OH - házená - OH - házená - muži -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Španělsko  - 3. srpna 2021   06:15

Švédsko
Švédsko
2' Darj  • 4' Ekberg  • 6' Gottfridsson  • 9' Carlsbogaard  • 11' Ekberg  • 12' Lagergren  • 13' Wanne  • 15' Wanne  • 18' Palicka  • 19' Wanne  • 19' Lagergren  • 20' Claar  • 22' F. Pettersson  • 23' F. Pettersson  • 24' F. Pettersson  • 26' Gottfridsson  • 27' Claar  • 29' F. Pettersson  • 31' Carlsbogaard  • 37' Carlsbogaard  • 39' Claar  • 40' Wanne  • 42' Gottfridsson  • 44' Gottfridsson  • 45' Wanne  • 46' Wanne  • 54' F. Pettersson  • 58' F. Pettersson  • 59' Gottfridsson
33:34
(20:18)
Španělsko
Španělsko
1' Sarmiento Melián   • 3' Gurbindo Martínez   • 5' Sarmiento Melián   • 7' A. Dujshebaev   • 9' A. Dujshebaev   • 11' Entrerríos Rodríguez   • 12' Gurbindo Martínez   • 18' Figueras Trejo   • 19' Figueras Trejo   • 21' A. García Robledo   • 22' Figueras Trejo   • 25' Entrerríos Rodríguez   • 26' Fernández Pérez   • 29' Entrerríos Rodríguez   • 33' Entrerríos Rodríguez   • 37' Maqueda Peno   • 38' Gómez Abelló   • 39' A. García Robledo   • 39' Fernández Pérez   • 44' Entrerríos Rodríguez   • 44' Sánchez Migallón   • 47' Sarmiento Melián   • 49' Sarmiento Melián   • 49' Gómez Abelló   • 50' A. Dujshebaev   • 53' Gómez Abelló   • 54' A. Dujshebaev   • 57' Figueras Trejo   • 60' A. Dujshebaev
Švédsko
Schulze R. (Ger) – Tonnies T. (Ger)
Yoyogi National Gymnasium, Tokio
Španělsko

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Švédsko – Španělsko 33:34 (20:18)
Nejvíce branek: Wanne 10/4, F. Pettersson 6, Gottfridsson 5 – Gómez Abelló 8/5, Entrerríos Rodríguez 5, A. Dujshebaev 5. Rozhodčí: Schulze R. (Ger) – Tonnies T. (Ger). Sedmimetrové hody: 6/4 – 5/5. Vyloučení: 4:3.
Tak to byl zápas! Neskutečné zvraty a nakonec vítězství Španělska o jednu jedinou branku. Ještě v první půli druhého poločasu byli Švédové ve čtyřbrankovém vedení, ale následně se Španělé dostali na koně a nasázeli během chvíle soupeři pět branek, čímž otočili zápas, který už dotáhli do vítězného konce. Španělsko se tak v semifinále utká s vítězem zápasu Dánsko – Norsko.
60'
Dujshebaev se sice dostal ke střele, ale tu poslal jen nad bránu a je konec!
60'
Hampus Wanne půl minuty před koncem ještě proměňuje sedmičku, ale u míče budou Španělé.
60'
Álex Dujshebaev posléze dokázal vypálit přesně k pravé tyči a pravděpodobně posouvá Španěly do semifinále!
60'
45 vteřin před koncem přichází faul domácích a Španělé budou rozehrávat na devíti metrech.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Figueras Trejo se sice nedostal ke střele, ale Španělsko zůstane u míče.
59'
Jim Gottfridsson se ocitl na levé straně celkem sám a následně zakončil k levé tyči. Už je to pouze o jeden gól a drama vrcholí!
58'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Dujshebaev zakončoval k levé tyči, ale Palicka si připisuje úspěšný zákrok!
58'
Fredric Pettersson ale ještě Švédům dává naději svou brankou.
57'
Adrià Figueras Trejo měl pořádnou porci štěstí, protože jeho střela se odrazila od brankáře za čáru.
56'
Ani Niclas Ekberg neproměňuje sedmičku, když poslal míč jen do horní tyče!
56'
Dvouminutový trest pro realizační tým Španělsko.
55'
Aleix Gómez Abelló se ujal sedmimetrového hodu, který skončil v brance a Španělé vedou o dvě branky!
54'
Álex Dujshebaev ale vrací Španěly do vedení, když vypálil k levé tyči z pravé spojky.
54'
Fredric Pettersson ovšem velice rychle odpovídá střelou z pozice centra k levé tyči.
53'
Aleix Gómez Abelló vypíchnul přihrávku soupeře a následně z protiútoku dává branku a Španělsko otáčí zápas!
52'
Entrerríos Rodríguez chtěl poslat Španělsko do vedení, ale jeho zakončení bylo zblokováno.
52'
Vyloučení v týmu Švédsko (Felix Niklas Claar).
50'
Fredric Pettersson následně navíc posílá svou sedmičku pouze do horní tyče!
50'
Álex Dujshebaev deset minut před koncem srovnává na 29:29 a Švédové tak přišli o čtyřgólový náskok!
50'
Žlutá karta pro realizační tým Švédsko.
50'
Fredric Pettersson se ocitl ve velmi dobré pozici, ale jeho zakončení ze šesti metrů šlo vedle.
49'
49'
Aleix Gómez Abelló výborně zakončil z pravého křídla.
49'
Následně se Švédům nepovedl protiútok a Španělé mají opět míč ve své moci.
49'
Daniel Sarmiento Melián se dostal ke střele z levé spojky a je to už opět pouze o dva góly!
48'
Claarova rána letěla pouze vedle španělské svatyně a hosté jdou opět do útoku.
47'
Daniel Sarmiento Melián dokázal vystřelit z levé strany úspěšně.
46'
46'
Znovu skvěle zakončil domácí tahoun Hampus Wanne! Švédové vedou o čtyři branky.
45'
Hampus Wanne se následně prosazuje z těžké pozice na levé straně.
44'
Sánchez Migallón poslal míč přesně k levé tyči a je to o dvě branky!
44'
Raúl Entrerríos Rodríguez ale následně rychle zakončuje, ale především přesně.
44'
Ovšem domácí přečetli přihrávku soupeře a Jim Gottfridsson se dostal do úniku, který končí gólem!
44'
Ovšem nyní se ani Švédům nepodařilo vymyslet něco nebezpečného a u míče je soupeř.
43'
Maqueda a posléze García nedokázali vstřelit branku, neboť se Palicka blýskl skvělými zákroky!
42'
Posléze zakončil z levé strany Jim Gottfridsson, který si vybral střelu k pravé tyči a byl úspěšný.
41'
Následně se hostům nepodařilo nic vážnějšího vymyslet a Švédové jsou znovu u balónu!
40'
Hampus Wanne posílá Švédy zpět do dvoubrankového vedení střelou z levé strany.
39'
Palicka nejprve vychytal střelu Entrerríose, ale na dorážku Ángela Fernándeze Péreze už nestačil.
39'
Felix Niklas Claar okamžitě odpovídá na zakončení soupeře a dává gól.
39'
Gól vstřelil tým Španělsko (Antonio García Robledo).
38'
Aleix Gómez Abelló ale snižuje po přihrávce na pravé křídlo.
37'
Jonathan Carlsbogaard vypálil z levé spojky z devíti metrů velmi dobrou střelu, která skončila u pravé tyče.
37'
Vyloučení v týmu Španělsko (Jorge Maqueda Peno).
37'
Jorge Maqueda Peno poslal velice dobrou střelu do pravé šibenice a snižuje na rozdíl dvou branek.
36'
Hampus Wanne se posléze postavil k sedmičce, kterou poslal k levé tyči a Švédové vedou znovu o tři branky.
35'
Nyní byly k vidění nepřesnosti na obou stranách a Švédové nakonec budou tím týmem, který bude útočit.
34'
Max Darj zakončil ze šesti metrů jen vedle brány, ale posléze se ani Španělům nepodařila překonat brankáře Palicku.
33'
Raúl Entrerríos Rodríguezto zkusil přes hlavy hráčů z devíti metrů a míč zapadl k pravé tyči.
32'
Gómezova střela byla zblokována a Švédsko je znovu u míče.
31'
Jonathan Carlsbogaard se středem hřiště prodral ke střele k levé tyči.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 07:06.
První poločas je u konce a Švédsko vede nad Španělskem 20:18, když otočilo špatně se vyvíjející úvod zápasu. Utkání je ale velice vyrovnané a může se těšit na skvěle dramatickou druhou část zápasu.
30'
30'
Střela švédského hráče skončila jen vedle. Posléze přišel protiútok, ale zakončení Dujshebaeva letěl rovněž mimo bránu.
30'
29'
Raúl Entrerríos Rodríguez už neměl moc prostoru a zkusil tak vypálit z devíti metrů k pravé tyči, což se mu povedlo.
29'
Fredric Pettersson se dostal středem hřiště ke střele a byl opět úspěšný!
28'
Aleix Gómez Abelló proměňuje již čtvrtou sedmičku v utkání! Tentokrát zakončil pod horní tyč.
28'
Nyní byla menší rozmíška mezi Gottfridssonem a Figuerasem Trejo, ovšem nebylo to nic vážného.
27'
Felix Niklas Claar se ocitl v těžké pozici, ale nakonec dokázal zakončit k levé tyči a poslat tak Švédsko do tříbrankového vedení.
26'
Fernández Pérez se z levého křídla prodral do zakončení a byl úspěšný.
26'
Gottfridsson se dokázal dostat přes obránce do zakončení a je z toho branka.
26'
Žlutá karta pro realizační tým Španělsko.
25'
Vyloučení v týmu Švédsko (Albin Lagergren).
25'
Raúl Entrerríos Rodríguez velice dobře zakončil po otočce kolem obránce.
24'
Po dalším skvělém zákroku švédského brankáře přišel protiútok, se kterým si Fredric Pettersson poradil a také dává další gól.
23'
Pettersson navíc posílá domácí do dvoubrankového vedení.
23'
Palicka hned dvakrát vychytal střely Španělů! Fantastické zákroky!
22'
Fredric Pettersson tentokrát z pozice centra zakončil skvěle k levé tyči.
22'
Figueras Trejo si řekl o přihrávku o zem a následně v těsné blízkosti soupeře zakončil v pádu k levé tyči a srovnává na 14:14.
21'
Švédům se nepodařila útočná akce a u míče tak je Španělsko!
21'
Antonio García Robledo tentokrát měl štěstí, protože jeho pokus vyrazil Palicka nohou, ale pouze do své boční sítě.
20'
Felix Niklas Claar to udělal velmi dobře, když naznačil střelu, posléze udělal otočku kolem obránce Španělska a zakončil prudce k levé tyči.
19'
Adrià Figueras Trejo se obtočil kolem obránce a zakončil pod horní tyč.
19'
19'
Nyní jdou domácí dokonce do dvoubrankového vedení, protože se Španělé dopustili špatné přihrávky ve hře bez brankáře a Lagergren zakončil do prázdné.
19'
Hampus Wanne ale vrací vedení zpět na stranu Švédska.
18'
Adrià Figueras Trejo ale dokázal odpovědět na nepříznivý stav.
18'
Domácí brankář dává gól! Andreas Miroslav Palicka totiž získal míč po špatném útoku Španělů, kteří hráli v oslabení bez gólmana a Palicka to zkusil přes celé hřiště do prázdné.
17'
Hampus Wanne zatím táhne svůj celek, když trefuje další sedmičku a je to 10:10.
17'
Vyloučení v týmu Španělsko (Miguel Sánchez Migallón).
16'
Aleix Gómez Abelló se opět ujal sedmimetrového hodu, který poslal do levé šibenice.
16'
Palicka dokázal vychytat zakončení Aguinagaldeho Akizy! Poté šli Švédové do brejku, který ale skončil pouze střelou na brankové konstrukci!
15'
A máme dokonce srovnáno! Po neúspěšném útoku Španělska přišel rychlý protiútok, který zakončuje Hampus Wanne a začínáme od znova!
14'
A taky se daří! Sedmička Hampuse Wanneho šla dolů pod nohy k levé tyči.
14'
Nyní Lagergren vybojoval pro Švédy sedmičku a ti tak mohou opět snížit na jeden gól.
13'
Aleix Gómez Abelló se ujal sedmimetrového hodu, který zakončil pěkně k levé tyči.
13'
Tentokrát už přišel faul domácího obránce a Španělé získali sedmičku.
13'
Ovšem opět přichází jen rychlá odpověď domácího mužstva v podobě branky Wanneho.
12'
Španělé nepouštějí svůj dvoubrankový náskok, nyní se trefuje Gurbindo Martínez.
12'
Hostům se sice nelíbí tato branka soupeře, protože se měl Albin Lagergren dopustit kroků, ale sudí gól uznávají.
11'
Raúl Entrerríos Rodríguez se tentokrát s ničím moc nemazlil a prudce vypálil z devíti metrů ze střední spojky k pravé tyči.
11'
Niclas Ekberg nakonec dostal přihrávku na pravou stranu, odkud zakončil úspěšně.
10'
Švédové se nyní snaží něco vymyslet už při plném počtu, ale zatím je to jen boj na útočné polovině.
9'
Dujshebaev byl rovněž úspěšný se svým pokusem k pravé tyči domácí svatyně.
9'
Jonathan Carlsbogaard se při oslabení prodral na levé spojce ke střele, kterou zakončil k pravé tyči.
8'
Entrerríos Rodríguez chtěl přesunout hru na pravou stranu Gómezovi Abellóvi, ale jeho pokus přečetl švédský obránce.
8'
8'
Darj se sice dostal s míčem za Sáncheze Migallóna, ale posléze vypálil jen do horní tyče!
7'
Álex Dujshebaevale vrací náskok Španělska na dvě branky.
6'
Tak tohle byla velice dobrá rána zápěstím od Gottfridssona, jenž zakončil pod horní tyč z devíti metrů.
5'
Sarmiento Melián je při chuti a dává branku, když mu poslal Dujshebaev skvělý pas na pozici centra.
5'
Vyloučení v týmu Švédsko (Max Darj).
4'
Aleix Gómez Abelló si střelou ze sedmičky vybral pravé dolní roh, kde přesně poslal svůj balón.
4'
Zatím nám tak úvod zápasu přináší plno gólů a nyní Španělé po faulu Lagergrena budou mít sedmičku.
4'
Ekberg se tentokrát ocitl na pravém křídle sám a poslal míč k levé tyči.
3'
Eduardo Gurbindo Martínez si naběhl na přihrávku Sarmienta Meliána a ze středu zakončil k pravé tyči.
2'
Darj dostal přihrávku na pozici centra, následně se zbavil svého obránce a zakončil k tyči.
1'
Následně se už to ale Danielovi Sarmiento Meliánovi povedlo a otevírá brankový účet zápasu!
1'
Sarmiento Melián se snažil probít z levé strany ke střele, ale byl faulovaný.
1'

Švédsko: Palicka, Aggefors – Carlsbogaard, Darj, Ekberg, D. Pettersson, Wanne, F. Pettersson, Claar, Pellas, Lagergren, Gottfridsson, Sandell, Lindskog.

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales Rodal – Gurbindo Martínez, Maqueda Peno, Fernández Pérez, Entrerríos Rodríguez, A. Dujshebaev, Sarmiento Melián, Aguinagalde Akizu, Figueras Trejo, A. García Robledo, Gómez Abelló, Guardiola Villaplana, Sánchez Migallón.

Rozhodčí: Schulze R. (Ger) – Tonnies T. (Ger).
Ve čtvrtfinále se proti sobě utkají týmy Švédsko a Španělsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma lety, kdy Španělé zvítězili poměrem 33:25. Úvod dnešního zápasu je naplánován na 06:15.
Švédsko se ve skupině B umístilo na 3. místě s 8 body a skóre 144:142. Švédové měli stejně bodů jako první Dánsko a druhý Egypt, ovšem v minitabulce z těchto tří byli nejhorší.
Španělé skončili ve skupině A na 2. pozici s 8 body a skóre 155:142. První Francie měla stejný počet bodů, ovšem Španělsko s ní prohrálo vzájemný zápas.
Na straně Švédů je prozatím nejlepším střelcem se 31 góly Hampus Wanne, který se tak v celkové tabulce turnaje nachází na 3. místě. Na straně Španělska má nejvíce gólů Adrian Figueras Trejo, konkrétně 25.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:15.