MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Norsko  - 21. ledna 2019   18:00

Švédsko
Švédsko
5' A. Nilsson  • 7' A. Nilsson  • 10' Arnesson  • 14' A. Nilsson  • 16' A. Nilsson  • 18' Wanne  • 18' Wanne  • 20' Ekhdal du Rietz  • 20' Wanne  • 24' Andersson  • 25' Ekhdal du Rietz  • 28' Nielsen  • 33' Andersson  • 37' Ekberg  • 38' Pettersson  • 40' Lagergren  • 42' A. Nilsson  • 43' Jeppsson  • 47' Wanne  • 49' Jeppsson  • 54' Jeppsson  • 55' A. Nilsson  • 56' Andersson  • 57' Wanne  • 58' Andersson
27:30
(14:17)
Norsko
Norsko
1' Sagosen   • 3' O'Sullivan   • 7' Jöndal   • 11' Björnsen   • 13' Jöndal   • 15' O'Sullivan   • 16' Myrhol   • 19' Myrhol   • 22' Jöndal   • 25' Myrhol   • 26' Myrhol   • 27' Lie Hansen   • 28' Sagosen   • 29' Sagosen   • 33' Sagosen   • 34' Sagosen   • 35' Björnsen   • 36' Röd   • 39' Björnsen   • 43' Jöndal   • 45' Röd   • 48' Sagosen   • 52' Jöndal   • 57' Sagosen   • 58' O'Sullivan
Švédsko
Palicka, Appelgren, Thulin – Darj, Tollbring, Ekberg, Wanne, Jeppsson, Pettersson, Lagergren, Gottfridsson, Arnesson, Zachrisson, A. Nilsson, Nielsen, Ekhdal du Rietz, Andersson, L. Nilsson.
Santos – Fonseca
Jyske Bank Boxen, Herning
Norsko
Gulliksen, Bergerud, Christensen – Fredriksen, Lie Hansen, Röd, Blonz, Reinkind, Tangen, O'Sullivan, S. Johannessen, Gullerud, Björnsen, Jöndal, Jakobsen, Myrhol, Sagosen.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Je dobojováno. Sledovali jsme fantastický zápas, který musel každého bavit, protože k vidění bylo naprosto vše. Řekl bych, že to byl možná zatím nejlepší zápas na šampionátu. Lépe tento duel nakonec trochu překvapivě zvládlo Norsko, které porazilo Švédsko 30:27.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Norsko drží míč a nikam samozřejmě nepospíchá.
60'
Po břevnu skvěle zasáhl norský brankář a je nejspíše rozhodnuto.
60'
Hraje se poslední minuta tohoto utkání.
59'
Vyloučení v týmu Norsko (Magnus Abelvik Röd).
59'
Norsko výborně brání a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto.
58'
Jondal, to je jistota. Další branka tohoto borce a Norsko vede znovu o tři branky.
58'
Legendární Andersson ale bleskově snižuje a nyní to bude hodně zajímavé.
58'
Další důležitou branku dává O'Sullivan.
57'
Wanne ale hned odpovídá.
57'
Sagosen to zvládl při signalizované pasivitě, důležitá branka pro Norsko.
56'
Andersson poslal míč ze třiceti metrů do prázdné branky.
55'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Norsko (Magnus Gullerud).
55'
Vyloučení v týmu Norsko (Magnus Gullerud).
55'
Nilsson také uspěl a už je to pouze o tři branky.
54'
Jeppsson to znovu vzal na sebe a znovu se prosadil. Švédsko tak ještě žije.
53'
Bergerud inkasoval míčem do obličeje, ale znovu předvedl parádní zákrok.
52'
Neuvěřitelné! Jondal ani tentokrát nezaváhal a dává jedenáctou branku v tomto utkání.
52'
Vyloučení v týmu Švédsko (Albin Lagergren).
51'
Norská obrana nyní funguje na jedničku a Švédsko se nemůže dostat do zakončení.
50'
Vyloučení v týmu Švédsko (Kim Andersson).
49'
Jeppsson to také udělal dobře a je to zase o čtyři branky.
48'
Sagosen to zvládl na jedničku a zvyšuje vedení Norska.
47'
Wanne se hezky uvolnil a poslal míč brankáři mezi nohy.
46'
Vyloučení v týmu Norsko (Kristian Björnsen).
45'
Rod nic nevymýšlel a prostě to poslal na branku. A padlo to tam!
44'
Žlutá karta pro tým Norsko (Torbjörn Bergerud).
43'
Nádhernou kombinaci zakončil ze spojky Jeppsson.
43'
Jondal a jeho další fantastická branka. Devátá střela a devátá branka tohoto borce.
42'
Nakonec se prosadil Nilsson a švédský celek pokračuje ve stíhací jízdě.
41'
Švédsko se znovu tlačí dopředu a je jasné, že to bude ještě zajímavé.
40'
Lagergren to vzal na sebe a mířil přesně.
40'
Žlutá karta pro tým Norsko (Magnus Gullerud).
39'
Další parádní branka ze křídla, prosadil se Bjornsen.
38'
Vyloučení v týmu Švédsko (Fredric Pettersson).
38'
A další branka švédského celku, kterou dává Pettersson.
37'
Ekberg se prosadil a švédský celek dává teprve druhý gól v tomto poločase.
36'
Neskutečná dělovka v podání Roda, už je to o sedm branek.
35'
Bjornsen dostal parádní přihrávku a přidává další branku. Tak to je demolice švédského celku.
35'
34'
Fantastická akce! Norsko to sehrálo, jak se říká, až do kuchyně a byla z toho krásná branka Sagosena, kteýr uklidil míč do prázdné branky.
33'
Sagosen to vzal na sebe a udělal to výborně. Znovu je to o čtyři branky.
33'
Dvouminutový trest pro realizační tým Švédsko.
33'
Andersson se dostal do zakončení a snižuje na rozdíl tří branek.
32'
Dnes velice dobře hrající Jondral proměnil další sedmičku a dává už osmý gól v tomto utkání.
32'
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:49 hodin.
První půle je za námi a nutno dodat, že to byla fantastický házená. Hrálo se v obrovském tempu, viděli jsme mnoho fantastických šancí a lépe to zatím zvládají Norové, kteří vedou nad Švédskem 17:14.
30'
30'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen).
30'
Oddechový čas pro hosty.
29'
Po chybě švédského celku se trefil aktivní Sagosen.
28'
A další branka. Tentokrát to na jedničku zvládl Sagosen.
28'
Další branka, tentokrát se trefil Nielsen.
27'
Hansen se dostal do zakončení a Norsko jde po delší době do vedení.
26'
Znovu se prosazuje Myrhol.
25'
Na druhé straně ale hned odpovídá Kim Ekhdal du Rietz.
25'
Po hezké kombinaci se prosadil Myrhol.
24'
Andersson to vzal na sebe a propálil vše, co mu stálo v cestě.
23'
23'
Norsko nyní nezvládlo kombinaci a nakonec z toho nic nebylo.
22'
Jondal se znovu dostal do zakončení a dává svou čtvrtou branku v tomto utkání. Nutno dodat, že ze čtvrté dnešní střely.
21'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Magnus Jönda.
20'
Po rychlém brejku se prosadil Wanne, který posílá švédský celek do vedení o dvě branky.
20'
Ale hned odpovídá Ekhdal, který vrací vedení na stranu svého celku.
19'
Myrhol ale po dlouhé kombinaci vyrovnává na 9:9.
18'
Po chybě Norska se k míči dostal Wanne, který ho poslal do prázdné branky a Švédsko poprvé v tomto utkání vede.
18'
Wanne si naskočil mezi protihráče a přesným pokusem vyrovnal.
17'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Niclas Ekberg.
17'
16'
Do zakončení se hned dostal Bjarte Myrhol, který to také zvládl.
16'
Na druhé straně ale okamžitě odpovídá Andreas Nilsson.
15'
Po chybě v obraně se do zakončení dostal O´Sullivan, který to zvládl na jedničku.
14'
Vyloučení v týmu Norsko (Espen Lie Hansen).
14'
Nilsson byl těsně bráněn, ale zvládl to a snižuje.
13'
Nyní už ale Jondal nezaváhal a Norsko jde do vedení o dvě branky.
12'
Při signalizované pasivitě se sice Norsko dostalo ke střele, ale ta neměla gólové parametry.
11'
Bjornsen se také parádně prosazuje a Norsko jde tedy znovu do vedení.
10'
Arnesson parádním podstřelem nedal brankáři šanci.
9'
A stejně dopadlo také Švédsko, další perfektní zákrok brankáře.
8'
Kombinační akci Norska znovu zastavil skvělým zákrokem brankář Švédska.
7'
Bleskově ale z levé spojky odpovídá Jondal.
7'
Nilsson se krásně uvolnil a poté nechytatelnou střelou vyrovnal.
6'
Krásná akce Švédska skončila jen střelou do tyče. Nádherná akce.
5'
Norsko tentokrát neuspělo, dobrým zákrokem se prezentoval švédský brankář.
5'
Nakonec to na sebe z dálky vzal Nilsson, který se trefil přesně k tyči.
4'
Švédsko drží míč, kombinuje a nikam nepospíchá.
3'
A další branka Norska. Tentokrát se prosadili po rychlém útoku, konkrétně O´Sullivan.
3'
Sedmičku proměnil také Sagosen a Norsko jde tedy znovu do vedení.
2'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Linus Arnesson).
2'
Sedmičku proměnil velezkušený Ekberg, je srovnáno.
1'
Po chybě švédského celku šel dopředu Sander Sagosen, který nezaváhal a dává první branku v utkání.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Utkání mezi Švédskem a Norskem začíná už v 18 hodin a my budeme u toho, tak si nenechte tento zajímavý duel ujít.
ŠVÉDSKO má zatím po třech zápasech plný počet bodů a ve skupině F je na druhé pozici. Švédsko zatím dokázali porazit 35:23 Tunisko, 33:30 Maďarsko a 23:22 Katar. Švédsko má k postupu velice blízko a pokud dnes vyhraje, bude to jasné a švédský celek bude jistým postupujícím.

NORSKO má po třech zápasech čtyři body a ve skupině je na třetí pozici, pokud by ovšem dnes vyhrálo, tak půjde na druhou pozici před Švédsko. Norsko zatím porazilo 32:28 Egypt a 41:20 Chile. Prohrálo s Dánskem, a to 26:30.
Zdravím všechny fanoušky házené. Světový šampionát má na programu další zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi Švédskem a Norskem. Mírným favoritem je Švédsko, ale tento zápas může dopadnout opravdu jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.