Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Jičín - 21. září 2019   17:00

Nové Veselí
Nové Veselí
3' Kocich  • 5' Kocich  • 11' Kocich  • 11' Bartůněk  • 16' Kocich  • 17' Bartůněk  • 18' Bartůněk  • 19' Voika  • 24' Ptáčník  • 25' Ptáčník  • 29' R. Flajsar  • 30' R. Flajsar  • 31' Voika  • 35' Veselý  • 36' Melichar  • 38' Ptáčník  • 40' Bartůněk  • 43' Bartůněk  • 45' Kocich  • 46' Ptáčník  • 47' Veselý  • 49' Sekulić  • 51' Voika  • 52' Bartůněk  • 53' Sekulić  • 55' Sekulić  • 56' Kocich  • 59' Bartůněk  • 59' Bartůněk
30:24
(12:16)
Jičín
Jičín
2' Dolejší   • 4' Hlava   • 8' Martin Kovařík   • 9' Kostelecký   • 14' Veverka   • 15' J. Drbohlav   • 18' Krahulec   • 20' Dolejší   • 21' Krahulec   • 22' Pich   • 23' Pich   • 25' Sedlák   • 28' Krahulec   • 28' Hlava   • 30' Martin Kovařík   • 35' Sedlák   • 41' Šebek   • 42' Škalda   • 50' Rychna   • 58' Rychna
Nové Veselí
Hanák, Pavlíček
ZDT Aréna, Nové Veselí
280 diváků
Jičín

Další utkání odehraje Nové Veselí již ve středu, kdy v předehrávce pátého kola zajíždí na palubovku Plzně. Ta letos obhajuje titul. Přesně za týden poté Sokol přivítá před svými fanoušky Hranice.

Jičín si to v dalším zápase rozdá 28. září doma s Kopřivnicí, proti které vyhrál jarní čtvrtfinále.
Házenkáři Nového Veselí zvládli důležitý zápas třetího kola STRABAG RAIL extraligy, když v domácím prostředí porazili Jičín poměrem 30:24, ačkoliv ještě ve druhém poločase byli mínus pět branek. Domácí držel zejména Šimovček, který se pořádně rozchytal poté, co musel mezi tři tyče, kdy odstoupil zraněný Studený. Nové Veselí si v závěru poradilo i s vytaženou obranou soupeře. Fungovala mu především souhra s pivotem, což dle všeho byla největší zbraň Sokola.
60'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Veselý).
60'
Po faulu na pivota Krčála ještě následuje sedmička.
60'
Hostující šance z pravého křídla nekončí v brance.
59'
Bartůněk v podstatě musel trefit z levé strany naprosto prázdnou branku.
59'
V signalizované pasivitě si zaběhl Bartůněk na falešného pivota a díky nahrávce ze střední spojky poslal balón k pravé tyči.
58'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Nahrávku Veselého z pravé spojky nepustila obrana na pivota.
58'
Kocich vypálil do tyče a při kontru se rozeběhl Rychna na středu a zakončil k levé brankové konstrukci.
57'
Hra se nyní kouskuje při postupném útoku domácích.
57'
Veselý byl na konci kombinace zastaven faulem na pravé spojce.
56'
Kroky hostů na střední spojce a vypadá na to obrat Nového Veselí a dva body pro Sokol.
56'
Jičín hodně vytáhl obranu, ale Kocich i tak poslal míč zprava do sítě.
55'
55'
Krahulec zamířil levačkou na pravou stranu do protipohybu brankáře.
55'
Jeden z hostů je otřesený na hrací ploše. Sekulič fauloval pravou spojku Jičína a dostane dvě minuty.
55'
Domácí rozhýbali obranu soupeře a Sekulič se poté prosadil po nahrávce z levé strany otočkou na pivotu.
54'
Dolejší přihrál na pravou spojku, ale Šimovček poté skočil k zadní tyčce.
53'
Oddechový čas pro hosty.
53'
Kocich a Melichar dostali míč na šest metrů a Sekulič zvýšil domácí vedení.
53'
Škalda se zbavil Veselého na levé straně, ale poté narazil na brankáře Nového Veselí.
52'
Bartůněk se trefil z levého křídla na vzdálenější tyč.
52'
Voika posunul míč do pravého křídla na Veselého, ale ten nemohl zakončovat.
52'
Po nahrávce pod sebe minula pravá spojka hostů domácí bránu a výhodu útoku tak mají svěřenci kouče Hladíka.
51'
Voika přetlačil obránce, vyskočil na pravé spojce a rozjásal domácí fanoušky.
50'
Po zaváhání domácích na spojce letěl Rychna do trháku a hosté už prohrávají pouze o gól.
50'
Jičín se rozhodl pro osobní obranu na Kocicha.
49'
Technická chyba Jičína na pravé straně a teď nevychází hostujícímu celku vůbec nic.
49'
Sekulič ukončil brejk trefou z šestky k levé tyči a domácí jsou nyní na koni.
48'
Vyloženou šanci z levého křídla vyráží vybíhající domácí brankář.
47'
Veselý se rozeběhl na pravé straně v závěru útoku a křížem dostal domácí celek do vedení.
47'
Škalda s Dolejším připravili míč pro spoluhráče, ale ten umístil svou střelu nad branku Sokola.
46'
Nicméně určité místo na obličeji si kryje ručníkem.
46'
Na zemi ještě zůstal ležet Groh, při odchodu z hrací plochy nepotřeboval pomoc kohokoliv z realizačního týmu. Uvidíme, jestli se vrátí do boje.
46'
Ptáčník z výskoku a střední vzdálenosti propálil brankáře k levé tyči.
46'
Při krátké se Krahulec levačkou nemýlil.
45'
Škalda proskočil na levé spojce a po faulu něj je nařízena sedmička.
45'
Kocich naznačil střelu, protáhl se na pravou stranu a k přední tyči srovnal.
44'
Levé křídlo hostů vypálilo vedle vzdálenější tyče proti Šimovčekovi a kombinuje tak domácí celek.
44'
Ptáčník fauloval z levé strany Škaldu, devítka.
43'
Gólman vyhodil míč na levou stranu na Bartůňka, ten vyhrál jeden na jednoho a zakončil na zadní tyč.
43'
Po nahrávce Škaldy byl Dolejší faulovaný na pravé spojce.
42'
Následoval domácí gól z levé spojky při krátkém útoku.
42'
Škalda propálil brankáře povedenou střelou ze střední spojky.
42'
Brankář si počkal na podstřel Melichara z levé spojky a hosté volí postupný útok.
41'
Šebek zpracoval pas ze spojky a z pivota pálil k levé tyči.
41'
Domácí zapsali ztrátu na levé straně a vrací se do obrany.
40'
Kovařík trefuje křížem z levé spojky horní tyč a Nové Veselí může vyrovnat.
40'
Voikova střela z pravé spojky se odrazila do levého křídla a Bartůněk přesnou trefou donutil hosty k timeoutu.
39'
Ránu Dolejšího nepustila obrana do brankoviště a proti další střele ze spojky podržel Šimovček Nové Veselí.
38'
Veverka inkasuje po zakončení Ptáčníka z levé spojky na krátkou tyč.
37'
V signalizované pasivitě udělal Rycha na střední spojce útočný faul a balón tak drží domácí házenkáři.
37'
Pich byl na devítce postrčený při kombinaci s Kovaříkem.
36'
Sníženo Melicharem z pravé spojky do dolní části brány.
36'
Střela z pravé spojky dopadla vedle přední tyče branky Šimovčeka.
35'
Kocichovu střelu z pravé spojky srazila obrana do pravého křídla a Veselý dorážel k první tyči.
35'
Kocich byl zdvojený na pravé spojce, domácí pokračují v kombinaci před hostujícím brankovištěm.
35'
Sedlák vyskočil na levém křídle při brejku a trefil se po pravé ruce brankáře.
34'
Se sraženou střelou ze spojky snad ani nemůže mít Veverka problémy.
34'
Hosté vystoupili proti Kocichovi a faulovali jej.
33'
Dolejší ještě zůstal ležet před domácím brankovištěm, ale je v pořádku. Nicméně byl ošetřovaný, takže nebude hrát tři útoky.
33'
Dolejší poslal balón na levou spojku, ale brankář Šimovček zasáhl proti křižné střele Kovaříka.
33'
Střelu přes Jiřího Drbohlava posunul Veverka rukama na levou stranu a to je z útoku domácích vše.
32'
Krahulec přesný k levé tyči a hosté jdou do čtyřbrankového vedení.
32'
Stržení pivota, sedmička proti domácímu celku.
32'
Dolejší získal faul na svou osobu a tím pádem devítku.
31'
Voika si vyměnil míč s Kocichem a ze střední spojky k pravé tyči prostřelil Veverku.
31'
Sokol útočí ve druhém poločase z levé strany.
31'
Jičínu vyšel mnohem lépe závěr úvodního dějství a Ronal tak vede na palubovce Nového Veselí o čtyři branky. Hosté výborně brání a drží je solidním výkonem brankář Veverka. Navíc proměňují trháky, dávají vyložené šance. Mají tak nakročeno ke dvěma bodům, ale ještě není zdaleka hotovo.

Pro Nové Veselí je po nepříznivnivém poločasovém výsledku komplikací také zranění gólmana Studeného, který chtěl chytit balón putující do prázdné branky a ublížil si o tyč. Místo v brankovišti tak musel přepustit kolegovi Šimovčekovi.
30'
30'
Flajsar se díky přesné dorážce z levé strany stal posledním střelcem prvního poločasu.
30'
Tvrdá střela Kovaříka z levé spojky zapadla do sítě.
30'
Voika nahrál na pravou spojku do druhé vlny, ale Veverka kryl vyloženou šanci soupeře.
30'
Krahulec proměnil sedmičku levačkou k pravé tyči proti Šimovčekovi.
29'
Hosté budou házet sedmičku po faulu na pravou spojku.
29'
Flajsar skóroval z levé strany.
28'
Hlava zpracoval balón, obešel soupeře a při trháku zakončoval z pravé strany na druhou tyč.
28'
Dolejší nahodil míč z pravé spojky na pravé křídlo a Krahulec propálil brankáře.
27'
27'
Veverka zasáhl levou nohou při sedmičce Turčenka.
27'
Hosté bránili v brankovišti a uvidíme sedmičku.
27'
Jiří Drbohlav vyfasoval dvě minuty za nedovolený zákrok na pravou spojku Voiku.
26'
Rozhodčí přerušili útok domácích kvůli faulu na Kocicha na střední spojce.
26'
Kovaříkovu střelu ze stejné pozice vyrazil brankář nad sebe a Nové Veselí tak útočí.
25'
Ptáčníkova bomba z pravé spojky končí u přední tyče.
25'
Po pasu z levé spojky odpověděl Sedlák gólem z levého křídla na dlouhou tyč.
24'
Ptáčník poslal balón z výskoku do pravé části branky a protipohybu brankáře Veverky.
24'
Hostující obrana si pomohla faulem proti Kocichovi na devíti metrech.
23'
Veverka si připsal asistenci při brejku Picha, který zakončil k pravé tyči.
23'
22'
Kocich posunul míč na levou spojku Melicharovi, ale ten přestřelil branku.
22'
Rozběhnutý Pich posílá míč z pravé spojky na zadní tyč a hosté tím pádem vedou o dvě branky.
22'
Melichar vyskočil na devítce, ale minul levou tyč.
21'
Krahulec reaguje přesným zásahem z pravého křídla.
21'
Melichar na Kocicha na střed, ale proti němu šel Veverka ke své levé tyči.
21'
Kocich s Melicharem rozhýbali obranu, ale následoval faul na levé křídlo domácích.
20'
Voiku tentokráte z pravé spojky vychytal Veverka.
20'
Pich přihrál na levou spojku Dolejšímu, ten chytil rychlost, vyskočil a pálil křížem na delší tyč.
19'
Kocich dal míč do běhu na pravou spojku Voikovi a ten na zadní tyč vrátil domácím vedení.
18'
Dolejší dostal míč z pravé spojky do pravého křídla, kde se nemýlil vyskakující Krahulec.
18'
Po neideální nahrávce Dolejšího přidal Bartůněk trefu z trháku a výskoku na šestce.
17'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín.
17'
Kocich posunul míč na pivota Bartůňka, ten byl při otočce faulovaný, ale i tak překonal brankáře.
16'
Kocich se při nahrávce Voiky rozeběhl na levé spojce do druhé vlny a ranou na bližší tyč snížil.
15'
Hostující souhru zakončil Jiří Drbohlav z pivota mezi tři tyče.
15'
Veverka kryje ránu Ptáčníka z levé spojky na přední tyč.
15'
Otřesený gólman Sokola odešel z hrací plochy za potlesku diváků.
14'
Vracející se gólman Nového Veselí si ublížil při snaze o zákrok proti zakončení do prázdné brány a zůstává ležet na hřišti. Zřejmě narazil do tyče.
14'
Ptáčník se nedohodl s Krčálem na pivotu a Veverka poslal míč přes celé hřiště do prázdné branky.
14'
Nové Veselí už má na hrací ploše alespoň pět hráčů.
14'
Útočný faul levé spojky Jičína znamená, že do útoku půjde domácí mužstvo.
14'
Domácím se to moc nelíbí, ale rozhodčí vylučují Sekuliče a Sokol hraje ve čtyřech.
13'
Ptáčník pokazil nahrávku na pivota a domácí levé křídlo poté přešláplo do hostujícího brankoviště.
13'
Pichovu střelu z pravé spojky tečoval bránící hráč vedle zadní tyče a poté se hosté neprosadili.
12'
Obrana nepustila pas Dolejšího z levé spojky do levého křídla.
12'
Za faul na Kovaříka dávají rozhodčí dvě minuty domácímu Melicharovi.
11'
Kovařík nedosáhl na nahrávku a Bartůněk běžel do trháku, který tvrdou střelou také proměnil.
11'
Podstřel Kocicha doskákal z pravé spojky ke vzdálenější tyči.
10'
Jičín postavil obranu 0:6 při postupném útoku domácích.
9'
Veverka vyhodil míč na Kosteleckého a ten zakončil samostatný únik k pravé tyči.
9'
Kocich dohrával do pivota Sekuliče, ten byl podle rozhodčích bráněný čistě na hranici šestky.
8'
Kovařík utekl po levé straně do trháku a ačkoliv byl faulovaný, tak dokázal přelstít brankáře soupeře.
8'
Melichar nezpracoval nahrávku na levé spojce, ale hosté udělali ztrátu.
7'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
7'
Pich na Kovaříka, ten vyskočil na pravé spojce a jeho střelu srazila obrana na zadní tyč do ruky brankáře.
7'
Pichovu ránu z pravé spojky vyráží brankář skokem k bližší tyčce.
6'
Domácím se nepovedla dohrávka do pivota a balón skončil u Veverky, na tahu je tak Jičín.
5'
Šulc střílel o zem do pravé tyče a Sokol rozehrává svůj postupný útok.
5'
Kocich se protáhl na pravé spojce na šestku a k přední tyči srovnal.
4'
Melichar kombinoval s Kocichem a toho poté zleva strhl Groh (JIC) na palubovku, dostal dvojku.
4'
Dolejší našel Hlavu a ten překvapil obranu střelou z levé spojky na delší tyčku.
3'
Po rozehře volného hodu propadl podstřel Kocicha z devítky až do sítě.
3'
Rozhodčí opět signalizují pasivitu.
3'
Kocichova střela z levé spojky se od zadní tyče odrazila k domácím hráčům.
2'
Kocich si vyměnil míč se spoluhráčem, rozeběhl se a obrana jej faulovala.
2'
Při zvednuté ruce nahrál Šulc na levou spojku a Dolejší se trefil k první tyči.
1'
Šulc přes dva hráče trefil ruce brankáře. Jičín bude pokračovat v útoku.
1'
Hosté oblékli modré dresy, Domácí hrají v červeném, jako první útočí Ronal.
1'

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Studený – Veselý, Kocich, Bartůněk, Melichar, R. Flajsar, Sekulić, Krčál, Mir. Štohanzl, Turčenko, Gregorovič, Voika, Ptáčník, Čermák, Řepa.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický, Pleva – Rychna, Krahulec, Hlava, Dolejší, Škalda, Sedlák, Martin Kovařík, O. Šulc (C), J. Drbohlav, Groh, Pich, Šebek, Kostelecký.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.
Jičín obsadil v posledním ročníku STRABAG RAIL extraligy čtvrtou pozici. Ve čtvrtfinále vyřadil Kopřivnici 3:1. Poté nestačil v semifinále na Plzeň, pozdějšího mistra, kdy neuhrál ani zápas. Přitom ve druhém duelu sahal po srovnání série, jenže nezvládl závěr normální hrací doby a na sedmičky byl úspěšnější západočeský tým. Poté šel Jičín v sérii o bronz na pražskou Duklu, která opanovala všechna utkání... Po sezoně se do jičínského dresu převlékl Pavel Sedlák, který nastupuje na levém křídle a v Plzni to měl hodně složité. Z již zmiňované Dukly zamířil do Ronalu Škalda. Naopak do jičínského béčka se přesunul Martin Bareš a funkci kapitána hostů tak momentálně plní levoruká spojka Ondřej Šulc.
Podle vyjádření trenéra Hladíka čeká domácí celek jedno z klíčových střetnutí podzimu. Nové Veselí má za sebou v letošní sezoně dvě utkání, kdy nejprve porazilo nováčka z Maloměřic a poté podlehlo Dukle Praha, se kterou na jaře vypadlo ve čtvrtfinále. Mužstvo poté opustil brankář (a zároveň kapitán) Vít Schams. Stejně tak v dresu Sokola už nepůsobí Jakub Štěrba. Nové Veselí naopak přivedlo Dmitrije Turčenka či Martina Kocicha z Frýdku-Místku. Domácí se probojovali do evropských pohárů (díky páté pozici ve STRABAG RAIL extralize) a zahrají si Challenge Cup. Sokolu i schválili ZDT Arénu jako vyhovující pro tuto soutěž, což je jistě výhoda.
Delegace
Zápas odpískají Michal Hanák a Luboš Pavlíček. Role delegáta Českého svazu házené se zhostí Luděk Točík.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola STRABAG RAIL extraligy, ve kterém změří síly Nové Veselí a Jičín. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.