OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Švédsko  - 8. srpna 2021   04:00

Norsko
Norsko
1' Skograndová  • 2' Herremová  • 3' Silje Solbergová  • 5' Kristiansenová  • 6' Daleová  • 7' Herremová  • 10' N. Mörková  • 11' Daleová  • 15' Daleová  • 18' Kristiansenová  • 18' Herremová  • 20' Skograndová  • 22' N. Mörková  • 24' Daleová  • 26' N. Mörková  • 29' Oftedalová  • 30' Reistadová  • 31' N. Mörková  • 34' Kristiansenová  • 37' Daleová  • 39' Skograndová  • 42' Oftedalová  • 47' Frafjordová  • 47' Oftedalová  • 48' Daleová  • 49' Daleová  • 50' Daleová  • 53' Reistadová  • 56' Breistölová  • 56' Breistölová  • 58' Frafjordová
36:19
(19:7)
Švédsko
Švédsko
2' Blohmová   • 5' Blohmová   • 6' Strömbergová   • 10' Carlsonová   • 13' Robertsová   • 19' Hanssonová   • 23' Robertsová   • 31' Carlsonová   • 32' Lundströmová   • 36' Carlsonová   • 39' Robertsová   • 41' Westbergová   • 42' Strömbergová   • 51' Westbergová   • 54' Strömbergová   • 55' Carlsonová   • 58' Lagerquistová
Norsko
Alpajdzeová (RUS), Berežkinová (RUS)
Švédsko

Norsko – Švédsko 36:19 (19:7)
Nejvíce branek:
N. Mörková 8/3, Daleová 8, Kristiansenová 3 – Westbergová 4/2, Carlsonová 4, Strömbergová 3. Rozhodčí: Alpajdzeová (RUS), Berežkinová (RUS). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 3:3.
Norské házenkářky si tak po překvapivé porážce v semifinále dokázaly napravit náladu a z Tokia si odváží bronzovou medaili.
Norky slaví! Podařilo se jim vybojovat z Tokia bronzové olympijské medaile. Ale v jakém stylu? Švédky deklasovaly o 17 branek, přičemž hlavně v prvním poločase měly neskutečnou převahu. Tu měly i ve druhé části zápasu, ale svůj náskok navýšily nakonec už jen o pět gólů, byť rozhodně mohly soupeřkám nadělit ještě větší debakl.

Švédské hráčky se vůbec nemohly opřít o produktivitu Robertsové, které dnešní zápas nevyšel a Norky se na ni skvěle připravily. A rozhodně nelze opomenout ani fantastický výkon brankářky Silje Solbergové, která hlavně v první půli přiváděla soupeřky k zoufalství a ve druhé části, byť už ne s takovou úspěšností, v tom pokračovala.
60'
Dlouhý švédský útok. Bez gólu.
59'
Braistolová sice ztrácí míč, ale v tuto chvíli a za tohoto stavu je to už bezpředmětné. Norky už mají v hlavě, že jsou bronzové.
58'
Lagerquistová úspěšně pronikla středem a v pádu prostřelila Solbegovou.
58'
Frafjordová zvyšuje náskok norského týmu.
57'
Lindqvistová v útoku ztrácí míč po nepřesné sehrávce do křídla.
56'
Westbergová se neprosadila, na druhé straně naopak Breistolová dává gól po střele z devítky.
56'
Breistolová se prosadila poprvé v utkání. Přes skupinu ostatních hráček, švédská brankářka nic neviděla.
55'
Jenny Carlsonové se po pěkném průniku povedlo snížit ztrátu svého týmu. Jde ale spíš jen o kosmetickou úpravu skóre.
54'
Norsko si bere ještě oddechový čas, ale zápas už je dávno rozhodnut v jejich prospěch.
54'
Strombergová využívá střelu z pravé strany, poslala míč pod horní tyč.
53'
Reistadová se prosadila ze středu brankoviště střelou do spodní části branky.
53'
Westbergová měla další šanci, tentokrát ze sedmičky, ale Solbergová ji vychytala.
51'
Westbergové se povedlo konečně prolomit švédské čekání na gól.
51'
Vyloučení v týmu Norsko (Kari Brattset Daleová).
50'
Výborná pozice Carlsonové na levém křídle, ale trefuje tyč. Míč se odrazil k Blohmové na středu brankoviště, ale její střela jde nad!
50'
Solbergová vychytala další útok Švédska. To má navíc prázdnou bránu a snaží se hrát v útoku v sedmi hráčkách, čehož využívá Daleová ke střele do prázdné branky.
49'
Zatímco Westbergová minula norskou branku, Daleová při rychlém protiútoku svého týmu dává další gól!
48'
Daleová je dnes už na šesti gólech. Je to od norských házenkářek hotový koncert.
48'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédsko (Johanna Westbergová).
47'
Dobré obranné práce Frafjordové využívá Oftedalová, která proměňuje rychlý protiútok! Švédsko si bere oddechový čas.
47'
Frafjorová se v útoku nemýlí.
46'
46'
Švédsko po faulu Reistadová bude střílet sedmičku.
46'
Tak až Mörková dokázala na pravém křídle skórovat.
45'
Ani jednomu týmu se nyní nedaří v koncovce. Zmar potvrdila Lundstromová, která šla sama na brankářku Norska, ale napálila tyč.
44'
Robertsová po střele zůstává chvíli ležet na palubovce a příliš se jí na nohy nechce. Nakonec je ale v pořádku, její tvrdý dopad na zem nemá žádné následky.
42'
Strombergová se dostala k přihrávce na hranici brankoviště a po otočce překonává Solbergovou.
42'
Střela Oftedalové míří za záda švédské brankářky.
41'
Gól vstřelil tým Švédsko (Johanna Westbergová).
41'
Po faulu na Robertsovou navíc budou Švédky házet sedmičku.
41'
Vyloučení v týmu Norsko (Henny Ella Reistadová).
40'
Debakl Švédek. Jacobsenová byla na pravém křídle k nezastavení.
39'
Okamžitě ale odpovídá svou trefou Stine Skograndová z pravého křídla.
39'
Robertsová, která obrala o míč Oftedalovou, využívá svůj rychlý protiútok ke snížení.
39'
Oba týmy předvádějí sérii ztrát míče.
38'
Na druhé straně uspěla i norská brankářka. Střela Lundstromové z pravého křídla se neujala.
37'
Herremová sice obrala soupeřky o míč, ale její rychlý protiútok končí zákrokem brankářky.
37'
Daleová využila toho, že Švédky nestihly vrátit do hry brankářku a trefuje prádnou bránu.
36'
Carlsonové se v oslabení daří proměnit střelu z dálky.
36'
Kristiansenová při průniku nesloženou obranou nedokázala prostřelit brankářku Rydeovou.
35'
Vyloučení v týmu Švédsko (Anna Lagerquistová).
35'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Nora Mörková).
35'
Norky budou po faulu Robertsové házet sedmičku. Právě Robertsová se krátce předtím mýlila v útoku.
34'
Až Kristiansenová dokázala prolomit čekání na gól. A Norsko vede opět o 12.
34'
Mörková nevyužila střelu z hranice devítky. Na druhé straně se neprosadila Robertsová.
33'
Na druhé straně Solbergová vytěsnila zakončení Hanssonové do tyče.
32'
Daleová se mýlí, pro průniku středem míjí bránu soupeřek.
32'
Přestřelka na úvod. Další rychlý gól střílí Lundstromová.
31'
Okamžitě ale odpovídá svou střelou Mörková.
31'
Dobrý vstup Švédek do druhé půle, prosadila se Carlsonová.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 04:52.
Švédsko si prožilo poločas hrůzy. V útoku to nešlo, v obraně to nešlo... Norky míří suverénně za bronzovou medailí. Už po první polovině vedou o dvanáct branek a pokus se nedopustí nějakého neskutečného selhání, tak si vítězství v duelu o 3. místo zajistily už během úvodní části zápasu.
30'
30'
A nedaří se jim ani v obraně! Už devatenáctý norský gól, Reistadová se poprvé v utkání prosadila.
30'
Carlsonová z hranice devítky míjí bránu. Švédky v útoku jsou dnes trochu bezzubé.
29'
Na druhé straně naopak pronikla obranou Oftedalová a tento zápas je, troufám si tvrdit, už v poločase rozhodnut.
29'
Solbergová se v bráně Norska překonává! Další její zákrok, tentokrát proti Blohmové.
28'
Mörková trefuje tyč švédské brány.
27'
Útokům Švédska chybí myšlenka i energie. A když už se povede přihrávka na střed k brankovišti, tak Blohmová přestřeluje.
26'
Nora Mörková zvyšuje norské vedení na rozdíl 10 gólů!
26'
Oddechový čas pro Norsko.
26'
Oba týmy chybují v útocích. Norky se vrací k míči po sérii nepřesností.
24'
Na druhé straně trefila Robertsová jen horní tyč.
24'
Daleová naopak na pravém křídle faulována nebyla a dává gól! Norky jsou v útoku dnes smrtící.
24'
Rydeová sice vychytala útok soupeřek, ale norská střelkyně byla faulována.
23'
Robertsové se povedlo technickým obloučkem přehodit Solbergovou.
22'
Mörková pálí z dálky a rozdíl je už devítigólový!
22'
Pasivita Švédek, přichází o míč a Norsko může zvýšit vedení. Robertsová musela střílet, ale byla v obležení a poslala o jednu přihrávku víc, než Švédky mohly v danou chvíli.
21'
Carlsonová vypálila z hranice devítky, Solbergová míč vyráží. Švédsko zůstává v útoku.
20'
Skograndová na pravém křídle prošla přes dvě soupeřky a propálila Rydeovou.
19'
Teď už Solbergová byla bez šance! Hanssonová na středu, nikým nebráněna, zakončila do levého horního rohu.
19'
Carlsonová se prodrala obranou k brankovišti, ale... Solbergová! Další skvělý zákrok!
18'
Jenže nic platné. Rychlý protiútok Norek po zisku Skograndové a Herremová se nemýlí.
18'
Kristiansenová zvyšuje norské vedení už na sedm gólů! Švédky si berou další time-out, musí něco vymyslet. Utkání o bronz jim protéká mezi prsty.
17'
Solbergová si připisuje další zásah proti Petrenové!
17'
16'
Sedmička písknuta pro Norky za faul na Morkovou.
16'
Končí trest Lindviqstové. Na druhou stranu ale Blohmová přestřelila norskou branku.
15'
A na Daleovou už švédská brankářka recept nenašla.
15'
Na druhé straně Rydeová výborně vychytala Skograndovou z pravého křídla. Norky ale zůstávají u míče.
15'
Solbergová vytěsnila prostor při střele Hanssonové, která z levého křídla trefila pouze tyč.
14'
14'
Vyloučení v týmu Švédsko (Emma Lindqvistová).
13'
Robertsová se poprvé v utkání střelecky prosazuje. Její góly Švédsko enormně potřebuje.
12'
Solbergová drží švédské střelkyně hodně zkrátka. Ještě ale nezískaly Norky míč.
11'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky se zásahy brankářek.
11'
Ale ještě přichází švédský oddechový čas.
11'
Navíc Daleová využívá střelu z hranice brankoviště. Švédky střídají brankářku, mezi tyče jde Rydeová.
10'
Norsko hraje v plném počtu.
10'
Rychlá střela Carlsonové, která snižuje na rozdíl tří branek.
10'
Morková vypálila z dálky přes obránky a propálila vše, co jí stálo v cestě, včetně brankářky.
9'
Westbergová napálila míč pouze do tyče!
8'
Vyloučení v týmu Norsko (Marit Malm Frafjordová).
7'
Herremová obrala Robertsovou o míč, přeběhla k brankovišti soupeřek a zvyšuje norské vedení.
7'
Kristiansenová pouze přestřelila. Norský tým se tentokrát v útoku mýlí.
6'
Ale vypadá to, že se i Švédky chytly. Strombergová dává gól pod horní tyč.
6'
Daleová proměňuje norský útok. Norky zatím v útoku nejsou k zastavení.
5'
Obdobně rychle zakončuje švédský útok Blohmová, do otevřené obrany.
5'
Na druhé straně se bleskově prosadila Kristiansenová.
5'
Norky dobře brání své brankoviště. Strombergová byla zastavena, následně Robertsová přestřelila.
4'
Lindqvistová se vrací na hřiště. Zároveň však neúspěšná střela Carlsonové. Jenže rozehrávka Norek je zkažená a Švédky mohou opět útočit.
3'
Nejen, že Solbergová vychytala střelu Robertsové, ale ještě dokázala přes celé hřiště vstřelit gól! Norská brankářka skóruje.
2'
Znovu rozehrály Norky akci do křídla, tentokrát toho levého. Problémy se zakončením vůbec neměla Herremová.
2'
2'
Blohmová se dokázala prosadit spíše techničtějším zakončením středem.
1'
Skograndová dostala přihrávku do pravého křídla a po seběhu se nemýlila.
1'

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Kristiansenová, Frafjordová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Tomacová.

Švédsko: Bundsenová, Rydeová – Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Petrénová, Lundströmová, Westbergová, Lagerquistová, Lindqvistová, Hagmanová, Thorleifsdóttirová, Hanssonová, Carlsonová.

Rozhodčí: Alpajdzeová (RUS), Berežkinová (RUS).
Norské házenkářky, které předváděly během celého turnaje skvělé výkony a vyhrály vše, co mohly, zaváhaly pouze jednou a to v pátečním semifinále. S Ruskami prohrály těsně 26:27 a přišly o sérii šesti výher v řadě. Bylo to pro ně obrovské zklamání, ostatně byly favoritkami na výhru a měly dnes bojovat o zlaté medaile. Místo toho je čeká jen souboj o bronz.

V něm však budou Norky velké favoritky. Švédky v Tokiu nepředvádí ani zdaleka tak dobré výkony. Už v základní skupině remizovaly s Francií a posléze i prohrály s Maďarskem. Zvládly sice s přehledem čtvrtfinále, ale semifinále s Francií jim přineslo už druhou porážku na celém turnaji. Proti norským házenkářkám je čeká velmi těžký zápas.
V tomto přenosu se budeme věnovat souboji o bronzovou medaili mezi Norkami a Švédkami.
Olympijské hry v Tokiu vrcholí. Poslední den letošní olympiády nabídne poslední závody i poslední zápasy v kolektivních míčových sportech. Medaile se budou rozdávat i v ženské házené.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.