Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Frýdek-M. - 29. září 2021   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
5' D. Zima  • 7' Hanus  • 12' Čadra  • 14' Musálek  • 14' Žingor  • 17' Musálek  • 18' Hanus  • 22' Hanus  • 23' D. Zima  • 25' D. Zima  • 29' Čadra  • 32' Hanus  • 34' Brito Benítez  • 37' Hanus  • 39' Čadra  • 40' Střelec  • 42' Doležel  • 47' Grizelj  • 59' Čadra
23:22
(13:9)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
3' Bureš   • 6' Chudoba   • 7' Mucha   • 9' Petrovský   • 21' Petrovský   • 22' Mucha   • 24' Choleva   • 26' Mucha   • 33' Mucha   • 36' Choleva   • 37' Petrovský   • 40' Mucha   • 42' Mynář   • 45' Bureš   • 46' Brožek   • 51' J. Rajnoha   • 52' Choleva   • 54' Mucha   • 56' Gřešek   • 58' J. Rajnoha
Kopřivnice
Bubeníček, Petruška
Hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
Frýdek-M.

Po ne úplně povedeném vstupu do zápasu už Kopřivnice nepustila vedení od šestnácté minuty. Vedla až o šest branek, ale nakonec dopustila pořádné drama. Nicméně na začátku předposlední minuty vzal kouč Veřmiřovský timeout a Zdeněk Čadra vstřelil z pravé spojky vítěznou trefu. Také hosté sáhli k oddychovému času. Jenže Marek Žingor kryl pokus bývalého reprezentanta Tomáše Sklenáka mezi nohy a domácí tak mohou slavit svou druhou výhru v řadě a zároveň v letošní sezoně. Před svými fanoušky si připisují vůbec první výhry v tomto ročníku nejvyšší házenkářské soutěže. Pro Kopřivnici je to hodně důležité vítězství, protože o víkendu ji doma čekají Lovosice a pak jede do Plzně.

To Frýdek si na svou úvodní výhru v letošní sezoně musí počkat a po čtyřech zápasech má jen bod za remízu s pražskou Duklou a v sobotu se představí na palubovce Králova Pole.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
KH ISMM Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 23:22 (13:9)
Nejvíce branek: Hanus 5, Grizelj 5/4, Čadra 4 – Mucha 6, Petrovský 4/1, Choleva 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/2. Vyloučení: 4:3.
60'
Domácí si už jenom přihrávali na vlastní obranné polovině.
60'
Sklenák sklepl pod sebe na střed, ale Muchovu střelu mezi nohy kryl Žingor.
60'
43 sekund před koncem si hosté berou timeout.
60'
Po nahrávce z pravé spojky do pravého křídla přišel nához na levou spojku, ale domácí se neprosadili.
59'
Grizelj byl faulovaný a domácí mohou útočit.
59'
Čadra se rozeběhl na pravé spojce a zakončil k tyči.
59'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Jan Rajnoha srovnává bombou z pravé spojky skoro pod břevno.
58'
Grizelj volí technické zakončení na svou pravou stranu.
58'
Po Čadrově nahrávce na levou spojku pálí Bukovský z druhé vlny do vzdálenější tyče, ale bylo to s faulem znamenajícím sedmičku.
57'
Bukovský byl zdvojený na levé spojce.
57'
Hostující obrana nyní faulovala Zimu a domácí rozehrají z devítky.
57'
Frýdek chtěl ještě dvě minuty pro onoho bránícího hráče.
56'
Sklenák posunul míč z pravé spojky na pivota, Gřešek přetlačil bránícího hráče a dotlačil míč silou vůle k levé tyči brankáře. Začínáme od nuly.
56'
Zima prorážel na pravé spojce při pasu do pravého křídla.
55'
Útočný faul Pepina.
55'
A ještě k tomu začínají domácí oslabení ztrátou na levé straně při pasu na Zimu. Kopřivnice dělá zbytečné drama ze zápasu, který měla perfektně rozehraný.
54'
Navíc Čadra dostává dvě minuty.
54'
Mucha skóroval z levé spojky na zadní tyč a domácí vedou už nejtěsnějším možným rozdílem.
54'
Čadra dohrál do pravého křídla a Hanusovi byl na pravém křídle odpískaný přešlap.
53'
Petrovský podél levé nohy brankáře snižuje na rozdíl dvou branek.
53'
Za faul na pravou spojku nařízena sedmička a hosté se tak pomalu dotahují na domácí.
53'
Faulující hráč nesouhlasí s tím, že jednal v rozporu s pravidly proti Bukovskému.
52'
Choleva zpracoval delší křižnou nahrávku na pravém křídle a domácí už vedou jen o tři branky.
51'
Hanus uklouzl, pak zkazil Bukovský nahrávku z pravé spojky, načež rychlý kontr zakončil přesně Jan Rajnoha.
50'
Žingor vyráží střelu Sklenáka z pravé spojky na dlouhou tyč.
49'
Čadra zůstal ležet na zemi a rozhodčí pro jistotu přerušil hru. Bývalý házenkář Hranic je v pořádku.
49'
Marenčák si poradil se střelou Grizelja, jenže pak si Bureš z levého křídla vylámal zuby na Žingorovi.
49'
Gřesova střela o zem ze spojky skončila na horní tyči, domácí potom vybojovali balón na šesti metrech.
48'
Žingor natáhl ruce proti Chudobovi.
48'
Za zastavení Sklenáka Petříkem nařizují sudí sedmičku.
47'
Hanus nahodil z pravého křídla na levou spojku Grizelja a ten silou vůle dostal míč do brány.
47'
47'
Sklenákovi se rozeběhl na levé spojce Mucha do druhé vlny a jeho obrovskou šanci vykopl Žingor levou nohou.
46'
Brožek utekl po pravé straně a o pravou nohu brankáře procedil míč k zadní tyči.
46'
Zima nedosáhl na nához Hanuse na levou spojku.
45'
Levá spojka strhla akci do levého křídla a Bureš poslal míč mezi nohama brankáře do sítě.
44'
Čadra vyloučen za postrčení devět metrů od domácí branky.
44'
Technická chyba Bukovského na pravé spojce.
44'
Choleva trefuje z pravého křídla bližší tyč.
43'
Čadra zakončil z pravé spojky výrazně vedle protější tyče a více se toho při útoku Kopřivnice nestane.
43'
Mucha střílel z levé spojky na vzdálenější tyč, ale tam byl brankář Žingor.
42'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel).
42'
Marenčák chytil zakončení z pravé spojky na zadní tyč a následoval přesný trhák Mynáře.
42'
Výborný Žingor pravou rukou proti ráně ze spojky a domácí mohou zaútočit.
41'
Grizelj o zem překonává Marenčáka.
40'
Sklenák rozdával míč až Mucha vystoupal nad blok na levé spojce a skóroval mezi nohama brankáře.
40'
Střelec si vyskočil na levém křídle pro trefu k bližší tyči, hosté si berou timeout.
39'
Ztráta hostů přisuzuje balón Žingorovi.
39'
Bukovský našel Čadru na pravé spojce a ten obstřelil brankáře na vzdálenější tyč.
39'
Gřešek podruhé vyloučen za faul na Bukovského.
38'
Zima přihrál zleva pod sebe a při zakončení z levé spojky nad branku byl faulován Grizelj.
37'
Hanus vyrobil ztrátu, Chudoba posunul ze středu na pravou stranu a Petrovský sám z druhé vlny před Žingorem poslal míč na místo určení.
37'
Bukovský nahrál přes hráče z pravé spojky do pravého křídla a i Hanus přehodil brankáře, hostující lavička si potom stěžovala, že Pyško ještě zastavil letící míč před čárou.
36'
Cholevův lob z pravého křídla skonči u zadní tyče.
35'
Bukovský byl zasažený do obličeje Chudobou, brankář pak vyrazil zakončení z pravé spojky a Brito Benítez fauloval zezadu.
35'
Kopřivnice se nyní trápí v postupném útoku a rozhodčí už signalizují pasivitu.
34'
Brito Benítez dostal míč od spojky a vyslal střelu z pivota okolo pravé nohy brankáře.
33'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jan Mucha).
32'
Čadra posunul z pravé spojky na pravé křídlo Hanuse a ten zakončil na bližší tyč.
32'
Petrovskému vypadl míč a Bukovský nikam nepospíchá.
31'
Grizelj pokazil nahrávku na levé křídlo a hrát tak bude Frýdek, a to samozřejmě s prázdnou brankou.
31'
Gřešek vyloučen za faul na Zimu.
31'
Opraveno. Můžeme pokračovat.
31'
Po osmi sekundách druhého poločasu zjistili rozhodčí, že v hostující brance je menší díra.
31'
Kopřivnici úplně nevyšel vstup do zápasu, ale sedmičkou Grizelja ze 16. minuty se vůbec poprvé dostala do vedení. Výsledek prvního poločasu hlavně ovlivnila sekvence mezi 11. – 20. minutou, kdy Frýdek-Místek neskóroval. Rozchytal Žingora a ten poté svůj solidní výkon korunoval vyražením jasné šance Muchy ze šesti metrů. Na to, že se jedná o derby, tak zatím nevidíme větší emoce.
30'
30'
Sklenák ještě získal devítku a Mynařovu střelu tečovala zeď do rukou Žingora na bližší tyči.
30'
Domácím byla odpískaná pasivita a pak se zdálo, že na ose hřiště prorážel Mucha. Diváci se dožadovali dvojky pro Muchu, ale píská se volný hod pro hosty.
30'
Zima neuspěl, Petřík byl zdvojený na levé spojce a sudí už signalizují pasivitu.
30'
29'
Technická chyba Sklenáka na střední spojce, rozehrává tak Bukovský proti obraně 1:5.
29'
Čadra se prosazuje ze spojky.
28'
Muchovu střelu k levé tyči vykopl Žingor a pak fantasticky zlikvidoval i jasnou šanci zmiňovaného bývalého hráče Karviné z hranice brankoviště!
28'
Grizelj naznačil sedmičku na svou levou stranu a pak zvolil slajz k pravé tyči.
27'
Sudí zvedli ruku, Brito Benítez si vyměnil míč z pivota se střední spojkou Bukovským a za bránění v brankovišti je nařízena sedmička.
27'
Zimovu střelu ze střední spojky zablokoval Mynář z brankoviště, domácí tak budou pokračovat v útoku.
26'
Mucha dostal nahrávku pod sebe, vyskočil nad blok a mířil k pravé tyči do protipohybu Žingora.
25'
Bukovský na sebe natáhl hráče a sklepl pod sebe, Zima z loženky na šesti metrech nezaváhal.
25'
Levé křídlo hostů se ale dopustilo přešlapu.
24'
Grizelj nenahrál přesně z levé spojky do pravého křídla a hosté se mohou dostat na kontakt.
24'
Rajnoha si vyměnil míč se Sklenákem a do zakončení z pravého křídla na vzdálenější tyč se položil Choleva.
23'
Zima rozvlnil síť při rozběhu z pravé spojky na delší tyč.
23'
Grizeljovu střelu vyrazil brankář a hosté potom faulovali Musálka na levém křídle.
22'
Odpískán průraz z levé spojky na Hanuse a rozehrává tak domácí celek.
22'
Hanus dává okamžitě gól z pravé strany.
22'
Mucha odpovídá z pravé spojky schovanou střelu na opačnou tyč.
22'
Domácí střela z pravé spojky letěla vedle zadní tyče.
21'
Hned po nahrávce na levou spojku se ujala střela Petrovského na první tyč.
20'
Nejprve kroky Muchy, pak vystál Pyško Musálka při pokusu na levou stranu brankáře.
19'
Petřík zabránil nahrávce na Mynáře na hranici brankoviště, následně si počkal Žingor na střelu Petrovského z levé spojky na přední tyč.
19'
Pepino neinkasovalo a jde do postupného útoku.
19'
Jan Rajnoha udělal na pravé spojce útočný faul, hostům teď v útočné fázi nevychází absolutně nic.
18'
Hanus skóruje z pravého křídla, všemu předcházel faul na Bukovského zhruba na polovině hřiště. Kopřivnice je v laufu.
17'
Mynář nedosáhl na míči na šestce.
17'
Domácí rychle nahráli zprava na Musálka na šesti metrech a ten sám proti Pyškovi donutil hosty k timeoutu.
16'
Grizeljova sedmička o zem je přesná, domácí poprvé vedou v tomto zápase.
16'
Uvidíme sedmičku po faulu na Čadru na pravé spojce.
16'
Zřejmě Mucha běžel sám na Žingora, jenže minul levou tyč.
16'
Gřešek přišel o míč a bombu z levé spojky umístil Grizelj s pořádnou rotací do bližší tyče.
15'
Sklenák faulován při zakončení ze spojky vedle pravé tyče.
14'
Gřešek nezpracoval balón na pivotu a Žingor jej poslal z vlastního brankoviště do prázdné brány.
14'
Grizelj propasíroval míč do levého křídla a Musálek našel prostor na kratší tyči.
13'
Mynář vyloučen za faul při střele Zimy do levé nohy Pyška.
13'
Žingor vystihl pokus Petrovského z pravé spojky na bližší tyč, Mynář pak přešlápl do brankoviště.
12'
Čadra při dorážce vlastní sedmičky přeloboval Pyška a ten se dost zlobil.
12'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu KH ISMM Kopřivnice (Zdeněk Čadra).
12'
Grizelj se otáčel kolem Mynáře, diváci se dožadují vyloučení, jenže bude to pouze sedmička.
11'
Chudoba si vybral svou pravou stranu ze sedmičky.
11'
Ale předcházel tomu faul Hardta znamenající jeho druhé vyloučení, a to není vůbec dobrá situace.
11'
Čadra nezpracoval balón na pravé spojce. Následně Petrovského střelu vykopl Žingor levou nohou.
10'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
10'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Radim Chudoba).
9'
Domácí udělali technickou chybu na polovině hřiště a rychlý Mucha získal na levé spojce sedmičku, při té Žingor vychytal Petrovského.
9'
Domácí nezachytili Petrovského a ten mířil z levé spojky na zadní tyč.
8'
Brito Benítez posílá míč z otočky na šesti metrech zády k bráně vedle pravé tyče. Brankář je ještě otřesený, ale bude v pořádku.
8'
Grizelj byl takticky faulovaný na levé spojce, domácí pak kombinují.
7'
Mucha se rozeběhl na pravé spojce a vypálil na vzdálenější tyč.
7'
U Grizelja začala dohrávka do pravého křídla na Hanuse a ten přehodil brankáře na zadní tyč.
7'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Oto Kancel).
6'
Chudoba střílí levačkou z pravé spojky na přední tyč.
5'
Žingor vyrazil střelu ze spojky, pak Petřík s Hanusem zdvojili soupeře z pravé strany.
5'
Chudoba posouval míč z pravé spojky na šestku, kde byl Gřešek na pivotu ztrojený.
5'
Zima se uvolnil na středu a zakončil na svou levou stranu.
4'
Petrovský měl prostor na levé spojce, ale jeho rána skončila nad horní tyčí.
4'
Čadra neuspěl z levé spojky a při dorážce z pravého křídla se jednalo o přešlap.
3'
Hosté hned využívají přesilovku šest na pět Burešem z levého křídla na bližší tyč.
2'
Hardt se diví, že dostane dvojku za faul na Petrovského na pravé spojce.
2'
Chudoba ztratil balón a Musálek pak selhal při samostatném úniku, když brankář vykopával pravou nohou.
2'
Právě on se dostal na pravou spojku, ale tvrdou střelou minul přední tyč.
1'
Nepřesná dohrávka do levého křídla, takže útočí domácí na středu s Grizeljem.
1'
Frýdek-Místek nastoupil ve žlutém, Kopřivnice v černém.
1'
Přesuny mezi dnešními soupeři opravdu nejsou raritou. V domácí sestavě nechybí Filip Hardt, který strávil sezonu ve Frýdku-Místku. Letos v létě přišel do Kopřivnice z Frýdku Pavel Musálek. Hosté nastoupí s exkopřivnickým Daliborem Mynářem.

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, Ježek, D. Zima, Jan Gřes, Čadra, Petřík, Polcar, Hardt, Grizelj, Doležel, Brito Benítez, Musálek, Hanus, Bukovský.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Sklenák, J. Rajnoha, Petrovský, Hrachovec, Gřešek, Chudoba, Kancel, Brožek, Bureš, Mucha, Voleník, Choleva, Mynář, Hustopecký.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Vzájemné zápasy
Derby mezi dnešními soupeři bývá vždy vyhrocené. V loňské sezoně to byly pořádné bitvy. Frýdek-Místek vyhrál doma 29:28, v odvetě se body dělily po remíze 31:31.
Pepino SKP Frýdek-Místek
Na jaře 2020 bojoval Frýdek (možná) i o záchranu, načež byla soutěž z jistých důvodů předčasně ukončena. To loňská sezona byla v podání Pepina diametrálně odlišná. Vrátil se bývalý reprezentant Tomáš Sklenák, mužstvo posílil někdejší hráč Karviné Chudoba a na lavičku usedl trenér Valo, pamětník frýdecko-místeckého titulu z roku 2001. Hosté skončili až ve čtvrtfinále, když ve čtyřech zápasech nestačili na Lovosice.

Co se týče letošní sezony, tak Frýdek-Místek vyhlásil, že cílem je účast v play-off. Hosté se mohou opět spolehnout na dlouholetou oporu Vojtěcha Petrovského na spojce nebo Adama Gřeška, člena širšího reprezentačního kádru. Naopak zmíněný kouč Valo už nemůže počítat s Tomášem Mlotkem, který ukončil kariéru. Sebastian Strack už působí v dresu Králova Pole a barvy Pepina už nehájí ani brankář Martin Cáb.

Hosté zatím ze tří zápasů ani jednou nevyhráli. Nutno ale podotknout, že los k nim zrovna dvakrát milosrdný nebyl. V úvodních třech kolech hráli pokaždé s týmem, který se v loňské sezoně probojoval do semifinále. V prvním kole padlo Pepino na zimním stadionu v Lovosicích poměrem 28:35, pak jen o gól podlehlo Plzni, vítězi posledních dvou kompletně dohraných soutěžních ročníků. V neděli pak Frýdek-Místek vedl dvě minuty před koncem proti pražské Dukle 26:24, ale nakonec utkání skončilo remízou 26:26.
KH ISMM Kopřivnice
Kopřivnice se v sobotu dočkala svého prvního vítězství v letošní sezoně, když vyhrála na půdě Maloměřic poměrem 32:25. V úvodních dvaceti minutách se oba celky přetahovaly o vedení, pak papírový favorit odskočil a brněnský tým už do zápasu nepustil. Kopřivničtí tak zareagovali na prohru z Nového Veselí 30:33 a porážku se stříbrným celkem posledních dvou dohraných extraligových ročníků Karvinou 23:27.

Domácí se po odchodu reprezentanta Patrika Fulneka a Chilana Donosa (jediného účastníka z nejvyšší české soutěže na letošním MS v Egyptě) opírají o Chorvata Domagoje Grizelja. Ten skóroval se zmiňovaném duelu s Maloměřicemi šestkrát a s navrátilcem z Hranic Zdeňkem Čadrou se podělil o pozici nejlepšího střelce utkání. Bývalý házenkář Lubomír Veřmiřovský, který část kariéry strávil i ve Španělsku, má k dispozici i egyptského brankáře Ibrahíma.

Fanoušky kopřivnické házené mohlo hlavně těšit, že se mohli vrátit do haly, ale také vidět evropské poháry v Kopřivnici po šestadvaceti letech. Až na začátku září mohla Kopřivnice definitivně potvrdit, že se Kopřivnice zúčastní Evropského poháru, jelikož jednání s partnery dopadla s pozitivním výsledkem. Hlavním problémem byla otázka finančního zajištění participace Kopřivnice v pohárové Evropě. Nakonec se Kopřivnice střetla s islandským mistrem 2019 Selfossem. V úvodním duelu prohrála o šest branek, v odvetě remizovala.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z dohrávky třetího kola házenkářské extraligy, ve kterém se střetnou KH ISMM Kopřivnice a Pepino SKP Frýdek-Místek. Začínáme v 18:00.