Házená - MOL liga ženy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Písek - 20. října 2018   18:00

Poruba
Poruba
4' Michalíková  • 5' Konečná  • 6' Smetková  • 8' Konečná  • 9' Michalíková  • 10' Minarčíková  • 11' Andrýsková  • 12' Smetková  • 14' Andrýsková  • 16' Konečná  • 18' Michalíková  • 19' Smetková  • 22' Smetková  • 23' Smetková  • 24' Smetková  • 26' Andrýsková  • 29' Michalíková  • 30' Minarčíková  • 34' Michalíková  • 34' Desortová  • 35' Desortová  • 36' Desortová  • 40' Desortová  • 46' Desortová  • 48' Desortová  • 54' Andrýsková  • 56' Desortová  • 57' Šmidáková
31:21
(18:5)
Písek
Písek
7' Talafousová   • 11' Pešková   • 13' Hauserová   • 29' Šetelíková   • 33' Eresken Krouská   • 35' Talafousová   • 38' K. Kubišová   • 40' Velková   • 41' K. Kubišová   • 41' Talafousová   • 44' Talafousová   • 45' Velková   • 51' Eresken Krouská   • 53' Pešková   • 57' Benešová   • 58' Velková   • 59' Hauserová   • 60' Benešová   • 60' Benešová
Poruba
Hájek, Macho
Sportovní hala, Polanka nad Odrou
143 diváků
Písek

Z tohoto utkání je to vše, děkuji za pozornost.
DHC Sokol Poruba – Sokol Písek 31:21 (18:5)
Nejvíce branek: Desortová 10/3, Smetková 6, Michalíková 5 – Talafousová 4, Hauserová 3/1, Benešová 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 143.
Utkání sledovalo v hale v Polance nad Odrou 143 diváků.
Ve druhém poločase Poruba výrazně polevila, přesto se dokázala ve 40. minutě dostat na rozdíl 17 branek. Poté však definitivně přestala hrát, pouze Desortová se snažila střílet a jen za druhou půlku nasázela deset gólů. Písek se v závěru dotáhl na nakonec docela přijatelný desetibrankový rozdíl, ale tradiční třicítku nakonec v Ostravě stejně dostal.
60'
A ještě jeden gól Benešové 7 sekund před koncem definitivně uzavírá skóre.
60'
Desortová míjí.
60'
Mohutná Benešová zařídila dvacátý gól hostů, jakkoliv toto číslo vypadalo po první půli nemožně.
59'
Andrýsková trefuje pouze spojnici.
59'
Hauserová se trefuje poprvé po změně stran.
58'
Hrubé chyby v útoku na obou stranách. Hlavně Písek teď nevídaně zadrbal brejk.
58'
Velková trefuje ze středu k levé tyči.
57'
Pěkně sehráno na Šmidákovou do křídla a ta se podél nohou trefila přesně.
57'
Za Písek rychle odpovídá Benešová.
56'
To bude mít Desortová drahé! Desátý gól její a třicátý Poruby najednou!
56'
Po střele Andrýskové pokračují Ostravanky z rohu.
55'
Domácí útočí na třicítku, Desortová zastavena faulem.
55'
Andrýsková zablokovala Eresken Krouskou.
55'
Písek v plném počtu.
54'
Andrýsková ale v pokračování akce po nedané sedmičce uspěla.
54'
A to se vyplatilo, Desortová ji trefila do stojné nohy!
54'
Faul na střílející Konečnou, sedmička. Do branky hostů se vrací Preslová.
53'
Z brejku naopak dává gól Pešková.
53'
Poruba už v plném počtu, ale Neubergová střelu vyráží.
52'
Smetková to vyřešila po svém. Došla si pro faul a Velková je vyloučena.
52'
Další faul, ale už je signalizovaná pasivita.
52'
Smetková faulovaná, Poruba útočí dál.
51'
Eresken Krouská nakonec dává v přesilovce gól.
51'
Hauserová podstřelem nepřekonává brankářku, ale hosté jsou u míče.
51'
Desortová si za odměnu jde odpočinout na dvě minuty. Faulovala pronikající Benešovou.
50'
Desortová přišla, hodila a odešla. Jako by o nic nešlo. Ono už taky vlastně o nic nejde. Sedmička proměněná.
50'
Sedmička pro domácí.
49'
Poruba hodně točí sestavu a zahrají si i další náhradnice.
49'
Nepřesné zakončení hostů.
48'
V brejku se protáhla na brankoviště Desortová a prudce k levé tyči dává už svůj osmý gól.
48'
Opět pasivita, Eresken Krouská neměla připravenou pozici a střílí pouze do rukou připravené Krebs.
48'
Krebs vyráží do strany, kde souboj o míč vyhrává hráčka v bílém dresu.
47'
Velková zastavena faulem, Písek musí střílet.
46'
Desortová se právě stává nejlepší střelkyní zápasu a to hraje pouze druhý poločas.
46'
Technická chyba Poruby. A vzápětí další při totálně zadrbaném brejku.
45'
Velková přidává další gól hostů.
44'
A Talafousová z dalšího brejku umazává další kousek stále prakticky nedostižné ztráty.
44'
Dobrou ránu Desortové k levé tyči chytá Neubergrová.
44'
Trenérům Poruby se nelíbí aktuální přístup svých hráček a vybírají si první oddechový čas.
43'
Eresken Krouská s jistotou proměňuje sedmičku.
43'
Talafousová faulovaná při střelbě z křídla, sedmička. Tu jde chytat Roháčková.
42'
Smetková faulovaná. Vzápětí Konečná odvážně skákala do brankoviště, aby zasáhla poskakující míč, ale nedala mu tolik síly, aby ho dotlačila do branky.
41'
Domácí začínají hrát hodně lehkovážně a trestá je Talafousová z dalšího rychlého kontru středem.
41'
Kubišová vzápětí uspěla z brejku a až ve 41. minutě se Písek dostal na dvojciferné číslo ve skóre.
40'
Nepříliš pruská střela Velkové byla sražena mimo dosah Krebs.
40'
Desortová znovu trefuje ze středu pole, tentokrát k pravé tyči. Rozdíl je 17 branek!!!
39'
Na druhé straně útočný faul Písku. To je opravdu zmar.
39'
Desortová v tísni nezvolila dobré řešení.
38'
Krásná akce domácích bez zakončení. Poslední přihrávka Revajové do křídla nebyla úplně přesná.
38'
Kubišová uspěla z levého křídla o zem.
37'
Chyba Smetkové, hodila si při driblinku míč na nohu.
36'
A znovu Desortová, tentokrát z brejku! To je panečku série. Již pátýn gól ve druhém poločase.
35'
Desortová vlétla do druhého poločasu opravdu jako velká voda.
35'
Obrovské štěstí Talafousové. Ta z křídla trefila zadní tyč, od které se míč odrazil do nohou Krebs a od nich za čáru.
34'
Desortová se trefuje poprvé také ze hry pěknou ranou do protipohybu.
34'
Písek v plném počtu, ale v útoku opět dělá chybu.
34'
Michalíková měla na pravém křídle obrovské množství místa a využila toho.
33'
Ereksen Krouská nakonec našla volnou cestu k brance a takovou ledabylou střelou zaskočila Krebs.
32'
Desortová opět dává sedmičku bombou k levé tyči.
32'
Šetelíková srazila nešetrně v brejku Konečnou. Další sedmička, tentokrát i s vyloučením.
31'
Desortová sedmičku s přehledem proměňuje.
31'
Konečná se obtáčela na brankovišti, byla při střelbě faulovaná a je tu první sedmička domácích.
31'
Výhoz do druhé půle provede Poruba.
V Polance sledujeme naprosto jednoznačnou záležitost. Útok domácích se sice, jak je jeho zvykem, zahříval docela pomalu, ale proti prakticky neškodnému Písku našel brzo rytmus a začal sypat gól za gólem. Prim hraje hlavně mrštná Smetková. To Jihočešky se neskutečně trápí, nejsou schopny překonat agresivní obranu Poruby a kazí i jednoduché přihrávky. Když už překonají obranu, naráží na skvěle chytající Krebs, která má zcela jistě úspěšnost zásahů přes 50 %. Tento zápas je rozhodnutý prakticky od desáté minuty a od té doby je otázkou pouze konečná výše skóre.
30'
30'
Minarčíková uplatnila důraz a uzavírá skóre prvního poločasu.
30'
Krebs zasahuje levou nohou proti Eresken Krouské.
29'
Písek ale nezvládl přechod do útoku, takže z další akce trefuje Michalíková.
29'
Exhibiční sehrávka do křídla na Maiwaelderovou, ale ta trefila pouze nohu brankářky.
29'
Vzápětí ale přeci jen dává z brejku gól Šetelíková.
28'
Hauserová házela sedmičku k pravé tyči, ale Krebs chytá!
28'
Faul na pronikající Kubišovou při střelbě, sedmička.
27'
Domácím se ale nepovedl brejk a Jihočešky zase útočí.
27'
Skvělá Krebs na zemi vychytala Novotnou.
26'
Andrýsková má ve své pravačce dělo. Jen tak máchla rukou a trefila nechytatelně šibenici.
25'
Andrýsková dostává za nešťastný úder do obličeje žlutou kartu.
25'
Písek v plném počtu, ale stále si v útoku neví rady.
24'
Smetková má dneska slinu a přidává další gól. Už šestý.
24'
Poněkud zoufalá střela Eresken Krouské.
23'
Smetková využila volnější obrany k proskoku a přesné trefě k pravé tyči. Je to o deset a to běží teprve 23. minuta!
23'
Kubišová vzápětí dost hrubě složila znovu Smetkovou a je vyloučena.
22'
Zároveň byla faulovaná Kubišovou, která dostává žlutou kartu.
22'
Smetková výborně pronikla skrz obranu a dává už svůj čtvrtý gól.
21'
DObrý blok domácí obrany, ale Andrýsková s pomocí teče netrefila.
21'
Signalizovaná pasivita a pískán faul na Hauserovou.
20'
Minarčíková přehnala důraz a dostává žlutou kartu.
20'
Chyba Poruby v útoku.
19'
Domácí se laně vracely do obrany, takže Novotná mezi nimi prošla jako nůž máslem, jenže Krebs skvěle zasáhla levou rukou!
19'
To Smetková na středu ano a je to už o osm branek!
19'
Merglová opět neměla na levém křídle prostor.
18'
Michalíková velmi rychle odpovídá a udržuje výrazný náskok Ostravanek.
18'
Hauserová v klidu dává sedmičku k levé tyči.
17'
Novotná faulována při střelbě na brankovišti, sedmička.
17'
Palasová je dneska opravdu špatná. Naštěstí pro ni hosté zůstávají u míče.
17'
Písek si vybírá již druhý oddechový čas.
17'
Další brejk Poruby zhatila pomalá přihrávka na utíkající Minarčíkovou.
16'
Andrýsková dokázala přes dvě hráčky přihrát na pivota Konečné a ta v pádu trefila přesně.
16'
Další chyby na obou stranách. Až nyní domácí uklidňují hru a útočí pozvolna.
15'
Preslová se blýskla podařeným zákrokem, vzápětí perfektním blokem zazářila Konečná.
15'
Talafousová na levém křídle neměla dobrý úhel a vůbec netrefila branku.
14'
Andrýsková daleko od brankoviště využila své výšky, máchla pravačkou a o levou tyč nedala Preslové šanci.
13'
Novotná v časové tísni byla faulována a z devítky uspěla Hauserová.
13'
Domácí zahrály v obraně nohou.
12'
Znovu ve výborné obraně měl zárodek brejk po dlouhé přihrávce Krebs na Smetkovou, která zakončila nekompromisně.
11'
Na to velmi rychle odpovídá ze středu Andrýsková.
11'
Pešková se nakonec dokázala prosadit.
10'
DOmácí opravdu skvěle brání.
10'
Vzápětí utekla do brejku Minarčíková a k levé tyči se nemýlila.
9'
Nádherné prostrčení do pivota na úplně volnou Michalíkovou.
9'
Domácí se ale ubránily a mohou utéct na rozdíl čtyř branek.
8'
Konečná dostává žlutou kartu.
8'
Konečná to mstí aspoň čtvrtým gólem.
8'
Novotná dostává jen žlutou kartu.
8'
Maiwaelderová udeřena do obličeje, nevylučuje se.
7'
Přesto Talafousová nakonec dává první gól Písku na konci sedmé minuty.
7'
Palasová dělá velké množství chyb na míši.
7'
Faul na pronikající Novotnou.
6'
Lavička Písku reaguje a velmi rychle si vybírá první oddechový čas.
6'
Smetková pronikla středem až těměř na hranu brankoviště a přes těsnou obranu skóruje.
6'
Nepřesná přihrávka Palasové.
5'
Konečná okamžitě z pivota zvyšuje.
5'
Pešková také z pravého křídla o zem razítkuje břevno.
4'
Až na konci čtvrté minuty vidíme první gól, z křídla se prosadila Michalíková.
4'
Prostrčení na Michkovou do pivota výborný zákrok Krebs pravou rukou!
3'
Jenže vzápětí také chyba domácích v útoku.
3'
Písek dlouho kombinuje, až Palasová nepřihrála Novotné přesně.
2'
Smetková měla volnou cestu středem, ale přestřelila.
2'
Na Novotnou si u pravé tyče počkala Krebs a zapisuje první zákrok.
1'
Novotná zastavena faulem, Písek už musí střílet.
1'
Sražená střela Součkové, roh.
1'
Výhoz do první půle provedou hosté.
Probíhá představování a nástup jednotlivých hráček na palubovku. Písek bude hrát v bílých dresech se zelenými rameny a černých trenýrkách, Poruba v tradičních modrých dresech a červených trenýrkách.
V hale v Polance nad Odrou končí warm upy obou týmů a pomalu se plní také nepříliš velké hlediště. Místní lidé přeci jen přišli na házenou, ačkoliv se jen několik kilometrů od nich hraje fotbalový šlágr Baník – Karviná.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Krebs – Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Michalíková, Prašivková, Minarčíková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Revajová.

Sokol Písek: Preslová, Neubergová – K. Kubišová, Michková, Hauserová, Velková, Merglová, Novotná, Talafousová, Šetelíková, Palasová, Součková, Eresken Krouská, Benešová, Pešková.

Rozhodčí: Hájek, Macho.
Vzájemné zápasy

V předchozích 8 sezónách bylo odehráno hned 24 ligových vzájemných zápasů, z toho 8 v nadstavbové části sezón. Zpočátku byla bilance vyrovnaná, ale od konce ročníku 11/12 dokázal Písek porazit Porubu pouze jednou, a to letos v květnu ve skupině o udržení v zápase, ve kterém už Ostravankám vůbec o nic nešlo. Ty na domácím hřišti poráží jihočeského soupeře pravidelně vysokým rozdílem a ve sledovaném období se v základní části ligy pouze jednou stalo, aby mu nenastřílely aspoň 30 branek. Favorit utkání je tak jasně dán.
Sokol Písek

Písek v minulé sezóně pouze o jediný bod unikl sestupu a boj o záchranu ho s největší pravděpodobností čeká i tentokrát. Je to zřejmé i z nepříliš podařeného vstupu do podzimní části. Hodně mrzet může hlavně porážka na půdě nováčka z Plzně. Obecně se Jihočeškám na hřištích soupeřů nedaří a zatím vždy v těchto utkáních inkasovaly přes 30 branek. Body tak zatím sbírají pouze doma. Vítězství nad Bánovcemi se dá považovat za povinné, naopak remíza se Slavií a pouze 21 inkasovaných gólů je příjemným překvapením. Taková však musí odvážet i z cizích hřišť, jinak bude záchrana hodně složitá. Již čtvrtou šanci v sezóně má v Porubě.

Aktuální bilance Písku:
5 zápasů, 1 vítězství, 1 remíza, 3 porážky, skóre 134:147, 3 body a 10. místo v tabulce.

DHC Sokol Poruba

Poruba má po loňské absenci v play off v tomto ročníku jasný cíl v podobě umístění do šestého místa, což by mělo znamenat jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Vstup do podzimní části se jim ale příliš nevydařil. Nutno však říct, že Ostravanky měly hodně těžký los, neboť se v prvních pěti kolech utkaly pouze s týmy, které jsou aktuálně v první polovině tabulky. Přesto si doma drží stoprocentní bilanci a hlavně vítězství nad Zlínem bylo impozantní. Venku to však není žádná sláva a dvakrát se ani nedostaly přes hranici 20 nastřílených branek. To je ostatně jedním z charakteristických znaků Poruby. Střeleckou bídu však často vynahrazuje velmi pevnou obranou, takže v jejích zápasech obvykle padá málo branek. Na podzim dokonce zatím inkasuje tak málo, že přes výprask v Michalovcích a celkem tři porážky na kontě má po pěti kolech v tomto ohledu nejlepší obranu v soutěži.

Aktuální bilance Poruby:
5 zápasů, 2 vítězství, 3 porážky, skóre 111:110, 4 body a 8. místo v tabulce.

Most – Poruba 24:16
Poruba – Zlín 30:14
Michalovce – Poruba 36:26
Poruba – Slavia 22:17
Olomouc – Poruba 19:17
Šesté kolo házenkářské MOL ligy proti sobě svede družstva, která si vstup do tohoto ročníku představovala určitě lépe a společným jmenovatelem jejich pozic v tabulce je prozatímní nulová úspěšnost na palubovkách soupeřů. DHC Sokol Poruba přivítá v hale v Polance nad Odrou jihočeského protivníka Sokol Písek. Ačkoliv jde o souboj týmů, mezi kterými je aktuálně rozdíl jediného bodu, domácí je jasným favoritem.