Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švýcarsko - 13. listopadu 2022   11:30

Česko
Česko
09:56' Smejkal (Kodýtek, Dvořák) • 13:00' Špaček (Košťálek, Chlapík)
Švýcarsko

To už je ode mě všechno, loučím se s Vámi a budu se někdy těšit u dalších přenosů.
Zápas je u konce a z vítězství se mohou radovat Švýcaři, kteří podruhé na Karjala Cupu uspěli v prodloužení. Nejprve dostal Čechy do vedení Jiří Smejkal, který procedil puk za Genoniho. Během minuty ale odpověděl Andres Ambühl, který potrestal špatné střídání. Na 2:1 ale během první třetiny zvýšil bombou v přesilové hře Michael Špaček. Ke konci druhé třetiny srovnal Calvin Thürkauf šikovnou tečí před Willem. Ve třetí části žádný gól už nepadl a muselo se rozhodnout v prodloužení. Hned po dvaceti vteřinách potrestal chybu Košťálka Sven Senteler a přisoudil Švýcarsku výhru 3:2.
Nejlepší hráči utkání:

Česko: Michael Špaček
Švýcarsko: Dean Kukan
60:20'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Po hrubce ve vlastním pásmu je rozhodnuto! Košťálek zadovkou namazal jen SVENU SENTELEROVI, který prostřelil Willa – 2:3! Bez asistence
60:09'
Genoni poslal puk na Špačka, který vrací do pásma.
60:01'
Po tříbrankové první třetině následovaly další dvě na góly poměrně chudé. V opatrné třetí třetině už ani jeden tým další góly nepřidal, proto bude následovat prodloužení. Pro Švýcarsko už třetí na tomto turnaji.
60:00'
59:57'
V posledních vteřinách se na holích drželi Švýcaři. Nic z toho ale nebude, půjdeme do prodloužení.
59:18'
Mirco Müller na modré čáře zakombinoval s Christophem Bertschym, Will vyrazil.
58:04'
Tomáš Dvořák hodně zariskoval, když vlétl mezi dva švýcarské hráče, kteří mu odebrali kotouč. K žádné střele se ale nedopracovali.
57:52'
Geering střílel do protipohybu Willa, ten ale přesun včas zastavil.
56:28'
Kukanovi střela ve volném prostoru vůbec nesedla, netrefil ani bránu.
54:54'
Špaček poslal skákavý puk na Chlapíka, který ještě stihl vystřelit. Leonardo Genoni byl pozorný.
54:28'
Patrik Zdráhal obdržel před modrou čárou puk a ujížděl sám na Genoniho. Pod tlakem zkusil kličku do forhendu, švýcarský brankář si ale Zdráhala vybruslil a zasáhl před brankovou čárou!
52:39'
Poulíček ještě chtěl tečovat před bránou nahození Kundrátka, obránce k němu brzy přistoupil a nedovolil mu provést akci.
Dnešní utkání sleduje 892 diváků.
52:19'
Eggenbereger se snažil protáhnout puk na Rathgeba, v tom ale zabránil Roman Červenka.
49:17'
Tyler Moy schytal na středu hřiště tvrdý hit. Rychle se z něj ale oklepal a zamířil na střídačku.
48:16'
Gregory Hofmann byl osamocený u tyče. Puk se mu sice podařilo tečovat, ale puk po teči mířil nad bránu!
47:38'
Chlapík dostal na slotu nabito od Lence, Genoni zasahuje.
46:37'
Střelu Deana Kukana Will vyrazil.
45:25'
Ščotkovu přízemní střelu šikovně nadzvedl Kousal, Genoni to ale očekával a zasáhl.
44:32'
Mozík střelou od modré těsně míjí, jeho další pokus skončil po bloku v Genoniho moci.
43:23'
Zmatků v obraně se snažil využít Mirco Müller dalším nahozením, které teď k Willovi nedošlo.
41:53'
Ščotka se odpoutal od obranných povinností a šel pomoci svým spoluhráčům do útočného pásma. Nic vážného z toho ale nebylo.
41:02'
Smejkal hledal před bránou Petra Kodýtka, kterému ale obránce zablokoval hůl a nemohl zakončit do odkryté klece!
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 13:19.
Ve druhé třetině jsme dočkali jedné branky, kterou vstřelili Švýcaři až ke konci. Po vypršení trestu pro český tým se nadále drželi hráči v bílých dresech v pásmu a nahození Müllera usměrnil za Willa Noah Rod.
40:00'
39:32'
Ze souboje od matinelu nakonec vyšli lépe čeští hokejisté, Zdráhal vyzkoušel Genoniho.
37:31'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! A z tlaku Švýcaři vyrovnali! Střelu Mirca Müllera před bránou tečoval mimo dosah Willa CALVIN THÜRKAUF – 2:2! Asistence: Mirco Müller a Christoph Bertschy
37:05'
Češi v plném počtu, soupeř ale stále na puku.
36:51'
Proti Moyovi zasahuje český brankář.
36:08'
Hynek Zohorna dobrou prací šetří vteřiny v pásmu Švýcarska.
35:53'
Rathgebovu ránu Will sráží do rohu.
35:05'
Vyloučení v týmu Česko:
Patrik Poulíček – 2 min., vysoká hůl.
34:54'
Téměř přesně s vypršením trestu Ambühla se do puku opřel Kundrátek a za Genonim zazvonila tyč!
33:37'
Špaček ještě hledal před bránou někoho na teč, Švýcaři ale vyhazují.
33:09'
David Sklenička – 2 min., držení.
33:09'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Calvin Thürkauf – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
32:52'
Andres Ambühl – 2 min., podrážení.
32:04'
Před Martim se ocitl puk, ale Will udržel s přispěním obrany puk pod tělem.
31:21'
Kousal posílal puk před bránu, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl.
30:55'
Košťálek zapomněl na Ambühla, který se bleskově vrátil z trestné lavice úplně sám na Willa, který jeho povedený blafák vychytal betonem!
30:03'
Zohorna nabídl puk na střelu z první Červenkovi. Proti jeho střele se ale rychle přesunul Genoni s připravenou lapačkou.
29:20'
Kundrátkovu střelu vyráží Genoni do rohu.
28:47'
28:13'
Sven Senteler našel prostor ke střele z mezikruží, Will ale vyráží.
26:31'
Puk po Moyově střele lehce lízl tyč z boku.
25:45'
Noah Rod téměř nachytal Willa střelou mezi betony, puk se jen těsně objevil mimo tři tyče!
25:26'
Kodýtek se neprodral do pásma.
24:41'
Andrighettova rána byla zablokována beky.
24:12'
Ambühl z úhlu zkoušel pozornost Willa, ten se nenechal pokořit.
23:37'
Chlapík se postrčil puk do pásma a dojede si ho u mantinelu.
23:18'
Češi dobře zamykají střední pásmo, soupeř se k střelám nedostává.
22:08'
Smejkalovi střelu nesedla a švýcarský hráč má puk na holi.
21:21'
Červenka kombinoval za bránou se Smejkalem, později se ale český tým vyhnal z pásma.
20:11'
Senteler nebezpečně nahodil puk pod betony Willa ze strany, ale prostor mezi betony včas zaklapl.
20:01'
Druhé třetina začne přibližně v 12:27.
Jako první se prosadili hráči Česka zásluhou dobrého tlaku v pásmu, ze kterého těžil svojí šikovností Jiří Smejkal. Jenže Švýcarsko nečekalo na branku o moc déle, když špatného střídání využil zkušený Andres Ambühl, který trefil nad rameno Willa. Ve 13. minutě ale okamžitě využil přesilovou hru Michael Špaček, kterému nabil na levém kruhu Jan Košťálek.
20:00'
19:46'
Ve čtyřech se nikdo neprosadil, poslední vteřiny se dohrají v plném počtu.
19:07'
Švýcaři ještě vyhazují puk na icing, český tým tak má šanci navýšit skóre.
18:16'
Andrighetto si vyjel na střed, početný český blok ale střelu nedovolil.
17:43'
Nando Eggenberger – 2 min., vysoká hůl.
17:40'
Riat střílel z podobné pozice jako Špaček, ale netrefil se.
17:22'
Vojtěch Mozík – 2 min., vysoká hůl.
16:52'
Švýcaři uzamkli soupeře v pásmu a Moy byl v největší šanci, ale úspěšný nebyl. Neujala se ani střela Martiho od modré čáry.
15:40'
Riat neprožil vůbec dobré střídání, když několikrát zaváhal za vlastní bránou, z čehož těžil střelou Jandus.
13:39'
Marti už nestihl kotouč na modré a Švýcaři se musí snažit znovu.
13:34'
Andrighetto s Bertschym sváděli tvrdý souboj u mantinelu proti českým bekům. Hra je nakonec přerušena.
13:00'
Česko právě vstřelilo branku! Přesilová hra je okamžitě využita! Košťálek dostal puk na levý kruh, kde se napřáhl MICHAEL ŠPAČEK a trefil naprosto přesně. Genoni neměl šanci – 2:1! Asistence: Jan Košťálek a Filip Chlapík
12:48'
Damien Riat – 2 min., podrážení.
12:47'
Noah Rod z levého kruhu prověřil Willa.
12:15'
Dvořák objel bránu a předložil puk na Jana Košťálka, který ihned vystřelil na vyrážečku. Genoni opět vyráží.
12:05'
Němeček trefil Genoniho lapačku, bude se vhazovat.
11:43'
Špaček se ve velké rychlosti rozjel proti obraně, jeho pokus ale k bráně nedošel.
11:18'
Rathgeb tentokrát Willa nepřekonal.
10:38'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Čechům ale vedení nevydrželo příliš dlouho. Po špatném střídání obrany se podél mantinelu protáhl ANDRES AMBÜHL, který střelou na bližší tyč přesně trefil nad rameno Willa – 1:1! Bez asistence
09:56'
Česko právě vstřelilo branku! Po velkém tlaku v útočném pásmu se puk objevil před JIŘÍM SMEJKALEM, který si nastavil puk na hůl a zasunul puk do brány – 1:0! Asistence: Petr Kodýtek a Tomáš Dvořák
09:43'
Před Lencem švýcarská obrana ustupovala. z levého kruhu ale minul bránu.
09:23'
Gregory Hofmann ve složité pozici netrefuje ideálně.
08:56'
Kundrátek přenesl k druhému mantinelu na Zdráhala, jehož střela byla zblokována.
07:06'
Kousal od mantinelu trefil betony Genoniho. Následně z mezikruží Sklenička těsně přestřelil.
06:23'
Kodýtkova přihrávka byla příliš dlouhá na Košťálka, ale k šanci se dostali Smejkal s Červenkou. Genoni si poradil.
05:34'
Špaček uklidňuje hru ve vlastním pásmu.
04:57'
Radan Lenc se prokličkoval přes dva obránce, k zakončení se už nedostal.
04:28'
Češi přečkávají první oslabení bez úhony.
04:18'
Will zlikvidoval dorážku Moye z hranice brankoviště.
03:41'
Beránkovi téměř přistál puk na hokejce do přečíslení, chyběl ale kousek.
02:52'
Andrighetto nepovedenou střelou vyhnal svůj tým z pásma.
02:28'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Luboš Horký.
01:16'
Eggenberger poprvé vyzkoušel Willa, ten zasáhl ramenem.
00:46'
Smejkal byl před červenou čárou zastaven a na puku Švýcaři.
00:03'
Špaček se Sentelerem se sklonili k prvnímu buly, úspěšnější český hokejista.
00:01'
Hráči už nastupují na ledovou plochu. Švýcaři dnes v bílých dresech, Češi v červených.

Česko: Will (Langhamer) – Dvořák, Košťálek, Sklenička, Mozík, Ščotka (A), Kundrátek (A), Němeček, Jandus – Lenc, Špaček, Chlapík – Červenka (C), Kodýtek, Smejkal – Kousal, Poulíček, Zohorna – Zdráhal, Vitouch, Horký – Beránek.
Trenér: Kari Jalonen

Švýcarsko: Genoni (Aeschlimann) – Kukan, Marti, Karrer, Geering, Rathgeb, Mi. Müller, Alatalo – Bertschy, Ambühl (C), Andrighetto (A) – Moy, Senteler, Hofmann – Rod (A), Thürkauf, Riat – Künzle, Ma. Müller, Eggenberger.
Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: Heikkinen, Kaukokari – Mäkinen, Nurmio.
Švýcarsko v prvním utkání nového ročníku Euro Hockey Tour zahájilo proti Finsku vítězně a drželo se také proti Švédsku, které ještě v Českých Budějovicích zdolalo český národní tým. Švýcaři v sobotu dvakrát prohrávali, v obou případech se ale dokázali vrátit a poslat utkání do prodloužení. Na úspěšný proměněný nájezd navázal Damien Riat také proti Švédsku, když srovnával na 1:1. Zápas poslal do prodloužení zkušený obránce Patrick Geering, který nachytal Lassinanttiho. V prodloužení rozhodl střelou pod vyrážečku v rámci přesilové hry Jonathan Dahlen.

Nominace Švýcarska:

Brankáři: Sandro Aeschlimann (Davos), Leonardo Genoni (Zug).

Obránci: Patrick Geering, Dean Kukan, Christian Marti (všichni Curych), Santeri Alatalo, Mirco Müller (oba Lugano), Dominik Egli (Davos), Tobias Geisser (Zug), Roger Karrer (Ženeva),

Útočníci: Andres Ambühl, Enzo Corvi (oba Davos), Nando Eggenberger, Tyler Moy (oba Rapperswil-Jona), Grégory Hofmann, Dario Simion (oba Zug), Ken Jäger, Damien Riat (oba Lausanne), Vincent Praplan, Noah Rod (oba Ženeva), Sven Andrighetto (Curych), Christoph Bertschy (Fribourg-Gottéron), Gaëtan Haas (Biel-Bienne), Inti Pestoni (Ambri-Piotta), Calvin Thürkauf (Lugano).
Čeští hokejisté napravili dojem po prvním zápase proti Švédsku a Finy porazili vysoko 5:2. Utkání bodově vyšlo zejména útočníkům Radanu Lencovi a Michaelovi Špačkovi, kteří získali každý po třech kanadských bodech. Z premiérové branky za národní tým se mohl radovat Tomáš Dvořák. Český tým popoháněla vysoká efektivita, když na bránu vyslal devatenáct střel a rovnou pětkrát střelci zamířili přesně. Nejlepším hráčem duelu byl vyhlášen Roman Will, který nestačil na přesné trefy Turkulainena a Antonena z přesilových her.

Nominace Česka:

Brankáři: Aleš Stezka (HC Vítkovice), Roman Will (HC Dynamo Pardubice), Marek Langhamer (Ilves Tampere/Finsko)

Obránci: Dominik Mašín (Ilves Tampere, Finsko), David Sklenička (Brynäs/Švédsko), Tomáš Dvořák, Jan Košťálek (oba HC Dynamo Pardubice), Jan Ščotka, Tomáš Kundrátek (oba HC Kometa Brno), Libor Zábranský (Jukurit/Finsko), Vojtěch Mozík (Rögle/Švédsko), Martin Jandus, David Němeček (oba HC Sparta Praha)

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch (oba HC Energie Karlovy Vary), Roman Červenka (Rapperswil/Švýcarsko), Adam Musil (HC Dynamo Pardubice), Jiří Smejkal, Hynek Zohorna (oba Oskarshamn/Švédsko), Filip Chlapík, Michael Špaček (oba Ambri-Piotta/Švýcarsko), Pavel Kousal (BK Mladá Boleslav), Radan Lenc (HV71/Švédsko), David Vitouch (HC Sparta Praha), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Marek Zachar (Mountfield HK), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň)
Zdravím vás u přenosu z Karjala Cupu, který se letos koná v Turku. V předposledním utkání turnaje na sebe narazí Česko a Švýcarsko. Utkání začne v 11:30. Hezky se bavte.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.