To je z mé strany vše, brzy na počtenou!
V posledním zápase skupiny B se Korejky představí proti Argentinkám, tyto dva týmy už ale do bojů o postup nepromluví. Do čtvrtfinále se tak prokousají Rusky, Francouzky, Švédky a Nizozemky.
Je dobojováno! Ačkoliv ruské házenkářky téměř polovinu utkání tahaly za kratší konec provazu, nakonec potvrdily roli favoritek a porazily Nizozemsko rozdílem čtyř branek. Rusko si tak pohlídalo první příčku ve skupině B, zatímco Nizozemsko se bude muset spokojit s čtvrtým místem.
Konec zápasu. (34:38)
60
Michelle Goosová se ještě prosazuje dvě sekundy před závěrečnou sirénou. (34:38)
60
Střela Michelle Goosové recept na ruskou brankářku nenašla, to už nám běží poslední minuta utkání. (33:38)
58
O pár sekund později faulovala Žilinskajevová Malesteinovou a Laura Van Der Heijdenová sedmičku proměnila! (33:38)
58
Estavana Polmanová dvě minuty před koncem snižuje zpět na rozdíl šesti branek. (32:38)
57
Tím spíš, že prakticky okamžitě na to odpověděla Žilinskajevová. (31:38)
57
Angela Malesteinová snižuje, to ale Nizozemsku stačit nebude. (31:37)
56
Anna Senová přidává další ruskou pojistku a troufám si říct, že už je rozhodnuto. (30:37)
55
Střela Danick Snelderové se neujala a Sudakovová zakončila rychlý protiútok přesně! (30:36)
53
Anna Senová se trefila přesně k pravé tyči, už je to opět o pět gólů. (30:35)
53
Polmanová o pouhých čtrnáct sekund později snižuje, Nizozemky se ještě nehodlají vzdát! (30:34)
53
Vladlena Bobrovniková přidává další ruskou branku, vše nasvědčuje tomu, že sborná už si výhru pohlídá. (29:34)
52
Jekatěrina Ilinovová tentokrát v roli nahrávající hráčky, profitovala z toho Sudakovová. (29:33)
50
Snelderová našla volnou Malesteinovou a ta mířila neomylně. (29:32)
50
Irina Bliznová se prosazuje, Rusky nepouštějí své soupeřky na dostřel. (28:32)
49
Pokus Akopjanové se neujal a Polmanová se postarala o odpověď! (28:31)
48
Estavana Polmanová bleskurychle snižuje střelou do pravého dolního růžku. (27:31)
47
Rusky zvyšují své vedení na pět bodů, postarala se o to ostrostřelkyně Ilinovová. (26:31)
46
Olga Akopjanová o sobě dala po dlouhé době vědět a hned z toho byl gól. (26:30)
46
Polmanová vyzvala ke skórování Michelle Goosovou a ta se nemýlila. (26:29)
45
Jekatěrina Ilinovová ovšem vcelku rychle našla odpověď. Už je to opět o čtyři góly. (25:29)
44
Pokus Vjachirevové se neujal a brankářka Tess Westerová vyslala do protiútoku Goosovou, jež se nemýlila! (25:28)
43
Anna Vjachirevová se trefila přesně mezi pravou tyč a nohu nizozemské brankářky. (24:28)
42
Máme sníženo, opět se o to postarala Estavana Polmanová. (24:27)
42
Daria Dmitrijevová překonala nizozemskou gólmanku střelou do pravého horního růžku. (23:27)
40
Vjachirevová ukradla soupeřkám míč a vyslala do brejku Ilinovovou, jež se nemýlila. (23:26)
40
Ta samá hráčka vzápětí snížila už na rozdíl dvou tref. (23:25)
39
Estavana Polmanová nedala ruské brankářce šanci! (22:25)
38
Anna Senová se ovšem postarala o bleskurychlou odpověď. (21:25)
38
Nizozemkám se zásluhou Brochové podařilo zastavit krvácení. (21:24)
37
Senová připravila palebnou pozici pro Ilinovovou a ta se nemýlila. (20:24)
36
Dmitrijevová vzápětí zvyšuje na tříbrankový rozdíl. (20:23)
35
Jekatěrina Ilinovová nedala Westerové dělovkou do šibenice šanci. (20:22)
35
Grootová vyslala do brejku Goosovou a ta odpověděla pouhých pět sekund po gólu Ruska! (20:21)
35
Marina Sudakovová se ovšem postarala o rychlou odpověď. (19:21)
34
Laura Van Der Heijdenová přesně proměnila sedmičku po faulu Ilinovové! (19:20)
34
Daria Dmitrijevová přidává druhý gól v rozmezí necelé minuty! Tentokrát mířila k levé tyčce. (18:20)
33
O bleskurychlé snížení se postarala Estavana Polmanová. (18:19)
33
Daria Dmitrijevová navíc poslala sbornou střelou k pravé tyči do trháku. (17:19)
31
Anna Senová vrátila Ruskám okamžitě vedení. (17:18)
31
Máme vyrovnáno, postarala se o to Estavana Polmanová. (17:17)
31
Začal druhý poločas. (16:17)
První půle byla bohatá na zvraty a přinesla velmi ofenzivní podívanou. Nizozemské házenkářky prakticky po celou dobu vedly, díky skvěle hrající Vladleně Bobrovnikové ale Rusky otočily skóre ve svůj prospěch a vypracovaly si až čtyřgólový náskok, ten ovšem Holanďanky dokázaly v závěru první půle stáhnout.
30
První poločas skončil. (16:17)
30
...no a devět sekund před koncem první půle to stihla i Danick Snelderová, Holanďanky se tak ještě před přestávkou vracejí do zápasu! (16:17)
30
Osmadvacet sekund před první sirénou se prosadila ještě Nycke Grootová. (15:17)
29
Malesteinové se podařilo zastavit krvácení. (14:17)
28
Vjachirevová – opět za asistence Bobrovnikové – přidává čtvrtou ruskou trefu v řadě! (13:17)
27
A opět Vladlena! Tentokrát zase v roli zakončovatelky. (13:16)
26
Skvěle Bobrovniková! Ruská házenkářka tentokrát připravila pozici pro Senovou a ta se nemýlila. (13:15)
24
Vladlena Bobrovnikovová se trefila Westerové mezi nohy, Rusky opět vedou. (13:14)
23
Estavana Polmanová se postarala o bleskovou odpověď, máme opět vyrovnáno. (13:13)
23
No a po brance Kuzněcovové už Rusky vedou! (12:13)
23
Máme vyrovnáno, Vjachirevová nedala Westerové šanci ranou do šibenice! (12:12)
20
Žilinskajteová se trefila přesně k levé tyčce, to už do konce první půle zbývá odehrát zhruba deset minut. (12:11)
19
Uplynulo sotva dvacet sekund a Holanďanky díky přesné střele Malesteinové odpověděly! (12:10)
19
Ilinovová vrací ruskou sbornou na dostřel. (11:10)
18
Estavana Polmanová vrátila Nizozemky do trháku. (11:9)
16
Rusky se začínají dotahovat, Bliznová opět nedala Westerové šanci! (10:9)
15
Zatím sledujeme velmi ofenzivní utkání, další branku přidala Bliznová. (10:8)
13
Místo Goosové šla do nizozemské svatyně Tess Westerová a Oranjes se posléze díky Grootové okamžitě prosadily. (10:7)
12
Jekatěrina Ilinovová ukončila dlouhé čekání na gól. (9:7)
10
Žlutá karta pro tým Rusko (Senová). (9:6)
10
Yvette Brochová ovšem rychle odpověděla! (9:6)
10
Dmitrijevová vymetla pravou šibenici, máme sníženo. (8:6)
10
Van Der Heijdenové se ale podařilo prakticky okamžitě odpovědět. (8:5)
9
Senová vyzvala ke skórování Vjachirevovou a ta se nemýlila. (7:5)
9
Ilinové se podařilo snížit na rozdíl tří branek. (7:4)
8
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Brochová). (7:4)
8
Po nějaké době o sobě dala opět vědět ostrostřelkyně Van Der Heijdenová! (7:3)
7
Lois Abbinghová zvyšuje, Holanďanky si s přehledem kontrolují své vedení. (6:3)
7
Žilinskajteová snižuje, proti její ráně k pravé tyči neměla gólmanka soupeře nárok. (5:3)
7
Po souhře po ose Grootová – Goosová je tu další nizozemská branka. (5:2)
5
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Van Der Heidenová). (5:2)
5
Laura Van Den Heijdenová ale odpověděla přesnou střelou z uctivé vzdálenosti. (4:2)
5
Anna Vjachirevová se trefila neomylně! (3:2)
4
Rusky se konečně prosadily, Holandsko ale má utkání mnohem lépe rozjeté. (3:1)
4
Estavana Polmanová nedala přesnou dělovkou ruské brankářce šanci. (3:0)
2
A už je to o dvě branky, po pasu Lucianové se přesně trefila Brochová. (2:0)
1
Michelle Goosová otevřela skóre přesnou střelou do pravého dolního růžku. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Nizozemsko: Jankovicová, Westerová – Van Der Heijdenová, Abbinghová, Van Olphenová, Snelderová, Brochová, Grootová, Dulferová, Goosová, Smeetsová, Malesteinová, Lucianová, Polmanová.

Rusko: Jerochinová, Kalininová – Kuzněcovová, Dmitrijevová, Senová, Akopjanová, Vjachirevová, Sudakovová, Bobrovniková, Žilinskajteová, Marenniková, Bliznová, Ilinová, Petrovová.

Rozhodčí: Bojan Lah, David Sok.
Oba dnešní soupeři jsou po čtyřech utkáních na postupových pozicích. Zatímco Rusky jsou stále stoprocentní a drží druhou příčku o skóre za Francií, Holanďanky jsou se ziskem čtyř bodů čtvrté. Páté Korejky už ale ztrácí tři body, a tak mají i házenkářky ze země tulipánů kolo před koncem postup jistý.
Srdečně vítám všechny příznivce házené u sledování textového přenosu z duelu ženského turnaje tohoto sportu na olympiádě v Riu, v němž se v rámci skupiny B utkají týmy Nizozemska a Ruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:40.