ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Španělsko  - 10. prosince 2020   20:30

Francie
Francie
2' Dembeleová-Pavlovićová  • 3' Nze Minková  • 6' Sercienová-Ugolinová  • 8' Foppaová  • 9' Dembeleová-Pavlovićová  • 15' Niakatéová  • 16' Zaadiová  • 17' Dembeleová-Pavlovićová  • 19' Niakatéová  • 20' Zaadiová  • 22' Valentiniová  • 24' Niakatéová  • 25' Lacrabereová  • 26' Lacrabereová  • 27' Nocandyová  • 31' Flippesová  • 37' Valentiniová  • 41' Nze Minková  • 43' Zaadiová  • 45' Lacrabereová  • 51' Lacrabereová  • 52' Lacrabereová  • 55' Kanorová  • 56' Dembeleová-Pavlovićová  • 58' Foppaová
26:25
(16:10)
Španělsko
Španělsko
4' Martínová   • 10' Penaová   • 15' M. Gonzálezová   • 19' Gutiérrezová Bermejová   • 21' Camposová   • 26' M. Gonzálezová   • 33' Hernándezová   • 38' Camposová   • 42' Martínová   • 43' Martínová   • 45' Arderíusová   • 45' Gassamaová   • 47' Camposová   • 48' L. Gonzálezová   • 50' M. Lópezová   • 54' Martínová   • 54' Gassamaová   • 57' Gutiérrezová Bermejová   • 59' Arderíusová   • 60' L. Gonzálezová
Francie
Lidacká, Lesiaková (obě POL)
Jyske Bank Boxen, Herning
Španělsko

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Francie – Španělsko 26:25 (16:10)
Nejvíce branek: Lacrabereová 5, Dembeleová-Pavlovićová 4, Zaadiová 4/1 – Martínová 9/5, Camposová 3, Gonzálezová 2. Rozhodčí: Lidacká, Lesiaková (obě POL). Sedmimetrové hody: 3/1 – 6/5. Vyloučení: 3:3.
Po prvním poločase vedla Francie o šest gólů, ve finále se ale musela o výhru ještě strachovat. Španělsko předvedlo horoucný výkon, jenže ani ten aspoň na remízu nakonec nestačil. Každopádně výběr z Pyrenejského poloostrova se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.
60'
Tenhle gól asi přišel na řadu příliš pozdě. Ačkoli se Španělsko dostalo na dostřel, Francie si zřejmě těsné vedení pohlídá. Doplňme jen autorku branky, tu zaznamenala L. Gonzálezová (ESP).
60'
Oddechový čas pro Francii.
59'
Camposová (ESP) se nyní neprosadila. Zřejmě klíčový moment tohoto zajímavého střetnutí. Španělsku už nezbývá příliš mnoho času.
59'
Arderíusová (ESP) zamířila do brány tvrdou střelou. Španělsku se čas krátí. Ale ještě může dotáhnout zápas aspoň do nerozhodného stavu.
58'
Že by rozhodující úder? Foppaová (FRA) po dlouhé době skórovala, ze středu pole si počínala v koncovce úspěšně.
57'
Gutiérrezová Bermejová (ESP) bleskově zakombinovala se svou spoluhráčku a pak z úhlu zacílila ke vzdálenější tyči. Španělsko ještě žije!
56'
Oddechový čas pro Španělsko.
56'
Dembeleová-Pavlovićová (FRA) zacílila po ztrátě míče na straně Španělska. Nepříjemná záležitost pro sympatický výběr z Pyrenejského poloostrova.
55'
Kanorová (FRA) není obvyklou střelkyní, teď si však připsala na své konto důležitou trefu. Francie odskakuje na rozdíl dvou gólů.
54'
Gassamaová (ESP) byla v první půli neviditelná, teď už se prosazuje do branky soupeřek podruhé. Rozdíl mezi oběma týmy je zase jen jednogólový!
54'
Martínová (ESP) si záhy zlepšila svou náladu. Šup sem, šup tam, po rychlé kombinaci se objevil míč u ní na křídle. A následná střela skončila v síti.
52'
Martínová (ESP) přišla o svou stoprocentní úspěšnost střelby. Protože poprvé v zápase neproměnila sedmičku.
52'
Hned je situace pro Francii veselejší. Opět odskočila od Španělek na rozdíl tří gólů. Jedinou hráčkou, která má v posledních minutách dobrou mušku, je Lacrabereová (FRA).
51'
Francie zmírnila své ztráty. Po opravdu dlouhé době zaznamenala přesný zásah. A o ten se nyní postarala Lacrabereová (FRA).
50'
Španělsko je na koni! Další branka na jeho konto, tentokráte z křídla. Obloučkem se z něho prosadila M. Lópezová (ESP).
49'
Martínová (ESP), to je jistota na poli sedmimetrových hodů. Její osmý gól v utkání! Lišácky to teď udělala během zakončení.
48'
L. Gonzálezová (ESP)! Další gól Španělek v oslabení. Najednou je rozdíl mezi oběma týmy jen tříbodový. Francie se vůbec nemůže dostat do svého obvyklého tempa.
47'
I v oslabení se Španělky prosadily. Francouzky jako by se nyní nemohly vůbec chytit! Teď skórovala Camposová (ESP).
46'
Francie má k dispozici přesilovou hru. A před pár okamžiky také sedmimetrový hod, jenže Zaadiová (FRA) mířila nepřesně.
46'
Vyloučení v týmu Španělsko (Carmen Dolores Martínová).
46'
45'
Gassamaová (ESP) se také zapisuje na listinu šutérek. Španělsku se nyní v útoku daří, Francie jako by v obraně trochu polevila.
45'
Jen o deset vteřin později na druhé straně skórovala Lacrabereová (FRA).
45'
Hezká kombinace španělského výběru. A nakonec se z dobré pozice střelou o zem prosadila Arderíusová (ESP).
43'
Martínová (ESP) drží svůj tým nad vodou. Její další branka, tentokráte z křídla. Na svém kontě má už sedm branek.
43'
Zaadiová (FRA) dostala přihrávku do středu, nikým nehlídaná se pak nezmýlila v koncovce.
42'
Perfektní akce Španělek! Martínová (ESP( neměla jednoduchou pozici pro skórování, ale i přesto se vzduchu našla cestu za svým šestým přesným zásahem v utkání.
41'
Nze Minková (FRA) uzmula míč na vlastní polovině, pelášila s ním sama na bránu a pohotově zacílila.
40'
Valentiniová (FRA) nedostala ideální přihrávku na křídlo, a možná i proto se neprosadila. Oba celky ve druhém dějství směrem dopředu spíše tápou.
39'
Camposová (ESP) tentokráte nezamířila do sítě. Možná že tahle akce byla příliš uspěchaná a zakončená.
39'
Vyloučení v týmu Španělsko (Ainhoa Hernándezová).
38'
Camposová (ESP) si seběhla zezadu do lepší střelecké pozice a propálila balón do sítě.
38'
Vyloučení v týmu Francie (Aïssatou Kouyatéová).
37'
Valentiniová (FRA) se podruhé zapisuje na střeleckou listinu. Francie i nadále udržuje pohodlný náskok.
36'
Brankářka Darleuxová (FRA) se nyní ocitla na zemi otřesená, dostala totiž míčem přímo do hlavy. Po lehkém ošetření by se mělo brzy pokračovat ve hře.
35'
Penaová (ESP) chtěla zacílit, jenže do její střely se jí vložila jedna ze soupeřek. Tenhle zablokovaný pokus neměl šanci na úspěch.
34'
Druhý poločas začíná jakoby pozvolna. Francie se nijak vehementně do útoku netlačí, Španělsko se zatím marně snaží najít odpověď na nepříznivý stav.
33'
Prvního gólu se dočkalo také Španělsko. Urostlá Hernándezová (ESP) zacílila přesně ze středu pole.
33'
Z dálky nyní vypálila Niakatéová (FRA), jenže její zakončení bylo dost mizerné. A tak míč pouze přeletěl španělské břevno.
31'
Francie vstupuje do druhé půle výborně. A Flippesová (FRA) navýšila náskok svého týmu už na sedm gólů.
31'
Zatím se zápas vyvíjí asi dle papírových předpokladů. Francie je na hřišti lepším týmem, daří se mu daleko více v útoku. Španělky vlastně drží proměněné sedmičky, po přestávce ale budou muset hodně zabrat, aby urvaly aspoň remízu.
30'
30'
Šestnáct vteřin před koncem prvního poločasu ještě proměnila sedmičku Zaadiová (FRA).
30'
29'
Martínová (ESP) je zatím v disciplíně jménem sedmimetrové hody zatím neomylná. A zaznamenala už čtvrtý přesný zásah během tohoto počínání.
27'
Nocandyová (FRA) se taktéž zapisuje na listinu střelců. A v podstatě jen udržela svým gólem pohodlný náskok Francie.
26'
M. Gonzálezová (ESP) po delší odmlce přidala Španělkám další úspěšnou trefu. Celek z jihu Evropy se ale potřebuje daleko více zlepšit, aby se zápasem ještě něco udělal.
26'
Lacrabereová (FRA ) a její další branka během krátké chvíle. Španělky doplatily na svou nedůraznost. A prohrávají už o šest branek.
25'
Se Španělkami nevypadá situace vůbec dobře, a to si před chvilkou vzaly oddechový čas. Lacrabereová (FRA) úspěšně dokončila rychlý protiútok.
24'
Prvním útoku se Španělky ubránily, jenže měly smůlu, že míč se odrazil k soupeřkám. A nakonec ze snadné pozice skórovala Niakatéová (FRA).
23'
22'
Valentiniová (FRA) bleskově využila první přesilovou hru Francie. Rozdíl mezi oběma týmy je aktuálně třígólový, dosud ještě nebyl vyšší.
22'
21'
V útoku jsou oba týmy v posledních minutách docela produktivní. O další změnu skóre se postarala Camposová (ESP).
20'
Zaadiová (FRA) přidala na své konto svůj druhý přesný zásah v souboji se Španělkami.
19'
Niakatéová (FRA) dostává svůj tým zase do většího klidu. Pořád si Francie nepouští Španělsko k tělu.
19'
Gutiérrezová Bermejová (ESP) zacílila přesně z křídla. Španělsko se drží Francouzek zuby nehty. Její první gól v tomto klání.
18'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Mireya Gonzálezová).
17'
Martínová (ESP) proměnila i třetí sedmičku v řadě. Zatím je Španělsko v této disciplíně stoprocentní.
17'
Francouzky podruhé odskakují od Španělek na rozdíl tří gólů. Do branky zamířila potřetí v tomto střetnutí Dembeleová-Pavlovićová (FRA), dosud nejlepší šutérka Francie.
16'
Zaadiová (FRA) ze středu pole ostře vypálila a našla cestu za přesným zásahem. Francie udržuje své soupeřky na uzdě.
15'
Španělky teď perfektně zakombinovaly. A na konci celé akce byla M. Gonzálezová (ESP), která zacílila tak, jak chtěla a potřebovala.
15'
Vyloučení v týmu Francie (Kalidiatou Niakatéová).
15'
Na začátku patnácté minuty tohoto střetnutí přidala Niakatéová (FRA) šestou branku Francouzek.
13'
Také Francie měla k dispozici svůj první sedmimetrový hod v utkání. Jenže Lacrabereová (FRA) při něm prostě neuspěla.
12'
Martínová (ESP) a její druhá úspěšná sedmička. Napálila balón zkušeně a hlavně nechytatelně do šibenice.
11'
Francie zatím velmi dobře brání, její soupeřky se směrem dopředu ne úplně dobře prosazují. Zatím je na palubovce přece jenom o něco lepším týmem země galského kohouta.
10'
Penaová (ESP) umí pálit z dálky a teď jasně ukázala své schopnosti. Její dělovka zaplula nechytatelně do sítě.
10'
Žlutá karta pro tým Francie (Pauline Coataneaová).
9'
Francie utíká Španělkám na rozdíl tří branek! Založila rychlý brejk, na jejímž konci byla Dembeleová-Pavlovićová (FRA). Její druhý gól v utkání.
8'
Foppaová (FRA) dostala perfektní přihrávku do středu pole, pak už stačilo jen přesně zacílit. A Francouzka se z vyložené pozice nezmýlila.
7'
Coataneaová (FRA) mohla navýšit náskok Francie, hezky zaútočila z křídla, její oblouček ovšem narazil pouze do břevna.
6'
Sercienová-Ugolinová (FRA) zakončila povedený brejk Francouzek. Sama před brankou pak nezaváhala v koncovce.
5'
Z dálky se nyní snažila zacílit Penaová (ESP), jenže její střela skončila pouze vysoko nad břevnem.
4'
Blesková odpověď ze strany španělského výběru. Z křídla si naskočila Martínová (ESP) a zakončila tak, jak potřebovala.
3'
Ze středu se prosadila parádně. Nze Minková (FRA) ukázala, že umí být hodně průrazná, a právě díky této dovednosti se teď dostala ke skórování.
2'
Vyloučení a ještě proměněná sedmička. Nejhorší kombinace pro Francii. A o vyrovnání se postarala Martínová (ESP).
2'
Vyloučení v týmu Francie (Betrice Edwigeová).
2'
Dembeleová-Pavlovićová (FRA) zaútočila z levého křídla a uspěla. První branka na straně francouzského výběru.
1'
Španělkám první útok nevyšel, ani nevystřelily na bránu. Teď už se do své první akcie vydává také Francie.
1'

Francie: Darleuxová, Leynaudová – Nze Minková, Foppaová, Edwigeová, Kanorová, Coataneaová, Nocandyová, Sercienová-Ugolinová, Zaadiová, Dembeleová-Pavlovićová, Kouyatéová, Valentiniová, Flippesová, Lacrabereová, Niakatéová.

Španělsko: Castellanosová, Navarrová – L. Gonzálezová, Martínová, Arderíusová, Gassamaová, Penaová, M. Lópezová, S. Lópezová, Camposová, Gutiérrezová Bermejová, Rodríguezová, M. Gonzálezová, Hernándezová, Tchaptchetová, Fernándezová.

Rozhodčí: Lidacká, Lesiaková (obě POL).
Jyske Bank Boxen v Herningu bude dějištěm tohoto souboje, který se kvůli zabránění šíření nákazy COVID-19 bude hrát bez diváků. A pod dohledem ho budou mít polské rozhodčí Lidacká a Lesiaková.
Španělsko je pasováno do role outsidera tohoto souboje. Přece jenom už v hlavní fázi nijak nepřesvědčilo o svých kvalitách, na úvod padlo jasně s Ruskem, pak remizovalo se Švédskem, až na závěr se dočkalo své první výhry nad Českou republikou. V tabulce první skupiny tak obsazuje s jedním bodem předposlední pozici v šestičlenném složení.
Francouzsky potvrdily v základní skupině svou dominanci, a byť se na úvod neprezentovaly tak perfektním dojmem proti Černé Hoře, následně skolily Slovinky a Dánky. A protože jejich cílem je bezpodmínečně hrát o medaile, míní ve své sérii vítězství pokračovat. A jejich dalším soupeřem bude výběr Španělska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.