Hokejová Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Eisbären - 9. září 2018   17:00

Brno
Baluška (SVK), Kika – Gebauer, Lederer (CZE)
DRFG arena
4056 diváků
Eisbären

Ve třetí třetině byla k vidění jediná branka a to na domácí straně. Alexandre Mallet v přesilové hře rozhodl o vítězství domácích a ve skupině D má Kometa na kontě už devět bodů ze čtyř zápasů. Brňané dokázali ustát obrovský tlak Ledních medvědů na konci utkání se skvělým Langhamerem v zádech, který se zaskvěl především v šanci Cundariho.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni za hostující celek Florian Kettemer, na domácí straně střelec třetí branky Peter Mueller. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek nedělního večera. Na počtneou.
59:57'
Ve velké šanci se ještě objevil Backman, u levé tyče ale netrefil puk ideálně!
59:53'
A domácí půjdou ještě do tří! Sedm sekund a hosté budou hrát v šesti proti třem. Tomáš Malec se ve středním pásmu vrhl pod nohy Sheppardovi a už sedí na trestné lavici za podrážení.
59:40'
Domácím se daří vyhodit puk.
59:32'
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude opět před Markem Langhamerem.
58:59'
Neuvěřitelný zákrok Marka Langhamera! Cundari dostal křižnou přihrávku na pravý kruh a mířil do poloodkryté brány, domácí gólman se ale dokázal přemístit a hostující obránce nechápe, jak je možné, že se puk netřepotá v síti.
58:38'
Franzreb je na střídačce, hosté jsou v šesti proti čtyřem!
58:28'
Kometa to bude mít ještě těžké. Olver se řítil do velké šance, Zohorna se položil do přihrávky právě na hostujícího útočníka a poslal ho do brněnské brány. Rozhodčí vylučují brněnského útočníka na dvě minuty za nedovolené bránění.
57:50'
Dupont střílel od modré čáry, tečovaný puk mířil těsně vedle pravé tyčky brněnské brány.
57:05'
Mallet vybojoval puk v útočném pásmu a společně s Dočekalem dělá hostující obraně velké problémy.
56:49'
Wismann nahazoval puk od modré čáry, ten se ale od brusle domácího útočníka odrazil až na tribunu za bránou.
56:29'
Olver dostal famózní přihrávku mezi kruhy odkud už mířil do horních pater brněnské brány, radost z gólu mu ale překazil skvělým zákrokem Marek Langhamer.
56:10'
Cundari trefil od modré čáry pouze brusli Zaťoviče.
55:57'
Střelu z pravé strany zastavuje Langhamer a drží puk ve výstroji. Hra je přerušena.
55:20'
Mallet se snažil dostat kotouč do útočného pásma, nakonec ho ale mají v moci hosté a jsou to oni, kdo se řítí do další útočné akce.
55:07'
Štencel vyhodil puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění. Hra se vrací před Langhamera.
54:25'
Horký sám mezi kruhy nedokázal prostřelit Franzreba, který se tak hned uvedl parádním zákrokem!
53:50'
Hosté kombinují na brněnském území, nemůžou ale najít vhodnou pozici pro zakončení.
53:10'
Po předešlé situaci odkulhal do šaten gólman Marvin Cüpper a do utkání už tedy nezasáhne.
53:10'
Střídání v týmu Eisbären Berlin: ze hřiště odchází Cüpper, přichází Franzreb.
53:10'
Po závaru v brankovišti Cüpper zalehl puk a přerušuje hru.
52:36'
Kašpar stál na konci pěkné kombinace, puk mu ale nesedl na střelu a Cüpper tak jeho pokus z levé strany po přihrávce zpoza brány dokázal pokrýt.
52:07'
Gulaši nahodil puk do útočného pásma a spěchá na střídačku.
51:30'
Kettemer se snažil tečoval puk od mantinelu mezi tři tyče, Langhamer byl ale pozorný.
50:48'
Plášek nahodil puk směrem na bránu, Cüpper vyráží betonem do rohu kluziště.
49:41'
Dnešnímu utkání přihlíží 4056 diváků.
49:30'
Domácí jsou v plné počtu.
49:26'
Úmyslný ofsajd hostujícího celku a hra se stěhuje před Cüppera.
49:15'
Backman tečoval puk těsně vedle brněnské brány!
48:57'
Hruška nadělal rozehrávce soupeře velké problémy, hosté se nakonec dostávají do útočného pásma.
48:25'
Holík je zpět na ledě, domácí jsou ve čtyřech a navíc vyhazují puk přes všechny čáry.
48:03'
Sheppardovu tvrdou střelu z pravé strany chytá Langhamer a přerušuje hru.
47:27'
Domácí jdou do tří! Lukáš Kašpar je vyloučen na dvě minuty za hákování.
47:27'
Kašpar a Mallet se řítili do přečíslení, Cüpper chytá!
47:10'
Domácí vyhazují puk do středního pásma.
46:40'
Smithova nebezpečná střela těsně minula bránu.
46:19'
Vyloučení na domácí straně a možnost pro Eisbären srovnat skóre. Petr Holík inkasuje dvě minuty za držení.
46:00'
Cundari střílel od modré čáry, Langhamer vyráží do ochranné sítě.
45:40'
Leoš Čermák zkusil vystřelit zpoza hráče, Wissmann jeho pokus vyrazil vysoko do ochranné sítě.
45:00'
Horký dostal výbornou přihrávku do jízdy a málem se prosmýkl mezi dvěma beky, kotouč mu ale na poslední chvíli dokázali sebrat.
44:20'
Mueller se Zaťovičem se dostali do přečíslení, první jmenovaný našel najetého spoluhráče mezi kruhy, finální střelu ale Cüpper dokázal zlikvidovat.
42:59'
Kometa právě vstřelila branku!
Brňané přesilovou hru nakonec využívají! ALEXANDRE MALLET dostal skvělou přihrávku do jízdy, dostal se sám před Cüppera, kterému poslal puk k tyči do horní části branky. Asistence: Martin Dočekal, Leoš Čermák.
42:45'
Langhamer zastavuje další vyhozený puk, domácí hledají cestu zpět do pásma.
42:20'
Střelu nahodila z mezikruží Cüpper kryje a přerušuje hru.
42:10'
Mueller se natlačil před bránu a zkoušel procedit puk do brány, Cüpper byl pozorný.
41:26'
Vyhozený puk zastavuje Langhamer.
40:56'
Jaspers pošetřil cenné vteřinky u mantinelu v útočném pásmu, Kometa se následně opět žene dopředu.
40:40'
Puk nyní po teči hostujících hráčů končí až na tribuně, vhazovat se bude před Cüpperem.
40:05'
Domácí zvládli buly a pokračují v přesilové hře.
40:01'
I po čtyřiceti minutách je stav v DRFG areně nerozhodný, ve druhé třetině ale na každé straně přibylo po jedné brance. Nejprve se mohli radovat z vedení domácí hokejisté, kteří využili přesilovou hru pěti proti třem, konkrétně Peter Mueller, hosté ale dokázali odpovědět o pět minut později. James MacQueen dobře mířenou trefou z pravého kruhu upravil skóre na 3:3. Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00'
39:46'
Nahodil měl puk před Cüpperem, brněnského útočníka ve velké šanci vychytali Cüpper.
39:06'
Mark Olver odjíždí na trestnou lavici poté, co srazil jednoho z domácích hráčů u mantinelu ve vlastním pásmu. 2+2 minuty – vražení na hrazení.
39:03'
Mikuš měl hodně prostoru ke střele mezi kruhy, puk mířil těsně nad horní tyč!
38:29'
Hosté jsou aktivnější, Richmondova tvrdá střela neprošla až k Langhamerovi.
37:00'
Eisbären právě vstřelili branku!
Klasickou přesilovou hru hosté využívají! JAMES MACQUEEN se po přihrávce Shepparda napřáhl na pravém kruhu ke střele z první a trefil přesně pravý horní růžek Langhamerovy brány. Asistence: James Sheppard, Sean Backman.
36:34'
Lukáš Nahodil je zpět na hřišti a chvíli po něm se vrací také Sheppard.
36:04'
Backman měl před sebou odkrytou bránu, Langhamer se ale fantasticky přemístil a vytáhl kotouč nad břevno!
35:50'
Eisbären jsou zpět v pásmu.
35:32'
Tomáš Malec vyhazuje puk až k Cüpperovi.
35:25'
Trestné lavice se plní i nadále. Nyní se provinil hákováním Martin Dočekal a ve třech bude muset hrát Kometa.
35:10'
Dočekal zastavil kombinaci hostů, ti se ale dostali zpět k puku a Richmond hledal spoluhráče před bránou, přihrávku ale zastavila brněnská obranná linie.
34:41'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, hra se vrací před Langhamera.
34:27'
Síly na ledě se srovnávají. Lukáš Nahodil se snažil všemi prostředky udržet puk v útočném pásmu, což se nelíbilo rozhodčím. Dvě minuty si brněnský útočník odpyká za nedovolené bránění.
34:05'
Holíkova rána jen těsně minula branku Berlína!
33:10'
Dupont už je zpět na ledě a Eisbären hraje ve čtyřech, čeká jej ale dlouhé oslabení.
32:43'
A pro Eisbären bude ještě hůř. James Sheppard inkasuje 2+2 minuty za faul kolenem a hosté jsou opět ve třech.
32:35'
Lukáš Kašpar byl sám před Cüpperem, hostující gólman jeho pokus kryje betonem!
31:45'
Dvojnásobnou přesilovku Kometa využívá. Na přihrávku Petra Holíka si sjel na pravý kruh PETER MUELLER a dělovkou do horní části brány nedal Cüpperovi žádnou šanci. Asistence: Petr Holík, Lukáš Nahodil.
31:25'
Kometa svírá soupeře, nikdo se ale zatím neodhodlal ke střele.
30:57'
Hosté jdou do tří. Michael Dupont podrazil soupeře ve vlastním pásmu a inkasuje dvě minuty za podrážení.
30:41'
Mueller ve velké šanci, americký útočník stál tváří v tvář Cüpperovi, přízemní střelou ho ale překonat nedokázal.
30:15'
Hosté vyhazují puk z vlastního pásma a Holík se snaží najít cestu přes modrou čáru.
29:48'
Domácí mají k dispozici další přesilovou hru. Kapitán James Sheppard se provinil hákováním a už usedá na trestnou lavici.
29:03'
Domácí pěkně kombinovali v útočném pásmu, konkrétně Mallet a Dočekal, na konci celé akce stál připravený Cüpper, který zneškodnil finální střelu.
27:56'
Zaťovič dostal nabito na pravý kruh a střelou zápěstím mířil do horního růžku, Cüpper jeho pokus vyrazil do rohu.
27:42'
Mueller bojuje o puk ve středním pásmu u mantinelu, ze souboje nakonec vyšli lépe hostující hráči.
26:35'
Kašpar nabral rychlost na levé straně a prověřil Cüppera, hostující gólman zasáhl dobře betonem.
26:24'
Leoš Čermák zkoušel vystřelit zpoza obránce, puk se ale odrazil od brusle soupeře do ochranné sítě a hra je přerušena.
26:03'
Mikuš je zpět na ledě, Kometa hraje v plném počtu.
25:48'
Kometa vyhazuje puk přes všechny čáry.
25:24'
Macqueen měl skvělou pozici ke střele! Dostal puk od spoluhráče zpoza Langhamera a mířil do poloodkryté brány, brněnský gólman se ale skvěle přemístil.
24:59'
Čtyři hostující hráči nyní najížděli na dva domácí beky, celou situaci ale nevyřešili úplně ideálně a puk se nakonec doklouzal až k Langhamerovi, který přerušuje hru.
24:50'
Martin Dočekal tečoval puk pryč ze svého pásma a ještě ho zkoušel dojet mezi dvěma hostujícími hráči, Olver byl ale u kotouče nejrychleji.
24:27'
Čermák si počkal na Olvera a odstavil ho od puku ve středním pásmu, k puku se ale nedostal.
24:03'
Přesilová hra pro Eisbären. Juraj Mikuš fauloval ve vlastním pásmu a inkasuje dvě minuty za krosček.
23:30'
Horký ukradl puk soupeři z hokejky ve středním pásmu a nahodil ho na gólmana, následně odjíždí na střídačku a Cüpper rozehrává.
22:55'
Gulaši sbírá puk ve středním pásmu a uklidňuje hru.
22:20'
Mallet s Dočekalem se řítili do přečíslení, první jmenovaný hledal svého spoluhráče na levé straně, hostující obrana teď ale skvěle zapracovala a nenechala puk projít na brněnského forvarda.
22:00'
Nyní se ke střele dostal Bartejs, Cüpper jeho pokus kryje.
21:23'
MacQueen opět zavezl puk před Langhamera a Eisbären vymýšlí kombinaci v útočném pásmu.
21:02'
MacQueen tečoval hodně nebezpečně puk před Langhamerem, brněnský gólman ale situaci zvládl.
20:30'
Eisbären kombinuje v útočném pásmu, domácí se ale zatím dobře brání.
20:05'
Smith byl na úvodní vhazování úspěšnější než Holík a hosté mají puk.
20:01'
Ke střele se domácí nakonec už nedostali, i tak ale mohou být s výsledkem první třetiny spokojení. V desáté minutě prohrávali už o dvě branky, když se dokázali prosadit hostující Backman s Sheppardem. O šest minut později však bylo vyrovnáno. Nejprve se skvělou přesilovkovou ránou prezentoval Petr Holík a čtyři minuty před koncem první části se individuálně prosadil Martin Dočekal a srovnal skóre utkání na 2:2. Další třetina začne přibližně v 17:54.
20:00'
19:55'
Brňané hledají cestu k poslední střele první třetiny.
19:22'
Mueller nahazuje puk do útočného pásma, kde o něj domácí bojují.
18:20'
Eisbären posílá puk do brněnského území a celá pětice míří na střídačku.
17:33'
Backman se dostal do přečíslení s MacQqueenem, střelec první branky dnešního utkání ale neposlal svému spoluhráči ideální pas.
16:37'
Mueller si našel odražený puk před brankovištěm Eisbären, jeho střela byla zblokována a puk skončil v ochranné síti.
15:58'
Domácí ještě v první třetině mažou dvoubrankový náskok soupeře! MARTIN DOČEKAL projel mezi dvěma obránci jako nůž máslem a bekhendem poslal kotouč mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Tomáš Bartejs.
15:33'
V čase, kdy se vyloučený Müller vrací na led, střílel od modré čáry Mikuš, trefil však pouze obránce před sebou.
15:05'
Puk se po kombinaci dostal až na Němce, který vystřelil a jeho dělovka nadělala Cüpperovi velké problémy, nakonec puk udržel ve výstroji.
14:30'
Hruška se dostal před brankou k puku, ale střela mu nejspíš nesedla podle představ, Kometa ale dál drží pásmo.
14:15'
Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.
13:31'
Druhá přesilová hra pro Brno. Jonas Müller musel v obranné třetině zatáhnout za záchrannou brzdu při přečíslení soupeře. Dvě minuty inkasuje za hákování.
13:09'
Zakázané uvolnění, hra se vrací před Cüppera.
12:40'
Mallet nyní skvěle vybojoval puk, který neměl ve svém pásmu pod kontrolou Richmond a hned se snažil jej poslat před bránu na spoluhráče, nakonec neúspěšně.
12:16'
Úmyslný ofsajd Komety vrací hru před Langhamera.
12:05'
V další velké šanci se objevil Lukáš Kašpar, který přebruslil hostujícího beka a bekhendem poslal puk do tyčky!
11:31'
Pětatřicet sekund stačilo domácím na to, aby využili první přesilovou hru. PETR HOLÍK vzal celou situaci na sebe, když si povyjel s kotoučem mezi kruhy a parádní střelou zápěstím trefil horní růžek Cüpperovy brány. Asistence: Jan Štencel, Peter Mueller.
10:56'
První přesilovou hru si vyzkouší také modrobílý výběr. Michael Dupont je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
10:33'
Do dobré pozice se dostal Holík, který si sjel s kotoučem mezi kruhy, jeho pokus ale dobře zablokoval jeden z hostujících obránců.
09:15'
Hosté se radují z druhé branky! JAMES SHEPPARD vystřelil z velkého úhlu a kotouč podél tyčky zapadl až za brankovou čáru. Asistence: Florian Kettemer, Daniel Richmond.
08:35'
Hodně důrazný byl před Langhamerem nejlepší střelec soupeře Ranford, který se snažil za každou cenu protlačit puk vší silou za brankovou čáru, domácí gólman ale tlak ustál.
07:55'
Mikušovu střelu od modré čáry šikovně tečoval hruška, gólman Berlína je ale zatím bezchybný.
07:49'
K puku se nakonec dostal Mueller, který střílel z levé strany, Cüpper jeho pokus chytá a přerušuje hru.
07:30'
Brňané, konkrétně první formace se snaží napadat soupeře při rozehrávce.
07:13'
Bartejs byl u vyhozeného puku rychleji než Schiemenz, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
06:03'
Druhou přesilovou hru už hosté využívají! Zatím nejnebezpečnější střelec hostujícího celku SEAN BACKMAN se dostal ke kotouči na pravé straně útočného pásma a svižnou střelou poslal svůj tým do vedení. Asistence: Mark Cundari.
05:30'
Domácí se znovu osvobozují.
05:05'
Kometě se opět podařilo rychle vyhodit puk a Berlín se snaží rychle vrátit do pásma.
04:35'
Sotva se Michal Barinka vrátil na ledovou plochu, střídá ho na trestné lavici Jan Hruška, který inkasuje dvě minuty za podrážení.
04:26'
Střelu Cundariho od modré čáry Langhamer vyráží.
04:09'
Následně hokejisté z Berlína nedokázali přejít přes modrou čáru. Ofsajd.
03:55'
Hosté se nyní sami dostali z pásma nepřesnou rozehrávkou.
03:15'
Střelu od modré čáry tečoval nebezpečně Backman a puk prolétl těsně vedle levé tyče domácí brány.
02:59'
Brňané hned vyhodili puk přes všechny čáry, nicméně hosté se rychle vracejí do pásma.
02:32'
A Eisbären si zahrají přesilovou hru. Michal Barinka ve vlastní třetině sekl soupeře hokejkou a rozhodčí ho posílají na trestnou lavici.
02:21'
Hosté zakládají další útočnou akci z vlastního pásma.
01:14'
Hruška z levého kruhu střílel na bránu, následně dorážel Gilaši a o pár sekund později se do velké pozice dostal také Kašpar a Malec, ani jeden ze čtveřice hráčů ale nedokázal překonat Cüppera.
00:41'
Backman bojoval v rohu útočného pásma o kotouč mezi dvěma beky, kteří vyšli ze souboje úspěšněji.
00:16'
První formace se tlačila před bránu, kde hostující gólman raději podržel puk a přerušil hru.
00:05'
Holík byl úspěšnější na buly proti Smithovi.
00:01'
V DRFG areně dozněla česká hymna a za pár sekund může začít pro Kometu čtvrté utkání ligy mistrů, ve kterém bude usilovat o třetí vítězství v základní skupině.

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Němec, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Dočekal, Čermák, Mallet – Zohorna, Nahodil, Horký.

Eisbären Berlin: Cüpper (Franzreb) – Wissmann, Cundari, Dupont, Müller, Kettemer, Richmond, Baxmann – Ranford, Smith, Olver – MacQueen, Sheppard, Backman – Fischbuch, Aubry, Buchwieser – Jahnke, Jaspers, Schiemenz.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Kika – Gebauer, Lederer (CZE).
Eisbären Berlin

Také celek z hlavního města Německa čeká generálka na blížící se začátek DEL, která pro Berlín vypukne o den dříve než pro Kometu, a to duelem proti Norimberku. Ledovým medvědům se v letošním ročníku CHL zatím příliš nedaří, po třech duelech mají na svém kontě 0 bodů a skóre 6:14. Postupně doma prohráli s Zugem, v již zmíněném duelu s Kometou, a v pátek také v odvetě ve Švýcarsku. Chtějí-li se medvědi ještě zapojit do boje o postup, musí v Brně v neděli bezpodmínečně vyhrát.
HC Kometa Brno

Dvojnásobný český mistr posledních dvou sezón čeká před zahájením nové sezóny, která vypukne v sobotu 15.9., generálka v podobě dalšího duelu CHL. V letošním ročníku Ligy mistrů nejprve modrobílí prohráli v Grodnu 2:4, následně už ale pouze vítězili, a to na ledě Berlína 3:2, a v odvetě doma proti běloruskému Grodnu jasně 6:2. Uvidíme, zdali přidají třetí výhru v odvetě také proti německým ledovým medvědům. V případě výhry by se svěřenci Libora Zábranského mocně přiblížili postupu.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. Dnes se v rámci čtvrtých hracích kol ve skupinové fázi Champions Hockey League představí na domácím ledě HC Kometa Brno, jejímž soupeřem bude německý celek Eisbären Berlin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.