OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Nizozemí - 31. července 2021   14:30

Norsko
Norsko
2' Kristiansenová  • 3' Herremová  • 4' Skograndová  • 8' Kristiansenová  • 9' Daleová  • 10' Oftedalová  • 15' N. Mörková  • 16' N. Mörková  • 16' Herremová  • 20' Kristiansenová  • 21' Oftedalová  • 26' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 29' Kristiansenová  • 30' Skograndová  • 31' Kristiansenová  • 36' N. Mörková  • 41' N. Mörková  • 43' Oftedalová  • 50' Breistölová  • 52' Breistölová  • 53' Frafjordová  • 54' Breistölová  • 56' Frafjordová  • 57' Kristiansenová
29:27
(16:13)
Nizozemí
Nizozemí
2' I. Smitsová   • 3' Snelderová   • 4' I. Smitsová   • 7' Abbinghová   • 13' Snelderová   • 15' I. Smitsová   • 17' Snelderová   • 19' Freriksová   • 21' Grootová   • 25' Dulferová   • 28' Housheerová   • 32' Housheerová   • 33' Housheerová   • 34' Freriksová   • 36' Grootová   • 38' Dulferová   • 40' I. Smitsová   • 41' Freriksová   • 42' I. Smitsová   • 47' Snelderová   • 48' I. Smitsová   • 51' van Weteringová   • 52' I. Smitsová   • 53' Abbinghová   • 59' Snelderová
Norsko
Apaidzeová, Berezkinová (RUS).
Národní sportovní hala, Tokio
Nizozemí

To je ode mne vše, na počtenou!
Holandsko jako vůbec první tým na turnaji suverénní Norsko aspoň trochu potrápilo, seveřankám se nicméně znovu podařilo potvrdit papírové předpoklady a připsat si na své konto vítězství číslo čtyři! Ať už se v posledním utkání skupinové fáze stane cokoliv, do bojů o medaile půjdou z prvního místa.
Norsko – Nizozemsko 29:27 (16:13)
Nejvíce branek: N. Mörková 9/5, Kristiansenová 6, Oftedalová 3 – I. Smitsová 7, Snelderová 5, Abbinghová 4/2. Rozhodčí: Apaidzeová, Berezkinová (RUS). Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 2:3.
60'
Solbergová-Isaksenová v rohu hrací plochy odzbrojila Snelderovou, je konec!
60'
Oddechový čas pro Norsko.
60'
Solbergová zastavila projektil protihráčky z pravého křídla, Norsko zvítězí i počtvrté na turnaji!
60'
Poslední minuta druhého poločasu!
59'
Ještě není všem nadějím konec, na dvě branky nizozemské manko padáčkem stahuje Snelderová.
58'
Westerová si ve snaze zastavit poslední projektil zřejmě přivodila nějaké zranění, na posledních pár minut jí mezi třemi tyčemi nahradí Duijndamová.
57'
Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Nizozemky znovu v útoku nic nevymyslely, přičemž následný bleskový protiútok naplno využila Kristiansenová!
57'
Oddechový čas pro Nizozemsko.
56'
Holandsko svůj pobyt před brankou nevyužilo, krátce poté rozšiřuje náskok Norska Frafjordová! Tohle může být hodně klíčový gól pro seveřanky!
55'
Tomacová kvůli dotěrné protihráčce nezvládla zamířit přesně, míč proletěl vedle pravé tyče!
54'
Podaří, Kristine Breistölová se prosazuje potřetí v průběhu posledních čtyř minut!
53'
Projektil Abbinghové zaplul k pravé tyči. Uvidíme, jestli se Norkám podaří znovu rychle odpovědět.
53'
První gól pro Frafjordovou, dnešní duel bude zřejmě vyrovnaný až do samotného konce!
52'
Holandsko rychle rozebralo akci soupeřek a z následný protiútok v branku přetavuje Smitsová!
52'
Znovu Breistölová, tentokrát Westerovou překvapila zakončením přesně pod horní tyč!
51'
Náskok severského celku měl jepičí život, z hranice brankoviště se prosazuje van Weteringová.
50'
Malesteinová na brankářku soupeřek nevyzrála, Breistölová následně na druhém konci hrací plochy ale ano a vrací Norkám vedení!
49'
Mörková ani tentokrát nabídnutou sedmičkou nepohrdla, máme znovu vyrovnáno!
48'
Aktivní Smitsová se prosazuje pošesté v zápase, misky vah se překlápí na stranu Holandska!
47'
Obě brankářky nyní podržely své celky a otupily pokusy soupeřek o vedoucí gól.
47'
Danick Snelderová vyrovnává!
46'
45'
Norsko kombinuje v bezprostřední blízkosti holandské svatyně a snaží se něco vymyslet.
44'
Na konci krátké kombinace stála Skograndová, jejíž střelu do dolního rohu Westerová zneškodnila! Parádní zákrok!
43'
Smitsová tentokrát chybovala a nabídla míč protihráčce, Norsko se usazuje před svatyní soupeřek.
43'
Westerová nedosáhla na zakončení Oftedalové, které na ní letělo přibližně z devíti metrů.
42'
Přesně o minutu později přichází odpověď, která nese rukopis Inger Smitsové.
41'
Mörková prorazila přes obranu a následně zakončila přesně k levé tyči hoaldské svatyně.
41'
41'
A máme vyrovnáno, z rychlého brejku Solbergovou překonává Merel Freriksová!
40'
Vzápětí se prosazuje Smitsová a v tokijské hale je to znovu jen o jeden jediný gól!
39'
Skograndová měla obrovskou smůlu, její střela se od horní a následně boční tyče odrazila ven z branky! Gól to nebyl!
38'
Soupeřky se ale oslabení navzdory snaží na své sokyně dotáhnout, branku dala Dulferová.
38'
Nora Mörková a sedmičky, to je vysloveně vražedná kombinace! Norsko vede o tři zásahy.
38'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Nycke Grootová).
37'
Sedmatřicátou minutu uzavírá nizozemská kombinace. Uvidíme, co hráčky v bílém vymyslí.
36'
Stačilo však jen devět sekund a znovu je to o dvě branky, tentokrát skóruje Grootová.
36'
Trochu klidu svému celku dodává Mörková, která Westerovou prostřelila ranou do horního rohu.
35'
Bontová mířila do dolní části klece, Solbergová ráně do cesty nastavila pravou nohu.
34'
Vyloučení v týmu Norsko (Veronica Egebakken Kristiansenová).
34'
Solbergová se jen marně natahovala po střele Freriksové z prudkého brejku.
33'
Znovu Housheerová. Holanďanky zatím drží se svým sokem krok a nenechávají ho ucéct to nějakého výraznějšího brankového náskoku.
33'
Mörková je z hranice sedmi metrů dnes nezastavitelná, brankářku překonává už potřetí.
32'
Nizozemky našly rychlou odpověď, střelou z pivota Solbergovou překvapila Housheerová.
31'
První kombinace Norek končí brankou, po třiceti sekundách hry skóruje Kristiansenová.
31'
Po prvních třiceti minutách hry se sebou mohou být spokojenější hráčky Norska, které i ve svém čtvrtém představení na turnaji podávají excelentní výkon a opět ukazují, že to s medailovými ambicemi myslí smrtelně vážně. Dosud neporažené Nizozemsko nehraje špatně, na severské hráčky to ale zatím nestačí. Uvidíme, jestli se mu po pauze podaří o něco více promluvit do dění na palubovce tokijské haly.
Druhý poločas začne přibližně v 15:20.
30'
30'
Dvacet sekund před přestávkou ještě vedení seveřanek z křídla rozšiřuje Skograndová.
29'
Početní převahu projektilem do pravého horního rohu v gól přetavuje Kristiansenová.
29'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Kelly Dulferová).
29'
Norky drží hru před svatyní nizozemského výběru a přihrávkami se snaží se dostat do nějaké kvalitnější střelecké příležitosti.
28'
Na rozdíl jediné branky z pravé strany střelou ke vzdálenější tyči snižuje Dione Housheerová.
26'
Vyloučení v týmu Norsko (Kristine Breistölová).
26'
Technická chyba trochu komplikuje holandské plány, po rychlé akci dává čtrnáctý gól Norska Solbergová-Isaksenová.
25'
Dulferová po chaotické situaci před brankou zvedla míč z palubovky a uklidila ho do sítě!
23'
Abbinghová se na konci třiadvacáté minuty prosazuje ze sedmičky, je to znovu o dva góly.
22'
Kvalitními zákroky se v rozmezí několika sekund blýskly obě brankářky, sledujeme struhující podívanou.
21'
Hra se po norském time-outu hodně otevřela, obrany jsou znovu bezmocné. Oftedalová skóruje.
21'
Tentokrát se prosazuje Nycke Grootová, Holanďanky to nevzdávají a bojují dál.
20'
Seveřanky se po dlouhé době prosazují, Kristiansenová prorazila skrz defenzívu.
20'
19'
Solbergové se nyní podařilo střelu protihráčky zastavit, Housheerová si na svůj první gól bude muset počkat.
19'
Zakončení Freriksové se štěstím končí v síti, balón cestou do sítě lízl ruku norské gólmanky.
18'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Danick Snelderová).
17'
Danick Snelderová dává gól a aspoň trochu přibližuje své spoluhráčky k vyrovnání.
16'
Technická chyba Housheerové připravila skvělou šanci Herremové, která následně z křídla lehkým padáčkem překonala gólmanku soupeřek.
16'
Mörková je ale při chuti, defenzíva jí ani tentokrát nezvládla včas připravit o balón.
15'
Nizozemky zatím se svými sokyněmi drží krok, Smitsová zavírá patnáctou minutu dalším gólem.
15'
Mörková se po dvou proměněných sedmičkách nyní prosazuje i ze hry, střela šla od země pod břevno.
14'
A po technické chybě Mörkové mohla Snelderová skórovat znovu, z bleskového tažení ale trefila jen brankovou konstrukci!
13'
Po dalším zákroku Westerové přichází snížení, o které se zasloužila Danick Snelderová.
12'
Po nepovedené střele Abbinghové následoval rychlý brejk Oftedalové, která ale z pravé strany trefila jen holandskou brankářku.
12'
12'
Oftedalová pro svůj tým vybojovala sedmičku, kterou Mörková opět bez obtíží využila.
11'
Norky velmi rychle otupily protiútok soupeřek a znovu přesouvají hru před Westerovou.
10'
V bitvě o první místo je to poprvé o dvě branky, Westerovou nyní překonala Oftedalová.
9'
Poprvé v zápase na sebe upoutala pozornost ostrostřelkyně Daleová, která se nemýlila.
9'
Nařízenou sedmičku proměňuje i Abbinghová, která míč poslala mezi nohy norské brankářky.
8'
Kristiansenová bleskově odpovídá projektilem do dolní části holandské svatyně.
7'
Abbinghová svým prvním zásahem v dnešním utkání vyrovnává stav střetnutí.
6'
Skograndová to ještě jednou zkusila z podobné pozice jako předtím, tentokrát ale minula.
5'
Defenzívy obou celků se ale zničehonic výrazně zpevnily, nastává období střeleckého sucha.
4'
Skograndová z pravé strany uklidila balón ke vzdálenější tyči. Obrany to nemají jednoduché.
4'
Norská obrana nebyla schopna zastavit aktivní Smitsovou, která následně skórovala.
3'
Divokou třetí minutu hry uzavírá projektilem z křídla Herremová, seveřanky se vrací do vedení.
3'
Další úspěšnou střelkyní dnešního utkání se díky projektilu k pravé tyči stává Snelderová.
3'
Exekuci první sedmičky v utkání si vzala na starost Mörková, která Westerovou bez obtíží prostřelila.
2'
Smitsová ale hravě a rychle odpovídá, oba týmy se pomalu dostávají do provozní teploty.
2'
Na úvodní gól utkání jsme čekali minutu a půl, ranou do dolní části branky se prosazuje Kristiansenová.
1'
Pod první střelu utkání se podepsala Abbinghová, Solbergová balón zvládla vytěsnit mimo nebezpečí.
1'

Norsko: Lundeová, Silje Solbergová – Kristiansenová, Frafjordová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Tomacová, Johansenová.

Nizozemsko: Westerová, Duijndamová – van der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Snelderová, van Weteringová, Grootová, Dulferová, Freriksová, I. Smitsová, Smeetsová, Malesteinová, Housheerová.

Rozhodčí: Apaidzeová, Berezkinová (RUS).
Boj o špici tabulky začíná ve 14:30 našeho času a řídit jej v Národní sportovní hale budou dámy Viktoria Apaidzeová a Taťána Berezkinová z Ruské federace.
Hořkou pachuť porážky však dosud neokusily ani jejich soupeřky, které předvádí obdobně úctyhodné výkony. S domácími si poradily 32:21, Korejky přejely 43:36 a šanci nedaly ani Angole, kterou smázly 37:28.
Norsko si zatím v Tokiu počíná naprosto suverénně a naprosto s přehledem drtí jednoho soupeře za druhým. Jižní Koreu porazilo 39:27, Angolu 30:21 a a hranici třiceti zásahů pokořilo i v dosud posledním střetnutí, ve kterém zdemolovalo Černou Horu 35:23.
Příjemnou sobotu u sledování olympijské házené! Dnešní program uzavře bitva o čelo skupiny A, o které se poperou Norky a Nizozemky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.