ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Slovinsko - 26. ledna 2024   15:00

Maďarsko
Maďarsko
3' Lékai  • 4' Lékai  • 6' Lékai  • 7' Z. Ilić  • 9' Bánhidi  • 11' Imre  • 12' Lékai  • 13' Bóka  • 18' Fazekas  • 20' Bánhidi  • 30' Z. Ilić  • 33' Lékai  • 38' Imre  • 41' Bánhidi  • 45' Lékai  • 46' Bánhidi  • 47' Z. Ilić  • 48' Bóka  • 52' Bodó  • 56' Fazekas  • 59' Bóka
23:22
(12:13)
Slovinsko
Slovinsko
1' Blagotinšek   • 3' Dolenec   • 3' Mačkovšek   • 5' Dolenec   • 5' Dolenec   • 12' Suholežnik   • 18' Zarabec   • 21' Blagotinšek   • 23' Zarabec   • 26' Vlah   • 28' Vlah   • 30' Suholežnik   • 34' Mačkovšek   • 37' Bombač   • 38' Blagotinšek   • 45' Mačkovšek   • 46' Dolenec   • 49' Vlah   • 50' Zarabec   • 54' Vlah
Maďarsko
R. Schulze – T. Tönnies (oba GER)
Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem (Německo)
Slovinsko

Maďarsko – Slovinsko 23:22 (12:13)
Nejvíce branek: Lékai 6, Bóka 4/1, Bánhidi 4 – Dolenec 5/1, Vlah 4, Blagotinšek 3. Rozhodčí: R. Schulze – T. Tönnies (oba GER). Sedmimetrové hody: 7/2 – 2/2. Vyloučení: 5:2. ČK: Sipos (HUN).
Zápas je u konce. Maďarsko vyhrává nakonec o jednu branku, ačkoliv většinu druhého poločasu bylo o krok či dva pozadu. Dokázalo se poprat i s červenou kartou, i s tristní úspěšností na sedmičkách, kterou vylepšovalo až v posledních minutách, a která skončila na 8/3. Každopádně to Maďaři zvládli a "vyhráli" konečné páté místo. Slovinci končí na EURU šestí.
60'
Maďaři přece jen ztratili míč, ale už nebyl čas na to, aby se Slovinci dostali do útoku.
60'
A ještě tedy jeden timeout pro Maďary. Ti mají přes sebou posledních sedm sekund a vyhrávají o jednu branku. Stačí jim tedy dohrát kombinačně a nepůjčit soupeři míč, nebo vstřelit další gól, aby vyhráli. Všechno mají absolutně ve svých rukou.
59'
Slovinci si berou poslední timeout. Prohrávají o jednu branku a do konce zbývá něco málo přes minutu. Asi můžu připomenout, že v tomto utkání nepřipadá remíza v úvahu. V případě remízy po 60 minutách by následovaly prodloužení, vždy po pěti minutách na obou stranách, a případně sedmičkový rozstřel.
59'
A hned následuje další úspěch ze sedmimetrového hodu. Ten si vzal na starost znovu Bendegúz Bóka, který pálil z prvního nápřahu do stejného místa, jako předtím, ale bez odrazu o palubovku.
57'
Konečně se Maďaři dokázali prosadit i ze sedmičky. Tu si vzal na starost Bendegúz Bóka. Tentokrát míč poslal o zem do levé části branky, a ani Ferlin, který už dnes chytil čtyři sedmičky, nedokázal míč zastavit. Je to ale hodně zajímavá statistika, Maďaři proměnili jen dvě sedmičky ze sedmi. Stejná statistika, jako Češi v duelu proti Portugalsku. Maďaři ale mají i tak reálnou šanci zvítězit.
56'
Gergő Fazekas pálil k zemi dělovkou ze středu. Jeho parádní ránu brankář nemohl chytit, šla do protipohybu.
54'
Maďarsko si bere další oddechový čas.
54'
Aleks Vlah se protáhl středem, před obranou si vyskočil a poslal krásnou střelu do pravé části branky. Slovinci využívají přesilovku hned ze začátku, a tak mají nyní náskok dvou branek, přičemž do konce zápasů zbývá necelých šest minut.
53'
Tak to je komplikace pro Maďary. Adrian Sipos totiž obdržel třetí dvouminutový trest, což znamená i červenou kartu. Maďar tak míří do sprch, Maďaři do oslabení.
53'
Jure Dolenec vybojoval druhou sedmičku pro Slovince. Tu si pak sám vzal na starost, a byl úspěšný. Míč poslal podstřelem z druhého náznaku do levého dolního růžku. Slovinci tak ze dvou sedmiček mají více proměněných, než Maďaři z šesti.
52'
Richárd Bodó se prosadil parádní dělovkou z dálky, a opět tak vyrovnal. Tohle bude ještě drama.
51'
Slovinsko si bere oddechový čas.
50'
Miha Zarabec opět otáčí! Dvougólový hráč se "zapomněl" na křídle, a dostal perfektní přihrávku, po které si přiskočil a vstřelil do branky svůj třetí míč v tomto utkání.
49'
Aleks Vlah už za vyrovnaného stavu, co se hráčů na hřišti týče, dokázal opět srovnat i skóre. Byla to jeho dnešní třetí trefa.
48'
Další gól při vlastním oslabení, a tak se už Maďaři dostávají do vedení, ve druhém poločase poprvé. Bendegúz Bóka ze skoku z křídla přiletěl až k brankáři, a obstřelil ho na vzdálenější tyčku.
47'
Zoran Ilić skóruje při vlastním oslabení. Byla už signalizována pasivita, a tak to vzal na sebe a mírně z pravé strany vyslal nechytatelnou dělovku.
46'
Vyloučení pro tým Maďarsko (Zoltán Szita).
46'
Jure Dolenec byl faulován Szitou, i tak ale dokázal střelou o zem dostat míč do levé části branky a střední výšky.
46'
Bence Bánhidi našel dnes už po čtvrté síť soupeře, a opět tak vyrovnal stav utkání. Maďaři se drží velice dobře i přes neúspěšné sedmičky.
45'
Na druhé straně velice rychlý kontr, trvalo to jen pár sekund. Borut Mačkovšek má tak na kontě už čtyři góly.
45'
Máté Lékai se uvolnil na levé straně až na křídlo, přehodil si míč z levé do pravé ruky a poslal ho nad gólmana přímo pod víko. Vyrovnáno, 16:16,
43'
Bence Imre a další maďarský neúspěšný sedmimetrový hod. Brankář Slovinska švihl pravou rukou k tyči a míč usměrnil mimo branku. Byla to už jeho desátá chycená sedmička na tomto turnaji.
41'
Bence Bánhidi se prosadil z pivota. Prodral se obranou a mířil přímo do středu pod horní tyčku slovinské branky. Maďaři skórují i v oslabení a stále se drží na dostřel.
40'
Vyloučení pro tým Maďarsko (Adrian Sipos).
39'
Tak to je neskutečné. Čtvrtá zahozená sedmička z pěti pokusů pro Maďarsko v tomto utkání. Hodně to začíná připomínat výkon českého týmu v rámci předkola a zápasu proti Portugalsku. Miklós Rosta mířil do pravého horního rohu, brankáře ho rukou vychytal.
38'
Blaž Blagotinšek dohrál akci z pivota střelou do levé části branky úplně mimo dosah maďarského brankáře.
38'
Bence Imre vsítil gól v oslabení a Maďaři se opět dostávají do kontaktu. Je to dnes druhá branka pro něj v tomto utkání.
37'
Slovinci využili přesilovku a jdou znovu do dvoubrankového vedení. Dean Bombač byl adresátem perfektní přihrávky, Maďaři už se otáčeli do protiútoku, ale Slovinec si vysoký míč našel a následně ho poslal do branky.
36'
Vyloučení pro tým Maďarsko (Patrik Ligetvári).
34'
Borut Mačkovšek si skočil z levého křídla a předvedl technickou nádheru. Míči dal rotaci ve výskoku, odrazem o zem změnil jeho trajektorii a poslal ho do branky. Nádherný gól.
33'
Po několikaminutové pauze, kdy v hale stagnovala technika, konkrétně časomíra, se už opět hraje. Máté Lékai si našel prostor u bližší tyče a jednoduše proměnil.
31'
Máté Lékai s další maďarskou neproměněnou sedmičkou, už třetí v tomto utkání. Slovinský brankář tentokrát míč vytáhl rukou na zem. Parádní zákrok a naopak tristní úspěšnost Maďarska v této herní disciplíně.
31'
První poločas je u konce. Slovinci jsou o jeden malý krůček napřed. Slovinsko vyhrávalo už z počátku zápasu, ale svůj tříbrankový náskok ztratilo. Pak se mu přestalo dařit. Maďaři srovnali, otočili a dokonce si vypracovali i dvoubrankový náskok, který ale taky neudrželi. Nakonec tak po vyrovnaném průběhu při poločasové pauze panuje na palubovce stav 12:13.
30'
30'
Zoran Ilić předvedl parádu. Na pravé straně si přes bránícího hráče vyskočil a levou rukou brutálně švihnul. Míč poslal skrz brankáře, které
ý ho nedokázal zablokovat.
30'
Maďaři si ještě berou timeout.
30'
Matic Suholežnik se radoval brzo. Jeho gól totiž přezkoumávalo ještě video. Bylo to na základě podnětu, kdy nebylo jasné, jestli míč přešel čáru. Podle videa ale bylo vše v pořádku, a Slovinci tak po delší době vyhrávají o dvě branky.
28'
Aleks Vlah sebral šťastně nepřesnou přihrávku. Na středu si vyskočil, míč poslal silně do branky a mimo dosah gólmana. Slovinci se po dlouhé době opět dostávají do vedení.
27'
Další neproměněná sedmička maďarského týmu! Miklós Rosta trefil brankáře do pravé nohy, kterou gólman vystřelil do vzduchu. Parádní práce slovinského gólmana.
26'
Aleks Vlah si přiskočil do brankoviště a míč, který odrazil o zem, dostal do branky. Opět je tedy vyrovnáno.
25'
Miklós Rosta z prvního náznaku na sedmičce rovnou pálil. Poslal míč křižně do levého dolního růžku. Pěkná rána.
23'
Máté Lékai si vzal na starost první sedmičku v zápase pro Maďarsko. Ovšem nepodařilo se mu ji proměnit! Míč poslal do pravé spodní části branky, ovšem trefil pouze tyčku. Míč se pak odrazil úplně mimo, takže neměl ani šanci na reparát.
23'
Vyloučení pro tým Slovinsko (Staš Jovičić-Slatinšek).
23'
Miha Zarabec vyrovnává stav utkání v přesilovce. Dostal se přes obranu na středu do volného prostoru a silným švihem poslal míč do levé spodní části branky.
21'
Blaž Blagotinšek ve výhodě dokázal přijmout přihrávku, vyskočit si ve volném prostoru, a poslat míč o zem do levé části maďarské branky.
21'
20'
Bence Bánhidi posílá Maďarsko poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. Ten dostal míč obloučkem přes obranu do pozice pivota a pak už jednoduše, i přes pád, dokázal míč vmést do branky.
18'
Gergő Fazekas si připsal první gól v tomto utkání. Taky se dostal sám až před brankáře, a hezkou ránou ho překonal. Maďaři tedy stále ve vedení.
18'
Miha Zarabec skóruje za Slovinsko po šesti minutách. Prošel si z levé strany individuálně až k brankáři a propálil ho.
16'
Slovinci si vybrali oddechový čas.
13'
Bendegúz Bóka dostal míč do samostatného úniku po levé straně. jednoduše si doběhl k brance, vyskočil si a míč poslal do spodní části branky vpravo. Maďaři tak poprvé v zápase vyhrávají.
12'
Máté Lékai proměnil přesilovku. Ze středu si našel cestu mezi obranou, vletěl do ní a vmetl míč do branky.
12'
Matic Suholežnik a dohrávka na něj byla úspěšná. Ten už se pak jen přehoupl na středu a poslal míč k pravé tyči.
11'
Bence Imre dohrál parádně z pravého křídla. Vyskočil si a poslal míč obstřelem na vzdálenější tyčku o zem.
11'
Vyloučení pro tým Slovinsko (Nejc Cehte).
9'
Slovinci se konečně probudili a po tříbrankové sérii soupeře se prosadili i oni. Konkrétně to byl Gašper Marguč, který se prosadil ze své první sedmičky. Míč po dvou nápřazích poslal do pravého dolního růžku.
9'
Slovinci pálili pouze do tyče. Na druhé straně se prosadil Bence Bánhidi, který dohrál akci z pivota a vyrovnal tak na 5:5.
7'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Zoran Ilić).
6'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Máté Lékai).
5'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec).
5'
4'
3'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Borut Mačkovšek).
3'
3'
1'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
1'

Maďarsko: Andó, Bartucz – Sipos, Bóka, Ligetvári, Fazekas, Bánhidi, Szöllősi, Szita, Ancsin, Bodó, Z. Ilić, Rosta, Lékai, Hanusz, Imre.
Trenér: Miguel Angel Velasco Encinas

Slovinsko: Milj. Vujović, Ferlin – Blagotinšek, Marguč, Dolenec, Cehte, Jovičić-Slatinšek, Kodrin, Zarabec, Bombač, Mačkovšek, Šiško, Novak, Vlah, Drobež, Suholežnik.
Trenér: Uros Zorman

Rozhodčí: R. Schulze – T. Tönnies (oba GER).
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy se už utkaly několikrát. První zápas se uskutečnil 30. ledna 2023, kdy Maďarsko zvítězilo 28:25. Naposledy to bylo 7. ledna 2023, kdy zase vyhráli Slovinci 32:29. Celková bilance je 12 zápasů, 6 výher Maďarska, 5 výher Slovinska a jediná remíza.
SLOVINSKO

Slovinci na tom byli lépe, ve skupině 2 nejdříve porazili Nory. Pak dvakrát prohráli, a to se Švédy a Portugalci. Následně porazili Nizozemce a dokonce také Dány. Ve výsledku tak vyrovnali bodově Švédy na druhé pozici, na postup to nestačilo. A tak se museli spokojit s třetí pozicí.
MAĎARSKO

Maďarsko prošlo hlavní skupinou s dvěma výhrami a třemi prohrami. Nejdříve porazilo Island, pak jen o gól prohrálo s Rakouskem. Naději mu dala výhra s Chorvatskem, ale následně přišly porážky s Německem a Francií. Maďaři skončili se čtyřmi body, stejně jako Rakušané a Islanďané, ovšem díky ostatním okolnostem se dostali na třetí místo ve skupině 1 a tak dostali možnost bojovat o páté místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.