Házená - Extraliga muži - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Nové Veselí - 2. prosince 2020   18:00

Dukla
Dukla
1' Dojčinovič  • 3' J. Patzel  • 4' J. Patzel  • 6' Šůstek  • 8' J. Patzel  • 9' Klíma  • 14' M. Březina  • 14' M. Březina  • 19' Klíma  • 20' J. Patzel  • 22' Dojčinovič  • 24' Zelenka  • 27' J. Patzel  • 28' Klíma  • 30' Dojčinovič  • 32' Krušberský  • 33' Klíma  • 36' Dojčinovič  • 37' Sviták  • 39' Grištšuk  • 40' Křístek  • 45' J. Patzel  • 45' Klíma  • 46' Zelenka  • 48' Zelenka  • 50' Šůstek  • 52' Klíma  • 53' Harabiš  • 54' J. Patzel  • 58' Klíma
31:27
(15:12)
Nové Veselí
Nové Veselí
3' Kocich   • 9' Ptáčník   • 13' Ptáčník   • 14' Bartůněk   • 18' Halíček   • 21' Ptáčník   • 24' Melichar   • 25' Ptáčník   • 26' Krčál   • 32' Dodica   • 34' Kocich   • 38' Ptáčník   • 42' Dodica   • 43' Dodica   • 47' Mir. Štohanzl   • 48' Ptáčník   • 49' Bartůněk   • 51' Krčál   • 54' Krčál   • 55' Kocich   • 57' Melichar   • 57' Kocich   • 59' Ptáčník   • 60' Parolly
Dukla
Kavulič, Pavlát
Hala Ruzyně
Nové Veselí

Nejvíce branek: Klíma 7, Patzel 7, Dojčinovič 4 – Ptáčník 7, Kocich 6, Dodica 4 Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 3:4
Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo necelých šedesát branek. Z vítězství se nakonec raduje domácí Dukla, která svého soupeře porazila výsledkem 31:27. Pražský celek měl v tomto duelu mnohem více ze hry, navíc se mu díky rychlé hře dařilo využívat vyložené šance. Sokol navíc zaspal úvod druhého poločasu, v jeho koncovce se snažil s výsledkem něco udělat, nicméně na body to nestačilo.
60'
Pět vteřin před koncem zápasu se prosazuje hostující Andrej Parolly, zřejmě poslední trefa dnešního duelu.
59'
Je tu kosmetické snížení. Znovu se za hosty dokázal prosadit Adam Ptáčník, jeho celek ovšem prohrává o pět branek.
58'
Na opačné straně se nemýlil domácí Matěj Klíma, kterému se tento duel hodně vydařil.
57'
Na jedné straně se nedokázal prosadit domácí celek, poté se mezi přesilu vrhl Martin Kocich, který nedal brankáři šanci.
57'
Vzápětí se prosadil také hostující David Melichar, který velice chytře zvolil zakončení nad ruce.
56'
Znovu byl nařízen sedmimetrový hod, ke kterému se postavil David Šůstek. Jeho rána nakonec směřovala k pravé noze.
55'
I přes početní oslabení se povedlo Sokolu znovu snížit. Tentokráte se jednalo o Martina Kocicha.
54'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Roman Dodica).
54'
Téměř vzápětí se ovšem přesně povedlo zamířit také Jonáši Patzelovi, který převzal nahrávku a ve výskoku trefil přesně.
54'
Krátce po uplynutí oddechového času se dokázal trefit Vojtěch Krčál.
53'
Oddechový čas pro hosty.
53'
Nahrávka ve výskoku na pravé křídlo nakonec našlo volného Denise Harabiše, který se dnes prosazuje vůbec poprvé.
52'
Matěj Klíma se ovšem dostal k dorážce, kterou tentokráte poslal do hostující branky.
52'
Následoval ovšem sedmimetrový hod, který si vzal na starost Matěj Klíma, jenž trefil pouze tyč.
52'
Nevydařená útočná akce Nového Veselí skončila útočným faulem. Na druhé straně se lob moc nepovedl Patzelovi.
51'
Sokol ovšem na nic nečekal a po průnikové nahrávce se v pádu natlačil do zakončení Vojtěch Krčál, který mířil mezi nohy.
50'
David Šůstek uzavřel dvanáctou minutu druhého poločasu přesným zásahem pod břevno branky.
50'
Poté se pokoušel přes soupeřovu obranu prosadit také hostující Tomášek, který mířil do připraveného bloku protihráčů.
49'
Pražský celek si komplikuje zbytek zápasu. Nyní se z protiútoku dokázal prosadit Filip Bartůněk.
48'
Nakonec se dokázal mezi tři tyče přesně trefit také Adam Ptáčník, jenž mířil nad levou nohu brankáře.
48'
Jenomže o necelou minutu později se domácí celek dostává zpět do vedení o sedm branek, Jakub Zelenka se prosadil k tyči.
47'
Po necelých čtyř minutách se hosté dokázali trefit, konkrétněji se jednalo o Miroslava Štohanzla.
46'
Poté do rozehrávky dokázal vložit ruku domácí Jakub Zelenka, který svůj celek posílá do sedmibodového vedení.
46'
Sokol se v posledních minutách směrem dopředu hodně trápí, ani tentokráte nevyzrál na domácího brankáře.
45'
Dukla se během jediné minuty prosazuje hned podruhé, tentokráte přesně mířil Matěj Klíma.
45'
Po trpělivé souhře se vysoko do vzduchu dostal domácí Jonáš Patzel, který mířil mimo dosah.
45'
Oddechový čas pro domácí.
44'
Mezi protihráči si naskakoval domácí Patzel, který už poměrně dlouho čeká na přesný zásah. Ani tentokráte se nedokázal prosait.
43'
Ten ovšem branku nepřinesl. Naopak na opačné straně se znovu přesně prosadil Roman Dodica.
43'
V krátkém časovém sledu dva nedovolené zákroky ze strany Nového Veselí, domácí tak pokračují v náporu.
42'
A prosadit se nedokázal ani domácí celek. Ve vyložené šanci se sice zjevil Zelenka, avšak míč poslal do nohy brankáře.
42'
Zpět na rozdíl pěti branek se povedlo snížit Romanu Dodicovi, který pro tentokráte mířil pod břevno.
41'
Velice dobrý zákrok domácího brankáře Votavy, který si poradil s pokusem z velké blízkosti. Následuje rychlá protiakce.
40'
Hodně prostoru na zakončení měl domácí Daniel Křístek, který toho dokázal využít a mířil do branky.
39'
Následovalo zablokované zakončení, po kterém skončil na zemi jeden z domácích. Vypadá to na Březinu, který pomalu vstává zpět na nohy.
39'
Vzápětí rychlý protiútok pražského celku, při kterém mířil naprosto přesně Martin Grištšuk.
38'
Následně se dokázal přesně prosadit hostující Ptáčník, který svůj pokus poslal přesně k tyči.
37'
37'
V krátkém časovém sledu je tu trefa přes celou hrací plochy do prázdné branky, prosadil se Sviták.
36'
Po hezké souhře domácího celku se dokázal prosadit Dojčinović, který nedal brankáři sebemenší šanci.
36'
K prudkému projektilu se dostal jeden z domácích, který ovšem trefil pouze tyč. Nové Veselí poté chtělo trefit prázdnou branku, míč ale proletěl vedle.
35'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
35'
Na prudkou nahrávku nakonec neměl šanci dosáhnout hostující Gregorović, hra se tak otáčí na opačnou stranu.
34'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
34'
Kocich se s vypětím všech sil natlačil do zakončení, které se mu přeci jenom povedlo dostat mimo dosah brankáře.
33'
Do prázdné branky se povedlo velice chytře trefit míč Klímovi, který svému celku vrací čtyřbrankové vedení.
32'
Z pravého křídla se tentokráte dokázal prosadit Krušberský, který po skoku mířil mimo dosah.
32'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
32'
Nové Veselí přeci jenom zrychlilo kombinaci, díky čemuž se k přesnému zakončení dostal Dodica.
31'
O rozehrávku druhého poločasu se pro změnu postaral hostující celek, který se kombinačně dostává na druhou polovinu.
31'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl poměrně vyrovnanou podívanou. Nakonec ho přeci jenom lépe zvládla domácí Dukla, která po prvním dějství vede poměrem 15:12. I tak je do druhého poločasu ještě vše otevřené, domácí celek je přesto směrem dopředu o něco aktivnější a hlavně přesnější, což je v házené podstatné.
30'
30'
Důležitou patnáctou branku vstřelil domácí Dojčinovič, který tak uzavřel gólový účet prvního dějství.
29'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
29'
Ke třetímu sedmimetrovému hodu se postavil Dodica, který v souboji proti Votavovi mířil do pravé šibenice.
29'
Ani jeden z celků se nikam moc nežene, naopak sledujeme poměrně zdlouhavé kombinace.
28'
Z hodně velkého úhlu se pokoušel na brankáře vyzrát Melichar, jenomže Petržala byl v tomto souboji úspěšnější.
28'
Navíc se z dalšího protiútoku dokázal prosadit Klíma, kterému se v tomto duelu hodně daří.
27'
Z levé strany se ke střeleckému pokusu dostal Patzel, který brankáře překvapil střelou na bližší tyč.
26'
Velice neohroženě to provedl hostující Krčál, který se prodral mezi protihráče a poté v pádu mířil přesně.
25'
Pouze do brankové konstrukce nyní zakončoval domácí Patzel. Na opačné straně přesně pod břevno mířil Ptáčník.
25'
24'
Celkem nenápadná rána z rukou hostujícího Melichara, který nedal brankáři sebemenší šanci.
24'
Na opačné straně byl mnohem úspěšnější Zelenka, který celkem v poklidu našel prostor k přesné střele.
23'
Sokol si znovu trpělivě hledal prostor ke střele, který si nakonec našel. Dodica ovšem trefil pouze ruku brankáře.
22'
Hezká předávka se přesunula do rukou Dojčinoviče, který v pádu neomylně zamířil nad ruce brankáře.
21'
I při vlastním oslabení se velice přesně trefil Ptáčník, který mířil nad brankářovu nohu.
20'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Andrej Parolly).
20'
Sám na sebe to velice chytře vzal Patzel, který se vydal mezi přesilu protihráčů, načež zamířil kolem ruky.
20'
Hodně dlouhá kombinace Sokolu nakonec přinesla faul. Ještě před ním další úspěšný zákrok brankáře Petržaly.
19'
19'
Následně se přesně k levé tyči povedlo zamířit Klímovi, který brankáři nedal sebemenší šanci.
18'
Už poměrně dlouho jsme čekali na branku. O dorážku se postaral Halíček, který se prosadil z pravého křídla.
17'
Hostující brankář velice přesně vyhodil na Bartůňka, který se rovněž dostával do úniku, jenomže mířil vedle tyče.
16'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Roman Dodica).
15'
Sám na brankáře uháněl domácí Zelenka, který ovšem v samostatném úniku trefil pouze ruku brankáře.
14'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Martin Březina).
14'
Na levém křídle si o nahrávku řekl Bartůněk, kterému se poté povedlo brankáře překvapit střelou k levé tyči.
14'
Dukla se dostává zpět do dvoubrankového vedení, velice přesně zakončoval Březina.
14'
Hodně vysoko nad hostující branku zakončoval domácí Křístek, na druhé straně se po kombinaci neprosadil jeden z hostů.
13'
Na opačné straně se velice přesně prosadil Ptáčník, který si naskočil mezi protihráče a poté mířil pod břevno.
12'
Dukla se v oslabení dostala k delší kombinaci, kterou se pokoušel vyřešit Šůstek, jenž byl zastaven nedovoleně.
11'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jonáš Patzel).
11'
Sokol měl k dispozici další sedmimetrový hod, který znovu obstaral hostující Kocich. I tentokráte vyzrál na Petržalu.
11'
Ani tentokráte se Nové Veselí nedokázalo dostat k další trefě. Ptáčník to zkoušel mezi nohy, na brankáře ale nevyzrál.
10'
Nejprve pouze do domácího brankáře zakončoval Krčál, na opačné straně se pro změnu neprosadil Zeman.
9'
Z poměrně velké vzdálenosti se dokonale trefil Klíma, který svůj pokus poslal těsně vedle nohy.
9'
Předávka nakonec putovala do palebné pozice na hostujícího Ptáčníka, který míč poslal přesně nad ruce.
8'
Prosadit se dokázal také Patzel, který přidává svůj třetí dnešní zásah. Ani tentokráte neměl hostující brankář šanci.
7'
Oba brankáři se nyní vyznamenali a skóre se tedy neměnilo. Nové Veselí si poté pomohlo faulem, domácí si berou míč zpět.
6'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
6'
Dukla znovu trpělivě kombinovala, načež se mezi protihráče doslova prodral Šůstek, který mířil k levé tyči.
5'
První sedmimetrový hod obstaral hostující Kocich, kterému se povedlo neomylně zavěsit.
4'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
4'
Dukla je při chuti. Po krátké kombinaci se do zakončení prodral Patzel, který byl také tentokráte úspěšný.
3'
Ihned vzápětí Nové Veselí předvedlo protiútok, při kterém se pro změnu prosadil Kocich.
3'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Jonáš Patzel).
3'
Z velké vzdálenosti to poté zkoušel domácí Patzel, kterému se povedlo bezpečně překonat brankáře.
2'
Posléze si mezi protihráče zkoušel naskočit jeden z domácích, jehož zakončení ovšem bylo s faulem je pískáno.
1'
Jako první se prosadil domácí Dojčinović, který si naskakoval na spojce, přičemž střelu poslal k levé tyči.
1'
Úvodní rozehrávky se chopil domácí celek, který okamžitě obstarává kombinaci, jenž zatím nevede ke střelám.
1'

HC Dukla Praha: Petržala, Votava – J. Patzel, Sviták, Šůstek, Klíma, Scheichl, Klečánek, A. Zeman, M. Březina, Krušberský, Dojčinovič, Křístek, Zelenka, Harabiš, Grištšuk.

TJ Sokol Nové Veselí: Mar. Štohanzl, Studený – Krčál, Ptáčník, Dodica, F. Zeman, A. Tomášek, Kocich, Gregorovič, Timco, Parolly, A. Dolejší, Bartůněk, Mir. Štohanzl, Halíček, Melichar.

Rozhodčí: Kavulič, Pavlát.
TJ Sokol Nové Veselí

Na opačné straně stojí Nové Veselí, které se v tomto duelu bude pokoušel o překvapení. Sokolu totiž momentálně patří předposlední pozice, bodově hůř na tom jsou už jen Maloměřice. Nové Veselí z šesti odehraných zápasů vybojovalo tři body, a sice díky jedné výhře a jedné remíze. Jediná výhra přišla právě v souboji proti posledním Maloměřicím, naopak nerozhodný výsledek 24:24 se konal v domácím souboji proti třetí Kopřivnici. Nové Veselí ovšem v minulém hracím dni zaspalo letošní čtvrtou porážku, na domácí půdě totiž prohrálo s Lovosicemi výsledkem 18:25.
HC Dukla Praha

Házenkáři Dukly se po sedmi zápasech nacházejí na průběžné deváté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo boj o udržení. Pražané mají na svém kontě šest bodů, nicméně hodně týmů v soutěži má o jeden zápas více. Dukla v minulém kole dokázala ukončit dlouhé čekání na výhru, povedlo se jí totiž uspět na palubovce Maloměřic, kde vyhrála poměrem 35:29. Dukla doposud na svém stadionu odehrála pouhé dva zápasy, během kterých se jí povedlo jednou vyhrát a jednou prohrát. Jediná domácí porážka přišla v souboji proti Kopřivnici.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům házené! STRABAG RAIL Extraliga mužů má na programu dvanácté kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Dukla Praha a TJ Sokol Nové Veselí.