ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Norsko  - 24. ledna 2018   18:15

Švédsko
Švédsko
2' Jeppsson  • 6' Nielsen  • 7' Jeppsson  • 8' Jeppsson  • 12' Ekberg  • 15' Darj  • 20' L. Nilsson  • 21' Ekberg  • 28' Gottfridsson  • 30' Tollbring  • 31' Jeppsson  • 37' Gottfridsson  • 37' Lagergren  • 39' Gottfridsson  • 40' Gottfridsson  • 44' Pettersson  • 45' Pettersson  • 47' Lagergren  • 51' Lagergren  • 52' Jeppsson
25:28
(11:12)
Norsko
Norsko
2' Sagosen   • 3' Myrhol   • 6' O'Sullivan   • 7' Myrhol   • 12' Jøndal   • 14' Tønnesen   • 15' O'Sullivan   • 16' Rød   • 24' Myrhol   • 27' Tønnesen   • 29' Tønnesen   • 33' Tønnesen   • 35' Myrhol   • 38' Myrhol   • 38' Bjørnsen   • 39' O'Sullivan   • 43' Tangen   • 44' S. Johannessen   • 46' Myrhol   • 49' Jøndal   • 49' Tangen   • 53' O'Sullivan   • 54' Jøndal   • 57' Myrhol   • 60' Sagosen
Švédsko
Načevski, Nikolov (oba Makedonie)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Norsko

Ode mě je to prozatím vše. Přímo já se na vás těším přibližně za půl hodiny u přímého textového přenosu Španělsko – Německo z varažídnské skupiny. Vzhledem k české účasti, která v tomto utkání od televize bojuje o zápas o páté místo, se určitě dívejte. Čeká vás boj jako hrom. Přímý souboj o semifinále turnaje. Našim barvám stačí, když utkání neskončí remízou.
Norové nakonec svého odvěkého rivala zdolali a díky skvěle zvládnutému závěru, který podpořil vynikajícím výkonem na hranici možností brankář Bergerud, berou dva body. Musejí čekat, jak dopadne večerní utkání Francie s domácím Chorvatskem, na jaké pozici nakonec skončí. Vzhledem k tomu, že již nemají naději na postup do semifinále vinou horšího skóre s Norskem a Chorvatskem (v situaci, kdyby Chorvaté podlehli Francii by následovala minitabulka tří týmů), musejí spíš doufat v bodový zisk jihoslovanského týmu, aby mohli jít do souboje o páté místo. Tam by se dostali díky dnešnímu lepšímu vzájemnému utkání se Švédy.
60'
Albin Lagergren si na Bergeruda opět nepřišel a je rozhodnuto!
60'
Norové se velmi přibližují vítězství. Krásnou akci předvedl Sander Sagosen. Norská stoupající hvězdička na spojce naznačila střelu a následnou ránu namířila přesně do protipohybu a dolního rohu branky.
60'
Timeout pro Nory. Tohle bude paráda až do konce. Zkrátka reklama na házenou v plném znění.
59'
Házenkáři Tre Kronur ale také cítí velký tlak, který prozatím neunášejí. Albin Lagergren se dopouští útočného faulu a Norové mohou spořit vteřinky.
59'
Elvind Tangen chybuje na pravé spojce a hra se vrací před Bergeruda.
58'
Jerry Tollbring smolařem posledních sekund! Naopak norský hrdina se jmenuje Torbjörn Bergerud, který fantastickým reflexem vytahuje ránu Švéda na levém křídle.
58'
Problém pro Nory. Bjornsen dostává dvouminutový trest a hráči v červeném tak budou přes minutu ve dvojnásobném oslabení.
57'
Norové navedli střeleckou akci na pravé křídlo, odkud ostrými pálil Bjarte Myrhol.
57'
Jenže Jerry Tollbring nejen že nedal sedmičku, následně také totiž neproměnil ani dorážku a Bergerud je ve svém živlu!
57'
Další sedmička pro Švédy. Sander Sagosen je podruhé vyloučen.
56'
Tu bezpečně proměňuje Jerry Tollbring a je sníženo na rozdíl jednoho gólu.
56'
Elvind Tangen fauloval ve výskoku Jeppssona a je tu sedmička pro Švédy.
55'
Švédové se snaží, ale norská obrana je nyní pevná jako skála.
55'
Timeout pro Švédy.
54'
Norové přesilovku okamžitě využívají. Rychlá kombinace šla na levé křídlo, kde byl Jøndal nachystán se zakončením. Po výskoku se rozhodl o lobovanou ránu a rozradostnil početnou skupinu svých fanoušků tady v Záhřebu.
54'
Po krátké poradě makedonských rozhodčích je tady verdikt. Jim Gottfridsson dostává červenou kartu.
54'
Albin Lagergren vs. Torbjörn Bergerud? Nyní pro Nora. Fantastická bitva o semifinále v podání Skandinávců pokračuje.
53'
Jenže norský předchozí viník očistil své jméno nejlépe, jak mohl. Vystihl špatný švédský postupný útok. Následně se v samostatném úniku rozhodl pro technickou střelu o zem. Úspěšně.
53'
O'Sullivan chybuje opět v krátkém sledu. Může přijít obrat ve prospěch Tre Kronur.
52'
A taky že ano! Jeppsson dostal nabito přímo na střed, odkud vyslal ránu, která div neprotrhla síť.
52'
O'Sullivan se dopouští technické chyby. Švédové mohou opět vyrovnat.
51'
Hráči Švédska navedli kombinaci na pravý vrchol brankoviště, kde se fantasticky uvolnil Lagergren a neméně hezky zakončil.
50'
Sander Sagosen fauluje osamoceného Tollbringa, který se řítil na norského brankáře a dostává dvě minuty.
49'
Elvind Tangen byl na konci parádní akci Norů na levé spojce.
49'
Jerry Tollbring dostal možnost sedmimetrového hodu, kterou využil po naznačení a střelou v pádu.
49'
Magnus Jøndal z rychlého protiútoku opět dává Norsku dvoubrankový náskok.
47'
Kent Robin Tonnesen teď na vystřídavšího Palicku vyzrál. Naznačení a rychlá reakce norského křídla byla klíčem k úspěchu.
47'
Frederic Pettersson šlápl při bránění do brankoviště a dostává dvě minuty. Navíc sedmička.
47'
Pravá vikingská parádní bitva pokračuje. Dalším střelcem je z vrcholu brankoviště Albin Lagergren.
46'
Opět vedení na straně Norů. Akce na pravé spojce se nakonec dostala až doleva, kde pálil přesně Bjarte Myrhol.
45'
Jenže švédští hráči pokračovali ve hře a Frederic Pettersson už vyrovnal.
45'
Bergerud ránu z levé spojky, kterou vyslal Lukas Nilsson, chytá nohou.
44'
Po rychlé kombinaci na levé spojce se uvolnilo místo ke střele pro Gorana Johannessena, který s notnou dávkou štěstí trefil mezi Appelgrenovy nohy.
44'
Timeout nyní pro norské vikingy.
44'
Švédové nyní kombinovali spojce, kde nakonec dostal prostor k zakončení Frederic Pettersson a ten se dělovkou nad rameno Bergerud nemýlil. Opět vyrovnáno.
43'
Norové navedli kombinaci na pravé křídlo, odkud se po velkém výskoku a rozmyslu trefuje Elvind Tangen.
43'
Jerry Tollbring se opět nemýlí a po nazančení trefuje odkrytou klec.
42'
Kent Robin Tonnesen fauloval na brankovišti Ekberga a dostává dvě minuty. Navíc sedmička pro Švédsko.
41'
Oddechový čas pro Švédsko.
40'
Brankostroj posledních sekund završuje rána z devíti metrů, kterou si vzal opět na starost Jim Gottfridsson.
39'
Christian O'Sullivan využívá norský rychlý protiútok zkušeným zakončením mimo dosah Appelgrena.
39'
Z hranice devíti metrů měli Švédové na střelecké pozici Gottfridssona, který se trefil naprosto přesně.
38'
Kristian Björnsen z pravého křídla trefuje přímý střed branky a vrací Norům dvoubrankové vedení.
38'
Norové ale opět posouvají misky vah na svou stranu. Na střední spojce se do míče opřel Myrhol.
37'
Albin Lagergren z rychlého protiútoku srovnává stav utkání.
37'
Jim Gottfridsson dostal na pivotu ideální přihrávku a po klasickém výskoku a ráně snižuje.
37'
Na sedmimetrový hod poslal švédský kouč do branky Palicku, což bylo více než správné rozhodnutí. Ten lapil ránu Sagosena do dolního rohu.
36'
Mattias Zachrisson fauluje v brankovišti a je tu sedmička pro Nory.
35'
Švédové nyní nevyužili první část přesilové hry a tvrdě za to pykají. Bergerud vyslal do rychlého protiútoku Myrhola, který jej využívá v pádu přesně .
35'
Po sérii faulů a technických chyb na obou stranách dostává nakonec dvě minuty zatím poslední střelec utkání Tønnesen.
33'
Kent Robin Tønnesen obdržel po krátké kombinaci míč na pravé křídlo a po doslova klokaním výskoku měl hodně času na rozmyšlenou, kam míč poslat.
33'
Jerry Tollbring naznačil a pak rychle trefil odkrytý prostor Appelgrenem.
32'
Magnus Jøndal fauluje Ekberga a je tu sedmička i pro Švédy.
32'
Max Darj fauloval a sedmimetrový hod s přehledem proměnil Sander Sagosen.
31'
Appelgren nejprve lapil O'Sullivanovu šanci a následná rychlá akce na straně Tre Kronur znamenala absolutní uvolnění Jeppssona na střední spojce. Střelec se opět nemýlil. Technickou střelou o zem.
31'
První poločas byl jako na houpačce a spíše bych řekl, že Norové udávali tempo hry, ale nakonec místo tříbrankového vedení chybovali a následný průstřel Jerryho Tollbringa vrátila Švédy před sirénou do dobré výsledku. Prozatím je to o gól a to hlavně díky dobrému výkonu obou gólmanů. Uvidíme, co nás bude čekat ve druhé půli.
Druhý poločas začne cca v 19:08.
30'
30'
Nakonec je ale vše jinak. Norové udělali technickou chybu a Jerry Tollbring následně dvě vteřiny před koncem trefil přesně podstřelem.
30'
Norský timeout.
30'
Jerry Tollbring se ze střední spojky trefuje pouze do velmi dobře připraveného Bergeruda a Norové mají šanci jít do tříbrankového vedení těsně před koncem poločasu.
29'
Tonnesen dostal příliš prostoru na pravém křídle a z následného výskoku se nemýlil.
28'
Jim Gottfridsson si počínal na levé spojce neskutečně přesně a snižuje.
27'
Kent Robin Tonnesen na levé spojce trefuje naprosto přesně.
26'
Kristian Björnsen až příliš přemýšlel, kam zakončí a v pádu nakonec Appelgren dostal svého soka tam, kde chtěl a sedmičku chytil.
26'
Phillip Henningsson fauluje v brankovišti a je tu sedmička pro Norsko.
24'
Jerry Tollbring se na sedmičce nemýlil a je to o gól.
24'
Bjarte Myrhol se dostal na pivotu po dobré kombinaci do zakončení a se štěstím proměňuje, byť si Appelgren na míč sáhnul.
22'
Bergerud je nyní ale úspěšný. Počkal si na přímou střelu do levého dolního rohu a Ekbergovi sedmičku lapil!
22'
Sedmička po faulu Sagosena.
22'
Norové opět nedokázali zakončit přesně a švédští hráči mají šanci po delší době vyrovnat.
21'
Tato branka z rychlého protiútoku je přičtena především dobré reakci brankáře Appelgrena, který vyslal dopředu Niclase Ekberga a pro něj jsou takové situace vyhledávaným zbožím. Už je to jen o branku.
20'
Teď už se ale házenkáří Tre Kronur prosazují. Lukas Nilsson byl na konci kombinaci, která byla navedena na zakončení z levé spojky.
20'
Sander Sagosen, dvaadvacetiletý rodák z Trondheimu ukázal i obranné schopnosti, když výborně zablokoval ránu Jeppssona.
19'
Na druhé straně se na pravém křídle neprosadil Sander Sagosen, na jehož naznačení dobře reagoval Appelgren.
19'
Torbjörn Bergerud si teď vyšlápl na střelce Švédů Jeppssona, když jeho štiplavou ránu z levé spojky pohotově vyrazil.
17'
Kristian Björnsen přehodil Appelgrena a bezpečně zvyšuje na rozdíl tří branek pro norské Vikingy.
17'
Albin Lagergren fauloval v úniku Gorana Johannssena a je z toho sedmimetrový hod.
17'
Žlutá karta pro Henirka Jakobsena.
16'
Magnus Abelvik Rod okamžitě na druhé straně odpovídá z levého vrcholu. Zhruba z devíti metrů namířil přesnou ránu za Appelgrena.
15'
Max Darj se uvolnil na levém vrcholu brankoviště a pak zkušeně překonal norského brankáře.
15'
Christian O'Sullivan po vynikajícím náběhu z pravé spojky nechytatelně trefuje.
14'
Norové opět v útoku po technickém faulu Albina Lagergrena.
14'
Kent Robin Tonnesen se trefuje zhruba z devíti metrů. Naskočil si výborně a nakonec nechytatelně zakončil.
12'
Svou první branku dává i levé křídlo Magnus Jøndal, na kterého norské spojky navedli krásnou kombinaci.
12'
Goran Johannessen znova fauluje a nyní už za dvě minuty.
12'
Ekberg sice sedmimetrový hod neproměnil, ale švédská hvězda z dorážky nakonec gól vstřelila.
11'
Goran Johannessen si počínal v souboj na vrcholu brankoviště až příliš tvrdě a vidí žlutou kartu, když stáhl za dres spoluhráče k zemi.
9'
Norové kombinovali a navedli zakončení na pravou spojku, kde úřadoval Tonnesen, ovšem Appelgren byl proti.
8'
Z pravé spojky se prosazuje kdo jiný než Simon Jeppsson.
7'
Bergerud nyní fantastickým zákrokem podržel Nory, na druhé straně si Appelgren počínal obdobně proti střele Björnsena z levé spojky.
7'
Bjarte Myrhol dostal míč na pravou spojku a trefil se přesně. Strhává opět vedení na stranu Norska.
7'
Šutér Simon Jeppsson se, byť nadvakrát sám před Bergerudem nemýlil.
6'
Christian O'Sullivan dostal krásnou přihrávku od Bergeruda do samostatného únika, v němž si počkal na pohyb Appelgrena a skóroval.
6'
Jesper Nielsen se dostal po kombinaci k zakončení na střední spojce a technickou ranou do šibenice srovnává.
3'
Bjarte Myrhol si připravil útok přímo na střední spojce a následná bomba skončila za Appelgrenem.
3'
Max Darj si počínal až příliš hrubě a dostává dvě minuty.
2'
Již zmíněná zbraň z PSG, Sander Sagosen srovnává okamžitě stav utkání.
2'
Simon Jeppsson krásnou ranou zhruba z devíti metrů otevírá skóre dnešního utkání.
1'
Brankář Bergerud akci z levého křídla švédským házenkářům chytil.
1'
Norové budou spoléhat především na své dvě zbraně. Jedna se jmenuje Kristian Björnsen (2. nejlepší střelec ME) a druhá Sander Sagosen (3. nejlepší střelec ME). Prvně jmenovaný je 29-letý rodák ze Stavangeru aktuálně působící v bundesligovém HSG Wetzlar. Sander je teprve dvaadvacetiletý trondheimský rodák hrající franczouskou nejvyšší soutěž za Paris Saint-Germain.

Švédsko: Palicka, Appelgren – Henningsson, Jeppsson, Darj, Tollbring, Ekberg, Pettersson, Wanne, Jakobsson, Lagergren, Gottfridsson, Arnesson, Zachrisson, Nielsen, L. Nilsson.

Norsko: Christensen, Bergerud – Sagosen, Hykkerud, Myrhol, Jakobsen, Tønnesen, Jøndal, Bjørnsen, Gullerud, Sørheim, S. Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Rød, Lie Hansen.
Vítejte u onlajn přenosu z ME v házené v chorvatském Záhřebu. První čtvrtfinálová skupina, stejně jako ta varaždínská s českou účastí, má před sebou závěrečný den. Boje o postup vrcholí, což platí o souboji dvou severských rivalů. Norsko a Švédsko budou krom velkých emocí v rámci sousedských bojů hrát o postup do semifinále. Norští vikingové mají ovšem velmi obtížnou situaci. Házenkáře Tre Kronur musejí porazit o větší gólový rozdíl, a navíc doufat ve vítězství Francie ve večerním utkání, které hráči galského kohouta sehrají s domácími Chorvaty. Těšme se na pravou skandinávskou bitvu na horké půdě jihoslovanské palubovky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.