Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Švédsko  - 15. prosince 2021   20:30

Francie
Francie
2' Foppaová  • 8' Flippesová  • 8' Lassourceová  • 10' Toublancová  • 11' Toublancová  • 14' Sercienová-Ugolinová  • 20' Nocandyová  • 20' Sercienová-Ugolinová  • 23' Sercienová-Ugolinová  • 26' Valentiniová  • 27' Toublancová  • 28' Toublancová  • 31' Flippesová  • 32' Lassourceová  • 33' Flippesová  • 35' Kanorová  • 37' Lassourceová  • 39' Foppaová  • 40' Lassourceová  • 41' Darleuxová  • 46' Flippesová  • 48' Valentiniová  • 51' Valentiniová  • 52' Zaadiová Deunaová  • 55' Nocandyová  • 58' Foppaová  • 59' Nocandyová
31:26
(15:15)
Švédsko
Švédsko
1' Hanssonová   • 5' Blohmová   • 7' Blohmová   • 15' Hagmanová   • 20' Hagmanová   • 21' Carlsonová   • 23' Danová   • 25' Danová   • 28' Hagmanová   • 29' Hagmanová   • 30' Strömbergová   • 31' Hanssonová   • 33' Blohmová   • 41' Strömbergová   • 43' Blohmová   • 45' Carlsonová   • 46' Carlsonová   • 47' Lagerquistová   • 49' Blohmová   • 51' Robertsová   • 53' Hagmanová   • 57' Blohmová
Francie
Glauserová, Darleuxová – Nocandyová, Toublancová, Valentiniová, Pineauová, Lassourceová, Zaadiová Deunaová, Sercienová-Ugolinová, Flippesová, Kanorová, Horaceková, Edwigová, Foppaová, Nze Minková, Granierová.
Alpaidzeová, Berezkinová (RUS)
Palau d'Esports de Granollers
1226 diváků
Švédsko
Bundsenová, Rydeová, E. Erikssonová – Mellegaardová, Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Petrénová, Danová, Lagerquistová, Lindqvistová, Hagmanová, Hanssonová, Kählhageová, Carlsonová, de Jongová.

Francie – Švédsko 31:26 (15:15)
Nejvíce branek: Toublancová 4, Lassourceová 4, Flippesová 4 – Hagmanová 9/4, Blohmová 6, Carlsonová 3. Rozhodčí: Alpaidzeová, Berezkinová (RUS). Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 3:2.
Švédsko tak neporazilo Francii na vrcholných akcích ani v šestém měření sil za poslední čtyři roky a musí se spokojit s celkovým pátým místem. Z vyřazených čtvrtfinalistů má totiž nejlepší bilanci.
Francouzky postupují do semifinále, v němž se pozítří utkají s Dánskem.
Po naprosto vyrovnané přetahované v první půli patřil druhý poločas jasně házenkářkám Francie. Olympijské vítězky získaly rozhodující náskok během desetiminutovky, kterou vyhrály 8:2. Švédky nepříznivý vývoj rozhodil, snažily se vzdorovat neustálou hrou bez brankářky, jenže vinou spousty nepřesností v rozehrávce jen nabízely Francouzkám laciné góly. I jasně nejlepší střelkyně MS Hagmanová se odmlčela, k osmi trefám z úvodní půlhodiny přidala po přestávce jen jednu, a Francie si již udržovala až do konce minimálně tříbrankové vedení.
60'
24 vteřin před koncem byla vyloučena Carlsonová. Dvě minuty to budou jen teoreticky.
60'
Pineauová střílí z vlastní půlky hřiště těsně vedle prázdné brány, což už spoluhráčky doprovázejí spíše úsměvy.
59'
Francouzky mohou slavit, po sérii chyb na obou stranách zavěsila minutu a osm vteřin před koncem Nocandyová. Pětibrankové manko již dohnat nejde ani teoreticky.
58'
Pauletta Foppová opět přiblížila olympijské vítězky bojům o medaile rychlým průnikem a střelou k levé tyčce.
58'
Oddechový čas pro Francii.
57'
Linn Blohmová v jasné šanci snižuje, podaří se ještě házenkářkám Švédska zázrak?
57'
Francouzská brankářka Darleuxová po úspěšném zákroku střílí přes celé hřiště do prázdné, ale příliš slabě. Její kolegyně se stačila sprintem vrátit z lavičky a akrobaticky na čáře míč zastavit.
56'
Dnešní utkání sleduje 1226 diváků.
55'
Švédkám to nelepí, tentokrát se s převahou jedné hráčky v poli dostaly do zakončení po rychlé výměně míče, jenže Carlsonová z šestky míří pouze do boční sítě.
55'
Oddechový čas pro Švédsko.
55'
Méline Nocandyová se v hloubi pole obtočila kolem protihráčky a rychlý výpad zakončila mezi rukama švédské brankářky pod břevno.
53'
Konečně udeřila po přestávce také Hagmanová, která dostala přesný míč do rány na pravé křídlo od Petrénové.
52'
Zaadiová-Deunová však také svůj průnik zakončila gólem.
51'
Poprvé se do střelecké listiny zapisuje na druhé straně Robertsová.
51'
Valentiniová z křídla přesně a labužnicky přehazuje brankářku Rydeovou.
51'
50'
Švédky už si nemohou dovolit plýtvat střelami, jenže Carlsonová tentokrát jen orazítkovala tyč.
49'
Carlsonová skvěle uvolnila na šestce Blohmovou, která nezaváhala.
48'
Do prázdné brány to je lahůdka. Chloé Valentiniová znovu trestá nepřesnost v rozehrávce sedmi Švédek na place.
47'
S míčem skoro až do brány doskočila Anna Lagerquistová.
46'
Podruhé za sebou zamířila přesně důrazná Jenny Carlsonová. Bylo to asi o metr blíže bráně než před chvilkou.
46'
Házenkářky Francie rozvířily soupeřovu obranu a Laura Flippesová z výskoku středem zavěsila k tyči.
45'
Carlsonová pověsila míč z devítimetrové čáry pěkně pod břevno.
44'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelila Allison Pineauová. Francie vede o pět branek a míří do semifinále.
43'
Linn Blohmová se uvolnila na brankovišti a zblízka prostřeluje autorku předchozí branky Francie.
42'
Ani hvězdná Hagmanová se nemůže po přestávce chytit, z křídla napálila pouze spojnici.
41'
Tenhle taktický prvek Švédkám vůbec nevychází. Jejich prázdnou bránu trefuje přes celé hřiště francouzská brankářka Cléopatre Darleuxová.
41'
Carin Strömbergová naznačila přihrávku, místo toho si bouchla míčem o zem a prudkou ranou zavěsila. Švédský půst končí po téměř osmi minutách.
40'
Švédky podpořily útok sedmou hráčkou, jenže Lassourceová vystihla přihrávku Strömbergové a snadno posílá míč do prázdné brány.
40'
Oddechový čas pro Švédsko, které čeká na gól téměř sedm minut.
39'
Na brankovišti zůstala úplně volná Pauletta Foppová a v tutovce nezaváhala.
38'
Se skandinávským celkem to mohlo vypadat už hodně špatně, naštěstí pro Švédky trefuje Lassourceová jen tyč.
37'
Z levého křídla napnula síť Lassourceová, Francie vede již o tři góly.
36'
Střelu Strömbergové z osmi metrů k tyči vystihla Darleuxová.
35'
Kanorová zařídila v oslabení zatím nejlepší skóre z pohledu Francie.
34'
Vyloučení v týmu Francie (Estelle Nze Minková).
33'
Francouzky si velmi rychle berou vedení zpět, opět se technickým řešením do zadní šibenice prosadila Laura Flippesová.
33'
Z hranice brankoviště však nezaváhala Blohmová.
32'
Lassourceová proměňuje rychlý brejk po zblokované střele Švédek.
31'
O bleskovou odpověď se postarala obloučkem z pravé spojky po přímočarém výpadu Flippesová.
31'
Účet druhé půle otevírá stejně jako té první z křídla do vzdálenějšího růžku Hanssonová.
31'
Sledujeme nesmírně vyrovnaný a pohledný gólový festival. Až na jeden okamžik, kdy vedlo Švédsko 11:9, se oba celky přetahují s nejvýše jednobrankovým náskokem. Za Skandinávky opět řádí Hagmanová, která nasázela přes polovinu jejich gólů.
30'
30'
Vteřinu před sirénou stihla ještě zakončit z dálky Strömbergová. Tento gól do šatny francouzskou lavičku hodně zamrzel.
30'
Krásné řešení sedmimetrového hodu lobem předvedla 14 vteřin před koncem poločasu Allison Pineauová.
30'
Dalekonosnou dělovku Zaadiové-Deunové vyráží Jessica Rydeová.
30'
Oddechový čas pro Francii těsně před přestávkou.
29'
Fenomenální Hagmanová dostala míč do běhu opět od Danové a sólo bezpečně proměňuje v osmý gól.
28'
Toublancová vzápětí skóruje z brankoviště.
28'
Hagmanová dostala na brankoviště míč od Danové a z otočky v pádu překonává brankářku Francie.
27'
Další rychlý útok zakončila z křídla přesně Alicia Toublancová a Francie otáčí skóre.
26'
Hrubou chybu ve švédské rozehrávce trestá z úniku Chloé Valentiniová.
25'
Nina Danová se proběhla osou hřiště, vyhnula se protihráčce a levačkou rozvlnila síť.
24'
Pineauová napravila předchozí nezdar a další sedmičku již proměňuje.
24'
Zcela osamocená Carlsonová nepoostřelila Cléopatre Darleuxovou a byl to snad první úspěšný zákrok francouzských brankářek.
23'
23'
Sercienová-Ugolinová však bleskově vyrovnává hned po rozehrávce.
23'
Švédsko poprvé odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Přes dvě soupeřky zavěsila Nina Danová.
22'
Na druhé straně pálí Granierová zblízka pouze do břevna.
21'
Menší hustoty hráček na palubovce využívá k úspěšnému průniku také Jenny Carlsonová.
20'
Francie okamžitě vyrovnává, Océane Sercienová-Ugolinová střílela z výskoku.
20'
Hagmanová si seběhla na pravý okraj a trefuje vzdálenější šibenici.
20'
Síly se vyrovnávají, v celku Švédska byla vyloučena Anna Lagerquistová.
20'
Nocandyová pálí přes obránkyně k patě tyče po rychlé výměně míče mezi francouzskými házenkářkami.
19'
Nathalie Hagmanová využívá další sedmičku.
19'
Vyloučení v týmu Francie (Allison Pineauová).
19'
Ukazatel skóre poněkud zamrzl, obě družstva pozorně brání a z dálky se neprosadila Pineauová.
16'
Premiérová branka ze sedmimetrového hodu pro Francii, vstřelila ji Grâce Zaadiová-Deunová.
15'
Švédská kanonýrka se poprvé prosazuje také ze hry.
14'
Polovina gólů Švédska padla ze sedmiček, které neomylně proměňuje Hagmanová.
14'
Francie udeřila v oslabení, prudkou ranou do šibenice z výskoku nedala brankářce šanci Océane Sercienová-Ugolinová.
13'
Druhý gól ze sedmimetrového hodu vstřelila Nathalie Hagmanová.
13'
Vyloučení v týmu Francie (Alicia Toublancová).
11'
Opět přichází technický prohřešek Švédska a bleskový útok proměňuje znovu pravé křídlo Toublancová.
10'
Lassourceová prohodila míč na hranici brankoviště na Foppovou, kterou vychytala zatím výborná Rydeová.
10'
Alicia Toublancová vyrovnává pěkným obloučkem z křídla.
10'
Sedmimetrový hod Švédska proměňuje nejlepší střelkyně šampionátu Hagmanová.
8'
Technickou chybu Švédek trestá do rozhozené obrany Coralie Lassourceová.
8'
Pouhých 13 vteřin nato však snižuje střelou do dolního rohu brány Flippesová.
7'
Opět Blohmová zakončila přesně rychlý protiútok osou hřiště.
6'
První sedmimetrový hod utkání nasměrovala Pineauová pouze do tyče.
5'
Po řadě nepřesností se prosazuje z postu pivotky do růžku Linn Blohmová.
3'
V tutovce selhala Edwigeová, která napálila míč o zem příliš prudce, takže skončil nad švédským břevnem.
2'
Francie vyrovnává průnikem Pauletty Foppové.
1'
Rydeová vystihla francouzský oblouček z křídla a protiútok zakončila přesnou střelou Elin Hanssonová.
1'

Francie: Glauserová, Darleuxová – Nocandyová, Toublancová, Valentiniová, Pineauová, Lassourceová, Zaadiová-Deunová, Sercienová-Ugolinová, Flippesová, Kanorová, Horáčková, Edwigová, Foppaová, Nze Minková, Granierová.
Trenér: Krumbholz.

Švédsko: Bundsenová, Rydeová, Erikssonová – Mellegaardová, Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Petrénová, Danová, Lagerquistová, Lindqvistová, Hagmanová, Hanssonová, Källhageová, Carlsonová, de Jongová.
Trenér: Axnér

Rozhodčí: Alpaidzeová, Berezkinová (RUS).
Na mistrovství světa se obě země naposledy utkaly v roce 2017, kdy Francouzky na cestě za titulem porazily Švédsko v semifinále navzdory osmi brankám Hagmanové 24:22 (11:12).
O rok později na mistrovství Evropy dotáhly pozdějí vítězky v nadstavbové skupině tříbrankový náskok Švédska a zápas skončil 21:21 (11:14).
Loni v prosinci na Euru v Dánsku vyhrála Francie opět díky zlepšení ve druhé půli 31:25 (14:14).
Konečně letos v létě na olympiádě skončilo utkání základní skupiny lremízou 28:28 (17:16), zatímco v semifinále opět slavila Francie po výhře 29:27 (15:14).
Švédsko
Také skandinávské házenkářky zatím na turnaji nepoznaly přemožitele, ovšem kromě několika exhibičních vystoupení proti naprostým outsiderům dvakrát jen remizovaly. V důsledku jim tak postup zachránila vyrovnávací trefa v utkání s Nizozemskem v závěru zápasu a mohou se pokusit o druhý postup do semifinále MS v historii ženské házené. Letos se jim to povedlo na olympiádě, kde na ně nakonec zbyla nepopulární bramborová medaile.
Nathalie Hagmanová je s 62 góly suverénně nejlepší střelkyní turnaje, k čemuž dost napomohly kanonády proti házenkářským trpaslíkům.

Francie
Olympijské vítězky z Tokia napravují na světovém šampionátu poslední obří propadák, kdy coby obhájkyně zlata obsadily až třinácté místo. Turnajem zatím procházejí bez zaváhání, nejtěžší zkoušku zvládly proti Srbsku, kdy otáčely tříbrankové manko z prvního poločasu.
Francouzky hrají většinou domácí ligu, po dvou reprezentantkách působí ve Slovinsku, Rusku a Maďarsku. Na turnaji nemají vyloženou kanonýrku a spoléhají se na týmové pojetí hry. Pouhých 20 gólů nasázela jejich nejlepší střelkyně Grâce Zaadiová-Deunová.

Francie – Angola 30:20
Francie – Slovinsko 29:18
Francie – Černá Hora 24:19
Francie – Polsko 26:16
Francie – Srbsko 22:19
Francie – Rusko 33:28
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.