ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Dánsko - 15. ledna 2018   20:30

Česko
Česko
2' J. Hrstka  • 4' Horák  • 7' Zdráhala  • 8' Kašpárek  • 10' Kašpárek  • 11' Číp  • 13' Horák  • 14' Kašpárek  • 16' J. Hrstka  • 18' Číp  • 20' Petrovský  • 22' Zdráhala  • 23' Zdráhala  • 24' Zdráhala  • 26' J. Hrstka  • 31' Zdráhala  • 34' Bečvář  • 35' Zdráhala  • 40' Petrovský  • 41' Horák  • 47' Kašpárek  • 48' Číp  • 49' Kašpárek  • 52' Zdráhala  • 54' Bečvář  • 55' Zdráhala  • 58' Zdráhala  • 59' Horák
28:27
(15:16)
Dánsko
Dánsko
3' Zachariassen   • 4' Lauge Schmidt   • 5' Zachariassen   • 5' Zachariassen   • 7' Mortensen   • 8' Zachariassen   • 9' Hansen   • 12' Lauge Schmidt   • 14' Lauge Schmidt   • 15' H. Toft Hansen   • 20' Hansen   • 22' Hansen   • 23' Hansen   • 25' Svan Hansen   • 27' Lindberg   • 28' Mensah Larsen   • 32' Zachariassen   • 33' Zachariassen   • 35' Damgaard Nielsen   • 36' Lauge Schmidt   • 38' Hansen   • 44' Lindberg   • 45' Hansen   • 49' Damgaard Nielsen   • 53' Lauge Schmidt   • 55' Lauge Schmidt
Česko
Gouško, Repkin (oba Bělorusko) – Pichon, Reveret (oba Francie)
Arena Varaždin
Dánsko

To je pro dnešek vše, sledujte další výkony našich hráčů na turnaji v Chorvatsku! Ve středu je čeká ještě důležitější zápas proti Maďarsku.
Česká házená dnes slaví v chorvatském Varaždinu neskutečné vítězství! Češi poráží úřadující olympijské šampiony 28:27 a připisují si první výhru ve skupině. Byl to skvělý zápas, nadlidský výkon našich hráčů, kteří si nyní užívají přímo na hrací ploše obrovské oslavy.
60'
Zdráhala sedmičku nedal, to mu ale vůbec vadit nemusí. Je konec!
60'
Češi tento zápas vyhrají, ještě je čeká sedmička!
60'
Češi si nyní berou oddechový čas, čeká nás ještě nesmírně nervydrásajících osmnáct vteřin!
60'
Čas se posunul, zbývá dvacet sekund.
60'
Tak nakonec bez time outu, jdeme na to.
60'
Neskutečné! Češi mají balon a berou si oddechový čas! Na světelné tabuli je čas 59:47, ale zřejmě se bude posouvat.
60'
Galia chytá!
60'
Na tabuli svítí čas 59:31, hrát budou Dánové dvojnásobnou přesilovku.
60'
Půl minuty před koncem dostává Jan Landa dvouminutový trest. To je hodně velká komplikace pro Česko.
59'
To ale nevadí Horákovi, aby trefil dolní růžek dánské branky!
59'
Zkušený Mikkel Hansen se nemýlil. Připomínám, že český tým hraje v oslabení.
59'
Tomáš Číp bohužel fauluje, dostává dvě minuty a dánský tým navíc bude házet sedmimetrový hod.
58'
Češi již byli pod tlakem, vše vzal ale na sebe kapitán Ondřej Zdráhala, který vrací českému celku vedení!
58'
Galia si namazal na chleba i Hansena, Češi znovu směřují do útoku!
57'
Bohužel Jakuba Hrstku vychytal dánský brankář.
57'
Je tu sedmimetrový hod pro Česko!
56'
Češi ztratili míč, Lauge Schmidta ale vychytal Martin Galia!
55'
Kombinace dánskému celku vyšla, neomylně pálil Rasmus Lauge Schmidt.
55'
Česká část haly stojí na nohou, náš národní tým vede nad olympijským vítězem a je nesmírně blízko senzačnímu výsledku na mistrovství Evropy! Do konce zápasu zbývají 4 minuty a 29 sekund, Dánové si berou oddechový čas. Držte palce!
55'
Vedeme, vedeme! Ondřej Zdráhala zakončil do šibenice!
54'
Galia znovu zasahuje, Češi půjdou do útoku.
54'
Značená pasivita pro český výběr nepřinesla potíž pro Romana Bečváře, který znovu srovnává!
53'
Lauge Schmidt nestřílel zrovna z ideální pozice, Galia si na míč sáhl, ale mimo tři tyče ho vytěsnit nedokázal.
52'
Chytrý podstřel Zdráhaly přináší osm minut před koncem vyrovnávací trefu českého národního týmu!
51'
Vynikající Galia drží českou posádku nad vodou!
50'
Číp mohl v samostatném úniku vyrovnat, ale neuspěl. To je velké škoda, naši hráči se musí zatáhnout znovu do defenzívy.
49'
Time out pro Dánsko!
49'
Češi burcují fanoušky v hale a žádají si ještě jejich silnější podporu! Stanislav Kašpárek dalším ostrým úderem opět přiblížil český tým k dánské společnosti na rozdíl jediného gólu.
49'
Damgaard zase trochu uklidňuje Dány přesnou střelou, Galia byl tentokrát příliš krátký.
48'
Skvěle! Tomáš Číp se skvěle ukryl na pravé straně, vyběhl si do středu a do šibenice nedal Landinovi Jacobsenovi šanci zasáhnout.
48'
Dánští fanoušci jsou jako opaření, podobný vývoj si nepředstavovali. Navíc přichází další Galiův zákrok, Češi opět míří do útoku.
47'
Kašpárek si počkal na nejlepší moment pro střelu a umístil míč více než přesně.
47'
Hansen nyní zbytečně přidržel Horáka na půlící čáře a dostává dvouminutový trest. Skvělé, to je další šance přiblížit se na dostřel soupeři.
45'
Kasal na opačné straně branku Dánska přestřelil. Škoda.
45'
I přesto, že byla již signalizována pasivita, přišla z ruky Mikkela Hansena další smrtící rána.
45'
Bohužel další neúspěšný český útok usazuje Dány před Galiou.
44'
Technická chyba ale přišla i na české straně, čehož v samostatném úniku využil Hans Lindberg.
43'
Publikum jásá, Martin Galia chytá sedmimetrový hod!
42'
Zdráhala si příliš naivně říkal o faul, a tak z toho byla rychlá akce, po které přišel fantastický zákrok Galii, ale také odpískaná sedmička pro Dánsko.
42'
Útočná akce ale celku z Jutského poloostrova nevyšla, a tak si mohou čeští hráči zase trochu užít útočení. Při jejich oslabení je to ten nejlepší možný recept na to neinkasovat.
41'
Je tu dvouminutové oslabení českého celku po nedovoleném zákroku Tomáše Čípa.
41'
Dánové si připsali zbytečnou ztrátu, což hrálo do karet házenkářům se lvem na prsou. Horák si již počkal pouze na správný okamžik a uklidil míč po zemi k tyči.
40'
Perfektně provedená souhra s pivotem končí druhou trefou Petrovského v dnešním zápase.
40'
Bohužel se mi zdá, že Dánové výrazně zlepšili obranu a českého soka do větších šancí nepouští. Toho jsi jsou vědomi i trenéři, kteří na to reagují time outem.
39'
Ve vynikajícím výkonu pokračuje zkušený gólman Martin Galia, jenž znovu vytěsnil tutovou šanci soupeře. I díky němu jsou naši hráči stále, trochu nečekaně, ve hře o bodový zisk z dnešního zápasu.
39'
Zdráhala nebyl ke střele připuštěn, stejně tak Petrovský. Následné zakončení Kašpárka končí zákrokem Landina Jacobsena.
39'
Signalizovaná pasivita pro český výběr, naši reprezentanti již musí zakončit.
38'
Mikkel Hansen si dnes střílí svůj zápas, znovu se uvolnil v akci jeden na jednoho a Galiu poslal na opačnou stranu branky.
37'
Galia znovu nebyl překonán, bohužel pro naše barvy ale odrazil střelu pouze do strany. Hrát tak budou Dánové.
37'
Stehlík povalil obávaného střelce Hansena a také je poslán na trestnou lavici na dvě minuty.
37'
Zdráhala trefit na druhé straně pouze tyčku, dorážka mu již pro přešlap nebyla umožněna.
36'
Bohužel Dánové odvolali brankáře, aby srovnali počty a tato taktika jim vyšla. Lauge Schmidt střílí dvacátou trefu seveřanů v dnešním utkání.
35'
Vyloučení v týmu Dánsko (Michael Damgaard Nielsen).
35'
Zdráhala se probil do brankoviště a v pádu zakončil. Navíc byl faulovaný, což je další pozitivní zpráva pro český výběr.
35'
Gól vstřelil tým Dánsko (Michael Damgaard Nielsen).
34'
Češi se dlouho drželi na útočné polovině, obléhání severské klece ukončil razantní střelou k tyči Bečvář.
33'
Bohužel jsme si při útoku nepočínali dobře, čehož využil Zachariassen, který ze samostatného trháku dává Dánům k dispozici dvoubrankové vedení.
33'
Další skvělý zákrok Galii, tentokrát vychytal Tofta Hansena.
32'
Dánové na úvod druhé půlky přišli se smrtící akcí, na jejímž konci Zachariassen pálil více než přesně.
31'
Lišáckým způsobem to předvedl Ondřej Zdráhala, který se skvěle uvolnil a následně drzým lobem srovnal stav střetnutí.
31'
Stehlíkovo zakončení sraženo mimo branku, zůstaneme nastěhováni na útočné polovině.
31'
Češi na rozehrávce, jdeme na věc!
Čeští bojovníci jsou již zpět na hrací ploše, čeká se na tým, který si z olympiády v Riu de Janeiru v roce 2014 dokázal odvézt zlaté medaile. Dánové jsou zároveň na evropském šampionátu jedni z favoritů na zlato.
Doufejme, že stejně nebo snad ještě více úspěšný bude i druhý poločas! Vrátíme se znovu zhruba v 21:19 a věřte mi, bude se na co dívat!
To byl první poločas, který přinesl českým fanouškům mnoho radosti! Diametrálně rozdíl oproti duelu se Španělskem znamená ztrátu pouhého jednoho bodu v poločase a šance na bodový zisk. Češi se mohou dnes opřít zejména o kapitána Zdráhalu, který skóroval čtyřikrát.
30'
30'
Postupným útokem se Česku skórovat nepovedlo, stejně tak Bečvářovi z devítky.
30'
Skvělý Galia ale vyráží, Češi mají čas ještě na jeden útok! Do konce poločasu zbývá 23 sekund, trenéři si berou oddechový čas. Podaří se vyrovnat?
30'
Začala poslední minuta, po další technické chybě v útoku jsou tu s ofenzivní akcí znovu hráči z Dánska.
28'
Ztráta českého celku v útočné fázi nabídla smrtící šanci pro Mensaha Larsena, který s ní naložil skvěle. Dánové se v závěru prvního poločasu dostávají do vedení.
27'
Ani Mrkva ale nepomohl, Lindbergova střela skončila neomylně v pravé šibenici.
27'
Branka vstřelená z okraje brankoviště sice neplatí, Dány ale čeká sedmička proti Mrkvovi.
27'
Nikoliv, Stehlíkova střela končí pouze zákrokem Landina Jacobsena.
26'
Dánové chybovali a to je voda na mlýn pro českou házenou. Dopředu míří naši házenkáři, kteří věří v další úspěšnou útočnou akci.
26'
Hrstka si s danou pozicí poradil a od trenéra Filipa ihned na střídačce přijmul pochvalu.
25'
Žlutá karta pro Zachariassena, který nabízí českým barvám sedmimetrový hod.
25'
Obrana českého týmu nyní ale zapomněla na Svana Hansena, což je trestuhodné. Ze strany nedal Galiovi žádnou šanci zareagovat.
24'
Zdráhala další ostrou ranou znovu stanovuje náskok příznivější pro české barvy.
23'
Hansenova dělovka předchozí tvrzení znovu velmi rychle ruší.
23'
Český kapitán Zdráhala jde příkladem a další ranou mezi nohy brankáře Landina Jacobsena posílá Česko do vedení.
22'
Když Dánové nemohou, pomůže jim Mikkel Hansen a jeho ostrá levačka. Stav znovu srovnán.
22'
Ondřejovi Zdráhalovi již tentokrát byla branka uznána, jeho střelu k tyči dánský gólman sice tečoval, ale nevytěsnil jí mimo.
21'
Technická chyba v podání seveřanů, karta se znovu obrací.
21'
Jan Stehlík bohužel trefil pouze levou tyč, dopředu míří Dánové.
20'
Druhou trefou v zápase odpovídá Mikkel Hansen, Galia byl tentokrát na jeho střelu krátký.
20'
Výborně, skvěle! Leoš Petrovský ukázal svůj důraz, kdy se prodral až do brankoviště a, ač tísněn, dokázal zamířit přesně k tyči!
19'
A stejná situace také podruhé, fanoušci zde ve Varaždinu se již začínají bouřit.
19'
Zdráhala sice poslal balon do sítě, těsně před tím byl ale odpískán nedovolený zákrok Dánů. Češi zůstanou v útočné fázi.
19'
Zklamal také Olsen, který nastřelil rameno Martina Galii! Čtyřicetiletý český gólman je zatím hrdinou střetnutí, díky kterému jsou Češi olympijským vítězům rovnocenným partnerem.
18'
Hansenova střela zastavena, Hrstka z rychlého protiútoku napálil tyč!
18'
Dánsko je z průběhu střetnutí evidentně zaskočeno a bere si oddechový čas.
18'
Češi se zatím drží na výbornou a nyní zásluhou přesné střely Tomáše Čípa srovnávají duel!
18'
Zdráhalu však na druhé straně vychytal Landin Jacobsen, Dánové se ale dopustili chyby při přechodu do útočné fáze.
17'
Hansen minul českou branku, Češi míří do ofenzívy s cílem vyrovnat!
16'
Tomáš Číp zastavil Hansena nedovoleným způsobem. Dostává žlutou kartu a je tu sedmička pro Dány, do branky jde Mrkva.
16'
Poklona nyní patří Stehlíkovi, který chytře přečetl útok soupeře a následně vybídl ke skórování Jakuba Hrstku, jenž si s danou situací dokázal poradit.
15'
Předchozí tvrzení již neplatí, Henrik Toft Hansen se prosmýkl středem hřiště a střelou o zem podesáté propálil Galiu.
14'
Nejlepší střelec českého týmu Kašpárek i dnes potvrzuje své kvality a třetím gólem v zápase znovu dotahuje náš národní tým na rozdíl jediného gólu!
14'
Nenápadná střela Lauge Schmidta zapadla přesně k tyči české svatyně, Dánové se radují a vrací zpět do obranné ulity.
13'
Čechy drží v úvodu brance Martin Galia, který znovu založil protiakci skvělým zákrokem a následně již mohl pouze sledovat milimetrové zakončení Pavla Horáka. Stále se držíme na dostřel olympijským vítězům!
12'
Česká útočná akce přinesla přešlap, tudíž je radost našich fanoušků velmi rychle omezena.
12'
Lauge Schmidt se prosazuje podruhé a znovu trochu uklidňuje dánského soupeře.
11'
Čípa při útočné akci fauloval Hansen a naši hráči budou hrát přesilovou hru.
11'
Martin Galia vynikajícím zákrokem založil útočnou odpověď českého týmu, která přináší nesmírně důležitou branku Tomáše Čípa!
10'
O tom, že Stanislav Kašpárek má v ruce dynamit již víme a nyní si to je plně vědom i gólman Landin Jacobsen.
9'
Oba gólmani zaznamenali po jednom zákroku, do útoku se žene česká letka.
9'
Tradiční zakončovatel Mikkel Hansen si se sedmičkou dokázal poradit s přehledem, čímž vrátil Dánsku tříbrankové vedení.
9'
Dánové dostávají na začátku deváté minuty k dispozici úvodní sedmičku.
8'
Skvělá trefa do šibenice v podání Stanislava Kašpárka, který rozjásal skupinku českých fanoušků.
8'
Tyčka na české straně znamenala pouze rychlý a smrtící útok Dánů, který zakončil již čtvrtou trefou v zápase Anders Zachariassen.
7'
Casper Mortensen dostal jako křídlo na levé straně až mnoho prostoru a neomylnou střelou prostřelil českého gólmana.
7'
Jan Landa zastavil útok soupeře pouze za cenu žluté karty.
7'
Češi se zatím s favoritem drží, pěknou samostatnou akci si střihl Ondřej Zdráhala, který do protipohybu brankáře vstřelil kontaktní branku.
6'
Fantastický Galia nyní zachránil české hráče při střele Mortensena.
5'
Anders Zachariassen je v úvodu utkání ve velké formě, již potřetí prostřelil Galiu a nabízí Dánsku poprvé v zápase dvoubrankové vedení.
5'
Gól vstřelil tým Dánsko (Anders Zachariassen).
4'
Na trefu seveřanů bleskurychle odpověděl střelou do dolního rohu branky Pavel Horák.
4'
Dánové otáčí výsledek a poprvé se ujímají vedení. Zasloužil se o Rasmus Lauge Schmidt.
3'
Češi se mohli podruhé v duelu dostat do vedení, Kašpárkovu dalekonosnou střelu ale dánský gólman vytáhl mimo branku. Dopředu se tak hrne favorit.
3'
Máme vyrovnáno. Anders Zachariassen dostal míč přesně středem hřiště a podstřelem poprvé v zápase překonal Galiu.
2'
Vzápětí postupoval sám na dánského gólmana Landina Jacobsena Tomáš Číp, který ale smolně zasáhl pouze nohu dánského brankáře.
2'
Jenže Dánové se neprosadili a přišel rychlý útok, ze kterého Jakub Hrstka zamířil přesně.
1'
Jako první si zaútočí seveřané, kteří se ihned usadili na polovině českého výběru.
1'
V české brance se od začátku mezi tři tyče postaví Martin Galia, u Dánů bude střelcům z Česka čelit Niklas Landin Jacobsen.
Jsou za námi státní hymny obou dnešních soupeřů a tedy již nebrání tomu, abychom se vrhli do druhého utkání národního týmu na evropském šampionátu.
Zatímco nejlepším českým střelcem je s pěti brankami Stanislav Kašpárek, dle statistik bude z dánských řad hrozit hned několik osobností. Po úvodním vystoupení vede produktivitu se sedmi trefami Rasmus Lauge Schmidt, v závěru za ním se drží populární Mikkel Hansen a Michael Damgaard Nielsen.
O favoritovi v tomto utkání není potřeba pochybovat. Otázkou zůstává, jak dlouho se čeští házenkáři proti olympijským vítězům udrží na dostřel. V týmu o volném dni panovala pohoda a klid, tým trenérů Filipa a Kubeše si zatrénoval v tréninkové hale a je připraven na boj.
Obě mužstva právě absolvují rozcvičku před druhým vystoupení ve skupině. V tom prvním kousaví Maďaři dokázali dlouho vzdorovat španělskému výběru a nakonec mu podlehli pouze poměrem dvou branek. Do závěrečného utkání tak budou vstupovat se ziskem nula bodů. Jak na tom bude český výběr?

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Kasal, Š. Zeman.

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Green Krejberg – Kirkeløkke, M. Landin Jacobsen, Mortensen, Lauge Schmidt, Zachariassen, Svan Hansen, Lindberg, R. Toft Hansen, Møllgaard Jensen, Mensah Larsen, Hansen, H. Toft Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen.

Rozhodčí: Gouško, Repkin (oba Bělorusko) – Pichon, Reveret (oba Francie).

4. Česko 1 zápas, 0 bodů
Tým trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše úvodní vystoupení v Chorvatsku nezvládl. Se silným protivníkem ze Španělska dokázal držet nadějný výsledek zhruba první čtvrthodinku, postupem času ale naprosto odpadl a nakonec prohrál propastným, sedmnáctibrankovým rozdílem. Nejlepším střelcem Česka byl s pěti vstřelenými brankami mladý Stanislav Kašpárek, pro kterého to byla premiéra na mezinárodní akci.
Příjemný pondělní večer z chorvatského Varaždinu! Čeští házenkáři mají před sebou druhé vystoupení na evropském šampionátu, v rámci kterého je čeká bitva s úřadujícími olympijskými šampiony z Dánska. Role favorita je zde jednoznačně stanovena, stejně jako v prvním zápase proti Španělsku, je i nyní český výběr pasován do role velkého outsidera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.