Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Dukla - 19. května 2021   18:00

Lovosice
Lovosice
4' Trkovský  • 4' Trkovský  • 11' Bouček  • 12' Kupa  • 13' Trkovský  • 18' Zourek  • 20' Holubec  • 21' Bouček  • 25' Kylíšek  • 29' Heřmanovský  • 31' Trkovský  • 32' Kupa  • 36' Heřmanovský  • 37' Trkovský  • 37' Heřmanovský  • 41' Heřmanovský  • 41' Kupa  • 42' Strazdiņš  • 46' Kylíšek  • 47' Kupa  • 50' Bouček  • 57' M. Jonsson  • 58' Kupa  • 59' V. Kovář
26:40
(11:19)
Stav série: (0:2)
Dukla
Dukla
3' Sviták   • 4' Sviták   • 4' Grištšuk   • 5' Sviták   • 7' Grištšuk   • 10' Krušberský   • 12' Blecha   • 12' Sviták   • 13' M. Březina   • 16' Krušberský   • 16' Klíma   • 18' Klíma   • 19' Klíma   • 20' Ježek   • 22' Křístek   • 24' J. Patzel   • 24' Křístek   • 26' J. Patzel   • 31' Šůstek   • 32' Šůstek   • 34' Blecha   • 39' Šůstek   • 40' J. Patzel   • 42' Zelenka   • 43' Zelenka   • 44' Zelenka   • 45' Krušberský   • 46' Klíma   • 47' J. Patzel   • 51' Krušberský   • 51' Klíma   • 54' Klíma   • 55' Klíma   • 55' M. Březina   • 58' Křístek   • 59' Rakouský   • 60' Rakouský
Lovosice
Králíček, Letev
Sportovní hala Chemik, Lovosice
Dukla

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Dukly Praha vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 26:40 (11:19)
Nejvíce branek: Kupa 7/2, Trkovský 5, Heřmanovský 4 – Klíma 7, Šůstek 6/3, Sviták 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 2:4.
Lovosice ve druhém poločase ještě více prohloubily svou nemohoucnost v proměňování šancí a navíc přidaly ještě další vysoký počet technických chyb. Naopak Dukla trestala jakékoli zaváhání a zastavila se až na 40 vstřelených brankář, díky čemuž v dnešním duelu svého soka doslova rozstřílela a zaslouženě zvítězila. V tuto chvíli jsou Pražané jen poslední krok od bronzových medailí, zatímco Lovosičtí k nim mají hodně daleko.
60'
Rakouský přidává do lovosické rakve už čtyřicátý hřebík. Myslím, že kasička v celku Dukly se třese na tučný příspěvek.
60'
Probíhá poslední minuta utkání.
59'
To co nevyšlo v prvním poločase Kovářovi proti Petržalovi, to se mu povedlo v poločase druhém proti Votavovi, a sice střela pod horní tyč.
59'
Další z řady hráčů Dukly se zapisuje do střeleckých statistik (Martin Rakouský). Chybí už jen Harabiš, který v zápase nezaznamenal ani branku.
58'
Kupa nasměřoval svůj podstřel ze středu hřiště do pravého horního rohu brány. Votava se za míčem pouze ohlédl.
58'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek).
57'
Jonsson už se nemohl dívat na nemohoucnost svých spoluhráčů, vzal míč do svých rukou a namířil si to i s dvěma protihráči na zádech k brankovišti, odkud dokázal poprvé v zápase skórovat.
57'
Dukla po dlouhé době v technických potížích. Prorážením se prezentoval David Šůstek.
55'
Lovosičtí hráči už by si určitě přáli, aby byla časomíra minimálně o pět minut posunuta dopředu, neboť demolice ze strany Dukly pokračuje. Další přesný zásah zapisuje Březina.
55'
Reprezentant Matěj Klíma napřáhl na devíti metrech k dělovce, po které se Günl natahoval marně.
54'
Domácí zas a znovu přichází vlastní chybou o míč. Do útoku se žene Dukla.
54'
Oddechový čas pro Lovosice.
54'
Mohl bych se neustále opakovat, ale přichází další technická chyba, díky které přichází domácí o míč. A jak následný kontr dopadl? Matěj Klíma zapisuje dnes už šestý zásah v zápase.
53'
I přes prorážení Klímy nařídili rozhodčí sedmimetrový hod ve prospěch Dukly. Ten bezproblémově proměnil David Šůstek.
53'
Při signalizované pasivitě se neměl z domácích nikdo k zakončení, nakonec vzal celou tíhu situace na sebe Jonáš, který ale poslal míč pouze do těla Votavy.
51'
Další technická chyba, tentokrát dokonce při hře bez brankáře připravila pro Lovosice už třiatřicátou obdrženou branku. Přes celé hřiště se trefuje Matěj Klíma.
51'
Motlovi utekl míč z rukou do brankoviště soupeře, odkud ho sebral Votava a dlouhým obloučkem poslal do rukou Krušberského, který svůj rychlý kontr proměnil v branku.
50'
Strazdinš mohl snížit na rozdíl 7 branek, jenže při zakončení nechal vyniknout Votavu.
50'
Bouček se rozběhl ke svému zakončení až od postranní čáry, těsně před brankovištěm si přehodil míč z levačky do pravačky a poté ho poslal kolem těla Votavy k pravé tyči.
49'
Oddechový čas pro Duklu Praha.
49'
O dvě minuty už tomu tak není. Jan Kupa se prosazuje z bodu pro sedmimetrový hod.
47'
Kupa mírní náskok Dukly. I přesto domácí prohrávají stále rozdílem 1 třídy.
47'
Hosté si mohou na útočné polovině dělat takřka co se jim zlíbí. Obrana Lovosic dnes příliš nefunguje, velmi názornou ukázku mohli diváci v hale vidět při brance Patzela.
46'
Kylíšek si všiml, že hosté nedokázali dostřídat a tak ihned z rozehrávky poslal míč do opuštěné svatyně Pražanů.
46'
To Klíma se prosazuje velmi jednoduchým zakončením z místa doprostřed brány.
46'
Kovář ztroskotal se svým zakončením na Petržalovi, který zůstal stát a nehnul se z místa ani o milimetr.
45'
Krušberský naskakoval do brankoviště skoro z nulového úhlu, přesto našel u vzdálenější tyče skulinku, kudy míč prostrčil do sítě Lovosic.
44'
Zelenka přidává třetí branku v řadě. Předcházel tomu zákrok na brankovišti, proti kterému zase protestuje celá domácí lavička. Rozhodčí ale nechává hru plynout dále a branka Dukly platí.
44'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek).
43'
Jan Landa (LOV) se hodně kriticky, jak je u něj známo, pustil do rozhodčích a chtěl po nich vysvětlení o zákroku na Motla, který předcházel brance Zelenky. Za své výroky na adresu rozhodčích vidí žlutou kartu. Následně rozhodčí přiřkli míč soupeři a ukázali proti brance Lovosic. Proti tomu se ohradil i Daniel Čurda a míč tak po další diskusi, do které se zapojil i delegát utkání, nakonec zůstává v držení Lovosic.
43'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
42'
To samé se dá říci o situaci na druhé straně v podání lotyšského reprezentanta Uvise Strazdinše.
42'
Zelenka se střelou o zem zapisuje poprvé v zápase do střeleckých statistik.
41'
Před Kupou se otevřel prostor, čehož Kupa využil k nápřahu a následné dělovce do levého horního rohu hostující branky. Petržala bez šance.
41'
Heřmanovský je ve druhém poločase brankově hodně při chuti. Za 11 minut druhého poločasu nasázel už 3 branky.
40'
Lovosice přišly hodně rychle o míč a naopak Dukla dokázala bleskurychle proměnit nabídnutou šanci. Trefuje se Jonáš Patzel.
40'
Březina (DUK) skolil Motla zápasnickým chvatem jen za cenu dvouminutového vyloučení.
39'
To byla výzva pro Davida Šůstka, který z rychlého brejku trestá chybu domácího celku.
39'
Většina hráčů čekala od Kupy podstřel a hlídala si tak prostor kolem nohou. Domácí hráč ale nakonec vystoupal do vzduchu a orazítkoval konstrukci brány.
38'
Dukla měla k dispozici sedmimetrový hod, který na první nápřah proměňuje David Šůstek.
37'
Domácí se, zdá se, pomaličku rozjíždějí. Další branku na straně domácích přidává z pravého křídla Jan Heřmanovský.
37'
Trkovský trefuje podstřelem mezírku mezi nohama Petržaly.
36'
Srážka několika hráčů na brankovišti Lovosic byla rozhodčími vyhodnocena jako zákrok v rámci pravidel, do útoku se tak přesouvají domácí.
36'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jan Heřmanovský).
34'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jan Blecha).
32'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (David Šůstek).
32'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa).
31'
31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
31'
Trkovskému se otevřela poměrně malá cesta k brankovišti, ale tomuto domácímu ostrostřelci to stačilo, aby dokázal proskočit do brankoviště a překonat Petržalu.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:51.
V prvním dějství jsme byli svědky velkého počtu technických chyb na straně Lovosic, které se díky tomu dostaly do hodně svízelné situace a manko na svého soupeře, který hrál skoro bezchybně, velmi rychle narůstalo. Po úvodních 30 minutách se skóre nakonec zastavilo na stavu 19:11 pro hostující celek, který je tak velmi blízko druhému vítězství v sérii o bronzové medaile. O svůj náskok už by Dukla přišla asi jen díky své nekázni nebo laxnímu přístupu k druhému dějství.
30'
30'
Domácí se po nepřesném střeleckém pokusu Pražanů hnali co nejrychleji s míčem dopředu. V poslední sekundě prvního poločasu napřáhl k nepřipravené střele Kylíšek a podle toho také vypadaly parametry střely, která letěla daleko vedle brány.
30'
Jonsson (LOV) v jednom ze soubojů vzal Patzela kolem ramen. Rozhodčí v tom ale viděli úder do oblasti hlavy a posílají domácího hráče na 2 minuty mimo hru.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Ten stejný hráč se o půl minuty později dostal do střelecké pozice znovu. I tentokrát mířil pod horní tyč, ale trefil míčem pouze obličej Petržaly, který se svalil po ráně k zemi a rozhodčí raději přerušují hru. Sám Heřmanovský se přispěchal ihned omluvit a zajímat se o zdravotní stav brankáře soupeře.
29'
Také Dukla se neprosadila, jelikož Günl dokázal střelu hostů vyrazit. Těžil z toho z rychlého kontru Jan Heřmanovský, který přidává jedenáctý gól Lovosických.
28'
Další z mnoha akcí Lovosic ale končí dalšími nepřesnostmi v rozehrávce.
28'
V pasivní hře ale o míč velmi rychle přišli a do útoku se hnala Dukla. Patzel vyprodukoval kroky.
27'
Jonsson zakončoval hodně netradičně z pozice levého křídla, kam se dostal po souhře s Motlem. Svůj střelecký pokus neproměnil, Lovosice ale zůstávají u míče.
26'
Patzel se s velkou dávkou štěstí prosazuje. Jeho střela prošla těsně nad rukama bránících hráčů a navíc Günl vystihl směr jeho střely. Na míč už ale o pár centimetrů nedosáhl.
26'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou Pražané.
26'
25'
Jonáš Patzel (DUK) navíc za bránění Kylíška při zakončení vidí žluté napomenutí.
25'
Motl svým včasným výběhem vypíchl soupeři míč, před půlící čárou ho nabídl Kylíškovi a ten s lehkými obtížemi, ale přeci jen, dopravil míč do brány Dukly.
24'
Marná snaha domácích v útoku pokračuje. Jonsson poslal nepřesnou přihrávku do rukou Zourka, který na míč vůbec nedosáhl. Naopak Křístek zasprintoval a po uběhnutí nějakých 30 metrů skóruje bez větších potíží.
24'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jonáš Patzel).
23'
Hosté tentokrát svou vylouženou šanci neproměňují. Heřmanovský do poslední chvíle tísnil protihráče, který nakonec poslal míč střelou z kroku do břevna.
22'
Jenže podruhé to Boučkovi nevyšlo a navíc domácí nestačili dostřídat, když zkoušeli hru bez brankáře. Křístek tak měl jednoduchou úlohu před prázdnou brankou domácích.
21'
Na druhé straně to zahrál Bouček hodně zkušeně. Propasíroval míč za bezmocného Petržalu.
20'
Hosté dnes s nacvičenými akcemi dlouho neotálí a odměnou jim za to je bleskové proměnění první střelecké šance v početní výhodě. Trefuje se Zdeněk Ježek.
20'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (David Kylíšek).
20'
Jedna z prvních souher do pivota, která vůbec prošla v podání Lovosic. Holubec z toho vytěžil maximum, tedy branku.
19'
Lovosičtí trenéři se snaží ve hře svého celku něco změnit. Do brány postavili Jiřího Günla, který ihned z první střely inkasuje. Sokem mu byl nejlepší střelec Dukly, Matěj Klíma.
18'
Lovosice tak musely najít svátečního střelce, kterým je Daniel Zourek. Vytáhlý hráč napřáhl ke střele na devíti metrech a míč se zastavil až ve svatyni hostů.
18'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Josef Jonáš).
18'
S Lovosicemi to nevypadá vůbec dobře! Klíma přidává další branku a Dukla v tuto chvíli vede už o 7 branek.
17'
Hosté už očekávali, že míč přejde postranní čáru, jenže kde se vzal, tu se vzal Motl, který obětavým zákrokem skočil po míči a dokázal ho poslat zády ke hře zpět do rukou svých spoluhráčů.
16'
Při bránění domácích to zavánělo faulem, ale rozhodčí nechali hru pokračovat, opětovně z toho těží Dukla, která přidává zásluhou Matěje Klímy už dvanáctou branku v utkání.
16'
Krušberský se s hodně velkým štěstím prosazuje. Využil k tomu pravou tyč, od které se míč odrazil do sítě.
15'
Oba celky si vyzkoušely útočný faul – prorážení. V útoku tak opětovně Lovosice.
14'
Kupa svým pohybem naznačil střelu, ale nakonec zvolil podstřel z kroku. Petržala vyrazil míč bokem svého těla! Motl se u levé postranní čáry po míči natahoval marně, míč už se nacházel mimo hrací plochu.
13'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Martin Březina).
13'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
12'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
12'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Sviták).
12'
Kupa nadvakrát překonal Petržalu a drží Lovosice pouze ve tříbrankovém manku.
12'
Blecha se ocitl na levém křídle nikým netísněn, neboť si obrana Lovosic hlídala nejvíce Matěje Klímu, který přihrál ještě právě na lépe postaveného Blechu.
11'
Také domácí vytváří první technickou chybu v zápase a domácí toho náležitě využívají. Jmenovitě Jiří Bouček, který sice neměl velkou rychlost, ale pohybem se dokázal dostat do ideální střelecké pozice.
11'
... ten s přehledem proměňuje Jak Kupa zakončením k pravé tyči.
10'
Lovosice se propracovaly s míčem až na brankoviště, kde byl faulován Holubec. Domácí mají k dispozici sedmimetrový hod...
10'
Souhra Kupy s Boučkem zaskřípala, z čehož znovu těží hosté jak nejlépe mohou – vstřelenou brankou z rukou Krušberského.
9'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Lovosic.
9'
9'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (David Šůstek).
9'
Na druhé straně přichází v pravý moment důležitý zákrok od Jana Hrdličky.
9'
Další pasivita a i tentokrát posílají domácí házenkáři míč mimo tři tyče.
8'
Kupa se už dvakrát snažil nalézt pivota, ale obrana Dukly si s Holubcem na brankovišti poradila.
7'
Lovosicím nevychází kombinace v útoku a velmi snadno inkasují, podobně jako nyní z rukou Grištšuka, který našel místo u levé tyče po náskoku z devíti metrů.
6'
Na druhé straně palubovky se Dukla pokusila o zakončení z rychlého kontru. Tentokráte byl proti inkasování Hrdlička.
6'
Domácí čelili pasivní hře. Celou situaci vzal na sebe Jonsson, ale jeho rána směřovala daleko vedle.
5'
To co se nepovedlo na brankovišti Dukly, to se povedlo hostům na druhé straně. Střelou ke vzdálenější tyči se prosazuje podruhé v utkání Jakub Sviták.
4'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Martin Grištšuk).
4'
Trkovský v podobné situaci jako při své první brance, i tentokrát střelou o zem uspěl.
4'
Sviták hodně překvapivě vystřelil z místa, čímž překvapil nejen obranu Lovosic, ale především Hrdličku, který na jeho střelu ani nezareagoval.
4'
Trkovský si svým náběhem řekl o míč, seběhl s ním na brankoviště a předvedl, v čem tkví jeho přednosti.
3'
Strazdinš tváří v tvář Petržalovi neuspěl, za to Sviták se ocitl s míčem osamocen na brankovišti a zakončil mimo dosah Hrdličky.
3'
Také akce Lovosice je po kostrbaté rozehrávce zastavena ještě před brankovištěm.
2'
Šůstek se postavil k jeho exekuci a střelou k levé tyči otevřel skóre utkání.
1'
Na sklonku první minuty mají hosté k dispozici sedmimetrový hod po faulu Zourka na brankovišti.
1'
Motl si vzal Klímu na osobní obranu a nedovolil mu vystřelit.
1'
Výhodu úvodního výhozu mají hráči Dukly Praha.
1'
Hlasatel utkání představuje aktéry dnešního utkání. Nejprve jsou na řadě hosté, následují hráči z domácího celku.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Kupa, M. Jonsson, Kylíšek, Heřmanovský, P. Jahn, Bouček, V. Kovář, Zourek, Trkovský, Jonáš, Holubec, Strazdiņš, J. Motl, Stach.

HC Dukla Praha: Petržala, Votava – Grištšuk, Sviták, Zelenka, A. Zeman, Krušberský, M. Březina, J. Patzel, Klíma, Harabiš, Ježek, Rakouský, Šůstek, Křístek, Blecha.

Rozhodčí: Králíček, Letev.
Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Jiří Králíček a Milan Letev.

1. zápas O 3. místo:

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 30:27 (15:12)
Nejvíce branek: Klíma 7, Šůstek 6/2, Ježek 4 – Kupa 6/2, Motl 5/1, Strazdiņš 4. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 3:2.

První duel o bronzové medaile načaly lépe Lovosice, které se hned z kraje zápasu dostaly do dvoubrankového vedení. Po několika technických chybách si vzala vedení pražská Dukla na svou stranu a od 5. minuty už Severočechy do vedení nepustila. Zápas se lámal už v prvním poločase, ve kterém si Pražané vypracovali čtyřbrankový náskok, který ke konci první půle dokázaly Lovosice ztenčit o 1 branku. Ve druhé části se postupně podařilo v domácí ruzyňské hale Dukle odskočit až na sedmibrankový náskok. Lovosičtí ale ve 42. minutě chytli druhý dech a několika sériemi branek se dostali na dostřel 2 gólů. Jenže pak opětovně přišly na řadu nepřesné střely a z prvního vítězství v sérii se tak mohla začít radovat Dukla Praha.

Daniel Rangl – 29%
Přeji příjemný podvečer všem nadšencům házené! Dnes je na programu mimo jiné zápas Chance Play Off STRABAG RAIL Extraligy, lépe řečeno zápas o 3. místo, v němž HK FCC Město Lovosice hostí celek HC Dukla Praha. Zápas se odehraje od 18:00 hod. ve sportovní hale Chemik.