ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Německo - 28. ledna 2024   15:00

Švédsko
Švédsko
3' Carlsbogård  • 4' Carlsbogård  • 6' Karlsson  • 10' Lagergren  • 10' Karlsson  • 11' Gottfridsson  • 12' Karlsson  • 14' Gottfridsson  • 18' Claar  • 19' Sandell  • 21' Claar  • 22' Darj  • 23' Karlsson  • 24' Bergendahl  • 25' Claar  • 29' Bergendahl  • 30' Sandell  • 34' Karlsson  • 35' Lagergren  • 37' Karlsson  • 38' Claar  • 41' Bergendahl  • 45' Claar  • 45' Claar  • 48' Carlsbogård  • 49' Claar  • 52' Gottfridsson  • 54' Wanne  • 56' Karlsson  • 59' Claar  • 60' Lagergren
34:31
(18:12)
Německo
Německo
3' Kastening   • 4' Uscins   • 9' Köster   • 10' Steinert   • 14' P. Weber   • 15' Kohlbacher   • 19' Golla   • 23' P. Weber   • 24' Häfner   • 25' Köster   • 27' Kohlbacher   • 29' Köster   • 32' Uscins   • 35' Uscins   • 37' Uscins   • 38' Mertens   • 40' Golla   • 40' Knorr   • 42' Mertens   • 43' Knorr   • 46' Uscins   • 47' Golla   • 49' Golla   • 51' Mertens   • 52' Mertens   • 53' Steinert   • 54' Uscins   • 57' Uscins   • 59' Uscins
Švédsko
Pavičevič, Raznatovič (MNE)
Lanxess-Arena, Kolín nad Rýnem (GER)
19 250 diváků
Německo

EURO zakončí finále mezi Dánskem a Francií, které bude posledním zápasem devětatřicetiletého Nikoly Karabatiće na ME. Výhoz je naplánovaný na 17:45.
Nejhorší moment celého zápasu nastal v 17. minutě, kdy bylo utkání zhruba na sedm minut přerušeno kvůli zdravotním problémům jednoho z diváků Tomu přispěchali na pomoc lékaři obou týmů.
Švédsko nepojede domů s prázdnou a končí na EURO bronzové. Dokázalo se psychicky vzpamatovat z bolestivé prohry v semifinále proti Francii a domácí Německo přehrálo v souboji o bronz 34:31. Švédové drtivou část zápasu vedli, ještě na začátku druhého poločasu byli mínus sedm, ale Němci se obdivuhodně zvedli a svou stíhací jízdu dotáhli takovým způsobem, že dostali na kontakt. Nicméně v závěru podržel hosty několikráte Palicka potom, co se vrátil do brány místo Thulina.
Švédsko – Německo 34:31 (18:12)
Nejvíce branek: Claar 8, Karlsson 7, Carlsbogård 3 – Uscins 8, Golla 4, Mertens 4. Rozhodčí: Pavičevič, Raznatovič (MNE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 3:0. Diváci: 19 250.
60'
Rozeběhnutý Lagergren zajistil z šestky a pravé spojky bronzové medaile pro Švédsko.
60'
Darj dostane dvě minuty za strčení do soupeře v přerušené hře. Švédsko bude dohrávat v pěti.
60'
Švédsko drží míč, do konce normální hrací doby zbývá rovná půl minuta.
59'
Uscins procedil míč z levé spojky přes Lagergrena na zadní tyč.
59'
Wolff vykopl trhák Karlssona a Němci spěchají.
59'
Claar skóroval ze střední spojky a tohle už vypadá pro Německo špatně.
58'
Palicka zalepil střelu Uscinse z pravé spojky, chytil ji snad do teplých. Tak to klobouk dolů.
58'
Gottridsson si vyměnil míč se spoluhráčem, ale potom zkazil nahrávku na pravou stranu.
57'
Uscins překonal stojícího Palicku z pravé spojky na druhou tyč.
56'
Karlsson přehodil Wolffa z pravého křídla.
56'
Gottridssonova rána po ruce skončila po zákroku Wolffa levou rukou na břevnu, ale Palicka si počkal na loženku Steinerta z pravého křídla.
55'
Palicka se přesunul ke své pravé tyči a Mertens nezkrotil odražený míč na levém křídle.
54'
Wanne kontruje z levého křídla.
54'
Uscins tak učinil z pravé spojky na vzdálenější tyč do protipohybu.
54'
Teď už to je ztráta Švédska a rozehraje Wolff. Německo se může dostat na kontakt.
53'
S prodlevou se píská faul na pravou spojku Švédska, diváci jsou pořádně naštvaní.
53'
Němci už jsou jen mínus dva, Köster vypíchl nahrávku a Steinert se hnal na Thulina.
52'
Köster posunul do levého křídla na Mertense a ten se na zadní tyč nemýlil.
52'
Gottridsson využil na střední spojce nahrávky z levé strany.
51'
Německo nepustilo míč k Bergendhalovi na pivotu a před Mertensem byla na levé straně prázdná brána.
50'
Köster střílel z pravé spojky na vzdálenější tyč, Thulin podržel Švédsko.
50'
Oddechový čas pro tým Německo.
49'
Wanne proměnil nařízenou sedmičku za faul na střední spojku k levé tyči.
49'
Golla posílá míč obloučkem z dálky do prázdné brány.
49'
Claar naznačil přihrávku ze středu, místo toho zakončil přesně o zem.
48'
Kastening hodil sedmičku kolem levé ruky Palicky. Němci pomalu, ale jistě stahují náskok Švédů.
48'
Carlsbogard se otočil kolem vystupujícího hráče na levé spojce a z šesti metrů napnul síť.
47'
Němcům zafungovala souhra spojky s pivotem Gollou.
47'
Wolff připraven při střele z pravé spojky. Možná mu pomohla tyčka, ale to je asi to poslední, co Německo řeší.
46'
Pokus Uscinse z výskoku na devítce si srazil Thulin rukama pod břevno.
45'
Po ztrátě Knorra přidává Claar gól z trháku přes střed.
45'
Gól vstřelil tým Švédsko (Felix Claar).
45'
Oddechový čas pro tým Švédsko.
45'
Německo reklamovalo, že Švédsko hrálo v osmi, ale vylučovat se nebude.
43'
Knorr překonal Thulina z pravé spojky. Navíc Wolff vytahoval šanci z šestky.
43'
Karlsson zahodil šanci z pravého křídla do boční sítě.
42'
Mertens zakončil z levého křídla na vzdálenější tyč proti Thulinovi, který nahradil Palicku.
42'
Wanne ji hodil k levé tyči.
42'
Německo nesouhlasí s nařízenou sedmičkou za bránění v brankovišti proti pravému křídlu.
41'
Švédsko sáhlo ke hře sedm na šest a Bergendahl zůstal na šesti metrech.
40'
Mertens sebral přihrávku na Karlssona na pravé křídlo a Knorr postupoval z levé strany na Palicku.
40'
Golla si řekl na pivotu o nahrávku z levé spojky a poslal míč mezi nohama Palicky.
39'
Do střely Uscinse z pravé spojky se postavil blok, pokračuje ještě Kastening.
38'
Claar prostřelil přesouvajícího se Wolffa z levé spojky kolem bránícího házenkáře.
38'
Palicka vyrazil ránu Uscinse z pravé spojky, ale míč se odrazil na dorážku z levého křídla pro Mertense.
37'
Uscins snížil z pravé spojky.
37'
Teď už Gottrisdson posunul na Karlssona na pravém křídle a ten dloubl míč přes Wolffa na zadní tyč.
36'
Gottridssonova nahrávka na pravé křídlo byla až moc vysoká, ale Němcům se nepovedl pas na Köstera na levou stranu na Mertense.
35'
Palicka si srazil zakončení Uscinse ze střední spojky do sítě.
35'
Lagergren doběhl při brejku na šest metrů a Švédsko vede větším rozdílem než po prvním poločase.
34'
Karlsson propálil Wolffa z pravého křídla.
34'
Švédsko zkazilo pas do levého křídla, jenže následovala střela z pravé spojky vedle protější tyče a Německo se dožadovalo faulu.
33'
Trošku s prodlevou je pískaný německý faul. Už se zdálo, že domácí půjdou do přečíslení.
32'
Wolffa zachránila při ráně z levého křídla přední tyč a míč tak mají Němci.
32'
Uscins se při souboji jeden na jednoho dočkal trefy z pravé spojky na vzdálenější tyč.
31'
Gottridsson střílel z levé spojky na bližší tyč, kde čekal Wolff.
31'
Nejhorší moment celého prvního poločasu nastal v 17. minutě, kdy bylo utkání zhruba na sedm minut přerušeno kvůli zdravotním problémům jednoho z diváků Tomu přispěchali na pomoc lékaři obou týmů.
Němcům se trošku rozplývá sen o medaili z domácího ME. Švédové totiž vedou po poločase o šest branek. Drží je vynikající Palicka, který si poradil i s jednou sedmičkou. To Švédsko vyhnalo Wolffa na střídačku. Celkově disponuje skvělým a rychlým přechodem do útoku. Může litovat toho, že Pellas nedal dvě loženky z levého křídla, ale jinak na Švédech není absolutně poznat bolestivá prohra ze semifinále.
30'
30'
Sandell vypálil přesně z devítky a Palicka si ještě poradil s Weberem z levé strany.
30'
30'
Další zákrok výborného Palicky, ten pak běží k lavičce a Švédsko má možnost zaútočit.
29'
Carlsbogard našel z pravé spojky Bergendahla na pivotu.
29'
Köster se krásně položil do střely k levé tyči.
28'
Slajz z levé spojky a druhé vlny skončil na zadní tyči německé brány.
27'
Kohlbacher byl na konci dohrávky do pivota.
26'
Köster postrčil do levého křídla, ale Palicka se činil proti Dahmkemu.
25'
Na ránu Köstera ze spojky přes dva hráče v bloku už nedosáhl.
25'
25'
Palicka skvěle vybíhal na Gollu a ztlumil jeho ránu z šesti metrů.
24'
Bergendahl se na pivotu odpoutal od bránícího hráče a propasíroval míč mezi nohama Spätha.
24'
Hafner skóroval z levé spojky kolem natažené nohy Palicky.
23'
Weberovi se povedlo snížit z levé spojky a poté si Späth připsal zákrok.
23'
Palicka vyhazoval za obranu na Karlssona a Švédsko vede dokonce o sedm branek.
22'
Švédům vyšla souhra z pravé spojky na Darje na pivotu, na jeho střelu si Späth pořádně sáhl.
21'
Weber ztratil míč při pasu na Gollu a ten tak vlastní Švédsko. To útočí na Spätha, který vystřídal Wolffa.
21'
Před Claarem se to otevřelo na pravé spojce a z šesti metrů pokořil Wolffa.
20'
Häfner trefil břevno z levé spojky a Palicka vykopl ještě šanci z hranice brankoviště v podání Webera. Německo chtělo sedmičku.
20'
Heymann stažen při kličce Bergendahlem, ten dostává dvě minuty.
19'
Sandell se uvolnil jeden na jednoho na pravé spojce a zakončil na přední tyč.
19'
Golla se na pivotu natáhl po přihrávce ze střední spojky.
18'
Palicka se přesunul ke své pravé tyči, Němci ještě zůstávají na míči.
18'
Zápas pokračuje přesným podstřelem Claara ze střední spojky.
17'
Potlesk publika značí, že všechno je v pořádku. Nepříjemná pauza za námi. Švédský lékař v doprovodu toho německého se vrací na střídačku.
Zápas je bohužel přerušený kvůli zdravotním problémům jednoho z diváků.
17'
Rozhodčí seběhl mezi lavičky a zápas je přerušený. Hala ztichla. Snad se neděje nic vážného.
16'
Palicka vytahuje rukama sedmičku Kasteninga a míč sbírá Gottridsson.
16'
Palicka vykopával levou nohu proti šanci Kohlbachera z pivota, ale bude se házet sedmička za bránění v brankovišti.
16'
Odpískána švédská pasivita a následovat tak bude postupný útok Německa.
15'
Kohlbacher využil na pivotu nahrávky z pravé spojky.
14'
Sandell bude vyloučen za faul z pravé strany.
14'
Gottridsson odpovídá ze spojky.
14'
Weber vyskočil na šestce na parádní nahazovačku Uscinse.
14'
Přizvednutou střelu Bergendahla z pravé spojky sebral Wolff jednou rukou.
13'
Köster obstřelil Palicku z levé spojky vedle zadní tyče a na tahu jsou opět Švédové.
12'
Knorr trefil Darje, Karlsson utekl na pravé straně Kösterovi, Němci marně reklamovali, že už se s míčem dostal mimo hřiště.
11'
11'
Švédsko zachytilo nahrávku Uscinse na pivota a do druhé vlny na střed naběhl Gottridsson.
11'
Pellas zase nedal šanci z levého křídla, mířil vedle protější tyče a hrát budou Němci.
10'
Německo rychle dohrálo do pravého křídla na Steinerta.
10'
Karlsson utekl všem na pravé straně a propálil Wolffa z šesti metrů.
10'
Nicméně střela Lagergrena z pravé spojky propadla do sítě.
9'
Gottridsson znovu zablokovaný, tentokráte z levé spojky.
9'
Köster ukončil rychlou akci překonáním postaveného Palicky ze spojky.
8'
Gottridsson byl zablokovaný při signalizované pasivitě na pravé spojce a Němci získali míč.
7'
Německo minulo bránu ze spojky a Švédové tak jdou do postupného útoku.
7'
Sedmičku Pellase si srazil Wolff pravou rukou za sebe.
6'
Darj faulovaný a Švédové mají svou první sedmičku v utkání.
6'
Palicka se přesunul proti spojce k tyči a založil rychlý brejk zakončený Karlssonem z pravé strany.
5'
Köster přešlápl na levé spojce, potom neskóroval Pellas z levého křídla.
4'
Carlsbogard srovnává z pravé spojky na zadní tyč.
4'
Švédům nevyšla souhra střední spojky s pivotem a Uscins tak trestal k levé tyči ze samostatného úniku.
3'
Kastening proměnil k pravé tyči.
3'
Palicka schytal střelu Golly z šesti metrů do hlavy, švédský brankář byl ošetřovaný a bude čelit sedmičce.
3'
Carlsbogard se protáhl ke gólu z levé spojky.
2'
Steinert spálil zdánlivě tutovou dorážku z pravého křídla proti Palickovi. Neuspěl ani Knorr ze střední spojky do ruky brankáře.
2'
Koster selhal náskokem z levé spojky, Wolff pak vychytal trhák pod břevno.
1'
Německo v bílém rozehrálo, Švédsko se brání v modrém.
1'

Švédsko: Palicka, Thulin – Carlsbogård, Darj, D. Pettersson, Karlsson, Wanne, Claar, Lagergren, Pellas, Gottfridsson, Bergendahl, Sandell, A. Nilsson, Johansson, Wallinius.
Trenér: Glenn Solberg

Německo: Späth, Wolff – Lichtlein, Golla, Heymann, Fischer, Knorr, Köster, P. Weber, Uscins, Häfner, Dahmke, Mertens, Steinert, Kastening, Kohlbacher.
Trenér: Alfred Gislason

Rozhodčí: Pavičevič, Raznatovič (MNE).
Německo sahá po první medaili na velké akci od olympijských her v brazilském Riu de Janieru. Tehdy v semifinále prohrálo s Francií o gól, ale v souboji o bronz vyhrálo proti Polsku o šest branek. Celkově tak završilo parádní rok 2016, který započalo doposud posledním zlatem z EURO. Ve finále přehrálo Španělsko 24:17. Od té doby se Němci nedostali ani do semifinále evropského šampionátu a s prázdnou se vraceli i ze všech následujících MS. Němci odstartovali stále probíhající turnaj demolicí Švýcarska 27:14. Zápas se odehrál na fotbalovém stadionu v Düsseldorfu a sledovalo ho 53 586 diváků, čímž byl stanovený nový rekord v návštěvnosti házenkářského duelu. Domácí reprezentace se bude snažit odčinit prohru z pátečního semifinále s Dánskem 26:29, kdy po poločase proti hlavnímu favoritovi EURO dokonce vedlo 14:12.
Švédsko bylo před dvěma lety gól od vyřazení proti Česku v základní skupině. Nakonec došlo do finále, kde porazilo Španělsko a stalo se po dvaceti letech mistrem Evropy. Pro Švédy to byl lék na prohru z finále světového šampionátu v Egyptě proti Dánům. Seveřané byli blízko k tomu, aby si souboj o zlato ze šampionátu na Slovensku zopakovali. V semifinále vedli 27:26 proti Francii a byl po čase nařízený volný hod. Tomu mimochodem předcházel průraz Diky Mema na Carlsbogarda. Načež Elohim Prandi vystřelil pod břevno prodloužení. Nicméně gól zkrátka neměl platit. Francouz totiž měl obě nohy ve vzduchu. Švédům bylo absolutně k ničemu, že na házené je k dispozici video. To totiž severomakedonská dvojice sudích Nikolov – Načevski nevyužila. Švédsko dokonce podalo protest k EHF, ale neúspěšně. Podle EHF totiž nemají rozhodčí povinnost video použít. Kouč Solberg se neubránil slzám. V praxi to znamená, že hvězdný švédský gólman s českými kořeny Andreas Palicka si nezahraje finále, nýbrž o bronz a otázkou zůstává, jak se Švédové z této rány vzpamatují hlavně po psychické stránce.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu o bronz na evropském šampionátu házenkářů, ve kterém se střetnou Švédsko a Německo. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.