OH - házená - OH - házená - muži -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Dánsko - 30. července 2021   12:30

Portugalsko
Portugalsko
3' Duarte  • 5' Ferraz  • 5' Ferraz  • 6' Martins  • 6' Branquinho  • 8' Martins  • 8' Duarte  • 9' A. Gomes  • 11' A. Gomes  • 13' A. Gomes  • 18' Martins  • 19' Magalhaes  • 20' Magalhaes  • 22' R. Silva  • 23' R. Silva  • 26' A. Gomes  • 27' Areia  • 28' Ferraz  • 30' Ferraz  • 34' Martins  • 39' Duarte  • 48' Magalhaes  • 50' R. Silva  • 51' Magalhaes  • 52' Magalhaes  • 55' R. Silva  • 57' R. Silva  • 58' Magalhaes
28:34
(19:20)
Dánsko
Dánsko
1' M. Hansen   • 2' Gidsel   • 3' Mensah Larsen   • 5' Mensah Larsen   • 5' M. Hansen   • 7' M. Hansen   • 8' Svan Hansen   • 10' Gidsel   • 10' Gidsel   • 12' Gidsel   • 16' Möller   • 19' Holm   • 20' Gidsel   • 21' M. Hansen   • 22' M. Hansen   • 24' Gidsel   • 26' Gidsel   • 27' M. Hansen   • 32' Gidsel   • 35' Gidsel   • 40' M. Hansen   • 44' Holm   • 46' M. Landin Jacobsen   • 47' M. Hansen   • 49' Holm   • 52' Gidsel   • 53' Gidsel   • 55' Gidsel   • 56' Holm   • 58' Holm   • 59' M. Hansen
Portugalsko
Nachevski G., Nikolov S. (oba MKD)
Yoyogi National Stadium
Dánsko

Ode mne je to vše. Přeji pěkný den a klidný víkend.
Portugalsko – Dánsko 28:34 (19:20)
Nejvíce branek: Magalhaes 6, Martins 5/1, R. Silva 5 – Gidsel 13/1, M. Hansen 9, Holm 5. Rozhodčí: Nachevski G., Nikolov S. (oba MKD).
Utkání končí! První poločas ještě skončil pouze jednogólovým rozdílem, v tom druhém už si ale favorizované Dánsko vytvořilo šestigólový náskok, který už nepustili a nakonec zvítězilo poměrem 34:28.
59'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen).
58'
Portugalci se stále snaží jako třeba teď skórující Fabio Magalhaes. Už jim to ale nebude nic platné.
58'
Gól vstřelil tým Dánsko (Jacob Tandrup Holm).
57'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Rui Silva).
56'
Jacob Holm nepohrdl rychlým protiútokem a trefil se doprava vedla gólmana.
55'
55'
Necelých šest minut před koncem je to po gólu Gidsela znovu o šest gólů pro Dány. O předpokládaném vítězi je tak, si myslím, už rozhodnuto.
54'
V tomto případě už Magalhaes ovšem míjí. Chvíli po té si jeho soupeři Dánové berou oddechový čas.
53'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mathias Gidsel).
52'
Magalhaes opět snižuje. V posledních minutách už tak gólů padá určitě více než v klidné první polovině druhého poločasu.
52'
51'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Fábio Magalhaes).
50'
Gól vstřelil tým Portugalsko (R. Silva).
49'
Dánové si i nadále udržují komfotrní vedení průměrně o pět šest branek. Tentokrát se prosadil Holm.
48'
47'
Oddechový čas pro domácí.
47'
46'
Po gólu Magnuse Landina Jacobsen ze sedmičky už je to dokonce o pět branek. Do konce zápasu přitom zbývá ještě 15 minut. Času je tedy stále dost, náskok už je to ale slibný.
44'
Podruhé v zápase se Dánům daří odskočit na rozdíl dokonce čtyř gólů a to může být vzhledem ke zbytku zápasu poměrné klíčové. O tento gól se postaral střelou do levého dolního rohu Jacob Holm.
43'
Gidsel nyní proměnil sedmimetrový hod v gól a je to tak o tři branky.
42'
Nadvláda gólmanů a obran zatím ve druhé půli pokračuje i nadále. Dánové vedou o dvě branky a to se v současném málobrankovém rytmu může zdát i jako celkem slušný náskok.
40'
39'
Až nyní se po přihrávce Portely prosadil Duarte a Portugalci se tak znovu dostávají na dostřel jediného gólu.
37'
Ve druhém poločadse zatím padá hodně málo gólu, hlavní slovo tak mají hlavně brankáři. Za sedm minut totiž lovili míče ze svých sítí celkem pouze třikrát.
35'
34'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Miguel Martins).
32'
Gidsel dává první gól druhé půle asi po minutě hry a Dánsko tak nyní vede o dva góly. Zatím je však skóre opravdu poměrně vyrovnané.
31'
První poločas je u konce a ve vedení jsou Dánové, po snížení Portugalska však mistři světa vedou už jen o gól. Druhá půle tak bude jistě zajímavá.
30'
30'
Joao Ferraz se znovu trefuje a Portugalci se tak v závěru samého poločasu dostávají na dostřel jediného gólu.
28'
Gól vstřelil tým Portugalsko (João Ferraz).
27'
27'
Gól vstřelil tým Portugalsko (António Areia).
26'
Gól vstřelil tým Portugalsko (André Gomes).
26'
24'
23'
22'
22'
21'
Mikkel Hansen se trefuje z pravého křídla a rozdíl mezi oběma týmy je tak nyní třígolový.
21'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Luís Frade).
20'
Oddechový čas pro hosty.
20'
20'
19'
19'
18'
A po další trefě Martinse je to už opět jen o dva góly a Portugalci se tak nyní trochu přoblížili.
16'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Portugalsko (Miguel Martins).
16'
Kevin Möller zakončil přesně rychlý protiútok svého týmu a vedení Dánska se tak pomalu začíná zvětšovat.
.
15'
Saugstrup Jensen se ze sedmi metrů trefuje přesně a Dánové tak vedou opět o tři branky.
13'
Dánové si zatím udržují své vedení o pár gólů. V posledních jich chvílích jim ze stran soupeře zatápí hlavně André Gomes.
13'
12'
11'
10'
10'
9'
8'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Gilberto Duarte).
8'
8'
Gól vstřelil tým Dánsko (Lasse Svan Hansen).
7'
6'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Diogo Branquinho).
6'
5'
5'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Alexis H. Borges).
5'
5'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mads Mensah Larsen).
5'
5'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mads Mensah Larsen).
3'
Saugstrup dokázal zablokovat střelu Martinse.
3'
3'
2'
A hned je to 2:0 po gólu Mathiase Gidsela.
1'
O první gól zápasu se postaral Dán Hansen.
1'

Portugalsko: H. Gomes, Capdeville – Portela, Duarte, Ferraz, Martins, R. Silva, Salina, H. Borges, Branquinho, Areia, A. Gomes, Frade, Magalhaes.

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Möller – M. Landin Jacobsen, E. Jakobsen, Saugstrup Jensen, Svan Hansen, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, M. Hansen, Toft Olsen, J. Hansen, Holm, Gidsel.

Rozhodčí: Nachevski G., Nikolov S. (oba MKD).
Hráči týmu z pyrenejského poloostrova bojují na olympijských hrách o postup ze skupiny a k tomu udělali první důležitý krok ve svém druhém zápase ve skupině, když po velkém boji dokázali porazit Bahrajn těsně 26:25. Zbývající dvě dosavadní utkání proti Egyptu a Švédsku Portugalci prohrály, přičemž je může mrzet jednogólová prohra s druhým jmenovaným soupeřem a finalistou posledního MS. Proti Dánům to však budou mít reprezentanti Portugalska snad ještě těžší, protože házenkáři Dánska jsou právě nynějšími mistry světa. Ve skupině si zatím počínají bez problémů, když vyhráli všechny tři své zápasy proti Japonsku, Egyptu i Bahrajnu. I dnes by měli být velkými favority.
Zdravím vás u skupinového zápasu olympijského turnaje v házené mužů, ve kterém se spolu utkají Portugalsko a Dánsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.