Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Nové Veselí - 2. října 2021   18:00

Jičín
Jičín
4' Rychna  • 9' J. Dolejší  • 11' Rychna  • 15' Rychna  • 19' Hlava  • 21' Doškář  • 22' Rychna  • 25' Freiberg  • 27' Kastner  • 28' Freiberg  • 29' Martin Kovařík  • 30' Martin Kovařík  • 35' Hlava  • 37' Rychna  • 40' Kastner  • 41' J. Dolejší  • 44' Rychna  • 51' Naimann  • 52' Freiberg  • 53' Freiberg  • 54' Thorovský  • 56' O. Šulc  • 57' Hlava
27:28
(14:15)
Nové Veselí
Nové Veselí
1' Ptáčník   • 2' Gregorovič   • 6' Ptáčník   • 7' J. Flajsar   • 12' Bartůněk   • 19' J. Flajsar   • 20' Ptáčník   • 20' Gregorovič   • 22' Burnazović   • 23' Ptáčník   • 24' Melichar   • 26' Burnazović   • 30' Dodica   • 30' Bartůněk   • 32' A. Tomášek   • 33' Ptáčník   • 34' A. Tomášek   • 36' Gregorovič   • 38' Burnazović   • 40' Gregorovič   • 44' Ptáčník   • 45' Ptáčník   • 48' Bartůněk   • 49' Halíček   • 51' Gregorovič   • 55' Dodica
Jičín
Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, J. Dolejší, Naimann, Hlava, Martin Kovařík, Freiberg, O. Šulc, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, Kastner, Bareš.
Bubeníček, Petruška
Nové Veselí

Po oddechovém čase hostů se již nic závratného nestalo. Jičínští ještě dostali díky zákroku Davida Machalického čas na srovnání stavu, avšak k zakončení se již nedostali. A tak si 2 body za nakonec nejtěsnější vítězství odvážejí házenkáři Nového Veselí.
60'
V čase 59:20 si oddechový čas vybírá Peter Kostka.
60'
Martin Hlava tentokráte minul branku z prostoru pravého křídla.
59'
A ten je úspěšný.
59'
Nové Veselí vybojovalo sedmičku za bránění v brankovišti. Házet bude Anur Burnazović.
58'
Tváří v tvář se ocitl Štěpán Drbohlav Vítu Schamsovi, ten si připisuje další úspěšný zákrok.
57'
To se také děje, z pravého křídla se prosadil Martin Hlava.
57'
David Machalický si připisuje úspěšný zákrok a Jičín tak může srovnat.
56'
Vzápětí odpovídá na pravé spojce Ondřej Šulc, kterého nestihla obrana dostoupit.
55'
Hosté se po delší odmlce prosazují, konkrétně Roman Dodica.
55'
Jiří Dolejší proměňuje.
55'
Petr Freiberg vybojoval sedmimetrový hod.
54'
Stav zápasu je již jen o 2 branky, tu zatím poslední vsítil z levého křídla Šimon Thorovský.
53'
Akce Dolejší – Freiberg se opakuje a druhý jmenovaný snižuje.
52'
Petr Freiberg si našel nahrávku od Jiřího Dolejšího a dává Jičínským naději.
51'
Trvalo to jen pár vteřin a hosté opět vedou o pět branek, prosadil se Jiří Gregorovič.
51'
Michal Naimann snižuje z levé spojky.
50'
Svůj poslední oddechový čas si bere jičínská lavička, čas 49:24.
49'
Ten zakončuje z pravého křídla přesným zásahem Robert Halíček.
49'
Vít Schams dal svým zákrokem možnost navýšit vedení hostů, ti teď kombinují v postupném útoku.
48'
Luboš Bartůněk zvyšuje z levého křídla na čtyřbrankový rozdíl. Nyní platilo známé pravidlo nedáš-dostaneš. Před touto brankou šel sám na branku hostů Jakub Kastner, svou střelou však přestřelil.
47'
Vít Schams vychytal ze sedmičky i Ondřeje Šulce.
46'
V čase 45:25 si oddechový čas vybírá domácí lavička, konkrétně trenér Petr Mašát.
45'
A je to opět Adam Ptáčník, který se prosazuje z levé strany svou již 7. brankou.
44'
Rychle však koriguje na levém křídle Lukáš Rychna.
44'
Adam Ptáčník zakončil rychlou kombinaci 22. brankou Nového Veselí.
43'
Vít Schams si poradil s další sedmičkou Davida Krahulce, Jičín zůstává v útoku.
41'
V čase 40:43 si oddechový čas vybírá Peter Kostka, trenér Nového Veselí.
41'
Jiří Dolejší viděl mezeru v obraně hostů a své šance dokázal využit beze zbytku, 19:21.
40'
Jiří Gregorovič však vzápětí z pivota vrací hostům vedení o 3 góly.
40'
Vít Schams si připsal úspěšný zákrok při střele Martina Hlavy, na dorážku Jakuba Kastnera byl však krátký.
39'
David Krahulec upravuje stav zápasu na 17:20 z nařízené sedmičky.
38'
Z levé spojky se podstřelem prosazuje Anur Burnazović.
37'
Vzápětí však odpovídá z levého křídla Lukáš Rychna.
36'
Na konci úspěšné akce hostů byl střelec Jiří Gregorovič.
36'
Teď je to představení brankářů, Vít Schams vychytal na pravé spojce v proskoku Jiřího Dolejšího.
35'
David Machalický špičkou nohy vytěsnil střelu Anura Burnazoviće.
35'
Síly na hřišti se srovnají, vyloučen byl Adam Ptáčník.
35'
Martin Hlava propasíroval míč za Víta Schamse.
34'
Na dvě minuty byl navíc vyloučen Lukáš Rychna.
34'
Adam Tomášek se proháčkoval domácí obranou a zvýšil vedení hostů.
34'
Vít Schams si poradil se střelou Lukáše Rychny.
33'
Adam Ptáčník svou 5. brankou v zápase posílá Nové Veselí do tříbrankového vedení. Do branky Jičína se vrací David Machalický.
32'
Adam Tomášek vyslal při signalizované pasivní hře střelu z deseti metrů a ta skončila v síti Jičína.
31'
Jičínským se nepodařilo zakončit a tak v útoku kombinují hosté.
31'
Do druhého dějství vstupují rozehrávkou hráči Jičína.
31'
30'
30'
Skóre prvního poločasu uzavírá střelou z levého křídla dvě vteřiny před koncem Luboš Bartůněk.
30'
Martin Kovařík však svou druhou brankou po sobě opět srovnává vývoj zápasu.
30'
Už v poslední minutě první půle se prosadil Roman Dodica.
29'
A je opět srovnáno, prosadil se Martin Kovařík.
28'
Ondřej Šulc uvolnila Petra Freiberga a ten snižuje z pivota na rozdíl jediné branky.
27'
Ondřej Šulc vybojoval odražený míč a našel volného Jakuba Kastnera na pravém křídle. Ten svou šanci proměnil.
26'
Na dvě minuty si teď nedobrovolně odpočine Miroslav Štohanzl.
26'
Anur Burnazović vyslal nechytatelnou střelu ze střední spojky – 10:13.
25'
Štěpán Drbohlav našel volného Petra Freiberga, který snižuje na dvoubrankový rozdíl.
24'
Střelou z deseti metrů se na levé spojce prosazuje David Melichar. Do branky Jičína přichází Filip Veverka.
23'
Adam Ptáčník však rychle odpovídá, kdy se mu podařilo prostřelit vše, co mu stálo v cestě.
22'
Lukáš Rychna je dnes při chuti, daří se mu jak v obraně, tak i v útoku. Na 9:10 snižuje z levého křídla.
22'
Z levé spojky se podstřelem prosadil Anur Burnazović.
21'
Daniel Doškář našel místo u tyče Víta Schamse, 8:9.
20'
Na konci 20. minuty si oddechový čas vybírá také trenér domácích Petr Mašát.
20'
Jiří Gregorovič si našel odražený míč a vrací hosty do dvoubrankového vedení.
20'
Adam Ptáčník svým projektilem dostává hosty opět do vedení.
19'
Jakub Flajsar ze středu srovnává vývoj zápasu. Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok Vít Schams.
19'
Jičínští jdou do vedení, v rychlém brejku přesně zakončil Martin Hlava.
16'
David Machalický si poradil s tečovanou střelou, Jičínští mohou jít poprvé do vedení.
15'
V čase 14:59 si trenér Nového Veselí Peter Kostka vybírá 1. oddechový čas.
15'
Lukáš Rychna srovnává z levého křídla stav zápasu.
14'
David Krahulec proměňuje i svou druhou sedmičku v zápase.
13'
Martin Hlava vybojoval sedmičku pro Jičínské.
13'
Po faulu na Daniela Doškáře je vyloučen Adam Ptáčník.
12'
Vzápětí se však prosazuje z levého křídla Luboš Bartůněk.
11'
David Machalický svým zákrokem vyslal do brejku Lukáše Rychnu, který snižuje na rozdíl jediné branky.
11'
Vít Schams vytáhla střelu Ondřeje Šulce při signalizované pasivní hře.
10'
S nařízenou sedmičkou si však dokázal poradit David Machalický, neuspěl Jakub Flajsar.
10'
Na dvě minuty je vyloučen domácí Martin Hlava.
9'
David Machalický si dokázal poradit se samostatným únikem Roberta Halíčka.
9'
Individuálním uvolněním na střední spojce se prosazuje Jiří Dolejší.
8'
Jičínským se při signalizované pasivní hře nepodařilo zakončit. Do útoku tak směřují hosté z Nového Veselí.
7'
Branku číslo 5 střílí ze střední spojky Jakub Flajsar.
6'
Na konci páté minuty zvyšuje na 2:4 Adam Ptáčník.
4'
Hosté jdou opět do vedení, prosadil se Luboš Bartůněk.
4'
Je srovnáno, z rychlého brejku se prosadil Lukáš Rychna.
3'
Na druhé straně odpovídá David Krahulec, který proměnil nařízenou sedmičku.
2'
Z prostoru pivota zvyšuje vedení hostů Jiří Gragorovič.
2'
Se střelou Jiřího Dolejšího si poradil Vít Schams, v útoku znovu kombinují hostující hráči.
1'
První rána a hned první gól v síti Jičína, autorem byl Adam Ptáčník.
1'
Úvodní výhoz obstarají hráči Nového Veselí.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, J. Dolejší, Naimann, Hlava, Martin Kovařík, Freiberg, O. Šulc, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, Kastner.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Martin Štohanzl – J. Flajsar, Veselý, Halíček, Dodica, Bartůněk, Melichar, Parolly, Burnazović, Miroslav Štohanzl, Gregorovič, A. Tomášek, Ptáčník.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Rozhodčí zápasu

Dnešní utkání mezi Jičínem a Novým Veselím budou řídit pánové Tomáš Bubeníček a Tomáš Petruška.
Pohled na tabulku
TJ Sokol Nové Veselí je po čtyřech odehraných zápasech na 5. místě se ziskem 6 bodů, stejný počet mají i Plzeň a Lovosice na 3., respektive 4. místě.

Jičínští házenkáři jsou momentálně na 9. místě se ziskem 2 bodů. Stejné bodové zisky mají osmé Brno Handball a desáté Maloměřice Brno.
Poslední výsledky obou týmů

Tým Nového Veselí si v minulém kole poradil na domácí půdě s Brnem v poměru 32:26, předtím prohrál o dva góly v Praze proti Dukle

Jičínští házenkáři naopak podlehli ve 4. kole Karviné na její půdě vysoko 37:23, nevedlo se jim ani předtím, kdy v domácím prostředí nestačili na Zubří, které si odvezlo 2 body za výhru 22:33.

Připíší si Jičínští házenkáři první domácí body, nebo se naopak bude radovat Nové Veselí? Odpověď na tuto otázku budeme znát zhruba v 19.30 hodin.
Příjemný sobotní podvečer přeji všem příznivcům házené z Jičína. Za malou chvíli se zde utkají v 5. extraligovém kole domácí HBC Ronal Jičín proti Sokolu Nové Veselí.