ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Rumunsko - 14. prosince 2018   17:30

Rusko
Rusko
5' Samochinová  • 6' Vjachirevová  • 7' Managarovová  • 10' Senová  • 14' Vjachirevová  • 18' Managarovová  • 21' Vjachirevová  • 24' Vjachirevová  • 25' Managarovová  • 26' Vjachirevová  • 27' Kuzněcovová  • 29' Senová  • 30' Makejevová  • 34' Senová  • 40' Dmitrijevová  • 41' Senová  • 46' Makejevová  • 47' Sudakovová  • 48' Makejevová  • 50' Vjachirevová  • 52' Vjachirevová  • 57' Frolovová
28:22
(16:15)
Rumunsko
Rumunsko
5' Laslová   • 6' Perianuová   • 10' Ardeanová-Eliseiová   • 12' Chiperová   • 15' Dragutová   • 16' Chiperová   • 17' Dragutová   • 18' Buceschiová   • 20' Pinteaová   • 23' Floricaová   • 26' Perianuová   • 27' Perianuová   • 29' Pinteaová   • 38' Dragutová   • 40' Dragutová   • 43' Dragutová   • 45' Pinteaová   • 53' Băcăoanuová   • 58' Floricaová
Rusko
Sedojkinová, Trusovová – Dmitrijevová, Frolovová, Kočetovová, Kuzněcovová, Makejevová, Malašenková, Managarovová, Petrovová, Samochinová, Senová, Sudakovová, Vjachirevová.
Horvath – Marton
AccorHotels Arena
Rumunsko
Deduová, Dumanskaová – Ardeanová-Eliseiová, Băcăoanuová, Buceschiová, Dragutová, Floricaová, Geigerová, Chiperová, Laslová, Perianuová, Pinteaová, Polocoser, Ratiuová, Udristioiuová.

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.
Je dobojováno! Rusky si, i přes poměrně slabší výkon v prvním poločase, v klidu dokráčely pro dnešní výhru a postup do finále, kde se střetnou z lepším ze dvojice Nizozemsko – Francie.
Podle mého názoru se jednoznačně nejvíce o dnešní vítězství zasloužila Vjachirevová, jež nastřádala neskutečných třináct gólů.
Rusko – Rumunsko 28:22 (16:15)
Nejvíce branek: Vjachirevová 13/6, Senová 4, Makejevová 3 – Dragutová 5, Perianuová 3, Pinteaová 3. Rozhodčí: Horvath – Marton. Sedmimetrové hody: 9/6 – 2/2. Vyloučení: 2:6.
60'
Oddechový čas pro Rusko.
59'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rumunsko (Cristina Laslová).
58'
Dumanská našla parádní nahrávkou přes celé hřiště Floricaovou, jež v závěru kosmeticky upravila výsledek.
57'
Jednou z takových házenkářek je například Frolová, která se i tak stihla zapsat do statistik zápasu.
55'
Utkání se již dohrává. Na hrací ploše vidíme hráčky, co většinu utkání seděly na lavičce.
54'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Rusko (Darja Samochinová).
53'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Rusko (Anna Vjachirevová).
53'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Anca Polocoser).
53'
Gól vstřelil tým Rumunsko (Raluca Elena Băcăoanuová).
52'
Vjachirevová zachytila nahrávku, při svém zakončení dokonce upadla, i tak ale dopravila míč do brány.
51'
51'
Pinteaová se snažila z levého křídla přehodit Sedojkinovou, to se ji podařilo, nicméně se poté balón odrazil od břevna!
50'
Dmitrijevová vystihla kombinaci soupeřek a nastartovala a akci svého týmu, která byla zakončena přesnou střelou Vjachirevové.
49'
Upřímně by mě zajímalo, jakou úspěšnost střel má Dragutová. Je sice pravdou, že spoustu gólů dá, ale těch pokusů, co vychytá ruská brankářka, je taktéž mnoho.
48'
Troufám si tvrdit, že tady je již rozhodnuto. O svou třetí branku v utkání se postarala Makejevová poté, co dorážela z pivota.
47'
Z následného protiútoku se prosazuje Sudakovová.
47'
O další blok, který je pro Rusko již šestým v tomto utkání, se postarala Makejevová.
46'
Makejevová v obtížné pozici odrazila míč od země tak, že se následně dostal do brány Rumunska.
45'
Pinteaová proskočila do brankoviště a poslala míč do levého horního rohu brány.
45'
Perianuová zkusila vystřelit přes dvě hráčky soupeřek, jednu z nich však trefila.
43'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Anna Vjachirevová).
43'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Cristina Laslová).
43'
Deduová schytala střelu do obličeje, nahradit ji tedy jde Dumanskaová. Uvidíme, za jak dlouho se znova zotaví.
43'
Rumunky i přesto mohou slavit. Branku měla na svědomí Dragutová, která se trefila od země k pravé tyči.
42'
Střela, o kterou se postarala Buceschiová, se odrazila od břevna až někam na půli hrací plochy!
41'
Dragutová ztratila míč, díky čemuž se vydaly do útoku Rusky, a jmenovitě to byla Senová, které rozvlnila síť za zády Deduové.
40'
Gól vstřelil tým Rusko (Darja Dmitrijevová).
40'
Dragutová se znovu prosadila! A že to byl nádherný moment, hráčce rumunské reprezentace se podařilo přelobovat brankářku soupeře.
39'
Hra se ve druhém poločase poměrně často kouskuje. Mohou za to hlavně vyloučení, které se často diskutují několik minut.
39'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Gabriela Perianuová).
38'
Dragutová si napravila chuť po sérii nepřesných pokusů, když se vyšvihla nad blokující soupeřky a zakončila k protější tyči.
38'
Senová z devíti metrů minula prostor mezi třemi tyčemi.
37'
Sedojkinová vytáhla konečky prstů střelu soupeřky z levého křídla na břevno!
36'
Vjachirevová zkusila střelou o zem zaskočit rumunskou brankářku, jenomže sama musela vědět, že ji to nemůže vyjít.
35'
Vyloučení v týmu Rusko (Xenija Makejevová).
34'
Střela Dragutové byla zblokována Senovou. Škoda, že se ruské brankářce nepodařilo dříve zorientovat, míč se totiž kutálel těsně vedle její svatyně.
34'
Oddechový čas pro Rumunsko.
34'
Ruská reprezentace míří za postupem do finále. Začátek druhé poloviny vychází Ruskám skvěle, což teď potvrdila Senová.
33'
Buceschiová vyslala opravdu pomalou ránu, která ještě k tomu mířila doprostřed brány Rumunska.
32'
32'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Valentina Ardeanová-Eliseiová).
32'
Zákrok Ardeanové-Eliseiovéje ještě překontrolován, neboť je tu podezření, že se jednalo o dvouminutové provinění.
32'
Dragutová zkusila své štěstí a vystřelila z devíti metrů, na Sedojkinovou ale nevyzrála. Avšak nutno říct, že to bylo opravdu těsné.
31'
31'
V prvním poločase celou dobu dotahovaly trochu překvapivě ruské házenkářky. Jenže jak šel čas, tak se přestávalo Rumunkám dařit. Často ztrácely míče a zaostávaly v produktivitě, kvůli čemuž se nemohou divit, že po třiceti minutách prohrávají.
Druhý poločas začne přibližně v 18:20.
30'
30'
Makejevová se postarala o to, že Rusky půjdou do šaten s jednobrankovým vedením!
30'
Perianová mířila do pravého horního rohu brány, tam však bleskurychle vystřelila svou levou ruku Sedojkinová.
29'
Rumunské hráčky se jen ohlédly po Senové, která mezi ně vlétla jako uragán a přesně zakončila.
29'
Nyní už ruská obrana nátlak soupeřek nevydržela. Trefila se Pineaová.
28'
O další úspěšný blok se nyní postarala Senová.
28'
Makejevová zblokovala pokus Dragutové z devíti metrů. Skvělá obranná činnost.
27'
27'
Kuzněcovová se probojovala z pravého křídla do brankoviště, načež se ji povedlo obstřelit Deduovou.
27'
Perianuová mířila v pádu do horních pater ruské brány, což se ukázalo jako správné řešení dané situace.
26'
Vjachirevová přešla přes dvě soupeřky a svým skokem se dostala do bezprostřední blízkosti brankářky Rumunska, kterou překonala poměrně jednoduchým způsobem.
26'
Gól vstřelil tým Rumunsko (Gabriela Perianuová).
25'
Máme srovnáno! Z levého křídla vstřelila dvanáctou branku Ruska Managarovová.
25'
Sedojkinová se prezentoval trochu fotbalovým zákrokem, když jako tygr skočila po střele k pravé tyči.
24'
Vjachirevová vystřelila přes hradbu těl soupeřek a trefila se přesně k levé tyči.
23'
Floricaová vlétla z levého křídla do brankoviště a navýšila náskok svého týmu, jenž se v posledních minutách začal rapidně snižovat.
23'
22'
Pinteaová se obtočila a vypálila svůj projektil, který zastavila až spojnice!
21'
Vjachirevová je jednou z mála hráček Ruska, jejíž výkon bych označil za více než dobrý. To ukázala nyní, když se znova prosadila.
20'
Vyloučení v týmu Rusko (Maja Petrovová).
20'
Pinteaová si vybojovala pozici na pivotovi a v pádu prostřelila brankářku v zeleném dresu.
20'
Dragutová ztratila míč, toho chtěly využít Rusky, ale dopustily se technické chyby.
19'
Žlutá karta pro tým Rusko (Anna Senová).
18'
Managarovová byla špatně dostoupena soupeřkou, a tak měla dostatek času na to, aby vymyslela, jak chce z pravého křídla dopravit míč do sítě.
18'
Buceschiová se napřáhla a z pravé strany umístila míč přesně tak, jak to zamýšlela.
17'
17'
Rumunky jsou na koni. Prosadila se znova Dragutová, jež disponuje opravdu nekompromisní střelbou ze střední vzdálenosti.
17'
16'
16'
Laslová nahrála Chiperová, která se potom hnala do samostatného úniku. Ten se ji podařilo proměnit, a tak přichází oddechový čas ze strany ruského celku.
15'
Dragutová vyslala ze střední spojky dělovou ránu, na kterou nestihla Sedojkinová zareagovat. Nutno dodat, že se ji ani nedivím.
14'
Deduová si sáhla konečky prstů na střelu Vjachirevové, bohužel pro svůj tým vytáhla míč jen na břevno, od kterého se odrazil za její záda.
13'
Tak tohle se trenérům obou výběrů rozhodně líbit nebude. Oba celky se hnaly do brejkových situací, které vždy ukončila nějaká hloupá chyba v rozehře.
12'
Chiperová se uvolnila na pravém křídle a poslala míč k protější tyči, kam se brankářka Ruska jen marně natahovala.
11'
Perianová to zkusila ze střední spojky, míč však nedokázala vměstnat mezi tři tyče.
10'
Ardeanová-Eliseiová si udělala prostor na levé strany brankoviště a ve výskoku srovnala.
10'
Rusky otáčí průběh prvního poločasu. Z levé spojky pálila Senová a vymetla levý růžek rumunské brány.
9'
Rumunky lacině ztratily míč, čehož mohla využít Managarovová, jenomže ta z půlky trefila jen horní tyč odkryté svatyně!
8'
V rozmezí několika málo vteřin se blýskla parádním zákrokem jak Sedojkinová, tak i na druhé straně Deduová.
8'
Žlutá karta pro tým Rusko (Xenija Makejevová).
7'
Z pravého křídla dostala kulatý nesmysl za záda Deduové Managarovová.
7'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Crina Elena Pinteaová).
7'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Valentina Ardeanová-Eliseiová).
6'
Perianuová nic nevymýšlela a poněkud překvapivě vypálila z devíti metrů. Pokus to byl nádherný, neboť skončil v pravém horním rohu brány Ruska
6'
Vjachirevová využila nekoncentrovanosti soupeřovi obrany a probojovala se na pozici, ze které vystřelila na prostější tyč.
6'
Prorážení odpískáno rumunské hráčce.
5'
Gól vstřelil tým Rusko (Darja Samochinová).
5'
Laslová odčiňuje svůj podíl na předchozí brance, když se záhy trefuje také ona.
4'
4'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Cristina Laslová).
4'
Buceschiová sice nepřekonala Sedojkinovou, poté se ale dostala k dorážce, kterou už bezpečně proměnila.
3'
Hráčka rumunské reprezentace trefila v pádu břevno, při zakončení však byla faulována, následuje tedy sedmimetrový hod.
2'
Vjachirevová se dostala ke střele ze střední spojky, tento pokus byl ale zblokován, takže Deduová v klidu míč pokryla.
1'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rumunsko (Eliza Iulia Buceschiová).
1'
Posledních pět vzájemných soubojů

25.03.18 Rumunsko – Rusko 26 : 25
21.03.18 Rusko – Rumunsko 30 : 25
07.12.16 Rumunsko – Rusko 22 : 17
11.12.15 Rumunsko – Rusko 27 : 30
12.10.14 Rumunsko – Rusko 31 : 33
Od dnešního utkání se očekává jasný průběh. Rusko ovládlo svou skupinu, když prohrálo až v závěrečném utkání pro Švédsku, avšak nutno podotknout, že v tomhle klání již o nic nešlo. Ruské házenkářky zaostaly na Mistrovství světa za očekáváním. Do čtvrtfinále se sice dostaly z prvního místa, poté ale narazily na silné Norky, od kterých schytaly debakl.
Rumunsko muselo zachraňovat postup do play-off až v posledních dvou kolech. Nakonec z toho bylo druhé místo, ale nelze říct, že by to zvládl balkánský celek bez větších nervů.
Rumunky by určitě rády odčinily svůj zkrat na loňském šampionátu, když podlehly překvapivě v osmifinále české reprezentaci.
Vítám vás u semifinálového utkání na Mistrovství Evropy, ve kterém se představí týmy Ruska a Rumunska. Zápas, z jehož průběhu Vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.