Házená - Extraliga muži - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litovel : Nové Veselí - 3. listopadu 2018   17:00

Litovel
Litovel
3' Geist  • 10' Vincour  • 18' Štencl  • 19' Vincour  • 20' Tkadleček  • 24' Jan Šmíd  • 28' Tkadleček  • 29' Piwko  • 37' Geist  • 38' Hanák  • 40' Piwko  • 41' Vincour  • 44' Vincour  • 48' Jan Šmíd  • 50' Tkadleček  • 51' Tkadleček  • 59' Piwko  • 59' Číhal
21:29
(10:14)
Nové Veselí
Nové Veselí
5' Živojinović   • 10' Sekulić   • 13' Skalický   • 14' Štěrba   • 16' Kezić   • 18' Živojinović   • 20' Živojinović   • 21' Ptáčník   • 23' Štěrba   • 23' Živojinović   • 26' Živojinović   • 30' Kezić   • 34' Sekulić   • 37' Sekulić   • 43' Sekulić   • 45' Ptáčník   • 46' Živojinović   • 49' Sekulić   • 52' Melichar   • 54' Kezić   • 54' Melichar   • 56' Klusáček   • 58' Veselý   • 59' Mir. Štohanzl   • 60' Klusáček
Litovel
Králíček, Letev
Sportovní hala ZŠ Vítězná
Nové Veselí

Tatran Litovel – TJ Sokol Nové Veselí 21:29 (10:14)
Nejvíce branek: Tkadleček 5/1, Piwko 4/1, Vincour 4 – Živojinović 6, Kezić 5/2, Sekulić 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/4.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které si hosté zkušeně pohlídali vítězství v utkání na půdě Litovle. Domácí dělali chyby v defenzivě, ale také neproměnili některé nadějné příležitosti, takže i nadále zůstavají na nule. Hosté připisují do tabulky další dva body za povinné vítězství na půdě outsidera. Velmi dobrý výkon v dresu hostů podali Sekulić, Živojinović a hlavně Kezić, kteří se postarali o největší porci branek Nového Veselí. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
60'
Jakub Klusáček dává další branku hostujícího družstva.
59'
Rozdíl ve skóre dokázal korigovat Číhal.
59'
Miroslav Štohanzl navyšuje vedení svého celku.
59'
Domácímu celku se podařilo snížit, ale to je již jen kosmetická úprava.
58'
Ondřej Veselý se dokázal dostat do gólové příležitosti, i když byl tísněn, a trefuje přesně.
57'
Dominik Tkadleček uspěl proti Studenému, když svůj sedmimetrový hod poslal po pravé ruce brankáře.
57'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Klusáček).
56'
Nabídnutou šancí nepohrdl ani Jakub Klusáček a hosté v poklidu kráčí za ziskem bodů.
55'
Jan Šmíd si na brankáře hostů nepřišel a pouze mu vyprášil rukavice. Na dorážku pak již neměl nárok, protože míč se nedostal z vymezeného prostoru.
55'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Josip Kezić).
54'
Tvrdá rána Davida Melichara trefuje prostor branky, což na gól naprosto stačilo.
54'
Už to na žádnou větší komplikaci pro hosty nevypadá, když se přesně trefuje Kezić.
52'
Tvrdá rána Jana Šmída neletěla příliš přesně, takže hostující gólman ani nemusel zasahovat.
52'
David Melichar uklidňuje svůj celek brankou, která vrací rozdíl mezi týmy na pět gólů.
51'
Šikovný oblouček Dominika Tkadlečka znamená další gól pro domácí Tatran.
50'
Dominik Tkadleček přesně míří a snižuje na rozdíl pěti branek.
49'
Nikola Sekulić zakončuje bezpečně další rychlý brejk hostujícího mužstva.
48'
Jan Šmíd po povedené akci koriguje nepříznivé skóre z pohledu domácího celku.
47'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
46'
Marko Živojinović připojuje další branku a hosté znovu odskakují.
45'
Střela Marka Vincoura tentokrát cíl nenašla, protože ji jeden z hostů zblokoval.
45'
Adam Ptáčník vyslal nechytatelnou pumelici z větší dálky, na kterou brankář nestačil pořádně reagovat.
45'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Michal Havlíček).
44'
Domácí mají ve svém středu Marka Vincoura, jemuž dnešní utkání celkem sedí a přidává další branku Tatranu.
43'
Nikola Sekulić si počíhal na míč, který také dostal a se zakončením už neměl potíže.
43'
Ani jeden ze dvou střeleckých pokusů domácího Geista se neujal, takže do útoku směřují hosté.
42'
Překombinovaná akce domácích končí faulem na Jana Šmída, což je pro Litovel vysvobození.
41'
Naopak na druhé straně snižuje regulérním gólem Marek Vincour.
40'
Štěrba sice dává branku, ale ta není uznána, jelikož předcházel hvizd sudího.
40'
Luděk Piwko dostal míč a nenechal se rozhodit bránícím soupeřem, přes něhož střílí třináctý gól svého celku.
39'
38'
Tomáš Hanák se dokázal ocitnout ve správný čas na správném místě a koriguje.
37'
Nikola Sekulić také nehraje špatné utkání a korunuje to další vstřelenou brankou.
37'
Z pravé strany se do zakončení protlačil František Geist a přesnou střelou snižuje nepříjemný rozdíl.
36'
Kezić proměnil i další sedmičku, takže hosté se dostávají do velmi pohodlného vedení.
35'
Domácí selhali v koncovc v rychlém protiútoku, načež je pískán faul Tatranu a uvidíme sedmimetrový hod.
34'
Melichar našel Sekuliće, který se uvolnil a přesnou střelou rozvlnil síť za zády Juráše.
33'
I nadále se do útoku tlačí domácí hráči, leč střelecký pokus zblokoval jeden z hostů.
32'
Prošvicovi se vůbec nepovedla přihrávka na pravou stranu, načež míč končí v zámezí.
31'
Juráš nedokázal vystihnout úmysl Štěrby, který ze sedmimetrového hodu zvyšuje rozdíl ve skóre.
31'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které si po většinu času vedli lépe hosté, kteří kontrolují hru a jsou celkově o kousek lepší. Domácí se sice snaží, ale naivní chyby v defenzivě je stojí lepší poločasový výsledek. Ani jeden z týmů nijak střelecky neexceluje, přesto se mohou hosté opřít o výkony hráčů jak Živojinović či Kezić. Uvidíme, zda se domácím podaří ve druhé polovině vyvarovat zbytečných chyb a dokážou si připsat do tabulky první body. Zatím mají k výhře a zisku dvou bodů lépe nakročeno hosté.
30'
30'
Jenže když už se domácí dostávali na dostřel, hosté opět zvyšují úsilí, což ústí v branku Keziće.
29'
A znovu v akci domácí, kdy se o přesnou střelu postaral Luděk Piwko.
28'
Dominik Tkadleček přesně zamířil do míst, kde bylo volné místo, takže domácí snižují.
27'
První střela domácím nevyšla a Kuchař už se k dorážce protlačil nedokázal.
26'
Marko Živojinović dostal celkem dost prostoru, proběhl soupeřovou obranou a zavěsil.
26'
Piwko si vzal na starost exekuci dalšího sedmimetrového hodu, nicméně tentokrát brankář jeho záměr vystihl a vyráží.
25'
25'
Kromě vyloučení hosté dostali výhodu sedmimetrového hodu, který bezpečně proměnil Josip Kezić.
25'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Jan Šmíd).
24'
Přeci jen přichází branka také v domácím podání, kdy na konci celé akce byl Jan Šmíd.
23'
Tak teď se domácím vůbec nedaří a do rozhozené obrany skóruje Marko Živojinović.
23'
Rychý útok zakončuje Jakub Štěrba přesnou střelou, která končí za zády brankáře.
23'
Domácí trenér si bere oddechový čas a vysvětluje svým svěřencům plán pro další minuty.
22'
Vynikající zákrok hostujícího gólmana kazí radost domácím házenkářům.
21'
Leč hosté znovu rychle střílí další gól, který tentokrát obstaral Adam Ptáčník.
20'
Hostující obrana zapomněla na Dominika Tkadlečka, který dostal hodně prostoru a snižuje.
20'
Ale Marko Živojinović předvádí dobrý střelecký výkon, když přidává další branku svého celku.
19'
Marek Vincour skryl svou ránu při zemi, takže hostující brankář nedokázal položit své tělo včas k podlaze.
18'
Tvrdá rána Marka Živojinoviće sice nemířila úplně nejpřesněji, ale přesto končí v síti, protože byla velmi razantní.
18'
Jiří Štencl snižuje na rozdíl jediného bodu a Litovel je tedy zpět v utkání.
17'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Zdeněk Kuchař).
17'
Nádhernou ranou z větší dálky přímo do šibenice se prezentoval Luděk Piwko a snižuje.
16'
Josip Kezić však celkem rychle vrací svému družstvu pohodlé vedení.
15'
Luděk Piwko měl k dispozici sedmimetrový hod, se kterým naložil výborně – zamířil mezi nohy hostujícího gólmana, jenž nedokázal zasáhnout.
14'
Ovšem tentokrát už Štěrba míří do černého a hosté se dostávají do třígólového trháku.
13'
Hosté šli ve dvou na Vincoura, míč dostal Štěrba, leč trefil jen brankovou konstrukci.
13'
Skalickému se podařilo najít volné místo v brance a přidává čtvrtou branku svého celku.
11'
Hra se poměrně rychle přelévá z jedné strany na druhou, ale příliš branek zatím k vidění není.
10'
Ve stejné minutě však dává vedení zpět hostům Nikola Sekulić.
10'
Tentokrát už se domácím podařilo vsítit regulérní branku, jejímž autorem je Marek Vincour.
8'
Vincour sice povedenou ranou trefil přesně, ale ještě předtím bylo pískáno.
7'
Dominik Tkadleček si v samostatném úniku vylámal zuby na výborném brankáři hostí.
6'
Kezić se přes tvrdou obranu do zakončení prodrat nedokázal, ale hosté pokračují.
5'
Marko Živojinović se však na druhé straně nemýlil a strhává vedení na stranu hostů.
5'
Ani další střelecké zakončení domácího družstva se nezařadilo mezi úspěšné pokusy.
4'
Rychlý brejk zakončil Vincour velice nepřesnou střelou, která mířila mimo tři tyče.
3'
Domácí se však velmi rychle dočkali prvního úspěchu, o který se postaral František Geist.
3'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Štěrba).
2'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Tomáš Hanák).
1'
Vincourova střela byla zablokována, ale ani rychlý útok na druhé straně neslavil úspěch.
1'
Domácí se hned v úvodu snaží o první útočnou akci, ale brzdí je nedovolený zákrok hostů.
1'

Tatran Litovel: Juráš, Navrátil – Schmalz, Kuchař, Číhal, Hanák, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Kršek, Prošvic, Vincour, Geist, Piwko.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Šimovček, Studený – Skalický, Veselý, Živojinović, Bartůněk, Melichar, Klusáček, Sekulić, Krčál, Mir. Štohanzl, Štěrba, Kezić, Najman, Ptáčník.

Rozhodčí: Králíček, Letev.
TJ Sokol Nové Veselí

Házenkáři z Nového Veselí jsou na tom o mnoho lépe než jejich soupeř. Nachází se na průběžném pátém místě se ziskem devíti bodů za čtyři výhry a jednu remízu se skóre 178:176. Na hřištích soupeře hrálo Nové Veselí tři zápasy a vedlo si střídavě. Nejprve vyhrálo v Zubří, načež podlehlo Karviné a do třetice remízovalo v Jičíně. V Litovli by tedy Nové Veselí chtělo zvítězit a zapsat povinné tři body do tabulky.
Tatran Litovel

Litovel se nachází na úplném dně tabulky, když se mužstvu nepodařilo získat ještě ani jediný bod. V domácím prostředí hráči Litovle nastoupili ke čtyřem zápasům a zapsali porážky postupně od Zubří, Karviné, Jičína a pražské Dukly s nepěkným skóre 82:124. Nejblíže k bodovému zisku byla Litovel v Brně, leč nakonec z toho byla porážka o pouhé dva body. Další pokus o nápravu reputace budou mít hráči Litovle proti Novému Veselí.
V rámci osmého kola extraligy mužské házené se spolu utkají celky Tatran Litovel a TJ Sokol Nové Veselí. Podle papírových předpokladů jsou jasným favoritem hosté, kteří by se rádi dostali do play-off, zatímco domácí zatím ještě nebodovali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.