Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Jičín - 1. února 2023   18:30

Plzeň
Plzeň
1' Šafránek  • 3' Kosteski  • 5' Šindelář  • 8' Škvařil  • 9' Douda  • 10' Šindelář  • 11' Režnický  • 12' Kosteski  • 14' Douda  • 15' Kosteski  • 18' Režnický  • 23' Režnický  • 24' Režnický  • 26' Režnický  • 27' T. Nejdl  • 29' Režnický  • 30' T. Nejdl  • 33' Tonar  • 35' Bláha  • 36' Stehlík  • 41' Chmelík  • 42' Bláha  • 43' Šindelář  • 47' Chmelík  • 48' Šindelář  • 53' Chmelík  • 55' Chmelík  • 58' Režnický  • 59' Chmelík
34:22
(20:11)
Jičín
Jičín
3' J. Dolejší   • 8' Kovařík   • 11' Hlava   • 17' Matouš   • 18' Š. Drbohlav   • 19' Kovařík   • 21' A. Dolejší   • 23' Hlava   • 26' A. Dolejší   • 28' Matouš   • 33' J. Drbohlav   • 36' M. Hájek   • 37' Thorovský   • 39' Thorovský   • 45' Kastner   • 48' A. Dolejší   • 49' Kastner   • 50' Hlava   • 53' J. Dolejší   • 56' J. Dolejší   • 57' A. Dolejší
Plzeň
Hájek, Kozler
SH 1, Plzeň
720 diváků
Jičín

Talent tým Plzeňského kraje – O2XYWORLD HBC Jičín 34:22 (20:11)
Nejvíce branek: Režnický 7, Škvařil 6/5, Chmelík 5 – J. Dolejší 4/1, A. Dolejší 4, Hlava 3. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 8/5 – 3/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 720.
Ve druhém poločase domácí už pouze kontrolovali svůj náskok a do jarní části soutěže vstoupili pravou nohou. Do tabulky si připisují další dva body a zůstávají díky tomu na druhé pozici. Jičínští hráči ztrácí na postupové pozice 5 bodů a ve zbytku základní části budou muset podat lepší výkony.
60'
Tentokrát dostal důvěru Petr Zeda, ale také trefuje pouze tyč. Byla to poslední střela, kterou jsme v tomto zápase viděli.
60'
Ještě jedna sedmička pro Plzeň.
59'
Chmelík opět skóruje do prázdné klece hostů.
58'
Oddechový čas pro tým O2XYWORLD HBC Jičín.
58'
Režnický překonal Plevu z pivotu přehozem. Ve druhém poločase se tento hráč prosadil vůbec poprvé.
57'
Tentokrát překonává domácího brankáře i Aleš Dolejší.
56'
56'
Nyní se opět ke slovu přihlásil kapitán Východočechů Jiří Dolejší.
55'
Chmelíkovi se ve druhé půli daří a dává další branku z křídla.
54'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jan Pekař).
53'
Jan Chmelík právě vstřelil také svou třetí branku v zápase.
53'
Jiří Dolejší teď vyrovnal svého bratra v počtu vstřelených branek v dnešním utkání.
52'
Milan Škvařil poslal z dalšího sedmimetrového hodu míč do pravého horního rohu branky.
50'
Poprvé se dnes Jičínu povedlo skórovat třikrát za sebou, nyní se prosadil z trháku Martin Hlava.
50'
Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje.
49'
Z křídla opět úspěšně zakončil hostující Kastner.
48'
Aleš Dolejší si připisuje svou třetí branku v zápase.
48'
Jakub Šindelář přidává hostům další direkt.
48'
47'
Další Chmelíkova branka při přesilovce.
46'
Škvařil byl ze sedmičky tentokrát úspěšný.
46'
Druhý trest pro Jiřího Drbohlava v utkání! Za jeho faul je navíc nařízen sedmimetrový hod.
45'
Kastner zkorigoval výsledek svým pokusem z křídla.
43'
Jakub Šindelář se nyní nemýlil z pivotu.
42'
42'
Bláha přidává další branku Západočechů.
41'
Chmelík se trefil z poloviny hřiště do odkryté klece.
41'
40'
Milan Škvařil napálil ze sedmimetrového hodu pouze tyč!
40'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Šimon Thorovský).
39'
Šimon Thorovský se prosadil podruhé v řadě.
38'
Filip Matouš si také ze sedmičky vylámal zuby na plzeňském brankáři.
38'
37'
Z křídla skóruje Thorovský.
36'
Jan Stehlík hned využil přesilovku premiérovou trefou v tomto zápase.
36'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jiří Drbohlav).
36'
Michal Hájek se prosadil střelou z devíti metrů ze střední spojky.
35'
Daniel Bláha nakonec uklidil míč do sítě a zvyšuje vedení domácích.
34'
34'
Plzeň při svém útoku nikam nespěchá.
33'
Jiří Drbohlav skóruje dnes poprvé.
33'
Michal Tonar vystihl nahrávku hostů a sám pohodlně zakončil v samostatném úniku.
32'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Ondřej Šafránek).
31'
Oba brankáři si připisují první zákroky ve druhé půli.
31'
Domácí házenkáři zatím podle papírových předpokladů bez problémů kontrolují průběh tohoto utkání. Největší problémy zatím Jičínu dělá duo Daniel Režnický a Milan Škvařil, kteří zaznamenali hned polovinu plzeňských branek. Druhý poločas začne přibližně v 19:22.
30'
30'
Ještě jedna branka pro domácí z ruky Tomáše Nejdla.
29'
Daniel Režnický opět rozvlnil síť za Plevou.
28'
Z křídla se prosadil hostující Matouš.
27'
Tomáš Nejdl skóruje dnes poprvé.
26'
Aleš Dolejší rychle snižuje náskok Západočechů.
26'
A toho využil i Daniel Režnický, který se trefil dnes již popáté.
25'
Šmíd teď navíc lapil pokus Jiřího Dolejšího ze sedmimetrového hodu.
24'
Z pivotu se opět nemýlil Režnický.
23'
Škvařil je dnes při sedmičkách zatím stoprocentní a přidává další branku Plzně.
23'
Tentokrát skóruje z pravé spojky Martin Hlava.
23'
To si však nenechal líbit Režnický a vrací domácím šestigólový náskok.
21'
Po sérii nepřesností na obou stranách se prosazuje z křídla Aleš Dolejší.
19'
19'
S rychlou odpovědí však přispěchal Martin Kovařík.
18'
Na druhé straně odpovídá svou druhou brankou v zápase Režnický.
18'
18'
Štěpán Drbohlav je dalším úspěšným střelcem hostů.
17'
Filip Matouš využívá početní výhody střelou z křídla na bližší tyč a ukončil dlouhé čekání na gól.
16'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Adam Beneš).
16'
Oba týmy se nyní při svých šancích neprosadily.
15'
Z křídla po krásné akci domácích zakončil Kosteski a už je to o osm branek.
14'
Jakub Douda po další ztrátě hostů skóruje z trháku.
13'
Milan Škvařil byl opět úspěšný ze sedmičky.
12'
12'
Ze samostatného úniku přidal další branku Plzně Nikola Kosteski.
11'
Daniel Režnický si připisuje první branku v tomto duelu.
11'
Martin Hlava snižuje na rozdíl tří branek.
10'
A zanedlouho po něm přidává další branku domácích Šindelář.
9'
Z levé spojky skóruje také Jakub Douda.
9'
Filip Herajt nyní několika dobrými zákroky podržel svůj tým.
8'
Za Plzeň se podruhé za sebou prosazuje Škvařil.
8'
Martin Kovařík koriguje tvrdou střelou z levé spojky.
7'
Na značku sedmimetrového hodu se tentokrát postavil za domácí Milan Škvařil a byl úspěšný.
5'
Jakub Šindelář posílá domácí do vedení svým pokusem z pivotu.
3'
Na Kosteskiho dorážku však už brankář Jičína nedosáhl.
3'
Ondřej Pleva chytil Kosteskimu sedmičku!
3'
Stejný hráč posílá Jičín do vedení! Pro Jiřího Dolejšího to znamená jubilejní 100. branku v sezoně.
2'
Nejlepší střelec hostů Jiří Dolejší odpovídá ze sedmimetrového hodu.
1'
První nepřesnou rozehrávku hostů potrestal z trháku Šafránek.
1'
Úvodní rozehrávku budou mít na starost hosté z Jičína.
Hráči právě nastupují na palubovku.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Douda, Kosteski, T. Nejdl, Zeda, Šafránek, Škvařil, Bláha, Tonar, Stehlík, Říha, Chmelík, Beneš, Šindelář, Režnický.
Trenér: Petr Štochl

O2XYWORLD HBC Jičín: J. Knittl, Pleva – Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Ženatý, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, M. Hájek, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, J. Hájek, Kastner.
Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Hájek, Kozler.
Ve středu od 18:30 budeme v rámci 19. kola Chance Extraligy mužů sledovat souboj mezi Talentem Plzeň a hosty z Jičína.

Talent tým Plzeňského kraje figuruje v tabulce na 2. místě za vedoucími Lovosicemi s 31 body. Závěr podzimní části se však Západočechům nevydařil podle představ a v tomto duelu budou chtít odčinit svá minulá zaváhání.

Jakub Douda – 70 branek.

O2XYWORLD HBC Jičín se v této sezoně prozatím trápí a postup mezi nejlepší osmičku se jim vzdaluje. V dosavadním průběhu soutěže nasbíral 12 bodů, za což mu patří 11. místo. V tomto duelu budou chtít Východočeši loňského finalistu zaskočit a obrat ho o další body.

18. kolo: Jičín – Karviná 20:24
17. kolo: Dukla Praha – Jičín 35:22
16. kolo: Jičín – Maloměřice 29:21
4. kolo: Jičín – Dukla Praha 31:36
15. kolo: Nové Veselí – Jičín 27:25