned vzápětí v Lovosicích a poté doma s Duklou, a jednou remizoval. Celkem tedy nasbíral devět bodů a drží se na pěkném čtvrtém místě tabulky. V týmu Ronalu nikdo vyloženě střelecky nevyniká, nejvíce branek však nasázela levá spojka Libor Horut, a to 26, třiadvacetkrát se trefili Martin Kovařík a Ondřej Šulc.

Kopřivnice – Jičín 23:31
Úvaly – Jičín 25:37 (Český pohár)
Jičín – Nové Veselí 23:23
Litovel – Jičín 21:27
Jičín – Hranice 24:23
Delegace:
Řídit toto utkání budou rozhodčí Tomáš Bubeníček a Tomáš Petruška. Delegátem ČSH je pan Zdeněk Vaněček.
Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 8. kola házenkářské Strabag Rail extraligy mužů, ve kterém HBC Ronal Jičín vyzve finalistu posledního ročníku SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.