ME v házené žen - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Švédsko  - 7. prosince 2020   20:30

Rusko
Rusko
1' Skorobogatčenková  • 2' Dmitrijevová  • 4' Vedechinová  • 5' Vedechinová  • 7' Dmitrijevová  • 8' Dmitrijevová  • 9' Skorobogatčenková  • 9' Managarovová  • 12' Kožokarová  • 13' Kožokarová  • 18' Kožokarová  • 20' Vedechinová  • 23' Goršeninová  • 27' Bobrovnikovová  • 33' Dmitrijevová  • 35' Dmitrijevová  • 37' Managarovová  • 38' Dmitrijevová  • 40' Skorobogatčenková  • 44' Managarovová  • 45' Ilinaová  • 48' Kožokarová  • 52' Bobrovnikovová  • 53' Skorobogatčenková  • 53' Ilinaová  • 55' Managarovová  • 57' Ilinaová  • 58' Makejevová  • 60' Bobrovnikovová
30:26
(15:13)
Švédsko
Švédsko
1' Thorleifsdóttirová   • 3' Danoová   • 4' Lagerquistová   • 8' Thorleifsdóttirová   • 13' Lagerquistová   • 16' Lindqvistová   • 18' Lundströmová   • 18' Lundströmová   • 20' Rasková   • 21' Lundströmová   • 22' Rasková   • 24' Robertsová   • 32' Petrénová   • 33' Gulldénová   • 35' Gulldénová   • 39' Blohmová   • 41' Thorleifsdóttirová   • 41' Rasková   • 44' Thorleifsdóttirová   • 52' Thorleifsdóttirová   • 53' Thorleifsdóttirová   • 56' Petrénová   • 58' Lagerquistová   • 58' Blohmová
Rusko
Papamattheouová, Christidiová (obě GRE)
Jyske Bank Boxen, Herning
Švédsko

Z mé strany je to tímto vše. Přeji vám dobrou noc, některým studentům pak úspěšné zápočty a předvánoční testy. Někdy příště se u házené budu těšit, carpe diem!
Rusko – Švédsko 30:26 (15:13)
Nejvíce branek: Dmitrijevová 6, Managarovová 4, Skorobogatčenková 4 – Thorleifsdóttirová 6, Lundströmová 3, Rasková 3. Rozhodčí: Papamattheouová, Christidiová (obě GRE). Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2. Vyloučení: 4:1.
Sledovali jsme skutečně dobrý zápas s minimem trestů a vyloučení, parádní práci v tomto případě odvedly i řecké rozhodčí, které odřidily celý zápas s vysokou koncentrací a – možná narozdíl od předchozího zápasu Česka – o každém jejich rozhodnutí nebylo příliš sporu.

Rusko jde z prvního místa do čtvrtfinálové skupiny a má rovnou třídenní volno, 11. prosince vyzve v souboji těžkých vah někoho z dvojice Dánsko – Francie. Švédsko má naopak odpočinek o den kratší a půjde na třetího z áčkové skupiny, kterým bude někdo z balkánské dvojice Slovinsko – Černá Hora.
Parádní zápas končí a Rusko postupuje z prvního místa do druhé fáze šampionátu! Druhý poločas byl již méně pohledný, do hry obou týmů se vkrádala i nervozita, ale to bylo především na straně Švédska. To se za celou druhou půlku nedokázalo dostat do vedení, Rusko systematicky hrálo jak v útoku, tak v obraně a ukázalo, že se s ním musí tradičně počítat na nejvyšší příčky. V závěru navíc hráčky nepřipustily žádné drama, každý svůj útok proměnily a celkem v pohodě si dokráčely pro výhru 30:26!
60'
Švédsko dohrává v pasivitě a bez brankářky, přihrávka do pivota na Blohmovou ale nevyšla a je hotovo!
60'
Dlouhá přípravná fáze útoku, Bobrovnikovová proskočila na střední spojce a pravděpodobně uzavírá střelecký účet Ruska v tomto utkání!
59'
Rusko ještě bere takticky oddechový čas, na jeho výhře to ale nic nemění. Během tajmu ještě dokonce trenér dává na výběr, co chtějí ruské hráčky zahrát, navíc jim klade na srdce, aby si útok užily. Zajímavá řeč.
59'
Švédsko hraje absolutní vabank, hraje bez brankářky! Ale střelu Petrénové sbírá Kalininová a uklidňuje do opravdu posledních minut svůj tým!
58'
Makejevová však z pivota rychle reaguje, Rusko to zkrátka už nepustí!
58'
Rusky byly sice v šesti, ale Blohmová se přesto v souhře dvou pivotů dostala k míči a ještě drží Švédky ve hře.
58'
Gól vstřelil tým Švédsko (Anna Lagerquistová).
57'
Ruská mašina nezastavuje, Ilinaová vyřešila situaci individuálně oklepem hráčky, ze šestky poté zakončila a přibližuje Rusko dvěma bodům.
57'
Kapitánka Carin Strömbergová ale poté chytla nedovoleně Dmitrijevovou za krk a dostává dvě minuty. Tím pádem se bude hrát skoro minutu ve čtyřech.
56'
Petrénová během prvních sekund přesilovky skóruje, z pravé spojky šla do střelby z dálky a byla úspěšná.
56'
Kožokarová po chybě ale neodevzdala míč své soupeřce, proto dostává dvě minuty. Pro Švédsko tak zcela poslední šance.
55'
Parádní nához od Dmitrijevové na Managarovovou na pravém křídle, tady už je zřejmě o výhře rozhodnuto!
55'
Kříž na střední spojku zakončila Thorleifsdóttirová, ale jenom do břevna ruské branky!
55'
Jenže to se Rusku příliš nepovedlo, po zisku míče reaguje trenér Axman okamžitě oddechovým časem. Posledním, který v zápase má.
54'
Julija Managarovová dobře přečetla hru a zastavila přihrávku na Gulldénovou! Rusko může jít do útoku a v momentě, kdy promění, tak pravděpodobně vyhraje.
53'
Přechod do pivota Rusku opět vyšel, Skorobogatčenková hodila oblouček pro Illnaovou a druhá jmenovaná se šancí naložila zcela v pohodě.
53'
Kristin Thorleifsdóttirová neměla komu nahrát, proto udělala tři kroky a bez kontaktu šla do střelby, na kterou ruská gólmanka neměla nárok. Už šestý zásah této hráčky.
53'
Antonina Skorobogatčenková však za ruskou stranu rychle odpovídá. Zatím to nevypadá na žádné větší drama, Rusko to v útočné fázi zvládá dobře.
52'
Kristin Thorleifsdóttirová tentokrát při střelbě neselhala a přímo z osy vymetla vingl v brance Ruska!
52'
Bobrovnikovová se na levé spojce kličkou dostala přes soupeřku a dokázala z relativně malého úhlu úspěšně zakončit.
51'
Kristin Thorleifsdóttirová šla do střelby z pravé spojky, nejvyšší švédská hráčka v týmu ale slabou střelou trefila jenom připravenou brankářku Kalininovou!
50'
Sražená střela Illinaové mohla skončit trefou, brankářka Idéhnová si míč vlastním přičiněním srazila za vlastní záda, na hranici uznání branky ale dokázala míč vyškrábnout!
50'
I Hagmanová si dlouho zahrávala s limitem tří sekund, nakonec přehodila ruskou gólmanku a branka je uznána.
50'
...který na začátku 50. minuty končí sedmičkou! Blohmovou podržela Dmitrijevová při zakončení za pas.
49'
Vidíme hodně chyb z obou stran, kroky na ruské straně pouští soupeřky do rychlého útoku...
49'
Illinaová se pokusila zakončit v pádu, míč zůstává ale Rusku, neboť se rozhodčí vrací k nějakému předešlému faulu.
48'
Kožokarová v rozháraném momentu hry zakončila úspěšně brejk, Rusko tak po dlouhé době utíká na tři branky.
47'
Skorobogatčenková šla do běhu o dost dříve, než na ní přišla nahrávka. Míč tak šel do zámezí, Švédsko je tentokrát na tahu.
47'
Darja Dmitrijevová ale sedmičku opět nedává, nic nedokázala vymyslet a napálila jenom střed branky!
47'
Sedmička po faulu Hagmanové na Skorobogatčenkovou, která byla z boku při střele sražena!
46'
Nepřesná nahrávka nakrátko v kombinaci Ruska posouvá Švédky do útoku, Emma Rasková z levého křídla ale nepřiblížila svůj tým ve skóre!
45'
Poprvé se dostala do hry kapitánka Švédska, Carin Strömbergová. Hned ale zkazila, na levé spojce předržela míč a rozhodčí po třech sekundách dle pravidel odebírají hrací předmět!
45'
Illianová si zaběhla na šestku jako druhý pivot a krásnou souhru zakončuje. Rusko stále drží mírný náskok.
44'
Za Švédsko ale reaguje opět Thorleifsdóttirová. Dostala míč do náběhu, navíc měla zablokované protihráčky od dvou spoluhráček, čistou šanci proměňuje.
44'
Julija Managarovová již ale zakončovala bez problémů. Z těžkého úhlu prostřelila brankářku na otevřeném prostoru bližší tyče.
43'
Rasková sice dosáhla dalšího zásahu, kvůli přešlapu však není branka uznána!
43'
Technické chyby na obou stranách značí přesun hry před švédskou branku. Lehce jsme v tempu oproti prvnímu poločasu zvolnili, to je na hře poznat.
42'
Kožokarová z křídla trefila jenom boční síť, Švédsko může jít opětovně za srovnáním!
41'
Technický přehoz od Raskové z levého křídla, kam byl útok Švédska dohrán. Vybíhající Kalininová si sice na míč sáhla, brance ale nezabránila.
41'
Kristin Thorleifsdóttirová se zvedla někde na 12 metrech a tvrdou střelou pod víko po dlouhé době zlomila své mlčení.
40'
Antonina Skorobogatčenková podstřelem sice trefila nohu Rydeové, jenže od ní se míč odrazil do sítě. Smolný gól pro Švédsko, ale platí.
39'
Překřížení už rozhodčí Rusku nedovolily, vrací se k dřívějšímu zákroku a vysunují hru zpět na devět metrů.
39'
Tentokrát už dohrávka na šestku vyšla, Blohmová se dokázala na hraně brankoviště otočit a prostřelit ruskou gólmanku.
38'
Dmitrijevová šla dále i přes faul a v pádu dokázala zakončit. Rusko odskakuje opět na tři branky a přichází oddechový čas Seveřanek!
38'
Gulldénové odskočil při zpracování míč a Rusko hraje opět dopředu. Po návratu na scénu se tak švédské hvězdě příliš nedaří...
37'
Robertsová dala míč do pivota pro Blohmovou, kde ale rozhodčí nedovolily švédské pivotce zakončit. Trenér Axman se na švédské střídačce zlobí a hned dostává žlutou kartu.
37'
Přerušení přišlo hned záhy, Švédky se snažily rychle rozehrát, byl to ale opět útočný faul, po kterém zůstala ležet na palubovce Kožokarová a brankářka Kalininová. Rychlé zjištění stavu a pokračujeme dále.
37'
Švédkám to v pasivitě nevyšlo, následoval tak rychlý brejk, kde Dmitrijevová zvolila hodně riskantní přihrávku mezi tři obránkyně Švédska. Ale vyšlo to a Managarovová ze šestky zakončila!
36'
Pokus Petrénové zablokován, Švédsko stále v pasivní hře, bude mít vhazování.
36'
Švédsko již v pasivitě, Gulldénová šla na spojce do střely, byla ale zablokována hned dvěma hráčkami Ruska.
35'
Kapitánka Dmitrijevová ale nenechává nic náhodě, Švédsko se vrací pomalu do obrany a Dmitrijevová toho využila svým pátým gólem v zápase.
35'
Gulldénová proskočila mezerou mezi dvěma hráčkami a rychle srovnává.
34'
Další pokus obstarala Dmitrijevová, její pokus ze země přes blok ale zamířil mimo branku!
33'
Dmitrijevová však za ruský celek rychle odpovídá a drží největší zemi světa stále v drobném vedení.
33'
Gulldénová následně mezi nohy ruské brankářky spolehlivě proměnila svůj pokus a srovnává stav zápasu!
33'
Skorobogatčenková střílela z deseti metrů, její pokus ale lapila švédská brankářka!
32'
Petrénová se dostala k míči a skvělým obstřelem podél bloku snižuje na rozdíl jedné branky.
32'
Darja Dmitrijevová se natlačila do zakončení na pravé spojce, jenže z ostrého úhlu mířila vysoko nad.
31'
Pokus Skorobogatčenkové ze střední spojky šel jenom do brankářky Rydeové, následně šla do brejku Hagmanová, jenže ta se na šesti metrech dopustila průrazu!
31'
Petrénová nepřesně nahrála na pravou spojku, míč po její prudké přihrávce šel do zámezí. Na tahu je tentokrát Rusko.
31'
Druhá půlka bitvy o první místo začíná, tentokrát vyhazují do hry švédské hráčky!
31'
Švédsko se pak v posledních sekundách ani nedostalo k útoku a divoký první poločas končí. Sledujeme hodně bezstarostnou a útočnou házenou, oba celky hodně točí své sestavy a dávají prostor méně vytíženým hráčkám. Navíc s minimem technických chyb, což se zkrátka musí divákům líbit.

Prakticky celou dobu však byly ve vedení „domácí“ hráčky, které vedly dokonce v 15. minutě už 11:5. Poté nicméně Seveřanky mocně dotahovaly, druhou část půle vyhrály 8:4 a dotáhly se tak na dvoubrankový rozdíl. Uvidíme, co nám nabídne druhá půlka, startující zhruba za 13 minut.
30'
30'
Rusky již v pasivní hře, Antonina Skorobogatčenková to vzala na pravé spojce na sebe, jenže netrefila zařízení!
30'
Posledních 40 sekund, Makejevová sice nedostala přihrávku do pivota, byla však faulována.
29'
Rodící se brejk zastavila Danoová na půlce, když sevřela Dmitrijevovou. Čistým zákrokem tak dala možnost prostřídat a zpomalit ruský útok.
29'
Robertsová nepřešla po levé straně, hra se tak vykazuje zpětně na devět metrů.
28'
Samochinová ale na šestce vstoupila nepovoleně do brankoviště, Švédsko tak točí sestavu a poslední dvouminutovku zahajuje v útoku.
28'
Přihrávka do křídla na Lundströmovou nevyšla, pravá křídelnice Švédska totiž už odbíhala ze svého postu, navíc míč šel zcela mimo ní. Rusko tak závěr přesilovky dohraje v útoku.
27'
Vladlena Bobrovnikovová v pasivitě nakonec zakončila hodně nouzově, míč však propadl švédské brankářce mezi nohama až za brankovou čáru!
27'
Hagmanová sedmičku zkušeně proměnila, tentokrát je to už o jednu branku!
26'
Goršeninová zezadu přistrčila zakončující Blohmovou, za což dostává dvě minuty.
26'
Útočný faul na brankovišti od Managarovové stěhuje hru rychle před ruskou branku. Právě tam si Švédsko došlo pro sedmimetrový hod!
25'
Křižná přihrávka od Robertsové na Raskovou dopadla technickou chybou druhé zmíněné, Švédky se tak o lepší pozici v tomto útoku připravily samy.
24'
Olga Goršeninová z těžkého úhlu na pravé spojce trefuje jenom bližší tyč, Švédsko se může dotáhnout na rozdíl jedné branky!
24'
Jamina Robertsová, společně s Gulldénovou největší hvězda Švédska, se poprvé dostala do hry a hned skóruje. Kličkou si udělala prostor na střední spojce a s nabídnutou šancí naložila gólově.
23'
Goršeninová šla do zakončení na pravé spojce hodně na hraně průrazu, nakonec to rozhodčí nechaly plynout a ruská spojka prostřelila Rydeovou.
23'
Španělský trenér ve službách ruské reprezentace raději bere oddechový čas a jde uklidnit své svěřenkyně.
22'
Rasková zvolila v dalším zakončení z křídla technický přehoz ruské gólmanky, Švédsko už tak ztrácí jenom dvě trefy!
22'
Rusko to chtělo dohrát až do kuchyně, Kožokarová však měla těžkou pozici a trefuje jenom Rydeovou ve švédské kase!
21'
Blohmová chtěla potrestat risk Ruska s prázdnou brankou, z protější šestky se ale ustřelila zhruba o šířku jedné reklamy na ploše!
21'
Divočina pokračuje, Mathilda Lundströmová přidává další gól. Tentokrát měla opět dobrý úhel na pravém křídle a technickým obstřelem zakončuje.
20'
Vedechinová z kroku pustila střelu na střední spojce do vrchních částí branky, tedy tam, kde švédská brankářka nebyla.
20'
Rasková z levého křídla okolo hlavy překonala ruskou brankářku a přesilovku po vyloučení Illarionovové tak Švédky v první fázi využily.
19'
Vyloučení v týmu Rusko (Anastasija Illarionovová).
19'
Samochinová zahazuje druhou sedmičku Ruska v zápase, tentokrát střelu přetahem do vinglu napálila jenom do tyče!
19'
Isabelle Therese Gulldénová bránila v brankovišti při střelbě Makejevové, pro Rusko je tak další sedmička!
18'
Prakticky to stejné platí i na straně Švédska. Lundströmová měla spojkový úhel a s jeho exekucí naložila skvěle.
18'
Snadná kombinace, Dmitrijevová navázala dvě obránkyně na sebe a pustila míč na Kožokarovou, která spolehlivě zakončuje!
18'
Mathilda Lundströmová pak z následného brejku koriguje na čtyřgólový rozdíl, zvládla těžký úhel na pravém křídle.
17'
Rusky to vykombinovaly dobře v pasivní hře, zakončující Makejevová ale přešlápla na šestce, tudíž její branka neplatí!
17'
Vyloučení v týmu Rusko (Olga Goršeninová).
16'
Lindqvistová to vzala rusákem na pravé spojce a povedeným individuálním průnikem po dlouhé době přidává švédskou branku!
16'
Petrénová byla už blízko obraně a její střelba byla sražena. Předtím ale došlo ještě k faulu, Švédsko na míči zůstává.
15'
Samochinová zakončovala sedmičku hodně na hraně povolených tří sekund, nakonec to ale rozhodčí pustily a gól Samochinové uznaly.
15'
Jasná sedmička pro Rusko po faulu na Managarovovou, které kolenem snížila úhel z křídla Thorleifsdóttirová!
14'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Kristin Thorleifsdóttirová).
14'
Kristin Thorleifsdóttirová byla při střelbě blízko obrany a v záklonu, její pokus tak zamířil opět nad branku!
13'
Kožokarová úspěšná i podruhé, i s další dohrávkou na levé křídlo tak naložila gólově.
13'
Lagerquistová se z pivota v objetí dvou hráček nakonec dostala k zakončení zády k brance, které ale Sedojkinová pustila za svá záda!
12'
Kožokarová v dohrávaném útoku dostala míč do křídla, úhel si dobře otevřela a zakončením na zadní tyč přidává už devátou branku Ruska!
11'
Jekatěrina Ilinaová ale nedává, trefila jenom střed branky, kde byla připravena Rydeová!
11'
Managarovová zakončovala z levé strany v záběhu, Danoová ji ale stáhla při střelbě na zem a Rusko má tak sedmičku!
10'
Hagmanová z pivota přestřeluje vysoko branku a Rusko může odskočit už na pět branek!
10'
Managarovová vlétla do přihrávky na levou spojku, míč sice zachytila, ale nestihla jej už zpracovat před postranní čárou. Švédsko tak dále pokračuje v útoku.
9'
Tohle je reklama na házenou! Anna Sedojkinová předvedla skvělý zákrok a poslala do tutového brejku Managarovovou, která nekompromisně zakončila. Trenér Švédska bere oddechový čas, Seveřanky nástup do zápasu těžce nechytily!
9'
Antonina Skorobogatčenková ale stále drží Rusko na tříbrankovém distancu. Skorobogatčenková využila rychlé rozehrávky a po pravé straně došla až na šestku, kde přesně zakončila.
8'
Kristin Thorleifsdóttirová zakončovala dlouhý kříž z pravé spojky a přetahem nedala Sedojkinové větší šanci.
8'
Isabelle Therese Gulldénová, největší hvězda Švédska, se dopustila technické chyby a Dmitrijevová z druhé vlny úspěšně zakončuje brejk. Rusko tak odskakuje už na tři branky!
7'
Dmitrijevová byla v kombinaci jako poslední hráčka na dohrávku, na střední spojce měla mnoho prostoru a střelou z dálky se prosazuje.
7'
Managarovová se z pravého křídla podél šestky probíjela do záběhu, byla ale zastavena. Následuje tak devítka pro Rusky.
6'
Tři útoky v řadě dopadly selháním! V případě Švédska, které mělo útoky dva, to dvakrát skončilo prorážením na šestce, ruská pivotmanka Makejevová se poté dopustila přešlapu.
5'
V útoku ale Vedechinová trochu odčinila chybu v obraně. Její spoluhráčka na pivotu dobře zablokovala Raskovou v bránění a Vedechinová to poté snadno prostřelila.
4'
Anna Lagerquistová využila dobrého postavení na pivotu a přes bránící Vedechinovou se dostala až do čistého zakončení, které proměnila.
4'
Vedechinová na začátku čtvrté minuty využila zpětné přihrávky v kříži na devítku a tvrdou střelou překonala Idéhnovou ve švédské kase.
3'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Nina Sara Brita Danoová).
3'
Danoová zkusila na pravé spojce individuální průnik a střelou do horní části branky přidává druhou branku svého týmu.
2'
Dmitrijevová se prosmýkla okolo bránící Thorleifsdóttirové a dostala se tím až na šestku, kde úspěšně zakončila.
1'
Kristin Thorleifsdóttirová se rozhodla na levé spojce pro střelu, seběhla si ale o něco více na střed. Tak či tak, její bomba do vinglu byla úspěšná.
1'
Podruhé dostala Skorobogatčenková míč z lajny do běhu a proskokem na pravé spojce překonává švédskou gólmanku!
1'
Na pravé spojce šla Antonina Skorobogatčenková do ruské kličky (jak příznačné), do zakončení se však nedostala.
1'
Úvodní výhoz zápasu obstará ruská reprezentace hrající v modrých dresech. Švédky pak hrají tradičně ve žluté barvě.
1'

Rusko: Sedojkinová, Kalininová – Dmitrijevová, Goršeninová, Vedechinová, Bobrovnikovová, Samochinová, Makejevová, Fominová, Sabirovová, Ilinaová, Managarovová, Skorobogatčenková, Maslova, Kožokarová, Illarionovová.

Švédsko: Idéhnová, Rydeová – Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Petrénová, Lundströmová, Forsbergová, Rasková, Danoová, Lagerquistová, Gulldénová, Lindqvistová, Hagmanová, Thorleifsdóttirová, Hanssonová.

Rozhodčí: Papamattheouová, Christidiová (obě GRE).
Krásný pondělní večer všem příznivcům ženské házené! Zítřejším dnem se dohraje část skupin na Euru, skupiny B nevyjímaje. Od 20:30 budeme sledovat zápas, kde již však „o nic“ nejde. Jak Rusko, tak Švédsko si zajistilo postup do další fáze. Jejich vzájemný zápas tak rozsekne prvenství ve skupině, které ovlivní nasazení do čtvrtfinálové skupiny a rozhodne o tom, kdo si přenese s sebou kolik bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.