ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Norsko  - 12. prosince 2018   15:45

Španělsko
Španělsko
2' Fernándezová  • 6' Hernándezová  • 7' M. Gonzálezová  • 8' Penová  • 9' M. Gonzálezová  • 10' Hernándezová  • 11' Fernándezová  • 13' M. Gonzálezová  • 16' Rodríguezová  • 21' Lópezová  • 24' Cesáreo  • 26' Martínezová  • 27' Rodríguezová  • 29' Martínezová  • 32' Penová  • 35' Rodríguezová  • 35' Lópezová  • 37' Martínová  • 40' Hernándezová  • 48' Martínová  • 55' Valdiviaová  • 59' Martínezová
26:33
(17:18)
Norsko
Norsko
1' Lökeová   • 2' Auneová   • 4' Oftedalová   • 5' Reistadová   • 10' Herremová   • 11' Auneová   • 12' Oftedalová   • 12' Auneová   • 13' Oftedalová   • 14' Oftedalová   • 15' Auneová   • 16' Ingstadová   • 21' Oftedalová   • 22' Oftedalová   • 23' Sanna Solbergová   • 27' Jakobsenová   • 30' Kristiansenová   • 31' Jakobsenová   • 32' Kristiansenová   • 33' Herremová   • 34' Oftedalová   • 36' Arntzenová   • 36' Arntzenová   • 38' Lökeová   • 39' Jakobsenová   • 41' Lökeová   • 42' Herremová   • 45' Reistadová   • 46' Herremová   • 47' Oftedalová   • 52' Arntzenová   • 54' Brattsetová
Španělsko
Navarrová, Castellanosová – Martínová, Arderíusová, Cesáreo, Garcíaová Ávilaová, Penová, Lópezová, Fernándezová, Rodríguezová, Hernándezová, Valdiviaová, M. Gonzálezová, Martínezová.
Norsko

Z tohoto zápasu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Španělsko – Norsko 26:33 (17:18)
Nejvíce branek: Lópezová 5/3, Rodríguezová 3, Gonzálezová 3 – Oftedalová 8, Herremová 4, Auneová 4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 5:1. ČK: Hernándezová (ESP).
Vyrovnaný první poločas neměl ve svém druhém dějství pokračování. Ba spíše naopak. Norsko převzalo zcela taktovku zápasu a své soupeřky deklasovalo 15:9, což v součtu znamenalo vítězství favoritek 33:26. Norky se nyní v tabulce dotáhly bodově na vedoucí duo Rumunsko a Nizozemsko a dál bojují o postup do semifinále. O jejich šancích víc napoví hned další zápas, ve kterém se utká Rumunsko s Maďarskem.
60'
Martinezová na druhé straně trefila nohy brankářky.
59'
Kristiansenová byla z levého křídla vychytána Navarrovou.
59'
Gól vstřelil tým Španělsko (Ana Isabel Martínezová).
58'
Na druhé straně minula dvakrát Auneová, ani Španělky, jež se nyní vrátily k míči, se neprosadily.
57'
Penová střelou z devítky minula bránu Norska.
56'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Španělsko (Ainhoa Hernándezová).
55'
Kristiansenová v útoku ztratila míč. Španělky rozehrály poté krátkou kombinaci s přihrávkou na pravé křídlo k Valdiviové, jež opět skóruje!
54'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Paula Valdiviaová).
54'
Španělky budou zahrátvat sedmimetrový hod.
54'
Norky naopak dál zvyšují svůj náskok. Brattsetová se trefila po pádu do brankoviště.
53'
De La Vegové byla vychytána Solbergovou. Ta ve druhém poločase doslova řádí a inkasovala jen šestkrát.
53'
Oba týmy se dopustily ztrát po technických chybách.
52'
Trpělivý útok Norska přinesl napřed zákrok španělské brankářky proti Auneové. Posléze se ale dalekou střelou prosadila Arntzenová.
51'
Po ztrátě Oftedalové a stejné chybě Fernandezové, si Norsko bere oddechový čas.
50'
Cesareová zablokovala Oftedalovou, norský útok pokračuje.
49'
Fernandezová přes více než polovinu hřiště trefila tyč prázdné norské brány.
48'
Po dlouhé době se střelecky prosadily Španělky. Martinová snižuje seběhem z pravého křídla.
48'
Vyloučení v týmu Norsko (Camilla Herremová).
47'
Rychlý protiútok a gól Oftedalové!
46'
Španělskému týmu pauza moc nepomohla. Rodriguezová a její střela se staly kořistí norské brankářky.
46'
Naopak na druhé straně Herremová se nemýlila. Oddechový čas pro Španělsko.
46'
Fernandezová byla vychytána, stejně tak vzápětí Gonzalezová.
45'
Reistadová zvýšila náskok Norska už na sedm branek.
44'
Ztráta Norek. Rychlý protiútok soupeřek vyřešila zákrokem Solbergová. Ta ale dostala míčem do obličeje a hra je přerušena.
44'
Gonzalezová se napřáhla zpoza devítky, ale bránu Norska minula.
43'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Norsko (Linn Jörum Sullandová).
43'
Hernandezová faulovala při střelbě a jde pykat. Norky střílí sedmičku.
43'
Oftedalová se blýskla v obraně a zablokovala Gonzalezovou! Norky jsou u míče.
42'
Chyba Španělska, které se dopustilo pasivity. Norky z rychlého protiútoku zvyšují náskok.
41'
Lokeová využila volnějšího prostoru na středu střelou do pravého horního rohu.
40'
Na hranici brankoviště se ke střele protlačila Hernandezová.
39'
Rychlý kontr Norek, přihrávka Arntzenové našla zcela osamocenou Jakobsenovou na pravém křídle.
39'
Španělkám ale postupný útok nevyšel. Hernandezová byla vychytána.
39'
Martinová sice ztratila míč, ale pokus Norska o brejk skončil rovněž ztrátou Jakobsenové.
38'
Na hranici brankoviště se prosadila Lokeová.
37'
Vyloučení v týmu Španělsko (Almudena Rodríguezová).
37'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky.
37'
Martínová se dokázala dostat k míči na pravém křídle a náběhem do brankoviště prostřelila Solbergovou.
36'
Druhý gól Arntzenové v řadě.
36'
Gól vstřelil tým Norsko (Emilie Hegh Arntzenová).
35'
Lopezová snižuje z levého křídla.
35'
Kristiansenová střelou o zem trefila horní tyč! Míč příliš vyskočil po odrazu.
35'
Průnik středem k brankovišti využila Rodriguezová.
34'
Po ztrátě míče na straně Španělek, přetavila z rychlého protiútoku maximum Oftedalová. Španělsko si bere oddechový čas.
33'
Dlouhý útok Španělek skončil zákrokem Solbergové a rychlý kontr využila Herremová.
32'
Z větší dálky se nemýlila ani na druhé straně Kristiansenová. Mezitím skončilo vyloučení Hernandezové.
32'
Penová snižuje z pravé strany devítky.
31'
Fernandezová ztratila v útoku míč a dokonale toho využila Jakobsenová, jež se vydala osamocena do rychlého protiútoku a skórovala.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 16:36.
První poločas přinesl ofenzivní smršť a hned 35 vstřelených branek! Lépe jsou na tom zatím Norky, které vedou o jeden gól před sympaticky bojujícími Španělkami, jež bojují ve svém posledním utkání o první výhru v hlavní fázi.
30'
30'
Vyloučení v týmu Španělsko (Ainhoa Hernándezová).
30'
Kristiansenová, tísněna obranou, střílí gól. Navíc byla faulována a vymodlila si trest pro Španělky.
29'
A je vyrovnáno! Martinezová si seběhla víc ke středu a dalekou střelou srovnala.
29'
Tomacová napálila tyč ze středu!
27'
Španělsko se ale stále drží na dostřel a komplikuje Norkám jejich boj o postup do semifinále.
27'
Jakobsenová se na pravém křídle nemýlila a obstřelila brankářku ke vzdálenější tyči.
26'
Španělky snižují gólem Any Isabel Martinezové.
25'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Linn Jörum Sullandová).
24'
Cesareová z hranice brankoviště propálila norskou brankářku a snižuje.
24'
Na druhé straně se neprosadila Auneová.
23'
Rodriguezová z hranice devítky minula norskou bránu.
23'
Solbergová z levé strany přehodila obloučkem Castellanovou a zvyšuje norské vedení.
22'
Už šestý gól Oftedalové.
21'
Z levého křídla se prosadila Lopezová!
21'
Vyloučení v týmu Španělsko (Alicia Fernándezová).
21'
Oftedalová pronikla na pravé straně k brankovišti a skóruje. Byla faulována a bude se navíc vylučovat.
20'
Ani Penová se z dálky neprosadila. Útok Španělská sice pokračoval, ale pak přišla ztráta.
19'
Kristiansenová střílela z dálky, ale trefila jen nohy Castellanové.
18'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Soledad Lópezová).
18'
Auneová faulovala. Španělky budou střílet sedmičku.
17'
Penová ztratila míč, ale Oftedalová rychlý brejk nevyužila.
16'
Ingstadová na levé straně seběhla ke středu a Solbergová neměla šanci zachytit míč.
16'
Na hranici brankoviště se ke střele dostala Rodriguezová a opět srovnává.
15'
Španělsko si bere oddechový čas.
15'
Z pravého křídla se prosadila Auneová.
14'
Oftedalová z hranice devítky z levé strany prostřelila španělskou brankářku Castellanovou.
14'
14'
Španělky budou střílet sedmičku.
14'
Žlutá karta pro tým Norsko (Camilla Herremová).
13'
Gól vstřelil tým Norsko (Stine Oftedalová).
13'
Gól vstřelil tým Španělsko (Mireya Gonzálezová).
12'
Po ztrátě Španělek srovnává na 8:8 Auneová.
12'
S brankami se roztrhl pytel, Oftedalová pronikla na levé straně.
11'
Průnik středem využila Fernandezová.
11'
Po ztrátě Španělek proměnila rychlý protiútok Auneová.
10'
Herremová využila bleskový útok Norek.
10'
Hernandezová proměnila rychlý útok.
10'
Lokeová napálila z hranice brankoviště tyč!
9'
Auneová ztratila v útoku míč. Španělky se dostaly k postupné kombinaci, Gnzalezová vystřelila z velké dálky a překonala Solbergovou.
8'
Gól z hranice devítky. Penová se z pravé strany dokázala prosadit.
7'
Oba týmy chybovaly při rychlých útocích.
7'
Norky ztratily míč po technické chybě Kristiansenové. Španělky naopak svůj útok využívají, Gonzalezová srovnává.
6'
Hernandezová pronikla na hranici brankoviště a náskokem snižuje.
5'
Po ztrátě Španělek se sice neprosadila Oftedalová, ale norská akce pokračovala. A Reistadová zvyšuje na 4:2.
4'
Dlouhý a postupný útok Norek přetavila v branku z hranice devítky Oftedalová.
4'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Elisabet Cesáreo).
3'
3'
Španělky budou střílet po faulu Lokeové sedmičku.
2'
Gól vstřelil tým Norsko (Malin Auneová).
2'
Fernandezová srovnává z trpělivějšího útoku z pravé strany.
1'
Úvodní útok Norska proměnila Lokeová.
1'

Španělsko: Navarrová, Castellanosová – Martínová, Arderíusová, Cesáreo, Garcíaová Ávilaová, Penová, Lópezová, Fernándezová, Rodríguezová, Hernándezová, Valdiviaová, M. Gonzálezová.

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Arntzenová, Kristiansenová, Lökeová, Waadeová, Oftedalová, Auneová, Brattsetová, Sullandová, Herremová, Sanna Solbergová, Tomacová, Jakobsenová, Ingstadová..
To norské házenkářky jsou na tom zcela opačně. Případná výhra nad Španělskem by je mohla ještě posunout do kýženého semifinále. Aktuálně třetí celek tabulky totiž porazil v úterý Nizozemsko a a v případě vlastní výhry vytvoří velký tlak na vedoucí tandem Nizozemsko/Rumunsko. Oba týmy čekají závěrečné duely až poté a případná minitabulka nebo vzájemný zápas s Nizozemskem by zcela převrátilo papírové předpoklady.
Španělky po sympatickém výkonu čeká na evropském šampionátu derniéra. V té se postaví proti Norkám a budou se snažit ukořistit první vítězství v hlavní skupinové fázi. Výhra by jim však na jejich osudu na turnaji už nic nezměnila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.