MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Saúdská Arábie : Rakousko - 11. ledna 2019   18:00

Saúdská Arábie
2'   • 10'   • 11'   • 13'   • 14'   • 23'   • 29'   • 35' Chajrí  • 36' Mahdí Al-Sálim  • 38' Saíd  • 42' Radnah  • 44' Mahdí Al-Sálim  • 51'   • 53' M. Al-Abbás  • 55' Mahdí Al-Sálim  • 57' M. Al-Abbás  • 59' Saíd  • 60' Al-Safár
22:29
(9:15)
Rakousko
Rakousko
1'    • 4'    • 5'    • 9'    • 12'    • 13'    • 14'    • 18'    • 19'    • 20'    • 22'    • 24'    • 24'    • 27'    • 32' Zeiner   • 35' Bilyk   • 36' Herburger   • 43' Santos   • 44' Bilyk   • 45' Zeiner   • 48' Bozovic   • 50' Zeiner   • 51' Bilyk   • 52' Herburger   • 54' Santos   • 55' Schmid   • 57'    • 60' Frimmel
Muhammad Al-Sálim – A. Al-Abbás, Al-Džanábí, Al-Mutajrí, Saíd, Al-Ibrahím, Al-Abdulálí, Al-Farhán, Al-Hulajlí, Radnah, M. Al-Abbás, Mahdí Al-Sálim, Mudžtába Al-Sálim, Chajrí, Al-Safár.
Schulze (GER), Tönnis (GER)
Rakousko
Pilipovic, Marinovic – Schmid, Bozovic, Wüstner, Frimmel, Klopcic, Weber, Zivkovic, Zeiner, Bilyk, Wagner, Herburger, Santos, Kirveliavicius, M. Hermann.

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Saúdská Arábie – Rakousko 22:29 (9:15)
Nejvíce branek: Al-Sálim 7, Al-Abbás 5/4, Al-Safár 2 – Bilyk 7, Santos 5, Zeiner 4. Rozhodčí: Schulze (GER), Tönnis (GER). Sedmimetrové hody: 7/4 – 1/0. Vyloučení: 6:5. ČK: Al-Džanábí (SAU).
Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen rakouský házenkář Bilyk.
Favorizované Rakousko dokázalo v úvodním utkání na mistrovství světa přehrát outsidera ze Saudské Arábie 29:22. V průběhu druhého poločasu se sice Saudové dokázali ještě herně zvednout a snížit na rozdíl tří branek, ale po menší krizi Rakušanů, kteří nedali gól osm minut, se favorité nakonec opět ve skóre odpoutali.
60'
Al-Safár kosmeticky upravil skóre zápasu.
60'
Frimmel na druhé straně hřiště ještě vsítil jednu rakouskou branku.
59'
Už to vypadalo, že Saudové přijdou o míč. Ibrahím ale zabojoval a protlačil ho k Saídovi na pravé křídlo. Ten se po seběhu do prostoru prosadil při náskoku do brankoviště.
59'
Střela Al-Safára byla obranou sražena do zámezí.
59'
Do konce zápasu zbývají dvě minuty. U míče jsou Saudové.
58'
Po saudské ztrátě se z rychlého protiútoku nedokázal prosadit Frimmel. V souboji se saudským brankářem trefil břevno.
57'
Rakousko však míří za jednoznačným vítězstvím. Okamžitě odpovídají vlastní trefou.
57'
Nakonec Al-Abbás dokázal proměnit střelu z dálky.
56'
Saudové dlouho okupují prostor před rakouským brankovištěm. Jejich zakončení jsou neúspěšná, ale dál drží míč.
55'
Rakušané drží komfortní náskok. Schmid svou první trefou v utkání zvyšuje na osmigólový rozdíl.
55'
Dlouhý saudský útok. Hráči v zelených dresech už museli zakončovat a nakonec se po náskoku z levé strany prosadil Mahdí Al-Sálim.
54'
Rychlý protiútok využil Santos. Jenže Saudové se zlobí, došlo k faulu na ze strany Rakušanů. Schmid hodně nepříjemně srazil ze vzduchu Al-Safára.
53'
Dobrý zákrok brankáře Al-Sálima proti rakouskému útoku.
53'
Rychlá střela zpoza obrany od Al-Abbáse.
52'
Saudům už je signalizována pasivita.
52'
Herburger se vrátil na hřiště a pronikl středem až k brankovišti. Na jeho střelu saudský brankář zareagovat nedokázal.
51'
Arabové se v útoku nedokázali prosadit skrz obranu a jejich zakončení se stalo kořistí brankáře Filipovice.
51'
Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Rámín Al-Mutajrí).
51'
Bilyk skóruje dalekonosnou střelou zpoza devítky. Navíc byl faulován.
51'
Saudům se podařilo korigovat průnikem k brankovišti.
50'
Zeinerovi se podařilo využít průnik středem.
49'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Saúdská Arábie (Abdulláh Al-Abbás).
48'
Vyloučení v týmu Rakousko (Dominik Schmid).
48'
Bozovic si seběhl do levé strany a zvyšuje vedení Rakouska!
47'
47'
Po faulu Rakouska se bude střílet sedmimetrový hod.
47'
Proti jejich záměru byl ale brankář Saudské Arábie, který střelu Rakušanů chytá.
46'
Arabové ztrácí v útoku míč. Rakousko může navýšit své vedení.
45'
Trestuhodně příliš prostoru dostal na levé straně Zeiner, který si mohl nebráněn seběhnout dokonce na střed a skórovat.
45'
Další ztráta Saudů.
45'
Saudský útok úspěch nepřinesl, ale rychlý kontr Rakouska nedopadl o moc lépe.
44'
Bleskurychle ale odpovídá na druhé straně Bilyk.
44'
Agresivní náskok do brankoviště využil Mahdí Al-Sálim.
43'
Santos se dokázal prosadit z levého křídla a vrátit trochu klid na stranu Rakouska. Ti se prosadili po dlouhých osmi minutách.
43'
Oddechový čas.
43'
Jenže jejich útok končí neúspěchem.
42'
Rakušané ztrácí míč a Saudové mají ideální příležitost, jak se dostat na rozdíl pouhých dvou gólů!
42'
Radnah nakonec po náskoku do brankoviště dokázal snížit!
41'
Dlouhý postupný útok Saudů. Těm je již signalizována pasivita.
41'
Mezitím jsou Rakušané v plném počtu.
41'
Rakousko se v útoku nakonec neprosadilo. K míči se dostávají jejich soupeři.
40'
Vyloučení v týmu Saúdská Arábie (Alí Al-Ibrahím).
40'
Rakušanům je signalizována pasivita. Jejich snahu o útok zastavil faul.
40'
První z rakouských trestů vypršel, Wagner se vrací na hřiště.
39'
Rakousko má prázdnou bránu a tak je v útoku v pěti hráčích. Jinak je v dvojnásobném oslabení.
39'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Saúdská Arábie (Abdulláh Al-Abbás).
39'
Vyloučení v týmu Rakousko (Janko Bozovic). Saudové budou moci střílet sedmičku.
39'
Bilyk se střelou z dálky nedokázal prosadit a Saudové se řítí opět do útoku.
38'
Krásná sehrávka na pravé křídlo, odkud Saíd po náskoku do brankoviště snižuje.
38'
Vyloučení v týmu Rakousko (Tobias Wagner).
38'
Tyč zastavila útok rakouského týmu!
37'
Vlastní chybou arabský tým přichází o míč.
37'
Brankář Saudů, Muhammad Al-Sálim, hlasitě slaví úspěšný zákrok proti rakouskému útoku.
36'
Povedenou střelou z hranice devítky pod horní tyč se prezentoval Al-Sálim.
36'
Sami jsou ale nyní v útoku.
36'
Saudové vyfasovali dvě minuty za faul na Herburgera.
36'
Hra je přerušena. S Herburgerem to nevypadá, přinejmenším pro dnešní zápas dobře. Sice se zvedá a nakonec odchází po svých, ale zdá se, že má něco s loktem.
36'
Protiútok Rakouska proměnil Herburger, jenže při střele přepadl přes bránícího soupeře a zůstává ležet v brankovišti.
35'
Další rychlý útok, tentokrát na druhé straně. Příliš starostí si Rakušané s kombinací nedělali a Bilyk se dokázal střelecky prosadit.
35'
Chajrí se prosadil z rychlého útoku.
34'
Santos z levého křídla netrefil saudskou branku.
33'
33'
Nakonec ne. Došlo totiž k faulu na pronikajícího hráče a to znamená sedmičku pro Saudskou Arábii.
33'
Arabové dál útočí, pomalu začne být signalizována pasivita.
33'
Saudům dělají poměrně velké problémy pokusy o průnik skrz obranu.
32'
Zeiner přijal přihrávku na hranici brankoviště a po otočce se dokázal střelecky prosadit.
32'
31'
Na hranici brankoviště došlo k faulu na Al-Sálima. Bude se střílet sedmička.
31'
Druhý poločas zahajují útokem Saudové, kteří jsou zatím stále v oslabení.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:53.
Rakousko prozatím potvrzuje roli favorita a nad Saudskou Arábií vede po prvním poločase 15:9.
30'
30'
Poslední střela před zeď Saudům nevyšla.
30'
Průnikem skrz obranu se dokázal prosadit Wagner. Ten zvyšuje na 15:9.
30'
Weber neproměnil sedmimetrový hod!
30'
Al-Džanabí za podrážení Webera a konflikt s ním obdržel červenou kartu. Saudský házenkář doslova skočil pod nohy rakouského hráče.
29'
Teď už rychlý kontr po ztrátě Rakouska Saudům vyšel.
28'
Saudové se dostali k míči a brankář arabského týmu se snažil o střelu přes celé hřiště. Ale minul.
28'
Tu proměnil obloučkem Al-Abbas.
27'
Bude se vylučovat na straně Rakouska. Bozovic dostal dvě minuty. A navíc Saudové budou střílet sedmičku.
27'
Ukrytá střela zpoza devítky přináší další branku favoritů.
26'
Ztráta arabského týmu, z níž mohou těžit Rakušané. Ti se ale nikam neženou a budou zkoušet postupný útok.
25'
Oba týmy se během svých rychlých útoků nedokázaly prosadit. U míče jsou Saudové.
24'
Rakušané v obraně vybojovali míč a v postupném útoku se z pravé strany prosadil střelou z hranice devítky Wagner.
24'
Rakousko rychle vsítilo gól a vrací se k pětigólovému vedení.
23'
Po hodně dlouhé době se dokázali prosadit házenkáři Saudské Arábie. I přes nepříjemnou obranu dokázal skórovat Al-Saffar.
23'
Oddechový čas Saudské Arábie.
22'
Brankář Rakouska vyrazil další střelu soupeře a založil tím rychlý protiútok svého týmu. Ten přetavil v gól Weber.
22'
Arabům je signalizována pasivita.
21'
Oba týmy se prostřídaly v neúspěšných útocích. Jak Saudové, tak Rakušané napálili tyč!
20'
Ani útok z pravého křídla ze strany Saudů nebyl úspěšný.
20'
Bleskový protiútok Rakouska přetavil v desátý gól Santos!
20'
Saudům nevyšla přihrávka na hranici brankoviště a ztrácí míč.
19'
Další rakouský gól! Rychlý kontr využil po přihrávce do pravého křídla Weber.
18'
Nakonec aktivně přistupující Rakušané dokázali vybojovat míč a Bilyk proměnil rychlý protiútok.
18'
Už to vypadalo na ztrátu, ale Rakušanům je páskán faul. Žlutou kartu dostal Bozovic.
17'
Dobrý zákrok saudského brankáře Al-Salema, který vyrazil střelu z hranice devítky.
16'
Nepovedlo se, naopak bránícímu týmu se podařilo obrat soupeře o míč. Rakousko se řítí do útoku.
16'
Saudové budou muset rychle střílet.
16'
Rozhodčí už signalizuje pasivitu saudského týmu.
15'
Rakušané při přechodu do útoku přišli o míč a Saudové jsou zpět před brankovištěm evropského týmu.
14'
A našel ji Al-Salem! Střelou o zem překonal rakouského gólmana.
14'
Arabové v útoku zatím hledají střeleckou pozici.
14'
Po ztrátě Saudů se podařilo Weberovi po přeběhu na polovinu hřiště využít prázdné brány soupeře.
13'
Středem hřiště se prosadil Santos, jenž rychle vrací vedení na stranu evropského celku.
13'
Khayri srovnává na 5:5 rychlým protiútokem.
12'
Rakušané, už v plném počtu, dokázali vstřelit branku. Dvě minuty si nyní odpykají Saudové.
11'
Rakušané v útoku ztrácí míč a střelou přes dvě třetiny hřiště do prázdné brány se dokázali Saudové prosadit. Je srovnáno.
10'
Dlouhá okupace kolem brankoviště Rakouska se vyplatila.
9'
Vylučuje se na rakouské straně. Přesilovka pro Saudy.
9'
A naopak na druhé straně se rychle prosadil Bozovic.
9'
Arabský tým sice vyrazil do protiútoku, ale brankář Rakušanů dokázal jejich šanci zhatit.
8'
Saudové se prosadili ze sedmimetrového hodu a snižují.
5'
Další rakouský gól, kterým favorité uskakují už do dvougólového vedení.
4'
Rakušané se po předchozím neúspěchu dokázali ubránit a opět se vrací do vedení.
2'
Saudové srovnávají skóre.
1'
Utkání zahájil úspěšný útok rakouského týmu, který se ujímá vedení.
1'
Rakousko bude obrovským favoritem zápasu a jakýkoliv jiný výsledek by byl velkou senzací. Je to však sport a Saudská Arábie nebude mít v souboji s Rakušaný, co ztratit.
Rakousko se na mistrovství světa poprvé představilo už v roce 1938, přesto se bude jednat o teprve šestou účast tohoto evropského celku. Naposledy Rakušané startovali před čtyřmi roky v Kataru, kde se jim podařilo postoupit ze základní skupiny ze třetího místa do osmifinále, kde však nestačili na domácí tým těsně 27:29.

Jejich premiéra na mistrovství světa, ke které došlo v roce 1938 v Německu, jim přinesla doposud největší úspěch v podobě stříbrných medailí. Tehdy ovšem startovaly jen čtyři země a jen s velkými obtížemi se dá tehdejší házená porovnávat s tou dnešní.
Saudská Arábie, semifinalista asijského šampionátu z minulého roku, se na mistrovství světa probojovala podeváté a z toho počtvrté v řadě. Na MS 2017 obsadili Saudové konečné 20. místo, což ale nebylo jejich dosavadní maximum. Toho dosáhli v roce 2013, kdy se dokázali prosadit v tzv. Prezidentově poháru pro týmy od 17- do 24. místa. Tehdy skončili na 19. příčce.
V dánském Herningu se spolu v rámci skupiny C utkají týmy Saudské Arábie a Rakouska.
V Dánsku a Německu odstartovalo letošní mistrovství světa v házené, na kterém se nebude hrát jen o titul mistra světa, ale také o olympijskou kvalifikaci na hry do Tokia 2020. Účast pod pěti kruhy příští rok si zajistí právě vítěz celého turnaje.