Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Hranice - 21. března 2021   11:00

Kopřivnice
Kopřivnice
2' Hanus  • 4' Petřík  • 7' Hanus  • 10' Hanus  • 12' Bukovský  • 17' Bukovský  • 20' Hanus  • 20' Střelec  • 25' Fulnek  • 28' Střelec  • 29' Hanus  • 31' Fulnek  • 32' Hanus  • 35' Hanus  • 39' Bukovský  • 40' Střelec  • 45' Střelec  • 46' Hanus  • 48' Jan Gřes  • 51' Hanus  • 52' Brito Benítez  • 56' Ježek  • 58' Jonák  • 58' Ježek  • 60' Polcar
30:21
(13:10)
Hranice
Hranice
1' Rumian   • 3' Mucha   • 5' Mucha   • 6' Brož   • 11' Mucha   • 18' Mucha   • 19' Zbránek   • 20' Mrnuštík   • 26' Magrla   • 34' Mucha   • 45' Čadra   • 47' Rumian   • 49' Magrla   • 50' Zbránek   • 52' Mucha   • 53' Magrla   • 56' Zbránek   • 58' Mucha   • 60' Magrla
Kopřivnice
Filip Barták, Karel Hladký
hala ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice
Hranice

Zápas je u konce. Kopřivnice potvrdila roli favorita a zajistila si postup do play-off. V tuto chvíli se dokonce dostala na sedmou příčku před Zubří, které má shodně bodů. Kopřivnice by teoreticky mohla ještě jít na šesté místo před Jičín, který pravděpodobně prohraje své poslední utkání dlouhodobé části v Plzni. Musela by ale porazit Lovosice. To by pro Kopřivnici byl určitě skvělý výsledek, protože by se v play-off vyhnula Karviné a právě Plzni, jež jsou obrovskými kandidáty na celkový titul. Taky ale může skončit osmá, pokud s Lovosicemi prohraje nebo remizuje a Zubří dokáže zvítězit ve Frýdku-Místku, který už má do play-off jasného soupeře – Lovosice.

Hranice naopak po dnešní prohře definitivně ztratily jakoukoliv byť i teoretickou šnaic na postup a tak se se zklamáním utkají ve skupině o udržení s Brnem (Královo Pole), Novým Veselím a Brnem-Maloměřicemi. Poslední dva jmenované celky ale letos byly tragické a počítá se s tím, že sestoupí právě ony.
KH ISMM Kopřivnice – TJ Cement Hranice 30:21 (13:10)
Nejvíce branek: Hanus 9, Bukovský 5/2, Střelec 4 – Mucha 7, Magrla 6/2, Zbránek 3. Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký. Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/2. Vyloučení: 2:7. ČK: Kozlovský, Brož (HRA).
60'
Petr Magrla ještě kosmeticky upravuje lehkou ránou, kterou už se Chalupa ani nesnažil chytit, po této ráně utkání už skončí.
60'
Jan Polcar vstřelil ve třicáté minutě druhého poločasu třicátou branku Kopřivnice parádní střelou zpoza obrany.
58'
Jakub Ježek přidává svou druhou branku v utkání skvělou ránou z podstřelu. Hranice se už ani nějak moc nesnaží, chtějí co nejrychleji do kabin.
58'
Jan Mucha navýšil po nešťastné teči domácích a přidal kromě své sedmé branky v utkání i celkově dvacátou branku hostů.
58'
David Jonák z úrovně devíti metrů vyslal brutální dělovku, kterou nic nedokázalo zastavit. Tedy až síť u tyčky na levé straně branky hostů. Kopřivnice už vede o devět branek.
57'
Jan Zbránek to tentokrát zkusil technickým obloučkem, který ale jednoduše zlikvidoval parádně chytající domácí brankář Chalupa.
56'
Jakub Ježek ale odpovídá hned z následujícího protiútoku a přidává dnes svou premiérovou branku.
56'
Jan Zbránek si na levém křídle parádně otevřel úhel a zakončil po skoku do brankoviště na zadní tyčku.
55'
Tomáš Pernička se zápasem ještě chce něco udělat a tak si vyžádal oddechový čas. Je ale otázka, zda se zápasem ještě vůbec něco udělat jde.
55'
Jan Polcar na sedmičce úspěšný. Míč poslal k pravé tyči po naznačení, díky kterému gólman skočil do druhé strany.
53'
Petr Magrla snižuje na rozdíl sedmi gólů svou pátou branou v zápase. I tak už si ale troufám říct, že dnes máme rozhodnuto.
52'
A máme tu druhou červenou kartu v zápase, a opět pro tým hranic. Radim Brož se provinil velmi nesportovním chováním a sudí ho za to náležitě "odměnilů.
52'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Radim Brož).
52'
Edwin Brito Benítez dnes z pozice pivota konečně úspěšný. Většinou má v tenhle čas na kontě již několik branek. Dneska mu to nějak nestřílelo, proskočil oranou a prosadil se poprvé.
52'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Michal Klement).
52'
Jan Mucha zakončil velmi parádní kombinaci Hranic střelou z centru na bližší tyčku.
51'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Hanus).
50'
Hranice po velmi dlouhé době přidávají dvě branky po sobě. Zasloužil se o to Jan Zbránek, kterému k tomu hodně pomohla zmatená domácí obrana. Zbránek měl cestu do brankoviště úplně volnou a gólmana obstřelil.
49'
Petr Magrla se uvolnil na křídle, kde dostal pas a okamžitě vypálil do spodní části kopřivnické svatyně a snížil.
48'
Jan Gřes dalším z kopřivnických, kdo skóruje do odkryté branky. Sice už Hranice nehrají v oslabení, ale nasazují do útoku sed hráčů s prázdnou brankou.
47'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jakub Rumian).
46'
Jan Hanus přidal osmou branku v tomto utkání! Tentokrát to ale měl jednoduché, protože míč po zemi poslal do odkryté branky soupeře.
45'
Zdeněk Čadra překvapil z křídla gólmana chalupu a přidal gól Hranic snad po osmi nebo devíti minutách.
45'
Martin Střelec dokázal využít další chybu v obraně Hranic a využil jednoduchý samostatný únik.
44'
Marek Bukovský opět úspěšný na sedmičce! Krásným technickým obloučkem přehodil gólmana a přidal dvacátý gól Kopřivnice.
43'
Sedmibrankový náskok jsme tu již neměli. Marek Bukovský nyní proměnil sedmimetrový hod razantní střelou do spodní části branky mezi nohy hranického gólmana.
43'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Pavel Mrnuštík).
41'
Tomáš Pernička si logicky vyžádal timeout. Dnes musí Kopřivnici porazit, jinak se naděje Hranic na postup do playoff definitivně rozplyne. A zatím jsou od toho Hranice velmi, ale velmi daleko.
40'
Kopřivnice jde do trháku. Martin Střelec si vyžádal pas na křídlo, odkud naskočil do brankoviště a propálil gólmana Hranic. Ty už nyní prohrávají o šest branek.
39'
Marek Bukovský překvapil střelou z levé strany brankáře Klementa a Kopřivnice se podruhé v zápase dostává do vedení o pět branek.
37'
NESKUTEČNÝ CHALUPA! Brankář, který se dostal do hry před dvěma minutami, za tuto dobu zlikvidoval tři sedmičky. Tentokrát neuspěl Luděk Piwko.
37'
Další sedmimetrový hod mimo! Jakub Rumian mířil do spodní části branky, kde ale natáhl nohu opět Chalupa a opět zlikvidoval tuto penaltu.
36'
Tentokrát už na sedmičce Petr Magrla neuspěl. Proti němu se do branky postavil místo Admelly Izarda Chalupa, který ho vychytal parádně.
36'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík).
35'
Míč se po Muchově pokusu, který vyrazil Admella Izard, odrazil do rukou Jana Hanuse, jenž se okamžitě dostal do brejku a proměnil ho lehkou střelou do spodní části branky.
34'
Jan Mucha si skvěle udělal prostor na pravém křídle a dokázal se tvrdou ránou prostřelit až do branky. Hranice snižují na rozdíl tří branek.
34'
Martin Střelec vypálil z levého křídla. nebo spíše poslal technický oblouček přes gólmana, ale míč skončil na břevnu.
33'
Petr Magrla využívá i svůj druhý sedmimetrový hod v zápase. Nejdříve naznačil střelu dolů a následně poslal lehkou ránu nad ruce brankáře Izarda.
32'
Jan Hanus navyšuje i v oslabení. Svoji dnešní šestou branku přidal parádní bombou z pravého křídla.
31'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Filip Hardt).
31'
Patrik Fulnek je prvním házenkářem, který se zapsal ve druhém poločase do střelecké listiny. Kopřivnice poprvé v zápase vede o čtyři branky.
31'
První poločas je již za námi. Kopřivnice do přestávky odchází s tříbrankovým vedením. To si vytvořila hlavně na konci, po červené kartě Kozlovského. Proměnila dvě šance a jeden brejk, zatímco Hranice v protiútocích skórovat nedokázaly. Jinak bylo utkání docela vyrovnané, Hranice většinu zápasu dotahovaly.
30'
30'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Zdeněk Čadra).
29'
Jan Hanus dokázal po pravé straně uniknout soupeři, naskočil si do brankoviště z pravé strany a poslal další míč do branky Hranic.
28'
Martin Střelec vstřelil svou dnešní druhou branku po parádním proskoku z křídla a zakončení do středu branky.
27'
A máme tu komplikace pro Cement Hranice! Jiří Kozlovský totiž za svou nešetrnou hru vyfasoval červenou kartu a do dnešního utkání již nezasáhne.
27'
Igor Fulnek si vyžádal oddechový čas pro svůj tým tři minuty před koncem prvního poločasu.
26'
Petr Magrla dostal přihrávku o zem od ležícího spoluhráče. Z pravého křídla pak zakončoval do pravé spodní části branky.
25'
Patrik Fulnek se kompletně sám zasloužil o další gól Kopřivnice, když při bránění vystihl přihrávku hostů a šel do samostatného úniku. Následně propálil gólmana a opět navýšil.
23'
Na opačné straně sedmičky jdou! Petr Magrla se k ní postavil, ani nenaznačil a střelou do pravé části branky jednoduše propálil Admellu Izarda.
21'
Kopřivnice zahodila další sedmimetrový hod! Tentokrát se k němu postavil Jan Gřes, ovšem napálil ho pouze do ruky Klementa pod břevnem.
20'
Ovšem máme tady už třetí branku v průběhu jedné minuty. Postaral se o ni Martin Střelec, který vypálil brutální dělovku z devíti metrů na střední výšku k pravé tyčce.
20'
Pavel Mrnuštík se prosadil hezkou střelou z osmi metrů, která zapadla do levé části branky.
20'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Marek Bukovský).
20'
Jan Hanus využil přesilovou hru po parádní dohrávce na křídlo a opět navýšil na rozdíl dvou branek.
19'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jan Zbránek).
18'
Jaromír Petřík zahodil obrovskou šanci skórovat když ze sedmimetrového hodu míč poslal asi metr nad branku.
18'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jan Mucha).
18'
Jan Mucha se dostal do dobré pozice na střelu. Sice měl před sebou jednoho obránce Kopřivnice, ale dokázal ho propálit, stejně jako gólmana.
17'
Tomáš Pernička si logicky vybral oddechový čas.
17'
Marek Bukovský vypálil, a přestože jeho střela nebyl z nejlepších, tak nakonec Klementovi propadla za brankovou čáru. Kopřivnice poprvé v zápase vede o tři branky.
16'
Na druhou stranu se okamžitě vydal do samostatného úniku Patrik Fulnek, který ale nedokázal gólmana prostřelit! Jeho míč zlikvidoval parádním zákrokem Klement.
15'
Mrnuštík opět pálil, míč ale tvrdě vmetl jen do brankáře Kopřivnice a skóre tak nesnížil.
14'
Mrnuštík byl zblokován a jeho bomba tvrdě narazila o jednoho z domácích. Toho to na chvíli dost zabolelo, ale už by měl být v pořádku.
13'
Jaromír Petřík dostal k dispozici sedmimetrový hod a nezaváhal. Nejdříve naznačil doprava, následně míč rychle poslal do levého dolního růžku.
13'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Jakub Rumian).
12'
Marek Bukovský se prosadil parádním obstřelem přes Vincoura a krásně skóroval. Tím dostal svůj tým do vedení.
11'
Po velké chybě v obraně Kopřivnice se k míči z hranice brankoviště dostaly Hranice, přesněji Jan Mucha, jenž ho okamžitě nasměroval do svatyně domácích.
10'
Jan Hanus se dostal do samostatného úniku a ho proměnil. Kopřivnici tak znovu posílá do vedení.
9'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Marek Vincour).
8'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Petr Magrla).
7'
Jan Hanus okamžitě vrací míč zpět do sítě Hranic a opět máme vyrovnáno.
6'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Radim Brož).
6'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Martin Střelec).
5'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jan Mucha).
4'
Jaromír Petřík skóruje podruhé, tentokrát už ze hry a obrací skóre. Kopřivnice poprvé v zápase ve vedení.
3'
Jaromír Petřík nezaváhal a první sedmičku v zápase chladnokrevně proměnil.
3'
3'
Jan Mucha opět posílá Hranice do vedení střelou z křídla.
2'
Jan Hanus s klidem ihned z dalšího útoku srovnává krok.
1'
Jakub Rumian vstřelil první branku hostů a otevírá tak skóre již v první minutě.
1'

KH ISMM Kopřivnice: Chalupa, Admella Izard – D. Zima, Doležel, Jan Gřes, Bukovský, Střelec, Brito Benítez, Jonák, Ježek, Polcar, Fulnek, Petřík, Hardt, Hanus.

TJ Cement Hranice: Vydra, Klement – Polášek, Mrnuštík, Fulneček, Padalík, Magrla, Kozlovský, Vincour, Čadra, Bandy, Brož, Zbránek, Mucha, Rumian, Piwko.

Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký.
TJ CEMENT HRANICE

Hranice jsou už ve velmi špatné pozici. V tabulce jsou až na desáté pozici, přesto mají ještě šanci na postup. Mají totiž odehráno dvacet zápasů, a tak, pokud by vyhrály oba zbývající zápasy a Kopřivnice oba zbývající zápasy prohrála (a svůj poslední zápas prohrálo i Brno), mohly by se hranice ještě procpat mezi osm postupujících. V případě remízy v posledním zápase Brna nebo Kopřivnice a dvou výher Hranic by se pak muselo rozhodnout podle něčeho jiného, protože by se týmy bodově vyrovnaly. Hranice mají ještě hroší formu než Kopřivnice, z posledních pěti zápasů totiž vyhráli jen jediný. V dnešním zápase by jim ale mohlo pomoci to, že ta jediná výhra přišla právě s dnešním soupeřem, tedy Kopřivnicí.

Forma: P – P – V – P – P

Poslední zápasy:
Hranice – Frýdek-Místek 22:23
Lovosice – Hranice 30:27
Hranice – Kopřivnice 28:29
KH ISMM KOPŘIVNICE

Kopřivnice bude proti Hranicím bojovat o uhájení postupové pozice do play-off házenkářské extraligy. Zatím má na kontě 18 bodů a v případě dnešní výhry už může definitivně uzavřít osmičku postupujících, protože deváté Brno, které je přímo pod Kopřivnicí, má na kontě bodů 17, ovšem už odehrálo 21 zápasů a v posledním zápase by mu tak nestačila ani případná výhra. Kopřivnice letos nepatří rozhodně mezi nejlepší týmy, což ptávě dokazuje i to, že o to, aby nespadla do skupiny o udržení musí bojovat až do předposledního, možná posledního kola. Týmu hodně uškodila pauza v říjnu, po které se Kopřivnice nevrátila v ideální formě. Celkem nastřílela 560 branek, o tři méně pak inkasovala. Z posledních pěti zápasů dvakrát brala vítězství a třikrát prohrála.

Forma: V – P V – P – P

Kopřivnice – Nové Veselí 32:27
Jičín – Kopřivnice 28:27
Kopřivnice – Zubří 30:24
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.