ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Rumunsko - 10. prosince 2020   18:15

Chorvatsko
Pijevićová, Bešenová – P. Posavecová, Krsniková, S. Posavecová, Mičijevićová, L. Kalausová, D. Kalausová, Ježićová, Japundžaová, Šimarová, Debelićová, Mamićová, Vidaková, Blaževićová, Prkačinová.
Alpaidzeová, Berezkinová (obě Rusko)
Rumunsko
Măzăreanuová, Deduová, Dumanská – Dincăová, Subțiricăová-Iovănescuová, Buceschiová, Neaguová, A. C. Popaová, L. P. Popaová, Laslová, Polocoșerová, Ostaseová, Seraficeanuová, Iuganuová, Savuová, Dindiliganová.

Chorvatky tak potvrdily na tomto šampionátu skvělou formu a zaslouženě si došly už pro své čtvrté vítězství. Rumunky naopak zůstávají v osmifinálové skupině bez bodu.
60'
Krásnou akcí na závěr končí zápas Blaževićová a udělala tak sladkou tečku z tímto utkáním.
60'
Úspěchem ale neskončila ani další šance Rumunek a zápas za několik vteřin skončí.
60'
Mičijevićová však ze spojky nakonec neuspěla.
60'
Chorvatky dohrávají zápas na polovině soupeře a chytře si chodí pro fauly, čímž tahají čas.
59'
Tečovaná střela Buceschiové zapadla za záda Pijevićové, ale čas Rumunkám letí ďábelsky rychle.
59'
Navíc se ujala dorážka Krsnikové, která znamená razítko na důležitou výhru pro Chorvatky.
58'
Buceschiová proměnila, ale míč pro Chorvatky a do konce dvě a půl minuty.
58'
Ostaseová si záhy došla pro sedmičku, ale na vyrovnání už Rumunky nemají čas.
57'
A teď už je nejspíš hotovo. Krsniková dostala prostor na pivotu a prostřelila Deduovou. Náskok už činí pět branek.
57'
Signalizovaná pasivita, ale Chorvatky v útoku stále šetří čas.
57'
Jenže Pijevićová proti velké šanci Iuganuové z křídla vytáhla fenomenální zákrok.
56'
Mamićová navíc vzápětí dostává dvojku!
56'
Rána Blaževićové skončila na tyči, stále ještě naděje Rumunek žije.
56'
Do konce utkání zbývá přesně pět minut a zdá se, že tento zápas házenkářky v modrém nemohou prohrát.
56'
Chorvatky uzavřely prostor před svým brankovištěm a Mičijevićová zde byla opět úspěšná.
55'
Po krásné dohrávce na pivota skórovala Debelićová, to je velmi důležitá trefa.
55'
Chorvatky to nyní zkouší individuálně a chodí si pro fauly.
54'
Na druhé straně se z křídla ke vzdálenější tyči přesně trefila Iuganuová.
53'
Obrovskou šanci měla Mamićová, ale po výběhu z křídla trefila jen tyč! To mohl být možná rozhodující moment zápasu.
53'
Chorvatky v útoku a nikam nespěchají.
53'
Neaguová navíc tentokrát ze stejného prostoru jako Mičijevićová neuspěla.
52'
Bomba Mičijevićové ze spojky zapadla do rumunské branky, Chorvatsko už vede o čtyři góly a je osm minut před koncem blízko k výhře.
52'
A nakonec i k zisku míče, tohle pro Chorvatky začíná vypadat dobře.
51'
Pevná obrana Chorvatek dovedla další rumunský útok k pasivitě.
51'
Deduová ze spojky vychytala Kalausovou, šance Rumunek stále žije.
50'
Krsniková navíc předvedla výborný obranný zákrok a osmnáctý gól Rumunek nepřijde. Naopak může dojít k dalšímu navýšení náskoku.
49'
Nakonec ale dohrály akci do křídla, kde se opět trefila Mamićová. Velmi důležitý gól.
48'
Chorvatky se stále trápí proti dobře postavené obraně, mají devítku.
Do konce utkání ještě zbývá 12 minut a 25 vteřin, Rumunky se ve druhé půli dokázaly opět dostat do hry.
48'
Naopak po rychlém brejku je to opět Buceschiová, která překonala Pijevićovou a Chorvatsko už vede jen o dva góly. Následuje time-out.
48'
Rumunky si teď opět počínají v obraně lépe a Chorvatkám se v útoku nedaří.
47'
Přesná rána Buceschiová zaletěla k tyči, šestnáctý gól Rumunek.
47'
Ostaseová nakonec na brankovišti vybojovala sedmičku a Rumunky se tak opět mohou přiblížit ve skóre.
47'
Rumunky přesto na balonu, mají k dispozici devítku.
46'
Nejprve neuspěla ze spojky Kalausová, pak neproměnila rychlý brejk Dincaová, která poslala svou ránu do břevna.
46'
Laslová se provinila prorážením a tento dlouhý rumunský útok nakonec brankou neskončí. Naopak je tu šance pro soupeřky.
45'
Úspěšný blok Chorvatek, Rumunky ale pokračují v útoku.
45'
Mamićová se objevuje na hřišti a hned pěkným obloučkem skórovala z křídla!
44'
Nádherná kombinace rumunského týmu končí přesnou ranou z pivota od úplně volné Ostaseové.
44'
Chorvatky navíc v útoku ztratily míč a je tu šance pro Rumunky opět snížit skóre.
43'
Přesilovku ranou ze spojky hned využila Neaguová a přidává čtrnáctý gól Rumunek.
42'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Larissa Kalausová).
42'
Dlouhé střelecké mlčení ukončily i Chorvatky a Kalausová přidala další branku.
41'
Buceschiová ji proměnila a Rumunky snižují na 13:17.
41'
Pěkný průnik na brankoviště v podání Neaguové přináší Rumunkám sedmičku.
40'
Další ztráta Chorvatek.
40'
Na druhé straně prorážení Popaové.
40'
Sledujeme dlouhou pasáž hry bez gólů, Deduová nyní vychytala Balževićovou.
39'
Rumunkám teď chybí klid v koncovce. Po zisku míče v obraně přišla chyba při zpracování balonu a míč je zase v rukou favoritek.
38'
Z křídla se neprosadila Seraficeanuová, míč pro Chorvatky.
37'
Ze spojky bleskově koriguje Neaguová.
37'
Blaževićová sedmičku proměňuje, Chorvatky vedou už šestibrankovým rozdílem.
36'
Faul na Ježićovou na brankovišti a je tu další sedmička pro Chorvatsko.
36'
Další zablokovaná střela Rumunek a míč opět v rukách Chorvatek.
36'
Místo toho ale přišel rychlý brejk a gól v podání Ježićové na 16:11.
35'
Kalausová s průnikem na brankoviště neuspěla, Rumunky mohou opět zkorigovat náskok.
34'
Přes ruce gólmanky skórovala z křídla Seraficeanuová.
34'
Při signalizované pasivitě zkusila štěstí ze spojky Kalausová, ale mířila vysoko nad.
33'
Oba týmy už kompletní.
33'
Právě nyní navíc začala jejich zkrácená přesilovka.
33'
Z křídla neuspěla Dincăová a s míčem na rukou opět hrají hráčky Chorvatska.
32'
Nakonec se přece jenom prosadila Blaževićová a zvyšuje na 15:10.
32'
Chorvatky se už už radovaly z dalšího gólu, ale rozhodčí se upískla a tak jen pokračuje jejich útok.
31'
Hned zkraje druhé půle se ale poměr sil na hřišti vyrovnává, menší trest dostala Popaová.
31'
První poločas se sice zpočátku odehrával v režii Rumunek, ale Chorvatky posléze zpřesnily obranu a především začaly být odvážnější v útoku. Sérií 6:0 otočily výsledek a po první polovině utkání mají k dispozici čtyřbrankové vedení. Do druhé půle ale vstoupí chorvatský celek oslaben, neboť souběžně se sirénou dostala dvouminutový trest Japundžaová.
30'
30'
Poslední akci Chorvatek sice Rumunky ubránily, ale v útoku si už nevytvořily příležitost k zakončení a slibně rozjetý první poločas nakonec prohrají čtyřbrankovým rozdílem.
30'
Rumunský gól ze spojky zařídila přesnou ranou k tyči Neaguová.
29'
Po další chybě v rozehrávce uprchla do brejku Krsniková a ranou o tyč zvyšuje už na 14:9!
29'
Ze spojek to nyní Chorvatkám padá, Blaževićová připisuje další branku!
28'
Chorvatky teď hrají proti dobře postavené obraně soupeřek a mají k dispozici pouze devítku.
28'
Neaguová ale neuspěla, Pijevićová má další zákrok!
27'
Rumunky teď dohrály akci na pivotku Iuganuovou a je nařízen sedmimetrový hod.
27'
A ze spojky se další prudkou ranou prosazuje opět Kalausová.
26'
Ztráty na obou stranách, Blaževićovou pak vychytala Deduová. Míč přesto stále na rukou Chorvatek.
26'
Laslová konečně ukončila rumunské trápení a je to 9:11.
26'
Na druhé straně se po rychlé akci prosadila Ježićová a Chorvatky dál utíkají svým soupeřkám.
25'
Tak pozor, rozhodčí si vymyslely, že gól neplatí a hraje Chorvatsko.
25'
Konečně je tu rumunský gól, ze spojky napřáhla Subțiricăová-Iovănescuová a snižuje!
24'
Po dlouhé době úspěšný zákrok Deduové, která tváří v tvář vychytala Paulu Posavecovou.
24'
Proti aktivní chorvatské obraně nyní nemají Rumunky šanci, další rána Neaguové skončila pouze na břevně.
23'
Po další rumunské ztrátě šla sama na branku Kalausová a zvyšuje chorvatský náskok už na 10:8!
23'
Ze spojky to na sebe vzala opět Blaževićová a její tečovaný pokus skončil v síti! Rána šla do protipohybu Deduové, ta neměla šanci zasáhnout.
22'
Ztráta přišla až od Buceschiové a Chorvatsko může otočit skóre.
22'
Rumunky mají nyní v útoku velké problémy, Neaguové opět utekl míč od ruky, ale bylo to s faulem.
21'
A ze spojky zamířila přesně k tyči Kalausová!
21'
Opět pevná chorvatská obrana zachytila rumunskou rozehrávku a Chorvatky nyní mohou dokonce srovnat.
Do konce prvního poločasu zbývá přesně 10 minut a 21 sekund.
20'
Rumunský náskok se bortí jako domeček z karet, další rychlý brejk proměnila zase Ježićová, na což rumunská lavička reaguje oddechovým časem.
20'
Z pivota se nakonec přece jenom prosadila Ježićová a přidává šestý gól Chorvatek.
19'
Hraje se v obrovském tempu, úspěšné zákroky v rychlém sledu po sobě předvedly jak Pijevićová, tak Deduová.
19'
Na druhé straně ale velmi rychle reaguje Blaževićová, která v tuto chvíli drží chorvatské naděje.
18'
Polocoșerová zase důrazně vnikla do brankoviště a zvyšuje na 8:4.
17'
Na druhé straně však proměnila sedmičku Blaževićová a vrací rozdíl v zápase na tři góly.
17'
Polocoșerová předvedla pohlednou individuální akci a zakončila ji přesně k tyči, sedmý gól pro Rumunky!
16'
Technická chyba Kalausové a ani z tohoto mráčku tedy pro mírné favoritky zápasu nezapršelo.
16'
Chorvatky se zatím ale jinak horko těžko prosazují přes pevnou obranu Rumunska, které brání velmi tvrdě a je tu první time-out pro hráčky z Balkánu.
16'
Nicméně ani Rumunky se v útoku nevyvarovaly ztráty, o míč přišla Seraficeanuová.
15'
S pohybem soupeřových hráček zatím mají Chorvatky velké problémy a pomáhají si fauly. Další devítka pro hráčky ve žlutém.
14'
Nyní navíc Chorvatkám nevyšla dohrávka na pivotku a dopředu jde Rumunsko.
14'
A přidávají další gól ze spojky, když se přízemní ranou prosadila kanonýrka Ostaseová!
14'
Rumunky v útoku a nyní nikam nespěchají.
13'
Záhy na to navíc neuspěla Debelićová!
13'
Ostaseová se dostala na brankoviště a záhy navyšuje náskok svého týmu!
13'
Rumunsko už je kompletní a v útoku.
12'
Krsniková ale neuspěla a Rumunsko stále drží těsný náskok. Skvělý zákrok Deduové.
12'
Sedmička pro Chorvatsko, které může vyrovnat!
11'
Neaguová v oslabení přišla o míč, dopředu spěchá Chorvatsko.
10'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Laura Petruța Popaová).
10'
Mičijevićová po několikrát přerušeném útoku Chorvatek přece jenom snižuje na 3:4!
9'
Neaguová je úspěšná a Rumunky zase vedou o dvě branky.
9'
Záhy však Krsniková fauluje na brankovišti Ostaseovou a je tu sedmička pro Rumunky.
8'
Po dlouhé době je tu chorvatský gól, trefuje se Mičijevićová.
8'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Laura Petruța Popaová).
8'
Rumunky jsou zatím naopak v útoku přesnější a Neaguová teď ze spojky překonala Pijevićovou, čímž navyšuje rumunský náskok.
7'
Jenže přišla další ztráta ve středu hřiště a Paula Posavecová mohla srovnat. Proti však byla tyč branky Deduové.
6'
Posavecová přišla navíc záhy o míč a je tu rumunský brejk.
6'
Období skvělých zákroků obou gólmanek nakonec utnula až Seraficeanuová a Rumunky poprvé v utkání vedou.
5'
Teď střídá jedna akce druhou, další góly ale Ostaseová a po ní ani Japundzaová nepřidaly.
5'
Buceschiová vnikla do brankoviště, ale opět si vylámala zuby na Pijevićové.
4'
Po neúspěšných střelách se ze spojky prosadila Neaguová a je srovnáno.
4'
Na druhé straně pro změnu z pravého křídla neuspěla Debelićová.
4'
Ostaseová to zkusila z levého křídla, ale Pijevićová vytahuje skvělý zákrok!
3'
Brzy ale přišla technická chyba Rumunek a z devítky se prosadil Mičijevićová.
2'
Totéž se ale přihodilo při chorvatské akci na druhé straně také Debelićové, takže míč mají Rumunky.
1'
Při prvním útoku Rumunek přišla o míč Neaguová.
1'
Zatímco Rumunky už na evropském šampionátu dokázaly v roce 2010 vybojovat bronzové medaile, Chorvatky zatím na cenný kov čekají. To i přesto, že se závěrečného turnaje účastnily historicky hned v deseti případech. Rumunky letos startují potřinácté.
Chorvatky zatím potvrzují roli jednoho ze spolufavoritů turnaje, když dokázaly přehrát Maďarky, Nizozemky i Srbky, byť pokaždé velmi těsným výsledkem. Rumunsko si zajistilo postup mezi posledních dvanáct celků turnaje výhrou nad Polskem, do osmifinálové skupině si však po porážkách s Německem (19:22) a Norskem (20:28) nepřipsalo zatím ani bod.
Chorvatky vstupují do osmifinálové skupiny ve výborné pozice, přičemž mají na svém kontě čtyři body. Případná výhra nad Rumunskem, které postupovalo bez bodu, by jejich tým přiblížila na dosah postupu do semifinále turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.