ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Španělsko  - 21. ledna 2018   20:30

Makedonie
Makedonie
15' Manaskov  • 17' Stoilov  • 19' Georgievski  • 26' Manaskov  • 30' Stoilov  • 33' Kuzmanovski  • 34' Popovski  • 36' Taleski  • 38' Velkovski  • 43' Popovski  • 45' Kuzmanovski  • 52' Taleski  • 53' Stoilov  • 54' Taleski  • 56' Velkovski  • 58' Stoilov  • 59' Pribak
20:31
(6:15)
Španělsko
Španělsko
3' Gurbindo   • 5' Sarmiento M.   • 5' P. de Vargas   • 9' Balaguer   • 10' A. Dujshebaev   • 14' Guardiola   • 18' Sarmiento M.   • 20' Aguinagalde   • 21' Gurbindo   • 23' Solé   • 27' Entrerríos   • 29' Solé   • 29' Gurbindo   • 30' Solé   • 34' Balaguer   • 35' Ariño B.   • 36' Figueras   • 38' Guardiola   • 44' Gurbindo   • 46' Figueras   • 46' Ariño B.   • 50' Guardiola   • 51' Solé   • 51' A. Dujshebaev   • 55' Gurbindo   • 56' Gurbindo   • 57' Cañellas   • 60' Figueras
Makedonie
Gouško, Repkin (oba Bělorusko)
Varaždin Arena (Varaždin)
Španělsko

Španělé dominovali od první minuty a deklasovali Makedonii. Ta nekladla větší odpor. Zejména ve druhém poločase začal tento souboj aspirovat na nejnudnější utkání evropského šampionátu. Duel se pouze dohrával, v hale bylo naprosté ticho. Makedonci už ani nepostavili Manaskova, Kirila Lazarova či Ristovskiho. Tenhle zápas si zcela podmanilo Španělsko.
Makedonie – Španělsko 20:31 (6:15)
Nejvíce branek: Manaskov 5/3, Stoilov 4, Taleski 3 – Gurbindo 6, Solé 5/1, Figueras 4/1. Rozhodčí: Gouško, Repkin (oba Bělorusko). Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 1:3.
60'
Nahrávka Velkovskiho na pivota Stoilova ze spojky byla zablokovaná.
60'
Mitrevski zasáhl proti spojce nohou, ale Figueras přispěchal s dorážkou z pivota.
59'
Stoilov se hlásil na pivotu o balon, ale z pravé spojky zakončil na přední tyč do protipohybu brankáře Pribak.
59'
Španělsko má postupný útok s Canellasem a Sarmientem na spojce, v obraně je Stoilov.
58'
Canellas dohrával ze středu do pivota, ale Figueras nezpracoval balon.
58'
Navíc Gurbindo fauloval Stoilova a dostane dvojku.
58'
Stoilov se prosadil z levé části brankoviště přes dva hráče a poslal míč pravačkou do sítě.
57'
Canellas zakončil tvrdou střelou z levé spojky z výskoku.
57'
Mitrevski se nenechal přelobovat z pravého křídla, ale Makedonie netrefila prázdnou branku.
56'
Třináct branek Španělska padlo v tomto zápase z trháku.
56'
Velkovski dává branku z pravé spojky z šesti metrů z úhlu levačkou na delší tyč.
56'
Arino vyhodil míč na Gurbinda, který trefil prázdnou branku.
55'
Velkovski nenahrával z levé spojky na pivota Stoilova, takže z úniku udeřil k pravé tyči Gurbindo.
55'
Makedonci kombinovali na spojce až byl faulovaný Velkovski na ose hřiště D. Dujshebaevem, který dostane dvojku.
54'
Kuzmanovski začal akci, posléze byla hra zpomalena Pribakem na středu.
54'
Taleski se protáhl na levou spojku na šest metrů a poslal míč na delší tyč.
53'
D. Dujshebaev napálil podstřelem ze spojky pravou tyč. Následně vychytal Mitrevski soupeře na šesti metrech levou nohou.
53'
Stoilov na pivotu zbavil zřejmě Canellase a z otočky dostal míč do sítě.
52'
Po zakončení spojky se k dorážce nedostalo španělské levé křídlo.
52'
Velkovski zkusil dlouhý kříž do levého křídla, kdy Taleski překonal de Vargase.
51'
Peševski musel být ošetřený, takže bude Makedonii tři útoky chybět.
51'
Několikátý trhák Španělska končí brankou A. Dujsheabaeva levačkou k levé tyči.
51'
Následoval další trhák a levačka Solého k levé tyči.
51'
A pak vychytal Kuzmanovskiho na levé spojce při střele z druhé vlny.
50'
De Vargas zasáhl ze svého pohledu rukama proti střele spojky do levé poloviny branky.
50'
Takže Guardila reaguje trhákem a výskokem na šesti metrech k pravé tyči.
50'
Fatální chyba Velkovskiho při nahrávce na levou stranu.
49'
Solé ji levačkou proměnil proti natažené levé noze Mitrevskiho do dolní části branky.
49'
A. Dujshebaev byl faulovaný na pravé spojce Markoskim, sedmička.
48'
Manaskov upravuje skóre pravou rukou ze sedmičky k pravé tyči.
48'
Popovski získal faulem na falešném pivotu sedmičku.
47'
Po zákroku de Vargase neuspěl z trháku proti Mitrevskimu A. Dujshebaev.
47'
Makedonská obrana byla rozpohybovaná, ale soupeř ji pomohl útočným faulem.
46'
Následuje trefa Arina z trháku do dolní části branky.
46'
Figueras přidává branku při dorážce z pivota z šesti metrů.
45'
Entrerríos byl faulovaný tak na dvanácti metrech Popovskim.
45'
Což se snažil změnit Kuzmanovski z levé spojky na šesti metrech důrazem proti Gurbindovi.
44'
Tohle je snad nejnudnější zápas evropského šampionátu...
44'
Gurbindo reagoval z pravé spojky z druhé vlny na zadní tyč.
43'
Popovski zakončil z pravého křídla na zadní tyč po dohrávce z pravé spojky.
43'
Španělsko jako kdyby chtělo uspat soupeře až z levé části brankoviště napálil Figueras levou nohu Mitrevskiho.
42'
Manaskov jí pravačkou proměnil ve velice špatné atmosféře.
42'
Po faulu na Kuzmanovskiho na levé spojce je nařízena sedmička.
41'
Miterevski vychytal pravé křídlo a Makedonie má útok s Filipem Lazarovem proti de Vargasovi.
41'
Další zákrok pro de Vargase v době, kdy má člověk pocit, že se tohle utkání jen dohrává.
40'
Figueras z pivota pravačkou přeloboval Mietrvskiho.
40'
De Vargas byl připravený na zakončení Filipa Lazarova z pravé spojky na přední tyč a proto zasáhl nohou.
39'
Makedonci hrají s prázdnou brankou a na spojce s Velkovskim či Taleskim, na pravém křídle je Popovski.
39'
Taleski zakončoval ze středu k levé tyči, což čekal de Vargas.
38'
Sarmiento zakončoval ze sedmičky levou rukou do pravé nohy Mitrevskiho.
38'
Vyloučení v týmu Makedonie (Dejan Manaskov).
38'
Velkovski kontruje levačkou z pravé spojky z šesti metrů do dolní části branky.
38'
Sarmiento dohrál akci ze spojky do pivota a Guardiola dostal míč do pravé poloviny branky.
37'
Španělsko brání s Guardiolou proti Velkovskimu až nohou proti Kuzmanovskimu zasahuje de Vargas.
36'
Gurbindo dostal míč z levé spojky na pivota, kde se Figueras prosadil před Kuzmanovskim.
36'
Taleski narval míč z levé spojky z výskoku na zadní tyč.
35'
Arino si seběhl z levého křídla na levou spojku, kde mezi dvěma soupeři zakončil na přední tyč mezi nohama Mitrevskiho.
35'
Manaskov svedl souboj s Gurbindem, který hrál na pravé spojce. Útok Španělska trvá dál.
34'
Sníženo poté, co Velkovski dohrával z pravé spojky do pravého křídla na Popovskiho.
34'
Nejprve střední spojka pálila z výskoku pravé tyči, Mitrevski vyrazil míč, který dorazil do sítě Balaguer.
33'
Velkovski našel z pravé spojky na levé spojce Kuzmanovskiho a ten poslal míč na delší tyč.
33'
De Vargas čelil zakončení z pravé spojky na zadní tyč, pokračuje ještě Velkovski.
32'
Arino z levé spojky trefil pouze Mitrevskiho a ten zaťal pěst.
32'
Sarmiento nedohrál akci z levé spojky do pivota zatímco v makedonské brance je Mitrevski.
31'
Už ne, protože míč získal soupeř a Arino posléze nikam na levé straně nespěchal.
31'
Makedonci mají útok s Kuzmanovskim na střední spojce.
31'
To ovšem nic nemění na tom, že první poločas patřil jednoznačně Španělům. Makedonie nekladla překvapivě svému soupeři větší odpor a hlavně v závěru si Španělé dělali, co chtěli. Dali několik branek z trháku, obrana vůbec nepomohla Ristovskimu.

A je jen s podivem, že vydržel v brance celých třicet minut. Navíc makedonští fanoušci nejsou moc slyšet a hraje se před chabou kulisou, což je dané pochopitelně tím, že Kiril Lazarov a spol. výrazně prohrávají.
30'
30'
Stoilov ukončil první půli otočkou z pivota a trefou pravačkou k levé tyči.
30'
Souhra Kuzmanovskiho a Velkovsiho neskončila dohrávkou do pivota.
30'
Další trhák kdy nahrávku zleva zpracoval v pravé části Solé a prosadil se z výskoku.
29'
Fatální chyba Pribaka a ještě jednoho hráče Makedonie na polovině hřiště, což trestá Gurbindo střelou o zem z trháku.
29'
De Vargas vyslal do trháku na pravé straně Solého, ten si seběhl na střd a levačkou z šesti metrů umístil míč do sítě.
28'
Kuzmanovski faulovaný na levé spojce na devíti metrech.
28'
Makedonci mají na spojce Kuzmanovskiho, Pribaka. Na pivotu je Stoilov.
27'
A. Dujshebaev a Sarmiento hráli na spojce až na středu vyskočil na devítce Enterríos a poslal míč k pravé tyči do protipohybu Ristovskiho.
26'
A. Dujshebaev dohrával do pivota, kde byl Aguinagalde faulovaný, devítka pro Španělsko.
26'
Manaskov snižuje z levého křídla po nahrávce Taleskiho na levé spojce.
25'
De Vargas si pohlídal zakončení Velkovskiho, stejně tak Ristovski trhák Arina.
25'
Ale útok soupeře ustála, nicméně Stoilov při kontru napálil z pivota nohu de Vargase.
25'
Makedonie mířila z pravé spojky mimo branku a bude se muset bránit.
23'
Krátký útok Španělska zakončil zřejmě A. Dujshebaev z pravé spojky do pravého křídla a Solé poslal míč na delší tyč.
23'
Makedonie nepustila soupeře k zakončení v aktivní a dobře pohybující se obraně s Taleskim
22'
De Vargas zasáhl proti levému křídlu a míč má na spojce hrající Sarmiento.
22'
Ristovski zasáhl proti trháku Španělska a zakončení zprava rukama v době, kdy Balaguer chtěl narvat míč pod horní tyč.
22'
Po faulu na Pribaka pokračoval Taleski na levé spojce.
21'
Stoilov z pivota neuspěl, ale Makedonie zůstává v útoku s Taleskim a Pribakem.
21'
Gurbindo přidává branku z trháku levačkou do levé poloviny branky.
20'
Už to vypadalo na španělskou ztrátu, ale z levé strany přišla dohrávka do pivota Aguinagaldeho, který zakončil za Ristovskiho.
19'
Španělsko má útok na středu se Sarmientem a na pravé spojce s A. Dushabaevem.
19'
Georgievski reaguje z pravého křídla proti de Vargasovi.
19'
Při trháku narval Rivera Folch balon do brankové konstrukce proti Ristovskimu.
18'
Taleski nedostal míč z levé spojky do levého křídla na Manaskova v době, kdy Makedonci útočí bez K. Lazarova.
18'
Sarmiento upravil skóre z levé spojky.
17'
Španělsko má na spojce A. Dujshebaeva, Makeodnie v brance Ristovskiho.
17'
Stoilov na pivotu přetlačil Guardiolu po nahrávce spojky a zakončil k pravé tyči.
16'
Makedonie má na pivotu Stoilova a na pravé spojce Pribaka. Španělsko vsadilo v obraně na Canellase.
16'
Faulovaný španělský pivot, nařízena devítka.
15'
Taleski dohrával z levé spojky do levého křídla na Manaskova a ten zakončil v souboji s de Vargasem do sítě.
14'
Guardiola zakončil při souhře z levé spojky z pivota pod horní tyč.
14'
Taleski prorážel na levé spojce a hrát bude Španělsko na spojce s Gurbindem.
14'
Ristovski vychytal španělský trhák.
13'
Rivera Folch si na levé straně brankoviště našel balon, ale z výskoku na šesti metrech pálil do brankové konstrukce.
13'
Branka Makedonie z levé spojky není uznaná pro průraz.
12'
Gurbindo se Sarmientem byl na spojce, kdy se zprava neprosadil Canellas.
11'
Manaskov se prosadil pravačkou, de Vargas šel rychle dolů.
11'
Georgievski faulovaný v pravé části brankoviště, takže sedmička.
11'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Gedeón Guardiola).
10'
Žlutá karta pro tým Makedonie (Goce Georgievski).
10'
Nejprve Jonovski prohrál souboj jeden na jednoho, následně levačka A. Dujshebaeva zakončoval z levé spojky na zadní tyč.
9'
Španělská obrana je agresivní a Makedonci nevypálili při postupném útoku.
9'
Peševski vystřídal na pivotu Stoilova, na spojce je Filip Lazarov a Pribak.
9'
Balaguer při rychlém brejku zakončoval tvrdou levačkou z výskoku do levé poloviny branky proti Ristovskimu a Makedonie si bere timeout.
8'
Rivera Folch byl pravačkou přesný, natažená pravá noha byla Ristovskimu k ničemu.
8'
Po faulu na pivota Aguinagaldeho uvidíme španělskou sedmičku, fauloval Stoilov, který dostal i kartu.
7'
Stoilov s Jonovskim se zasloužili o faul na levou spojku.
7'
Při které Kiril Lazarov levačkou dostal míč za Corralese.
7'
Po faulu na pivota Stoilova bude Gurbindo vyloučen a navíc se bude házet sedmička.
6'
Gurbindo si prohlédl kartu za faul na polovině hřiště.
6'
Morros de Argila fauloval pravou spojku a viděl tak kartu.
5'
De Vargas zasáhl svého pohledu proti křižné střele u levé tyče a přes celé hřiště trefil prázdnou branku.
5'
Sarmiento střelou z levé spojky po ruce překonal Ristovskiho zakončením do protipohybu.
4'
Kuzmanovski dostal kartu za faul na Gurbinda na spojce.
3'
Kiril Lazarov nahrával ze středu na pravou spojku Kuzmanovskiho, který se neprosadil proti de Vargasovi.
3'
Gurbindo se na pravé spojce zbavil Jonovskiho a zakončil levačkou do předního horního rohu branky.
2'
Jenže míč ztrácí útočí Balaguer na pravé straně, společně s tím také Gurbindo.
2'
Makedonie hraje ihned sedm na šest bez brankáře na spojce s Kirilem Lazarovem a Taleskim.
1'
Ristovski po špatné střele spojky vyhazoval na Georgievskiho, který nezakončil v přesně v pádu z šesti metrů, protože byl faulovaný.
1'
Sarmiento faulovaný na pravé spojce, devítka a výhoz na Gurbinda.
1'
Makedonie postavila obranu 1:5, v brance začal Ristovski.
1'
Španělsko mělo výhoz a je jisté, že Makedonie bude mít diváckou převahu v hledišti.
1'

Makedonie: Mitrevski, Ristovski – Manaskov, Velkovski, Stoilov, K. Lazarov, Pribak, Jonovski, Taleski, Mirkulovski, V. Markoski, Kuzmanovski, Georgievski, Popovski, F. Lazarov, Peševski.

Španělsko: P. de Vargas, Corrales – Gurbindo, Rivera Folch, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento M., Aguinagalde, Cañellas, Morros de Argila, Ariño B., Guardiola, Solé, Balaguer, Figueras, D. Dujshebaev.

Rozhodčí: Gouško, Repkin (oba Bělorusko).
Makedonie remizovala v Chorvatsku po velkém dramatu 25:25 proti Německu. Tenhle tým nemusíme moc českým fanouškům představit. Je to výběr, který se s házenou ze srdce Evropy setkává, kde se dá. Baráž o MS 2017, kvalifikace o EURO 2018, EURO 2018. Tam všude došlo/ dojde na konfrontaci Makedonců s Českem.

Outsider dnešního zápasu disponuje silou na pivotu v podobě prostorově většího Stoilova, který si zkrátka svojí postavou podmaní brankoviště a je prakticky nemožné jej odstavit od balonu. Hlavní hvězdou makedonské házené je Kiril Lazarov a jeho nesmírně nebezpečná levačka. Bavit se můžeme také o Ristovskim, brankáři Barcelony.
Španělsko by mělo dnes hrát na pivotu s Figeurasem. Nicméně není to (asi) stěžejní pozice španělské házené, ačkoliv je v tomto sportu nesmírně důležitá. Španělsko nehraje házenou moc na sílu, ale jeho hra má myšlenku. Není takovým způsobem založená na razanci, ale na myšlence. Ačkoliv třeba k jednoduchosti á la ženský norský nároďák na MS 2017 to má ještě celkem daleko.

Španělé jsou dnes jasným favoritem a velkého rivala české házené by měli porazit. Ostatně, sílu Španělů poznal letos v Chorvatsku už i český výběr, když v prvním duelu schytal debakl vypsaný poměrem 15:32.
Vzájemné zápasy
MAK – SPA 25:29
MAK – SPA 22:33
SPA - MAK 29:17
MAK – SPA 17:24
SPA - MAK 26:19
Hezký večer, v rámci osmifinálové skupiny 2 si na to evropském házenkářském šampionátu mužů rozdají Makedonie a Španělsko. My se na tento souboj zaměříme textovou podobou od 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.