Házená - Extraliga muži - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Jičín - 2. prosince 2018   10:30

Karviná
Karviná
4' Solák  • 7' Chudoba  • 13' Nedoma  • 14' N. Marjanović  • 15' Jan Užek  • 15' Solák  • 17' Drzyzga  • 22' M. Brůna  • 24' Nedoma  • 25' Piątek  • 28' Piątek  • 28' Chudoba  • 30' Monczka  • 31' Monczka  • 33' Nedoma  • 34' Piątek  • 36' N. Marjanović  • 41' Nedoma  • 43' Chudoba  • 45' Nedoma  • 46' Solák  • 47' Chudoba  • 50' Solák  • 56' Piątek  • 58' Jan Užek
30:18
(16:10)
Jičín
Jičín
5' Horut   • 6' Kovařík   • 7' Kovařík   • 8' Šulc   • 10' Krahulec   • 13' Kostelecký   • 18' J. Drbohlav   • 22' J. Drbohlav   • 25' J. Drbohlav   • 27' Krahulec   • 42' Kostelecký   • 44' Miľko   • 52' Kovařík   • 53' Šulc   • 55' J. Drbohlav   • 57' Horut   • 59' Kostelecký
Karviná
Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Růža, Piątek, Plaček, Chudoba, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Zamarski, Mucha, Nantl, I. Stojanović, Nedoma.
Frieser, Kavulič
Jičín
Veverka, Machalický – Krahulec, Dolejší, Bareš, Horut, Hlava, Kovařík, Bíšek, Miľko, Šulc, J. Drbohlav, Kolc, Škalda, Kostelecký.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 30:18 (16:10)
Nejvíce branek: Nedoma 5, Monczka 5/3, Solák 4 – Drbohlav 4, Kostelecký 3, Kovařík 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0. Vyloučení: 6:3.
Je dobojováno! Karviná potvrdila roli favorita a po zásluze bere oba body. Nutno dodat, že vítězství bylo zasloužené. Hosté se drželi třináct minut, poté soupeř odskočil a po zbytek utkání už jen navyšoval svůj náskok. Jičín tak potvrdil, že se mu v poslední době venku vůbec nedaří. Za zmínku dnes stojí především výkon domácího gólmana, Nemanja Marjanović totiž doslova zavřel branku.
60'
Poslední akce jakoby symbolizovala celé utkání. Za Marjanovičem zvonila branková konstrukce, poté se balón odrazil do domácího gólmana. Víc už se nejspíše nestane.
60'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Pokus Machalického přes celé hřiště, míč končí těsně vedle branky. Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta.
59'
Sehrávka do levého křídla, Kostelecký zakončoval na vzdálenější tyčku, jeho střela se zastavila v síti!
58'
Třicátá branka domácích je na světě! Postaral se o ni z pivota Jan Užek!
58'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav).
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tymoteusz Piątek).
57'
Obrana domácích v posledních minutách hodně polevila, to v tuto chvíli potrestal dalším gólem Horut!
57'
Další parádní zákrok od gólmana Marjanoviče, hala je v tuto chvíli na nohou a tleská!
56'
O další přihrávku si řekl Piątek. Domácí pivot ji dostal, poté přelstil Machalického!
55'
Hosté velmi rychle využívají svou početní výhodu, prosazuje se Drbohlav, který snižuje.
55'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
55'
Machalickému pomohla branková konstrukce, Plaček si poté pomohl taktickým faulem.
54'
Výborné bloky domácích hráčů v obraně, hosté ale zůstanou u balónu.
54'
Stoprocentní příležitost pro Soláka. Střela domácího házenkáře však končí nad brankou!
53'
Šulc to vzal na sebe, jeho skrytý střelecký pokus nakonec končí v síti!
53'
Dobrý zákrok od brankáře Machalického. Skóre je během dvouminutového trestu zatím vyrovnané.
52'
Teprve čtvrtý gól hostů ve druhém poločase, v tuto chvíli se o něj postaral Kovařík!
52'
Sedmička pro domácí tým. Monczka dokázal překonat Machalického a navýšil náskok Karviné!
52'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Do samostatného úniku se dostal Chudoba. Ten podruhé během krátké chvíle neuspěl, míč poslal pouze do tyče!
50'
Užek si pomohl faulem na brankovišti, hostující hráči tak zůstanou u balónu.
50'
Na jedné straně dobrá obrana, na té druhé trefa Soláka! Domácí v tuto chvíli vedou rozdílem čtrnácti branek.
49'
Jenže i karvinští házenkáři ztratili míč a museli se rychle vracet, Solák si pomohl taktickým faulem.
48'
Delší útok domácích, poté ztráta balónu. U míče jsou v tuto chvíli hosté.
47'
Totožná situace také na druhé straně palubovky, přichází však další parádní zákrok od Marjanoviče!
47'
Karviná rychle rozehrála, Chudoba se ocitl sám před Machalickým, kterého dokázal překonat!
47'
Jičínu se na útočné polovině vůbec nedaří, ve druhém poločase vstřelili zatím pouhé tři branky.
46'
Míč putoval do levého křídla, Solák překonal Machalického a navýšil domácí náskok!
45'
Další ztráta na hostující straně, domácí nikam nepospíchají a jdou do postupného útoku.
45'
Parádně sehraná akce domácích! Do střeleckých statistik se znovu zapisuje Nedoma!
44'
Nepřehledná situace na brankovišti. K balónu se dostal Miľko, který z bezprostřední blízkosti skóroval!
43'
Před Chudobou se otevřela celá obrana soupeře. Domácí házenkář toho využil!
43'
Exekuci sedmimetrového hodu obstaral Šulc. Toho však vychytal Marjanovič!
42'
Domácí bránili v brankovišti, rozhodčí nařizuje sedmimetrový hod pro Jičín!
42'
Kostelecký běžel s míčem přes celé hřiště. Dostal se sice do těžkého úhlu, ovšem i tak dokázal skórovat díky střele pod horní tyčku!
41'
Domácí jsou kompletní. Z pravého křídla se nyní střelou na bližší tyčku prosazuje Nedoma!
40'
Veverka si připsal úspěšný zákrok, vzápětí hledal svého spoluhráče. Přihrávka byla příliš dlouhá.
39'
Jičínu se ani v přesilové hře nedaří dostat do střelecké pozice. Hra je přerušena pro úpravu palubovky.
39'
38'
Do samostatného úniku se dostal Chudoba. Jenže toho vychytal Veverka!
38'
Také Veverka teď střílel přes celé hřiště do prázdné branky, Marjanovič doběhl pozdě a svému protivníkovi zatleskal. Gól ale neplatí, hostující gólman nerozehrával z místa přestupku.
37'
Další rychlá rozehrávka domácích, poté taktický faul od soupeře.
37'
Dolejší si udělal prostor, ovšem poté byl faulován. Hosté zůstanou u míče.
36'
Náskok domácích narůstá, Marjanovič se trefuje přes celé hřiště do prázdné branky!
35'
Balón si vzal na starost Monczka. Do brány šel Machalický, jenže i on byl bez šance!
35'
Faulovaný byl Drzyzga, následovat bude sedmička pro Karvinou!
35'
Na sebe to vzal Kovařík. Jeho rána se zastavila v šibenici domácí svatyně!
34'
Hosté už sedm minut čekají na vstřelenou branku. Naopak Piątek z pozice pivota skóruje!
34'
Další snaha o zakončení do prázdné branky, jeden z hostujících hráčů dokázal zasáhnout, Karviná zůstane u balónu.
33'
Tentokráte to domácím vyšlo z postupného útoku, který úspěšně zakončil Nedoma!
33'
Sehrávka do levého křídla, následně další skvělý zákrok od brankáře Marjanoviče!
32'
Kovařík se probíjel domácí obranou, hostující hráč byl podle všeho faulován.
32'
Totožná situace o pár vteřin později. Jičín to zkouší bez brankáře, domácí však znovu netrefují branku!
31'
Pokus o vyhození přes celé hřiště, hostující brankář se dokázal vrátit včas ze střídačky.
31'
Domácí hned v úvodu druhého poločasu natahují sérii vstřelených branek, prosadil se Monczka!
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
Úvodní třicetiminutovka hry je za námi. Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba celky měly šest vstřelených branek. Karvinští poté zaznamenali sérii čtyř gólů v řadě a svému protivníkovi odskočili, v poločase je rozdíl ve skóre šestibrankový. Domácí především dokázali zastavit rychlý protiútok soupeře, což se jim v úvodu zas tolik nedařilo.
30'
30'
Poslední zakončení si vzal na starost Monczka, jehož rána končí v síti, víc už se určitě nestane!
30'
Střelecký pokus v časové tísni, Marjanovič dokázal vyrazit, do konce první půle zbývá zhruba patnáct vteřin.
29'
Nejprve výborný zákrok Marjanoviče. Domácí si na druhé straně nerozuměli a přišli o balón.
28'
Přihrávka přes celé hřiště, Chudoba se v samostatném úniku nemýlil, střílel do horní části branky.
28'
Domácí šli zase ihned dopředu, Piątek navyšuje karvinský náskok na čtyři branky!
27'
Míč putoval do pravého křídla, Krahulec přehodil domácího gólmana a snížil!
27'
Veverka připisuje další zákrok! U míče jsou házenkáři v bílých dresech, kteří už kombinují na polovině soupeře.
26'
25'
Už zase je to o čtyři góly! Z pozice pivota se totiž po bleskové akci prosazuje Piątek!
25'
Marjanovič byl opět bez šance, postaral se o to Drbohlav, který snížil!
24'
Výborný zákrok Veverky! Naneštěstí pro Jičín se k odraženému míči dostal Nedoma, který skóroval!
24'
Hra je v posledních minutách hodně neurovnaná. Pasivita odpískána hostům, jenže poté přišla další špatná přihrávka na karvinské straně.
23'
Přes dva bránící hráče to zkoušel Šulc. Jeho střela však byla zastavena domácí zdí!
22'
Individuální akce Brůny, následně zakončení mezi nohy Veverky!
22'
Hosté se radovali z dalšího zisku míče. Radost byla zbytečná, všemu předcházel faul.
22'
Drbohlav se nakonec dostal do zakončení, z těžkého úhlu pak volil technickou střelu!
21'
Faulem si na brankovišti pomohl Kostelecký, rozběhla se závěrečná desetiminutovka prvního poločasu.
20'
Sudí píská průraz Kosteleckého, domácí teď zklidňují hru a jdou do postupného útoku.
20'
Marjanovič se pokoušel o rychlou rozehrávku. Jeho úmysl však dobrý výběhem přečetl Veverka.
19'
Spousta nepřesností na obou stranách palubovky, Drzyzga pak v samostatném úniku nepřekonal Veverku!
19'
Ztráta domácích házenkářů, soupeř šel rychle dopředu. Karvinská obrana se ale dokázala vrátit včas.
18'
Krátce po oddechovém čase se výborně na brankovišti uvolnil Drbohlav, který snižuje!
18'
17'
Desátá branka Karviné je na světě! Drzyzga se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři, kterému nedal šanci!
17'
Veverka přečetl, kam bude Nant zakončovat. Na druhé straně palubovky je pískán průraz.
16'
Hodně dlouhý útok jičínských hráčů, signalizována je už pasivita.
16'
Hra je znovu přerušena pro úpravu hrací plochy, u balónu zůstanou hosté.
15'
Žádný postupný útok, karvinští házenkáři si to znovu namířili rychle dopředu, Solák se prosadil střelou na bližší tyč!
15'
Parádní přihrávka Brůny téměř přes celé hřiště. Užek zpracoval míč, poté vystřelil k tyči!
14'
Hosté hráli bez brankáře, čehož využil gólman Marjanović. Ten se trefuje přes celé hřiště do prázdné branky!
13'
Domácí celek rychle rozehrál, Nedoma srovnává vývoj tohoto utkání!
13'
Totožná situace na druhé straně, Kostelecký z levé strany přehazoval Marjanoviče. Míč končí v síti!
12'
Užek teď přehazoval Veverku. Hostující brankář jeho úmysl přečetl, stav zůstává vyrovnaný!
12'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
12'
Míč šel znovu na pivota. Piątek byl faulován, rozhodčí nařídil sedmičku pro domácí tým!
11'
Rozhodčí přerušují hru kvůli úpravě hrací plochy, Brůna běží na střídačku.
11'
Krahulec hrál podle rozhodčího v brankovišti, poté pískán průraz domácímu hráči, u balónu jsou hosté.
10'
Vedení však domácím znovu nevydrželo dlouho! O srovnání skóre se totiž postaral Krahulec!
10'
Míč si vzal na starost Monczka, který se štěstím překonal gólmana Veverku!
9'
Skvělá práce Brůny na střední spojce, rozhodčí nařizuje sedmimetrový hod pro Karvinou!
9'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav).
8'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek).
8'
Nejprve se prosadil Nantl, na druhé straně pak odpověděl Šulc!
7'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
7'
Další rychlá akce, poté srovnání! Kovařík teď nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci!
7'
Rychlá odpověď na druhé straně, z devíti metrů se prosazuje Chudoba!
7'
Nedomu teď podruhé během krátké chvíle zastavuje výborný zákrok Veverky!
6'
Další střelecký pokus z delší vzdálenosti! Kovařík překonal Marjanoviče a srovnal!
6'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
5'
Na jedné straně výborný Veverka, na té druhé pak zakončení Šulce do břevna, skóre se nemění!
5'
Horut musel střílet z dlouhé vzdálenosti. Jeho rána se zastavila v šibenici, hosté snižují!
4'
Jičín to má zatím opravdu složité, karvinská obrana je hodně aktivní a pevná.
4'
Výborná obrana domácích, na zemi zůstali ležet dva hostující hráči. Solák pak na druhé straně střílel z nějakých devíti metrů o zem!
3'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Radim Chudoba).
3'
Jan Užek překonává Veverku a otevírá skóre dnešního duelu!
2'
Rozhodčí nařizuje sedmičku pro Karvinou, míč si bere Užek!
2'
Sehrávka na pivota, brankář Veverka vytáhl parádní zákrok pravou nohou!
2'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
1'
Karvinští získali balón a dostávali se do brejku. Jičínská obrana se stihla vrátit včas.
1'
Úvodní útočná akce bude patřit hostujícím házenkářům.
1'
Co se týče vzájemných zápasů, tak první utkání těchto dvou týmů letos skončilo výhrou Jičína, který si se svým soupeřem na domácí palubovce poradil rozdílem jediného gólu (27:26). Naposledy na sebe oba celky narazily ve středu v rámci českého poháru, Karviná na půdě soupeře zvítězila devítibrankovým rozdílem (37:28). Kurzy sázkových kanceláří staví domácí tým do role jasného favorita i dnes. Jak utkání nakonec dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
HBC Ronal Jičín

Hosté se v současné době nachází na šesté příčce tabulky, mají třináct bodů. V případě vítězství se mohou dostat až o tři místa nahoru. Poslední dva zápasy na půdě soupeře se jičínským házenkářům vůbec nepodařily, nejprve prohráli ve Frýdku-Místku následně i v Brně. Hosté se opírají především o týmový výkon, pokud bychom ale chtěli někoho vytknout, bude to David Krahulec, který v dosavadním průběhu sezony zaznamenal už 44 gólů.
HCB Karviná

Český celek má za sebou odvetu třetího kola EHF Cupu. Po nejtěsnější možné porážce na domácí palubovce přišel výborný výkon také na půdě maďarského soupeře. Balatonfüredi nakonec prokázal, že je favoritem a postoupil do další fáze poháru. Svěřenci Marka Michaliska momentálně vedou nejvyšší soutěž, mají sedmnáct bodů. Marek Monczka se nachází na druhém místě v tabulce střelců, na svém kontě má 70 přesných zásahů.
Zdravím všechny příznivce české házené. Extraliga má na programu dvanácté kolo, v neděli jsou na programu dva duely. HCB Karviná v jednom z nich narazí na HBC Ronal Jičín, zápas začíná už dopoledne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.