ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Bělorusko - 18. ledna 2018   20:30

Chorvatsko
Chorvatsko
2' Stepančić  • 3' Musa  • 5' Musa  • 5' Štrlek  • 6' Musa  • 12' Cindrić  • 15' Cindrić  • 17' Mamić  • 19' Mamić  • 21' Stepančić  • 21' Mamić  • 23' Horvat  • 25' Stepančić  • 30' Marić  • 30' Stepančić  • 34' Stepančić  • 39' Mamić  • 42' Horvat  • 43' Horvat  • 47' Mamić  • 49' Cindrić  • 52' Kopljar  • 59' Cindrić  • 60' Kopljar
25:23
(15:12)
Bělorusko
Bělorusko
4' Kuleš   • 6' Karalek   • 8' Jurynok   • 12' Karalek   • 13' Puchovskij   • 16' Jurynok   • 18' Jurynok   • 22' Padšivalov   • 26' Kuleš   • 28' Jurynok   • 29' Kuleš   • 34' Karalek   • 42' Puchovskij   • 44' Šilovič   • 46' Kuleš   • 50' Karalek   • 55' Jurynok   • 56' Jurynok   • 58' Kuleš
Chorvatsko
Volodkov, Zotin (oba RUS)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Bělorusko

Chorvatsko se strachovalo do posledních sekund o povinnou výhru nad Běloruskem. To podalo týmový výkon. Vyzdvihnout můžeme solidní střelbu ze spojek, především dvojice Padšivalov – Puchovskij. Ten proměňoval sedmičky ve druhém poločase. Díky tomu jsme tak viděli překvapivě drama. Domácí vyhráli však kvůli parádní hře Stepančiče a Karačiče.
Chorvatsko – Bělorusko 25:23 (15:12)
Nejvíce branek: Mamić 5, Stepančić 5, Cindrić 4 – Jurynok 6, Kuleš 5, Puchovskij 5/3. Rozhodčí: Volodkov, Zotin (oba RUS). Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3. Vyloučení: 1:3. ČK: Šilovič (BLR).
60'
Kopljar ještě vstřelil v poslední sekundě branku z šesti metrů po nahrávce Cindriče proti Saldacenkovi.
60'
Chyba Běloruska na pravé straně a hrát bude domácí celek.
60'
Karalek je na pivotu a právě on vyhazuje míč.
60'
Padšivalov se neprosadil z pravé spojky proti Musovi a Štrlekovi, Bělorusové si vezmou timeout.
59'
Cindrič byl na levé spojce důrazný a z šesti metrů zakončil na zadní tyč.
59'
Musa vyhodil míč z pivota, ale Cindrič a Karačič mají velký problém s pohybem obrany.
59'
Cindrič faulovaný na spojce, ale je z toho pouze devítka.
58'
Chorvatsko hraje na spojce s Karačičem a Cindričem a také bez brankáře sedm na šest.
58'
Kuleš vyrovnal tvrdou střelou z výskoku ze spojky do protipohybu brankáře. Chorvatsko si vzalo timeout.
58'
Padšivalov je na pravé spojce, Chorvatsko s obranou 0:6.
58'
Jenže to nesrovnalo, protože Stevanovič zasáhl proti pravému křídlu.
58'
Chorvatsko se strachuje o výhru proti Bělorusku.
57'
Po nahrávce Karačiče zakončil Cindrič ze středu z výskoku mimo tři tyče a hrát bude hostující tým.
57'
Cindrič faulovaný na středu, devítka.
56'
Cindrič to celé začal, ale Saldacenka vychytal zakončující levé křídlo Štrleka.
56'
Jurynok překonal brankáře z levého křídla.
56'
Puchovskij na středu, na pravé spojce Padšivalov, v obraně třeba Štrlek.
55'
Žlutá karta pro realizační tým Bělorusko.
55'
Jenže udělali chybu na levé straně a míč mají Bělorusové.
55'
Cindrič a Mamič jsou na spojce, v útoku Chorvati.
55'
Chorvatsko si vezme timeout.
55'
Sníženo po brance Jurynoka z levého křídla.
54'
Po které dorazil Štrlek míč do sítě.
54'
Bochan fauloval na pravé spojce vyskakujícího Mamiče a bude se házet sedmička.
53'
Puchovskij ze sedmičky pravačkou mezi nohama brankáře byl přesný.
53'
Žlutá karta pro realizační tým Chorvatsko.
52'
Cindrič našel na levé spojce Kopljara a ten z výskoku do dolní části branky dostal míč do sítě.
52'
Mamič a Cindrič jsou na spojce, Bělorusové mají v obraně třeba Karvackije.
51'
Kterou Puchovskij nasměroval pravačkou do levé poloviny branky.
51'
Následně Horvat fauloval levé křídlo, takže sedmička.
51'
Kopljar udělal v pravé části obrany taktický faul.
50'
Po přihrávce Cindriče pálil Mamič z falešného pivota o zem do břevna svojí pravačkou.
50'
Jenže i tak snížil Karalek po souhře se spojkou z pivota.
49'
Puchovskij nevystřelil ze spojky a domácí jsou aktivní Štrlekem.
49'
Cindrič využil nahrávky Mamiče a tvrdou střelou z pravé spojky ukončil útok střelou na zadní tyč z výskoku.
48'
Po faulu na Cindriče na středu debatovali ruští rozhodčí mezi sebou a z jejich diskuse vyplynulo, že Šilovič bude za zásah do obličeje protihráče na ose hřiště potrestaný přímou červenou kartou.
48'
Karalek byl na pivotu ubráněný a útočit bude Cindrič.
47'
Mamič překonal brankáře tvrdou ránou z levé spojky.
47'
Mamič s Horvatem nedohráli akci do pivota, ale útok trvá.
46'
Kuleš snižuje z výskoku přes dvojblok na levé spojce na zadní tyč.
46'
Šilovič faulovaný na pravé spojce, devítka.
46'
Chorvatsko vytasilo obran 0:6 s Mamičem proti Šilovičovi.
45'
Karačič vyřadil jedním náznakem obranu soupeře, ale z šesti metrů poslal míč do Saldacenky.
45'
Ovšem i Bělorusko udělalo útočný faul a ani nezakončilo proti domácí brance.
45'
Karačič přihrával na pravou spojku, ale tam Mamič prorážel.
44'
Šilovič překvapivou levačkou z levé spojky vypálil na zadní tyč přes Musu.
43'
Chorvatská obrana byla s Horvatem hodně aktivní a Bělorusko zatím nevystřelilo.
43'
Karačič zkusil dlouhý kříž z levé spojky do pravého křídla, kde uspěl Horvat i přes zákrok Saldacenky.
42'
Puchovskij prolétl jako uragán na levou spojku na šest metrů, sníženo.
42'
Mamič, Karačič a Stepančič vymysleli dohrávku do pravého křídla a Horvat přeloboval k levé tyči Saldacenku.
41'
Další faul Babičeva na Mamiče na spojce je potrestaný dvojkou.
41'
Mamič faulovaný na levé spojce Babičevem, nařízena devítka proti Bělorusku.
40'
Chabá běloruská souhra s pivotem znamená, že útočí Mamiče na levé spojce a na středu Karačič. Na levém křídle je Štrlek.
40'
Šilovič je připraven hrát proti Štrlekovi či Mamičovi.
39'
Karačič dohrával do pivota na šest metrů a Mamič umístil míč zleva na zadní tyč.
39'
Po faulu na Stepančiče uvidíme devítku.
39'
Bělorusko se neprosadilo z pravého křídla a dorážející hráč udělal přešlap do domácího brankoviště.
38'
Saldacenka vychytal střelu Štrleka z levého křídla.
38'
Mamič – Karčič a Stepančič budou působit na spojce.
38'
Baranov si zaběhl z pravého křídla na pivota, ale zakončení z pravé spojky z výskoku bylo zablokované k brankáři Stevanovičovi.
37'
Mandalinič poslal míč z levé spojky z devítky z výskoku na přední tyč do pravé nohy Saldacenky.
37'
Puchovskij překonal pravačkou do pravé poloviny branky ze sedmičky Stevanoviče.
37'
Šilovič faulovaný na pravé spojce, sedmička.
36'
Stepančič střílel z výskoku ze spojky k levé tyči, kde byla noha brankáře.
36'
Karačič bude hrát na spojce proti obraně 0:6 s Cindričem a Stepančičem.
35'
Po nahrávce Šiloviče zakončil Kuleš z pravé spojky do pravé nohy brankáře.
35'
Tam nebylo daleko k levé chybě na levé straně, které mohl využít Stepančič.
34'
Tak dlouho si Stepančič nahrával na spojce s Karačičem až tvrdou levačkou ze středu z devítky zakončil do sítě.
34'
Karalek zakončil z pivota z pravé části brankoviště do dolních pater branky.
33'
Cindrič nahrával na pravou spojku, ale tou dobou už byla pískaná Chorvatům pasivita.
33'
Zase Bělorusko bylo aktivní v obraně a sudí už mají po zablokované střele Cindriče ruku nahoře.
32'
Cindričovi se ze středu nepovedlo dohrát akci do pivota Musy, který byl faulovaný.
32'
Stepančič dirigoval hru a posléze na středu získal devítku po souhře s Karačičem a Cindričem.
32'
Chorvatsko bude útočit s Karačičem a Cindričem na spojce proti obraně 0:6.
31'
Technická chyba hostů znamená, že do útoku půjde domácí celek.
31'
Chorvatsko bylo agresivní Musou proti Karalkovi a zatím bez střely na domácí branku.
31'
Jdeme do druhého poločasu po výhoz Běloruska na spojce s Puchovskim.
31'
Chorvati měli první poločas víceméně pod kontrolou, ani na vteřinu nepustili svého soupeře do vedení. Velice dobrým výkonem se na spojce prezentuje Stepančič. Domácím výborně vycházela v prvních deseti minutách dohrávka do pivota, kde strávil většinu času Musa. Posléze jej vystřídal Mamič.
30'
30'
Harbuz poslal míč ze sedmičky do dolní části těla brankáře.
30'
Stepančič chytil velkou rychlost a z výskoku levačkou z šesti metrů uspěl.
30'
Bělorusko snížilo ze spojky z výskoku k pravé tyči.
30'
Proti dezorientované obraně vytasil Stepančič dohrávku do pivota Mariče.
29'
Bělorusko snižuje levou rukou a podstřelem z pravé spojky. Autorem gólu je Kuleš.
28'
Kopljar a Karačičem vymysleli nahrávku na pravou spojku Cindriče, jehož zakončení z výskoku bylo sraženo na přední tyč.
28'
Při rychlém brejku byl přesný z levého křídla Jurynok.
28'
Po nahrávce Kopljara si běloruský brankář pohlídal podstřel k levé tyči z pohledu střelce.
27'
Faulovaným hráčem byl Karačič.
27'
Po přihrávce Cindriče byla faulovaná pravá spojka Chorvatska. Načež si domácí vzali timeout.
26'
Kuleš to zkusil sám, naznačil střelu a z pravé spojky z šesti metrů se trefil k zadní tyči.
26'
Padšivalov dohrával z levé spojky do pivota, kterého fauloval Mamič a bude tak vyloučen.
26'
Jenže domácí mířil ze spojky vedle levé tyče, takže musí spěchat do obrany proti Padšivalovi.
25'
Puchovskij střílel přes blok pouze doprostřed branky a míč má domácí tým.
25'
Po faulu na Padšivalova na levé spojce je tady devítka.
25'
Stepančič při souhře s Karačičem vyskočil na pravé spojce a tvrdou levačkou donutil soupeře k timeoutu.
24'
Padšivalov chyboval na levé straně se spoluhráčem a míč bude mít domácí celek.
24'
Puchovskij vyskočil na pravé spojce a byl faulovaný, devítku rozehraje Karalek.
23'
Následovala přesná dohrávka Stepančiče z pravé spojky do pravého křídla na Horvata.
22'
Puchovskij nahrával Padšivalovi a ten z levé spojky z výskoku trefil dolní pater branky soupeře.
22'
Bělorusko hraje v oslabení bez brankáře takže šest na šest na spojce s Puchovskim.
22'
Gojun zablokoval dohrávku z pravé spojky do pivota Babičeva pouze za cenu faulu.
21'
Navíc Karvackij fauloval levou spojku a dostal dvojku.
21'
Mamič se jeden na jednoho dostal na šest metrů na levou spojku a technicky umístil míč na delší tyč.
21'
Stepančič je přesný z levé spojky z devítky z výskoku.
20'
Další devítka po faulu na Cindriče na středu.
20'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Artur Karvackij).
20'
Po faulu na Musu na pivotu je nařízena devítka.
20'
Mamič vyřešil souhru s Cindričem špatnou dohrávkou do pravého křídla, kterou Bělorusové přečetli.
19'
Následovalo běloruské zakončení ze spojky mimo tři tyče.
19'
Cindrič nahrával pod sebe na levou spojku Mamiče, který z devítky zakončil z výskoku na delší tyč.
18'
A zase Jurynok vyskočil na levém křídle po dohrávce z levé spojky a poslal míč na zadní tyč.
18'
Bělorusové jsou v útoku a Chorvati zase postavili obranu 0:6.
17'
Puchovskij je připraven na levé spojce a nyní získal faul Stepančiče.
17'
Tvrdá rána z devítky z pravé spojky na zadní tyč přinesla branku Mamiče.
17'
Po nahrávce Cindriče pod sebe vybojoval jeden z jeho spoluhráčů devítku.
16'
Bělorusko rozpohybovalo obranu soupeře až z levého křídla snížil Jurynok po výskoku před Cindričem a střele na přední tyč.
15'
Za faul na pivota viděl Gojun kartu.
15'
Gojun fauloval na středu Padšivalova, devítka.
15'
Cindrič poslal míč z pravé spojky z výskoku k přední tyči.
14'
Stepančič, Mamič a Cindrič jsou na spojce proti obraně 0:6, Musa zase na pivotu.
14'
Faul na Mamiče, takže devítka, kterou vyhodí Musa.
13'
Puchovskij snižuje střelou ze spojky do pravé poloviny branky přes Musu.
13'
Puchovskij a Kuleš hrají na spojce, Chorvati postavili obranu 0:6 s Cindričem.
12'
Karačič oslovil ze středu na levé spojce Cindriče, ten se protáhl na šest metrů a zakončil na delší tyč.
12'
A právě Karalek využil na pivotu nahrávky ze středu, Pešičovi nebyla nic platná natažená pravá noha.
12'
Bělorusko může reagovat na spojce s Kulešem a na pivotu s Karalkem.
11'
Při které ovšem loboval levačkou Čupič do stejné ruky Saldacenky.
11'
Po faulu na Cindriče na pravé spojce se bude házet sedmička.
10'
Stepančič, Cindrič a Karačič kombinovali na spojce, zatím bez střely proti Saldacenkovi.
10'
Puchovskij byl zablokovaný, následně byl faulovaný Musa zhruba na polovině hřiště.
9'
Ale Saldacenka neinkasoval po zakončení z levé spojky, útok pro Bělorusy.
9'
Po nahrávce Kuleše ze středu neuspěla pravá spojka Běloruska podstřelem proti Pešičovi.
8'
Jurynok dostal míč do sítě zleva proti Pesičovi.
8'
Bělorusko to zkouší bez brankáře v útoku s Kulešem a Babičevem.
7'
Chorvati začínají přesilovku chybou při nahrávce na pravou spojku Stepančiče v době, kdy byl na pivotu Musa.
7'
Stepančič byl faulovaný Karalkem, který dostane dvojku.
6'
Po souhře se spojkou byl důrazný na pivotu Musa a překonal brankáře z šesti metrů.
6'
Následuje krátký útok Běloruska zakončený Karalkem.
5'
Po chybě na spojce vyslal Stepančič Štrleka do trháku, ten si seběhl zleva na střed na šest metrů a z výskoku zamířil do pravé poloviny branky.
5'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Željko Musa).
5'
Stepančič je součástí obrany 0:6 společně s Musou.
5'
Stepančič dirigoval hru na pravé spojce až zakončil přesně z pivota Musa proti Saldacenkovi.
4'
Kuleš vyskočil na pravé spojce a jeho tvrdá rána skončila pod horní tyčí.
4'
Puchovskij byl zablokovaný ze středu při souhře s Kulešem na spojce.
3'
Musa přidává trefu z otočky na pivotu na šesti metrech.
3'
Stepančič na pravé spojce, Cindrič je připraven na středu, na levé spojce Karačič.
3'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Luka Stepančić).
2'
Bělorusko útočí a na spojce Puchovskij, jenže na pravé straně dochází k útočnému faulu proti Karačičovi.
2'
Jednoduchá dohrávka do pravé spojky a Stepančič byl přesný z výskoku.
2'
Opět pískaná devítka proti Bělorusům.
1'
Cindrič se chtěl prosadit jeden na jednoho a fauloval jej Kuleš, který vidí kartu.
1'
Stepančič vyskočil na levé spojce, ale levou rukou na přední tyč mířil do brankáře.
1'
Chorvati mají útok, v brance Pesič, před ním Cindrič, Stepančič na spojce.
1'

Chorvatsko: Stevanović, Pesić – Mihić, Marić, Stepančić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karačić, Mandalinić, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić.

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Kuleš, Babičev, Šilovič, Puchovskij, Rutenka, Karvackij, Jurynok, Baranov, Padšivalov, Karalek, Citov, Bochan, Harbuz, Gajdučenko.

Rozhodčí: Volodkov, Zotin (oba RUS).
Vzájemné zápasy
CHO - BEL 31:25
CHO - BEL 27:21
CHO - BEL 33:22
CHO - BEL 33:24
Bělorusko je (možná) vnímáno jako házenkářský trpaslík. I tak ovšem nepodalo v prvním poločase utkání proti gigantovi z Francie vůbec špatný výkon. Nicméně, ve druhém dějství se rozjel mozek francouzské hry jménem Karabatič a v závěru už rozhodně galský kohout nehrál s Gerardem v brance naplno.

Bělorusové mají sílu hlavně na spojkách v Gajdučenkovi a Padšivalovi. V brance si nevede zle Saldacenka. Zatím z toho na mistrovství Evropy v Chorvatsku byla prohra s finalistou posledního MS z Norska a výhra o gól proti Rakousku.
Favorit dnešního střetnutí je zcela zřejmý a je jím Chorvatsko. To nezvládlo poslední utkání v základní čtyřčlenné skupině a podlehlo Švédsku po vynikajícím výkonu brankáře Palicky. Chorvati disponují silou v osobě Štrleka či Karačiče na spojce či na pravém křídle v ruce Čupiče. Společně s ním zahrává sedmičky Horvat.

Jinak pochopitelně to domácí prostředí může být z jejich pohledu také kontraproduktivní. Nicméně tenhle fakt neplatil v prvním mači na evropském šampionátu, kdy Chorvatsko deklasovalo Srbsko poměrem 32:22 i díky šesti gólům Štěpančiče.
Hezký večer, na mistrovství Evropy házenkářů v Chorvatsku startují dnes osmifinálové skupiny. Od 20:30 se zaměříme na souboj domácího výběru proti Bělorusku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.