Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Česko - 7. listopadu 2020   16:35

12:28' A. Nestrašil  (H. Zohorna, J. Galvas) • 20:31' Ordoš  (Moravčík, Lenc)
Finsko
Vikman, Heikkinen – Sormunen, Niittylä (FIN)
Hartwall Arena, Helsinki
Česko

To už je z mé strany pro dnešek vše. Nedělní souboj s Rusy, který rozhodne o vítězi turnaje, je na programu od 12:30. Na shledanou!
Střely na branku – 24:31 (6:13, 6:14, 12:4)
Čeští hokejisté vítězí i ve druhém utkání na turnaji Karjala. Domácí Finy poráží 2:0 a v zítřejším duelu proti ruským mladíkům jim bude stačit k celkovému vítězství i bod! Národní tým byl v prvních čtyřiceti minutách jasně lepší. Soupeře přehrával pohybem a nápady a dokázal také dvakrát skórovat. Ve 13. minutě se trefil po hezky sehrané situaci po buly Andrej Nestrašil a hned po nástupu do prostřední části se prosadil ze samostatného úniku Jan Ordoš. Ve třetí dvacetiminutovce se už hokejisté Česka do útočení moc nehrnuli, navíc se museli několikrát bránit v oslabení. Defenzivní hru však zvládali bezchybně a navíc měli za svými zády Dominika Hrachovinu. Ten při svém reprezentačním debutu předvedl velmi dobrý výkon a udržel čisté konto.
59:54'
Tomáš Zohorna napadá rozehrávku Finů u jejich branky. Domácí už nestihnou ani snížit!
59:35'
Smejkal dokázal po mantinelu vyhodit!
59:18'
Kemiläinen vystřelil od modré a puk je pod Hrachovinou! Důležitý zákrok.
59:04'
Time-out si vyžádal Filip Pešán.
59:04'
Vyhození Vojtěcha Mozíka minulo opuštěnou finskou branku. Je z toho zakázané uvolnění.
58:35'
Domácí odvolávají brankáře!
58:00'
Dvě minuty před koncem Češi vyhazují do finského obranného pásma. Tedy bez zakázaného uvolnění.
57:22'
Radek Koblížek zavezl puk do útočného pásma. Tam už byl proti přesile, alespoň ale ušetřil cenný čas.
56:17'
Střelu obránce Viliho Saarijärviho vyrazil Hrachovina. Ten bojuje o čisté konto.
56:08'
Také Lenc na ledě, už jsem v plném počtu. necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny.
55:29'
Roman posunul puk za finskou branku. Domácím utíká čas.
55:04'
Pokus Jukky Peltoly z pravé strany vyrazil pozorný Hrachovina.
54:07'
Český tým si komplikuje situaci nedisciplinovaností. Radan Lenc dostává dvě minuty za hákování a Finové tak budou mít k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3!
53:39'
Přihrávku Koivistoinena před branku zachytil Ordoš, který mohl s pukem vyjet do středního pásma a vyhodit ho.
53:13'
Český tým vyhazuje.
52:23'
Andrej Nestrašil u mantinelu sekl protihráče a odchází na trestnou lavici. Šance pro Suomi na smazání nuly na jejich střeleckém kontě.
51:36'
Finové se snaží, ale kotouče honí spíše po mantinelech. Čeští hráči dobře brání.
50:58'
Od modré čáry střílel finský obránce Eronen. Hrachovina dobře viděl a puk skryl ve výstroji.
50:50'
Snahu domácích utnul Hrachovina, který si volný puk stáhl pod sebe. Reklamní přestávka.
50:23'
Hráči se nyní dlouho snažili vydolovat puk v mele u mantinelu. Sudí nechal čas plynout, nakonec mohou hrát finští hokejisté.
49:34'
A dokonce tlak Česka. Od modré čáry pálil Moravčík, Rajaniemi puk vyrazil.
48:54'
Čeští hráči konečně přišli s nějakou útočnou aktivitou. Po nahrávce Moravčíka střílel z úhlu Ondřej Roman, Rajaniemi se včas přesunul.
48:35'
Střely na branku ve 3. třetině – 7:0
48:14'
Hrachovina schoval pod lapačkou nahozený puk a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
47:48'
Finové přesilovou hru nevyužili a český tým je tedy už kompletní.
47:23'
Nyní svým spoluhráčům pomohl vyhozením puku Hrachovina.
46:48'
Český tým má polovinu oslabení zdárně za sebou.
45:47'
Michal Moravčík zahákoval Saarelu a dvě minuty si odpočine na trestné lavici. Tedy doufejme, že tam vydrží celou dobu.
44:58'
Domácí ve třetí třetině zlepšili pohyb. Dvoubrankové manko samozřejmě ještě nemusí být rozhodující.
43:26'
Eetu Koivistoinen si od zadního mantinelu vykroužil do zakončení, které končí v lapačce Hrachoviny. Finové ještě zkoušejí s výsledkem něco udělat.
43:00'
Aleksi Saarela střílel z levého kruhu k bližší tyčce. Dominik Hrachovina byl připraven.
42:19'
Hrachovina měl trochu problémy se skákajícím kotoučem za brankou. Pomohli mu ale obránci, kteří nedovolili protihráčům dostat puk do střeleckých pozic.
41:38'
Michal Moravčík od modré čáry minul branku. O chvíli později právě po jeho zásahu puk skončil na finské střídačce.
41:10'
Jere Sallinen dostal přihrávku na pravý kruh a střílel v momentě, kdy se Hrachovina teprve přesouval. Naštěstí pro hosty mířil vedle bližší tyčky!
40:54'
Přečíslení 2 na 1, ovšem Lenc dostal přihrávku na brusli a nedokázal kotouč zpracovat.
40:33'
Kotouč po snaze Finů v útočném pásmu vypadl z hrací plochy. Sudí nařizuje vhazování ve střední třetině hřiště.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Střely na branku – 12:27 (6:13, 6:14)
Ve druhé třetině jsme opět sledovali velmi dobrou hru Česka. Hned po 31 sekundách hry poslal Moravčík do úniku Jana Ordoše, který se nemýlil a zvýšil na 2:0. Poté přišla několikaminutová zajímavá finská pasáž podpořená přesilovou hru, ovšem Hrachovina v české brance se nenechal překonat a pak už zase převzal iniciativu náš národní tým. Asi největší možnost na zvýšení náskoku měl velmi aktivní Ordoš, jenž jel potřetí v zápase sám na Rajaniemiho, jehož však v tomto případě nepřekonal. Domácí celek se dostával z vlastní obranné třetiny jen s velkými problémy.
40:00'
39:49'
V závěru třetiny to ještě zkoušel Sallinen, do jehož střely však stačil sáhnout holí jeden z českých hokejistů.
39:02'
Je tu už poslední minuta první třetiny.
38:58'
Nahození Moravčíka tentokrát bylo nabídkou na teč. Rajaniemi si pro kotouč sáhl. Gólman Finska je dnes asi nejlepším hráčem svého týmu.
38:41'
Od modré čáry střílel Michal Moravčík, finský gólman zasáhl vyrážečkou.
38:01'
Alex Rindell prověřil po delší době Dominika Hrachovinu. Český brankář jeho střelu vyrazil.
37:35'
Útočný výlet si udělal Lukáš Klok, který v zajímavé příležitosti nepřekonal Rajaniemiho.
37:11'
Finsko jen posouvá puk za českou branku, kde si ho berou obránci v červeném. Domácí hrají bez nápadu.
36:28'
Tomáš Zohorna vyhrál souboj u mantinelu a jeho bratr Hynek puk posunul mezi kruhy k Andrejovi Nestrašilovi. Ten pálil do hrudi Rajaniemiho.
36:08'
Zakázané uvolnění Finska. Domácí hokejisté v posledních několika minutách vůbec nevědí, co hrát.
35:32'
Finové teď jen sledovali rychlé české přihrávky. Z vrcholu kruhů pak střílel Ondřej Roman a Rajaniemi si připisuje další zákrok.
35:09'
Zakázané uvolnění domácích.
35:02'
Situaci 3 na 2 vyřešil střelou z pravé strany Radan Lenc. Sami Rajaniemi schoval puk někde ve výstroji. Další komerční přestávka.
34:35'
Dobrý forčekink Červeného formace. Finové tak nemohou dostat puk ze svého obranného pásma.
33:51'
Čeští hokejisté v této pasáži utkání kontrolují hru. Herně je to z jejich strany rozhodně dobré představení.
33:15'
Další práce pro finského brankáře, který přerušil hru po nahození Filipa Hronka.
32:20'
Rychlý výpad českého týmu! Po nahrávce Lence z pravého kruhu pohotově vypálil Ondřej Roman a Rajaniemi kotouč, který mířil pod jeho vyrážečku, na poslední chvíli vyrazil. Dojíždějící Ordoš se už k dorážce nedostal.
32:01'
Zakázané uvolnění celku Suomi.
31:43'
Andrej Nestrašil od brankové čáry nametl puk do brankoviště, kde ho přikryl Sami Rajaniemi. Český tým tak získal buly v útočné třetině.
31:25'
Peltola se zapojil do hry v momentě, kdy byl domácím signalizován ofsajd. Ten byl tedy následně i odpískán.
30:58'
Jsme už ve druhé polovině utkání a český tým to má zatím dobře rozehrané. Ve druhé třetině se šance rodí už na obou stranách.
30:22'
Finům bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
29:55'
Jan Ordoš jel potřetí v zápase sám na Rajaniemiho! Finský brankář si zakončení mezi betony pohlídal.
28:45'
Moravčík na ledě, Češi oslabení přežili.
28:00'
Nyní moc nescházelo a Ordoš ve středním pásmu vypíchl protihráči puk. Mohl z toho být další samostatný nájezd!
27:44'
Finové zatím hrají dobrou přesilovku. Ránu Kemiläinena od modré čáry teď dobře zablokoval Červený.
27:15'
Jerry Turkulainen měl před sebou částečně odkrytou branku. Hrachovina se ale natáhl a levou nohou zabránil snížení!
26:44'
Po reklamní přestávce bude hrát Finsko přesilovku. Michal Moravčík dostal dvě minuty za podrážení.
26:05'
Hronkovi přeskočil puk hokejku a Jere Innala uháněl sám na Hrachovinu. Innala v největší šanci domácího výběru v dosavadním průběhu zápasu netrefil branku!
25:08'
Finové jsou již v plném počtu.
25:03'
Po přihrávce Jeřábka střílel z vrcholu pravého kruhu Ondřej Roman. Rajaniemi si povyjel a předvedl jistý zákrok.
24:20'
Čeští hokejisté zatím v přesilovce výrazněji nezahrozili. Finové teď vyhodili.
23:07'
Český tým si zahraje první přesilovku. Vyloučen je Vili Saarijärvi.
22:58'
Chyba ve finské rozehrávce, ze které mohl těžit Radan Lenc. Jeho střelu zkrotil ve výstroji Rajaniemi.
22:42'
Finský obránce Eronen zavezl puk do útočného pásma, ale tam domácí okamžitě ztratili hrací předmět.
21:29'
Češi jsou při chuti! Rajaniemi po závaru chvíli nevěděl, kde je puk. Nakonec ho stačil přikrýt lapačkou.
20:31'
Česko právě vstřelilo branku!
Skvělý vstup českého nároďáku do druhé třetiny! Michal Moravčík poslal krásným pasem do samostatného úniku JANA ORDOŠE. Ten v první části podobnou příležitost neproměnil, trefil tyčku, ale tentokrát se nemýlil. Místo kličky zvolil jednoduché zakončení nad lapačku a Rajaniemi neměl šanci – 0:2. Asistence: Michal Moravčík a Radan Lenc.
20:17'
Saarijärvi nahodil ze středního pásma puk na Hrachovinu. Český brankář raději přerušil hru.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:29.
Střely na branku – 6:13
Čeští hokejisté pokračovali v sympatickém herním projevu i v první třetině souboje s domácími Finy. Svěřenci kouče Filipa Pešána hrají aktivně a ve 13. minutě za to byli odměněni. Rychlou kombinaci po vyhraném vhazování zakončil přesnou ranou z první Andrej Nestrašil. Celek Suomi poté dostal možnost odpovědět v přesilové hře, v ní však mohl paradoxně opět inkasovat. Po úniku Ordoše a jeho bekhendové kličce totiž zachránila brankáře Rajaniemiho tyčka.
20:00'
19:43'
Ke střele od modré čáry se dostal Miska Siikonen. Kotouč bezpečně skončil v lapačce Hrachoviny.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:09'
Český tým je už v plném počtu. Oslabení odehrál výborně.
17:39'
Málem tu byl gól v oslabení! Jan Ordoš sebral puk protihráči a najížděl sám na brankáře Rajaniemiho. Zvolil bekhendovou kličku, po níž domácí zachránila tyčka!
17:23'
Mozík zastavil Finy už ve středním pásmu. Poté předal puk Smejkalovi, který ještě ušetřil čas zpětnou přihrávkou.
16:42'
Českému týmu se podařilo vyhodit.
16:21'
Vili Saarijärvi neudržel útočnou modrou čáru a musí se pro puk vracet.
16:08'
Radan Lenc dostává trest za sekání a Finové tak budou hrát první přesilovku.
15:22'
Lehké nahození z dálky přidržel v rukavici Dominik Hrachovina. Čas na další reklamní přestávku.
13:45'
Markus Nurmi se z levé strany natlačil až před Hrachovinu. Český brankář mu ale u bližší tyčky nenechal žádný prostor.
12:28'
Teď už se svěřenci Filipa Pešána ujímají vedení! Po vyhraném buly v útočném pásmu přišla blesková kombinace, po níž vypálil z osy kluziště ANDREJ NESTRAŠIL a jeho prudká rána z první zapadla za záda klekajícího Rajaniemiho. Ten toho asi mnoho neviděl, a proto nestačil zareagovat. Asistence: Hynek Zohorna a Jakub Galvas.
12:23'
Do další šance si sjel Jiří Smejkal, Rajaniemi se ovšem stačil proti jeho zakončení přesunout! Následuje reklamní přestávka.
12:13'
Klok nahrál spoluhráči z obrany Vojtěchovi Mozíkovi. Ten dojel na pravý kruh, vypálil a Rajaniemi vyrazil puk ramenem.
11:06'
Dalšími českého icingu zabránil Jaromír Pytlík, který dokázal přebruslit finské obránce.
10:47'
Češi zahráli přes všechny čáry. To znamená zakázané uvolnění.
09:58'
Spolupráce Tomáše a Hynka Zohorny. Z toho mohl těžit Nestrašil, jenž dostal od Tomáše puk mezi kruhy, z bekhendu však branku Finů minul.
09:22'
Michal Moravčík si vzal kotouč za vlastní brankou a uklidňuje z českého pohledu hru.
08:07'
Nahození Lintuniemi od modré čáry jeden z Finů před Hrachovinou šikovně tečoval. Kotouč však minul českou branku.
07:40'
Pytlík se snažil dostat puk do útočného pásma, ale před modrou čarou byl přibrzděn. Českému týmu je tedy pískán ofsajd.
06:20'
Český tým je teď aktivnější. Jiří Smejkal objel branku a nahodil puk do brankoviště. Tam působil Radek Koblížek, Rajaniemi nakonec dokázal černou pryž zalehnout.
Na Karjalu mají přístup i diváci. Povolená kapacita Hartwall Areny je 4500 lidí.
06:02'
Hned po převzetí kotouče to zdálky zkusil Filip Hronek a Rajaniemi musel opět prokázat svou bdělost. Máme tu první reklamní přestávku.
05:35'
Hynek Zohorna se odpoutal od bránícího hráče a z levého kruhu vystřelil. Rajaniemi měl tedy další práci a svým zákrokem přerušil hru.
05:20'
Dobré střídání Červeného formace, která držela soupeře pod tlakem.
04:41'
Nahození Jeřábka z rohu kluziště tečoval u brankoviště Rudolf Červený a Rajaniemi musel předvést těžký zákrok!
04:35'
Icingu se dopustili i Finové. Hra se tedy přesouvá na druhou stranu kluziště.
04:13'
Čeští hokejisté se nyní osvobodili z náporu soupeře jen vyhozením Koblížka, po němž je pískáno zakázané uvolnění.
03:08'
První větší tlak Finů. Puk se nebezpečně pohyboval před českým brankovištěm. Poté pálil z osy hřiště vedle pravé tyčky z pohledu Hrachoviny Jarkko Parikka.
02:45'
Bratři Zohornové se dopustili přihrávky rukou. Protiútok českého týmu tak skončil hned v zárodku.
02:11'
Z hráčské lavice naskočil na led Jaromír Pytlík. Mladý hokejista se dostal k puku po nahrávce Smejkala a hned vystřelil. Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou.
00:57'
První střelu na finskou branku vyslal Radan Lenc. Jeho pokus skončil v lapačce Samiho Rajaniemiho.
00:05'
Tomáš Zohorna vyhrál úvodní buly nad finským centrem Eetuem Koivistoinenem. Následovalo ale zakázané uvolnění českého výběru.
00:01'
Oficiality jsou za námi. Hráči ještě provádějí předzápasové rituály u svých brankářů.
Nyní již jsou aktéři nastoupeni. Zazní národní hymny obou zemí.
Zatím čekáme na příchod hráčů na ledovou plochu Hartwall Areny. Úvodní buly se tak o pár minut opozdí.

Finsko: Rajaniemi (Setänen) – Saarijärvi, Parikka, Kemiläinen (A), Lappalainen, Rindell, Seppälä, Lintuniemi, Eronen – Saarela, Koivistoinen, Innala – Turkulainen, Sallinen (C), Suomi – Oksanen, Björninen, Björkqvist – Nurmi, Siikonen, J. Peltola (A).

Česko: Hrachovina (Bartošák) – Jeřábek (A), J. Galvas, Mozík, Klok, Hronek (A), Moravčík, Kubíček – H. Zohorna, T. Zohorna (C), A. Nestrašil – Lenc, O. Roman, Ordoš – Koblížek, Špaček, Smejkal – Pytlík, Červený, Š. Stránský – P. Novák.

Rozhodčí: Vikman, Heikkinen – Sormunen, Niittylä (FIN).
1. zápas Česka na turnaji:

Česko – Švédsko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Hronek (A. Nestrašil, H. Zohorna), 19. H. Zohorna (A. Nestrašil, Hronek), 27. J. Galvas (Š. Stránský, Myšák) – 42. Friberg (Wedin, Wingerli)

Střely na bránu – 24:20

Česko: Bartošák (Hrachovina) – Jeřábek (A), J. Galvas, Mozík, Klok, Hronek (A), Moravčík, Kubíček – H. Zohorna, T. Zohorna (C), A. Nestrašil – Lenc, O. Roman, Ordoš – Koblížek, Špaček, Smejkal – Myšák, Červený, Š. Stránský – Pytlík.

Finsko:
Finové mají v kádru pro domácí turnaj v Helsinkách řadu nováčků. Celkově se jich v nominaci objevilo dvanáct. Ze známějších borců se v týmu objevili útočníci Jere Sallinen z IFK Helsinky a 33letý Jukka Peltola z Tappary. Vstupní zápas proti Rusům se Finsku vůbec nevydařil. Soupeř, který přivezl kompletní výběr do 20 let, totiž jasně dominoval a hráči Suomi museli skousnout porážku 2:6.

Nominace Finska:

Brankáři: Sami Rajaniemi (Mikkeli), Oskari Setänen (Rauma)

Obránci: Lasse Lappalainen, Mikael Seppälä (Kuopio), Elmeri Eronen (Hämeenlinna), Valtteri Kemiläinen (Tappara Tampere), Alex Lintuniemi (Jyväskylä), Mikko Niemelä (Oulu), Jarkko Parikka (Ilves Tampere), Axel Rindell (Mikkeli), Vili Saarijärvi (Rauma)

Útočníci: Kasper Björkqvist, Ahti Oksanen (oba Kouvola), Eetu Koivistoinen, Aleksi Saarela (oba Rauma), Miska Siikonen, Jerry Turkulainen (oba Jyväskylä), Hannes Björninen (Lahti), Jere Innala (Hämeenlinna), Otto Karvinen (Oulu), Markus Nurmi (Turku), Jukka Peltola (Tappara Tampere), Jere Sallinen (IFK Helsinky), Eemeli Suomi (Ilves Tampere), Peter Tiivola (Pori)

Česko:
Česká nominace na Karjalu se vzhledem k situaci s pandemií koronaviru rodila poměrně těžce. Kvůli přerušení extraligy kouč Pešán nominoval především hokejisty působící v zahraničí, které doplnil nadějnými mladíky. Šanci reprezentovat tak dostali i hráči reprezentační dvacítky jako Stanislav Svozil, Šimon Kubíček, Jan Myšák, Jaromír Pytlík či Michal Teplý. I takto seskládaný celek ve čtvrtek dokonale zaskočil Švédy, které přehrál 3:1. Gólem a asistencí k tomu přispěla největší osobnost mužstva, obránce Detroitu Filip Hronek, který si čekání na začátek příštího ročníku NHL krátí v hradeckém Mountfieldu. Kvalitním výkonem se prezentoval také brankář finského Lahti Patrik Bartošák.

V duelu s Finskem si připíše první start za národní tým gólman Tappary Dominik Hrachovina, který na sebe před turnajem upozornil kontroverzními výroky v rozhovoru pro česká média. Debut v seniorském dresu si odbude také Jaromír Pytlík, jenž působí v kanadské juniorce OHL.

Nominace Česka:

Brankáři:
Patrik Bartošák (Lahti, Finsko), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Finsko), Lukáš Pařík (Bílí Tygři Liberec).

Obránci:
Filip Hronek (Mountfield HK), Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad, Švédsko), Lukáš Klok (Lukko Rauma, Finsko), Michal Moravčík (Tappara Tampere, Finsko), Jakub Galvas (Jukurit Mikkeli, Finsko), David Jiříček (HC Škoda Plzeň), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), Šimon Kubíček (HC Stadion Litoměřice).

Útočníci:
Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Ondřej Roman (Ilves Tampere), Michael Špaček, Jiří Smejkal (oba Tappara Tampere, Finsko), Rudolf Červený (Lahti, Finsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Šimon Stránský (Jukurit Mikkeli), Jan Ordoš (Oskarshamn, Švédsko), Jan Myšák (HC VERVA Litvínov), Michal Teplý (BK Mladá Boleslav), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL), Adam Raška (HC Oceláři Třinec), Radan Lenc (Bílí Tygři Liberec), Filip Koffer, Pavel Novák (oba HC Stadion Litoměřice).
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V sobotu odpoledne čeká český národní tým druhé vystoupení na Karjala Cupu, v němž poměří síly s domácími Finy. Oba celky vstoupily do prvního podniku série Euro Hockey Tour rozdílným způsobem. Zatímco improvizovaně složený výběr kouče Filipa Pešána zdolal 3:1 Švédy, Finsko vysoko padlo s mladým týmem Ruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.