MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Chorvatsko  - 17. ledna 2019   20:30

Španělsko
Španělsko
2' A. Dujshebaev  • 3' Solé  • 4' Solé  • 10' Entrerríos  • 15' Fernández  • 17' Entrerríos  • 18' Solé  • 26' Aguinagalde  • 29' A. Dujshebaev  • 30' Solé  • 33' Figueras  • 33' Guardiola  • 36' Gurbindo  • 41' Sarmiento  • 54' Ariño  • 56' Solé  • 57' Entrerríos
19:23
(10:13)
Chorvatsko
Chorvatsko
3' Stepančić   • 5' Musa   • 8' Stepančić   • 11' Duvnjak   • 12' Cindrić   • 17' Horvat   • 22' Horvat   • 23' Musa   • 25' Musa   • 26' Horvat   • 27' Musa   • 33' Horvat   • 33' Stepančić   • 39' Musa   • 45' Karačić   • 46' Stepančić   • 57' Mandić   • 60' Šipić
Španělsko
Gjeding, Hansen (oba DEN)
Olympiahalle (Mnichov)
Chorvatsko

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.
Za nejlepšího hráče utkání byl zvolen Željko Musa (CRO).
Právě teď Chorvati mohou dát zelenou svým bujarým oslavám vítězství, které dnes proti favorizovanému Španělsku čekal jen málokdo! Znova se potvrdilo, že balkánský tým na tohoto soupeře jednoduše umí, tentokrát však byla výhra o to důležitější, že díky ní končí Chorvati na prvním místě ve skupině,
Španělsko – Chorvatsko 19:23 (10:13)
Nejvíce branek: Solé 7/2, Entrerríos 3, Dujshebaev 2 – Horvat 9/5, Musa 5, Stepančić 4. Rozhodčí: Gjeding, Hansen (oba DEN). Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 1:2.
60'
Břevno zastavilo španělský pokus z pravého křídla!
60'
O kosmetickou úpravu skóre se postaral Šipić.
59'
Oddechový čas pro Španělsko.
59'
A už vůbec ne, když bude chorvatskou bránu střežit Sego, jenž se dnes poněkolikáté blýskl krásným zákrokem.
58'
Je rozhodnuto! Španělé jednoduše nemohou během dvou minut stáhnout třígólovou ztrátu!
58'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Zlatko Horvat).
58'
Vyloučení v týmu Španělsko (Eduardo Gurbindo).
57'
Gól vstřelil tým Španělsko (Raúl Entrerríos).
57'
Po dlouhé době se prosadili Chorvati. Jmenovitě to byl Mandić, který svůj tým přiblížil k dnešnímu překvapivému vítězství.
56'
V brejkové situaci si zkušeně pohlídal Solé, a tak jsou Španělé čtyři minuty před koncem na dostřel.
55'
Obrovské štěstí pro Chorvatsko! Španělský pivot z bezprostřední blízkosti napálil jen pravou tyč!
55'
Sego si poradil s pokusem soupeře, ten však byl před vysláním své střely faulován.
54'
Oddechový čas pro Chorvatsko.
54'
Ariño si pěkně naběhl na přihrávku a z levé spojky úspěšně zakončil.
54'
Podstřel chorvatského házenkáře zastavil nohami Pérez de Vargas a udržel své mužstvo ve hře o bodový zisk.
53'
Odpískána pasivita španělské reprezentace, která se okamžitě hnala do rychlého protiútoku. Ten taktéž zastavil rozhodčí, když si všiml útočného faulu.
52'
Pokus Stepančiće byl zblokován do autu, díky čemuž mohou Chorvati pokračovat.
51'
Střela španělského házenkáře ze střední spojky orazítkovala břevno!
50'
Chorvatsko se začíná více zaměřovat na defenzívu. Oproti tomu Španělé všechno dávají do útoku, což, jak jsme se dnes již několikrát přesvědčili, je může potopit ještě více.
49'
Odpískán přešlap, jenž měl na svědomí Figueras.
49'
48'
Na hrací ploše se nám začíná přiostřovat. Zákroky, kterými se prezentují hlavně Chorvati, bývají často na hraně faulu.
46'
Obraně balkánského týmu se podařilo vystihnout kombinaci soupeře a dostat se do rychlého brejku, jenž, poněkud nečekaně, nebyl zakončen rozvlněním sítě.
46'
Tohle vypadá pro Chorvaty velmi nadějně! Po zásahu Stepančiće je to již o čtyři branky, a to je krásné vedení!
45'
Útok západoevropského výběru skončil dříve, než vlastně začal.
45'
Jeden takový se odehrál před malou chvílí, když se prosadil poprvé v utkání Karačić.
44'
Španělé si neví rady s postupnými útoky chorvatského týmu, které bývají v naprosté většina případů zakončeny gólem.
44'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Ferran Solé).
43'
Španělský reprezentant se pokusil přelobovat Sega, to se mu sice nepodařilo, nicméně dokázal vybojovat alespoň sedmimetrový hod.
42'
42'
Karačić skóroval, předtím se ale pískal faul, a tak se bude házet "pouze" sedmimetrový hod.
41'
Vzápětí se prosadil Sarmiento a snížil na rozdíl pouhých dvou branek.
41'
Pérez de Vargas vychytal brejk soupeře a udržel Španělsko ve hře!
40'
Zbytečně to teď udělal jeden z hráčů Chorvatska, když se snažil dopravit míč do brány i přesto, že se nacházel ve velmi obtížné pozici.
39'
Sego je prostě dnes neuvěřitelný! Tentokrát si poradil s prudkým podstřelem ze strany Španělska a pořádně rozproudil dění na tribunách!
39'
Musa se uvolnil na levé spojce a zkušeně celou akci zakončil.
38'
To neudělal, i tak ale nemusí mít černé svědomí, protože hráč Španělska z levé spojky neskóroval.
38'
Odpískáno prorážení Stepančiće, jenž se musí velmi rychle vrátit zpět do obrany.
37'
37'
36'
Vyloučení v týmu Chorvatsko.
36'
Rozhodně nelze říct, že střela Gurbindoa byla nechytatelná. Sego měl tak trochu smůlu, že mu míč prolétl mezi nohami.
35'
Odvážná dalekonosná střela španělského hráče skončila neúspěchem.
35'
Chorvati už nějakou dobu útočí v početní převaze, neboť si takřka pokaždé odvolávají gólmana.
34'
Španělský házenkář překonal Sega, jenže míč zastavila branková konstrukce!
33'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Luka Stepančić).
33'
Guardiola se trefil přes celé hřiště do odkryté brány.
33'
Pořádně to zadunělo poté, co se střela Horvata odrazila od tyče rovnou do brány.
33'
Jedna přihrávka přelstila hned dva hráče Chorvatska, díky čemuž měl Figueras spoustu času na zakončení.
31'
Sego si parádně počkal na střelu soupeře z pravého křídla.
31'
Pérez de Vargas si dokráčel pro odražený míč a následně rozjel akci svého týmu.
31'
První útok ve druhém poločase mají k dispozici hráči balkánského celku.
31'
V první půli se překvapivě dařilo chorvatské reprezentaci, která podala o mnoho lepší výkon, než tomu byl u Španělska. To se celou dobu hledalo, a rozhodně nepředvádí to, co bychom od mistra Evropy očekávali.
Druhý poločas začne přibližně v 21:20.
30'
30'
Krátce před koncem první půle si připsal důležitý zákrok Sego.
30'
Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
30'
30'
Z pravého křídla si připsal třetí branku v tomto utkání Solé.
29'
Velká část obecenstva se radovala, jelikož si myslela, že střela Chorvata se vešla mezi tři tyče.
29'
Dujshebaev prostřelil strážce chorvatské svatyně z levého křídla.
28'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Željko Musa).
28'
Střela Dujshebaeva skončila v rozkroku chorvatského brankáře, ten však musí být stále ve střehu, neboť Španělé budou pokračovat ve své akci.
27'
Musa je na pivotu k nezastavení. Zase to byl on, který dostal na této pozici spoustu prostoru a bez většího ostychu přesně zakončil.
26'
Po skoro desíti minutách jsme se dočkali gólu ze strany Španělska poté, co se poprvé prosadil Aguinagalde.
26'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Zlatko Horvat).
25'
Odpískán útočný faul, a tak se radovali španělští hráči ze vstřelené branky zbytečně.
25'
Do horní poloviny brány se z pivota prosadil Musa.
24'
Corrales vyrazil nohou střelu chorvatského házenkáře do autu.
24'
Dujshebaev takticky fauloval soupeře a zbrzdil akci Chorvatska.
24'
Španělé jsou zralí na zahození ručníku! Jejich další akce skončila v samém počátku.
23'
Gól vstřelil tým Chorvatsko (Željko Musa).
23'
22'
Z rychlého protiútoku se prosadil Horvat, čehož chtějí využít jeho spoluhráči tím, že vyburcují své fanoušky.
21'
21'
Karacić se blýskl parádní sólovou akcí a získal sedmimetrový hod!
21'
Španělský hráč se procpal z levé spojky k zakončení, nicméně v pádu trefil jen boční síť.
20'
Při signalizované pasivitě se pokusil Corralese překvapit jeden z chorvatských hráčů, míč poslal ovšem jen do prostoru, kde se brankář Španělska nacházel.
18'
Netrvalo to dlouho a rozhodčí se shodli na tom, že by branka měla platit.
18'
Video rozhodne o tom, zda bude platit gól španělského reprezentanta! Ten vystřelil tak, že se míč odrazil od břevna na brankovou čáru.
17'
Španělů se dnes v Mnichově nachází o poznání méně. Jsou to hlavně Chorvati, kteří se starají o bezkonkurenční atmosféru.
17'
Entrerríos se ničeho nebál a vystřelil i přesto, že se před ním nacházeli dva připravení obránci soupeře.
17'
15'
Jenže poté rozehrál nepřesně a daroval míč Španělům, kteří se zásluhou Fernándeze podruhé nemýlili.
15'
V hlavní roli znova Sego, jehož zákrok patřil mezi ty špičkové!
15'
14'
Duvnjak napálil brankáře soupeře do ruky, přitom byl ale faulován, a tak bude následovat sedmimetrový hod.
14'
Španělé se zlobí, na rozhodnutí rozhodčího, že jejich soupeři zůstanou u míče, to však nic nezmění.
13'
Španěl se s míčem ocitl v zámezí, hrát tak mohou Chorvati.
12'
S Chorvaty to nevypadalo vůbec dobře, díky kombinaci na malém prostoru se však vzchopili a vybídli k zakončení Cindriće, jenž nabídku neodmítl.
11'
Odpískán přešlap, a tak gól hráče v červeném dresu nemůže platit.
11'
Duvnjakův pokus byl lehce tečován španělským hráčem, což možná stálo za tím, že střela lehce změnila trajektorii.
10'
Entrerríos si udělal prostor na střední spojce a prudkou střelou se trefil k levé tyči.
9'
Blýskl se taktéž španělský gólman, když zakročil proti protiútoku ze strany Chorvatska.
9'
Sego skvěle vystartoval proti soupeři, který ho z bezprostřední blízkosti jen trefil do ruky.
8'
Stepančić přijal skvělou přihrávku od svého spoluhráče, načež mu stačilo jen si vybrat, kam míč umístí.
7'
Stevanović zastavil další útok španělské reprezentace.
7'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Željko Musa).
7'
Střela chorvatského hráče se odrazila od pravé tyče!
6'
Cañellas byl znovu terčem ataku soupeře, následně se jeden z jeho spoluhráčů dostal ke střele, ta však Stevanović nezaskočila.
6'
Cañellas byl dobře zastaven soupeřem, jenže bylo to pouze za cenu faulu.
5'
O branky není na začátku prvního poločasu rozhodně nouze. Nyní to byl Musa, jemuž se podařilo dopravit míč do brány soupeře z pivota.
4'
Solé využil chyby v kombinaci balkánského týmu a dostal se do samostatného úniku.
3'
S první střelou soupeře si chorvatský brankář poradil, na další pokus, jenž mě na svědomí Solé, už ale nestačil.
3'
Stepančić se s ničím nepáral a rovnou napálil kulatý nesmysl do levého horního rohu brány Španělska.
2'
Stepančić byl při svém pokusu o průchod obranným blokem soupeře faulován, a tak mohou Chorvati pokračovat ve svém útočení.
2'
Dujshebaev poslal ze střední spojky míč k levé tyči.
1'
Na dnešním utkání panuje neskutečná atmosféra, která by v klidu strčila do kapsy i tu, které jsme svědky na zápasech domácího týmu.
1'
První útok mají k dispozici hráči Španělska.
1'

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales – Aguinagalde, Ariño, Cañellas, A. Dujshebaev, D. Dujshebaev, Entrerríos, Fernández, Figueras, Gomez Abello, Guardiola, Gurbindo, Morros, Sarmiento, Solé.

Chorvatsko: Sego, Stevanović – Bicanić, Blażević, Cindrić, Duvnjak, Horvat, Karačić, Kozina, Mandić, Musa, Šipić, Stepančić, Štrlek, Vida, Vranković.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (oba DEN).
Posledních pět vzájemných měření sil

29.06.18 Španělsko – Chorvatsko 29 : 31 (27 : 27)
24.01.17 Španělsko – Chorvatsko 29 : 30
29.01.16 Španělsko – Chorvatsko 33 : 29
26.01.14 Chorvatsko – Španělsko 28 : 29
19.01.13 Španělsko – Chorvatsko 25 : 27
Dnešní duel bude představovat souboj dvou mužstev, které na letošním Mistrovství světa ani jednou neprohrály. Souboj o první místo ve skupině bude o to pikantnější, že poslední tým, co dokázal Španěly porazit, byl na Středomořských hrách právě výběr Chorvatska.
Balkánská reprezentace zklamala před rokem na evropském šampionátu, když měla co dělat, aby porazila v závěrečném utkání Česko a zajistila si páté místo. Oproti tomu Španělé celý turnaj vyhrály, i díky čemuž jsou v Německo-Dánském prostředí považováni na jednoho z adeptů na zisk některého u cenných kovů.

11.01.19 Island – Chorvatsko 27 : 31
Vítám vás u utkání na Mistrovství světa, ve kterém se představí reprezentace Španělska a Chorvatska. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.