Hokejová Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tappara : Třinec - 9. září 2018   18:00

Tappara
Zrnič (SLO), Fonselius (FIN) – Elonen (FIN), Hägerström (FIN).
Hakametsä Stadium, Tampere
3351 diváků
Třinec
Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Doudera, Musil, Matyáš, Gernát, Haman, Bartko, Adámek – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Vlach, Svačina – Hladoník, Viedenský, Dravecký (TS, A).

Oceláři se svými fanoušky už sedí v letadle a za chvíli naberou směr Ostrava. Děkujeme vám za pozornost a těšíme se na vás u zápasů Tipsport extraligy. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Ze severského tripu je to vše. Páté kolo skupiny E hokejové Ligy mistrů se uskuteční v úterý 9. října v třinecké WERK Aréně a stockholmské Hovet Areně. Už to může rozhodnnout o tom, zda bude o dvou postupujících do play-off rozhodnuto nebo ne. Po dnešním dni jsou mnohem blíž postupu hráči švédského Djurgardenu a finské Tappary.
Oceláři opouštějí led na stadionu v Tampere s obrovským zklamáním. Do posledních chvil věřili v zisk druhého vítězství, bohužel nakonec mají z utkání bod, který jim v konečném účtování nemusí ani při dvou výhrách nad norským soupeřem stačit.

Oceláři ve zbylých dvou zápasech proti norskému Storhamaru musí nahrát na švédský Djurgarden pět bodů nebo na finskou Tapparu dokonce šest.
64:05'
Aron Chmielewski ještě protestoval proti verdiktům rozhodčích za což obdržel trest 2+10 minut. Svůj názor na závěr utkání sdělili fanoušci obou týmů velkým pískotem.
64:05'
Tappara právě vstřelila branku!
Třinečtí mají smůlu, však podívejte se sami. Jan-Mikael Järvinen poslal k ledu Chmielewského, získal puk a domácí šli sami dva na gólmana. Järvinen přihrál VALTTERIMU KEMILÄINENOVI, který střelou do prázdné brány rozhodl o vítězství Tappary 3:2. Asistence: Jan-Mikael Järvinen.
60:22'
Obrovská chyba rozhodčích mohla rozhodnout zápas! Kuusela naskočil ze střídačky za zády třineckých hráčů a mířil na třineckou bránu, ale Hrubec ho vychytal!
60:01'
Ve třetí části byli blíž vítězství domácí, kteří po gólu Elorinneho vedli 2:1, ale Oceláři dokázali ve druhé polovině třetí části z brejkové situace vyrovnat na aktuálních 2:2. Oceláři tak mají jeden bod v kapse, ale potřebují ještě jeden, aby zvýšili naději na postup do play-off.
60:00'
59:44'
Zakázané uvolnění Třince po nepřesné přihrávce Gernáta na útočnou modrou.
59:26'
Na druhé straně chtěl Krajíček dopíchnout Chmielewského střelu, ale gólman Heljanko byl rychlejší a puk skryl pod lapačku.
59:05'
Domácí v poslední minutě přitlačili a tlačí se za třemi body, jenže bez střeleckého efektu.
57:35'
Oba týmy střídají, Hladoník zkoušel zaútočit po pravé straně, ale Heljanka nepřekvapil.
56:43'
Domácí hráči vjeli do útočného pásma o něco rychleji než měli, což rozhodčí odpískali a vykázali hru do středního pásma.
55:29'
Třinečtí jsou kompletní, ale Tappara je po přesilovce na koni.
54:14'
Záborský se prokličkoval před bránou až k zakončení, Hrubec se pořádně natáhl a Záborskému nezbylo nic jiného, než poslat střelu do boční sítě. Třinečtí fanoušci si oddechli a dále povzbuzují svůj celek!
53:43'
Oceláři se znovu brání výborné přesilovce Tappary. Finové ví, jak Slezany zamknout.
53:09'
Kuusela našel přihrávkou od levého mantinelu před brankou Záborského, ten byl dobře bráněn a ke střele se nedostal. Oceláři vyhodili puk do středního pásma.
52:55'
Hned po gólu přichází vyloučení na třinecké straně. Za sekání putuje na trestnou lavici Tomáš Marcinko. Výše trestu – dvě minuty.
52:40'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři sehráli akci dva na jednoho znamenitě! Dravecký přihrál před bránu MARKU VIEDENSKÉMU, který střelou mezi betony překonal Heljanka! Asistence: Vladimír Dravecký, Jan Hladonik – 2:2!
52:09'
Hosté jeli tři na dva, Vlach se rozhodl pro střelu z pravého kruhu, ale přestřelil bránu Tappary.
51:40'
Třinečtí se na chvíli museli bránit, Michal Kovařčík vyhodil puk do středního pásma.
50:33'
Hladonik se dral před Heljanka, ale na poslední chvíli ho jeden z domácích hráčů připravil o puk.
50:10'
Matyášův pokus od modré zblokoval zakleknutý Rauhala.
49:51'
Dnešní utkání sleduje 3351 diváků.
49:38'
Adamský dvakrát střílel od modré, první střelu zblokoval hráč Tampere, druhou střelu vyrazil gólman Heljanko.
48:00'
Kuusela našel křížnou přihrávkou u levé tyče Záborského, ale jeho střelu pod horní tyčku vyrazil Hrubec do ochranné sítě za brankou.
47:46'
Malinen zavezl puk do útočného pásma, ale úspěšnou obrannou práci provedl Doudera a zbavil ho puku.
45:29'
Z levé strany si to na finskou bránu namířil Chmielewski, zamíchal s pukem před gólmanem Heljankem, ale kličkou do backhandu umístil puk pouze do boční sítě tamperské branky!
44:25'
Záborský zpětnou přihrávkou z prravého kruhu vybídl do šance Kuuselu, ten vypálil z voleje na třineckou bránu, ale tam byl Hrubec a nepříjemnou ránu schoval pod betony. Domácí se snažili kotouč dotlačit do brány, ale neuspěli.
43:51'
Rautanen znovu nepříjemně vypálil od modré, jeho tečovaná střela však skončila pouze vedle třinecké brány.
42:43'
Třinečtí mohli vyrovnat, Marcinko si vybruslil zpoza brány, ale ani nadvakrát nepřekonal výborného Heljanka v bráně Tappary!
41:03'
Kuusela si vybruslil od pravého mantinelu před bránu, ale backhandovou střelou Hrubce nepřekonal. Pár sekund na to se však kotouč dostal na modrou k ALEKSIJOVI ELORINNEMU, který tvrdou střelou po ledě o pravou tyč překonal Hrubce a poslal Tapparu do vedení! Asistence: Juho Rautanen, Kristian Kuusela – 2:1!
40:01'
Pokud chtějí mít Oceláři postup ve svých rukou, musí dnes Tapparu porazit. Uvidíme, zda to dokážou už v základní hrací době. O tom rozhodne následujících dvacet minut. Držte palce, za chvíli začínáme!
Druhá třetina nám nabídla krásné drama a dva góly. Třinečtí hned v úvodu prostřední části využili přesilovku a po gólu Hrni se dostali do vedení. V závěru však domácí krásnou střelou Mattiho Järvinena vyrovnali na 1:1.
40:00'
39:11'
Uff! Střelu Elorineho od modré čáry tečoval před Hrubcem Rauhala, třinecký gólman na změnu směru kotouče nezareagoval, naštěstí ho trefil do ramena! Stadionem to hodně zahučelo!
38:50'
Oceláři se po inkasované brance musí rychle uklidnit.
37:17'
Třinečtí hokejisté nedokázali po závaru před vlastní bránou vyhodit puk za modrou čáru, kotouče se zmocnil Mäntylä, přihrál do levého kruhu MATTIMU JÄRVINENOVI, který rychlou střelou do pravého horního růžku vyrovnal na 1:1! Asistence: Tuukaa Mäntylä.
36:20'
Domácí sou v plném počtu, ale museli se bránit. Po nahození Gernáta od levého mantinelu Viedenský máchal hokejkou před brankou finského celku, dokud Heljanko neschoval kotouč pod lapačku. Třineckému útočníkovi se nepovedlo zvednout kotouč přes ležící beton finského brankáře.
35:10'
Hrňovi střela po křížné přihrávce Chmielewského nesedla a letěla pouze do zadního mantinelu. Pár sekund na to se zmocnil puku Ojamäki, ujel třinecké obraně, ale kličkou do backhandu a zakončením od pravé tyčky Hrubce nepřekvapil. Třinecký gólman puk betonem vyrazil mimo branku.
33:56'
Po buly se puk došoural k brankáři Heljankovi, který kotouč lapačkou přikryl. Další vhazování před finským brankářem.
33:52'
Třinečtí jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.
33:45'
Nepříjemná střela Michala Kovařčíka z levého kruhu do bližšího horního růžku, Heljanko vložil do střely rameno a puk vyrazil.
33:15'
Budeme hrát ve čtyřech. Rantaraki poslal u mantinelu soupeře zbytečně na led a musí za svůj čin pykat. Dvě minuty – hrubost.
32:30'
Po křížné přihrávce se pokusil střílet od pravé tyče Ojamäki, ale netrefil dobře puk a ten se po odrazu od jeho hokejky zjevil u mantinelu.
31:46'
Rantaraki udělal v levém kruhu kličku Douderovi a ten ho podrazil. Rozhodčí celou situaci dobře viděl a třineckého obránce vylučuje na dvě minuty.
30:51'
Adamský přišel za vlastní brankou o puk, J. Järvinen vyvezl kotouč po mantinelu do střelecké pozice, odkud ještě na modrou přihrál Rautanenovi. Jeho gólfák Hrubec zneškodnil.
29:26'
Trenér Varaďa reaguje na dlouhé střídání oddechovým časem.
29:26'
Nepovedená rozehrávka Krajíčka končí zakázaným uvolněním Třince. Znovu se bude vhazovat před třineckým brankářem.
28:41'
Třinečtí jsou kompletní, navíc se Tappara dopustila porušení pravidla o ofsajdu.
28:18'
Haman vyhodil puk o roh mantinelu na třineckou střídačku. Vhazování po pravici Šimona Hrubce.
27:39'
Dravecký se dral do úniku s Viedenským, ale poté co byl jeho kolega hlídán, rozhodl se objet branku a přihrát puk obráncům.
27:20'
Dvakrát prudce od modré vypálil Rantakari, první střelu Hrubec vyrazil do strany, druhou už schoval do výstroje.
26:38'
Oceláři vyhráli vhazování a vyhazují kotouč k brankáři Heljankovi.
26:33'
Poprvé se bude vylučovat na třinecké straně. Za krosček na Luota si jde odsedět dvouminutový trest Tomáš Marcinko.
25:51'
Rauhala křížnou přihrávkou hledal u pravé tyče Ojamäkiho, ten se snažil z první zakončit, ale puk se odrazil pouze od zadního mantinelu!
24:42'
Erkinjuntti ukázal třineckým obráncům záda, na Hrubce vytasil kličku do backhandu, ale tísněný soupeřem nedokázal překonat třineckého gólmana!
24:08'
Průnik Levtchiho středem do útočné třetiny hostující obránci rychle zastavili a sami zahájili útočný výpad.
23:11'
Hladoník hledal přihrávkou od mantinelu dojíždějícího Musila, ten kotouč zachytil, ale ke střele se nedostal.
21:55'
Třinečtí točí kotouč v útočné třetině soupeře. Nahození Gernáta od modré poslal vedle brány Marcinko.
20:27'
Oceláři využívají přesilovku a dostávají se do vedení, poté co střelu Doudery tečoval před brankářem Heljankem ERIK HRŇA a nasměroval puk pod horní tyčku! Asistence: Milan Doudera, Martin Adamský – 0:1!
20:01'
Za minutu nám odstartuje druhá třetina zápasu. Po té první svítí na světelné tabuli dvě nuly na gólovém kontě a zbývající čas trestu Malinena.
Oceláři znovu předvedli v první třetině povedený výkon, přesto byl soupeř o něco lepší, měl dvě nebezpečné příležitosti, které nevyužil. Uvidíme, zda se Třinečtí po změně stran ještě zlepší. Na začátku druhé třetiny budou mít 68 sekundovou výhodu přesilové hry.
20:00'
19:24'
Jasu obral o puk u mantinelu Ciencialu a vyhodil.
19:09'
Nahození Draveckého před branku nedošlo k třineckému hráči, protože se faulem provinil Jarkko Malinen. Finský útočník obdržel 2 minuty za hákování.
17:58'
Svačinovo vyhození si Rauhala rukavicí shodil před sebe a střelou čtyři metry od brány ve vyložené pozici minul třineckou bránu!
17:36'
Útočnou akci Tampere založil nahozením po mantinelu gólman Hrubec, domácí se ale ke střele nedostali, vzápětí kotouč letící vzduchem zapadl do Musilovy výstroje.
16:29'
Prudkou střelu Haman od pravého mantinelu Heljanko vyrážečkou usměrnil do ochranné sítě.
16:14'
Dravecký zavezl černou gumu do útočného pásma už v době, kdy mu tam najeli spoluhráči – ofsajd.
15:31'
Další Musilovo nahození se pokusil tečovat před brankou Michal Kovařčík, ale netrefil puk.
15:25'
Na druhé straně nahodil puk od levého mantinelu Musil a kotouč zaplul přímo do Heljankovy lapačky.
14:45'
Rauhalovu střelu z hranice levého kruhu třinecká obrana ztečovala k mantinelu.
14:36'
14:17'
Domácí zcela zavřeli třinecké v obranné třetině, naštěstí pro Hrubce nevypustili ze svých holí žádnou střelu, která by mohla skončit v bráně.
13:16'
Nepříjemná střela Mäntyly od modré zasáhlua do brusle obránce Matyáše.
11:44'
Domácí nyní tlačí, Ojamäki hledal žabkou před bránou nataženou hůl Jasa, tomu puk přeskočil hokejku.
10:05'
Obrovská šance Tappary. Mezi kruhy dostal trochu prostoru ke střele Erkinjuntti a backhandovým pokusem donutil k zákroku Hrubce, následnou dorážku od modré poslal Vittasmäki do bruslí soupeře.
09:13'
Ciencialovu přihrávku z otočky nevyužil Michal Kovařčík. Jeho střela z levého kruhu postrádala přesnost i razanci. Puk se jen došoural k zadnímu mantinelu, kde se ho zmocnili domácí.
07:30'
Chmielewski přenechal puk na levé straně Vlachovi, ten vystřelil golfákem po ledě, ale Heljanko betonem nepříjemně letící puk vyrazil.
06:44'
Nepřesná rozehrávka finského celku končí zakázaným uvolněním. Vhazování před Heljankem.
06:03'
V první komerční přestávce tady proběhla soutěž o hlasitost publika. Finští fanoušci se zapojili do měření, ale po konci se projevili Třinečtí a zcela překřičeli místní publikum.
06:03'
Nepříjemná střela Erkinjunttiho od levého mantinelu byla tečovaná, Hrubec však kotouč viděl a schoval ho do lapačky.
05:41'
Ondřej Kovařčík nahodil puk na modré o brusle soupeře, do dobré střelecké pozice se dostával Cienciala, ale rozhodčí odpískali Třinci postavení mimo hru.
04:24'
Třinečtí ujeli do přečíslení tři na dva, Marcinko se na modré zmocnil puku, ale tečovanou střelou minul pravou tyč finské branky.
03:44'
Třinečtí jsou v první třetině aktivní. Z levého kruhu tentokrát střílel Adamský, Heljanko vyrazil puk ramenem do ochranné sítě.
02:55'
Järvinenovu přihrávku přes modrou zachytil Cienciala, rychle poslal puk do jízdy Ondřeji Kovařčíkovi, ale ten střelou zápěstím z levého kruhu netrefil finskou branku.
02:13'
Hladoník si najel do levého kruhu a střelou zápěstím mezi obráncovýma nohama donutil k prvnímu vážnějšímu zákroku finského gólmana.
01:49'
Gernát křížným pasem našel u pravého mantinelu Draveckého, ten přihrál do jízdy Hladoníkovi, bohužel jeho slabá střela backhandovou stranou nemohla překvapit gólmana Heljanka.
01:12'
Nahození ze středního pásma brankář Hrubec po mantinelu vyhodil pryč z třinecké třetiny. U puku jsou hosté.
01:01'
Začalo se opatrně, ale první střelu na bránu si připsali Oceláři. Po levé straně zkoušel ujet Michal Kovařčík, jenže v poslední chvíli mu vložil hokejku do střely jeden z domácích hráčů a střelu třineckého útočníka odrazil k brankáři Heljankovi.
00:01'
Hymny již zazněly a za malou chvíli začínáme. Usedněte do svých gaučů, za malou chvíli rozhodčí odstartuje bitvu mezi Tapparou a Oceláři!
Třinečtí fanoušci jdou znovu velmi dobře slyšet, uvidíme, jak se ukáží dnes příznivci finského celku.
Rozhodčí už krouží po ledové ploše, čeká se jen na to, než ze svých šaten vystoupí hlavní aktéři dnešního duelu.

Tappara: Heljanko (Bäckström) – Vittasmäki (A), Rantakari, Mäntylä (A), Kemiläinen, Rautanen, Elorinne, Utunen, Moilanen – Erkinjuntti, J. Järvinen, Kuusela (C) – Záborský, Malinen (TS), Levtchi – Rauhala, Jasu, Ojamäki – Luoto, M. Järvinen, Tanus.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Doudera, Musiil, Matyáš, Gernát, Haman, Bartko, Adámek – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Vlach, Svačina – Hladoník, Viedenský, Dravecký (TS, A).

Rozhodčí: Zrnič (SLO), Fonselius (FIN) – Elonen (FIN), Hägerström (FIN)..
ROZHODČÍ

Rozhodcovská čtveřice je i dnes převážně složena z domácího tria. Roli hlavních sudí budou plnit Slovinec Milan Zrnič a Fin Stefan Fonselius. Přestupky o ofsajdu a zakázaném uvolnění budou hlídat Joona Elonen a Markus Hägerström.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Třinec se s finským týmem utkává v této soutěži počtvrté. Ve všech třech případech s finským mistrem prohrál. V sezóně 2014/2015 doma 1:2 a venku 1:5, před týdnem utrpěl debakl v poměru 2:8. Třinci se v tom utkání nedařilo téměř nic, za to hostům tam napadalo téměř vše, hlavně ve druhé třetině, kde Ocelářům nasázeli šest gólů.

Oceláři Třinec – Tappara Tampere 2:8 (0:1, 1:6, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. Chmielewski (Vlach, Dravecký), 47. Cienciala (M. Doudera, Polanský) – 19. Järvinen (Malinen, Kemiläinen), 29. Järvinen (Malinen), 29. Jasu (Kuusela, Järvinen), 31. Karjalainen (Kemiläinen), 32. Erkinjuntti (Kuusela), 34. Elorinne (Karjalainen, Záborský), 40. Elorinne (Rauhala), 43. Ojamäki (Rauhala). Rozhodčí: Štefík, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 3276.
TAPPARA TAMPERE
1. místo, 7 bodů, skóre 16:6

Finský celek kráčí za postupem. Po třech kolech má sedm bodů za vítězství v Třinci, prohru po nájezdech se Storhamarem a výhru nad norským celkem v domácím prostředí.

Zatímco se Seveřané v Norsku trápili, páteční domácí odvetu zcela ovládli a nad Storhamarem zvítězili 6:1. Dvakrát se trefili do norské sítě Tomáš Záborský a Niko Ojamäki.

Lídrem týmu a s dresem Top Scorera by měl nastoupit Jarkko Malinen, který ve třech zápasech získal sedm bodů. O dva body méně má Juhani Jasu, dalších pět hráčů získalo čtyři body.

Poslední utkání

Tappara Tampere – Storhamar Hamar 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Jasu (Järvinen J.M., Kuusela), 14. Záborský (Malinen, Karjalainen), 14. Rauhala (Ojamäki), 36. Ojamäki (Jasu, Rauhala), 37. Ojamäki (Malinen, Kemiläinen), 52. Záborský (Malinen) – 44. Thoresen P. (Johansson, Svensson). Rozhodčí: Ansons, Kova – Elonen, Hägerström. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 3226.

Tappara: Bäckström – Rantakari, Vittasmaki, Kemiläinen, Mäntylä, Elorinne, Rautanen, Utunen – J. M. Järvinen, Kuusela (C), Erkinjuntti – Karjalainen, Malinen, Záborský – Ojamäki, Jasu, Rauhala – Luoto, Tanus, M. Järvinen – Levtchi.
HC OCELÁŘI TŘINEC
4. místo, 3 body, skóre 7:17

Oceláři po dvou domácích prohrách překvapili ve Švédsku a ze Stockholmu si odvezli všechny tři body za vítězství 4:3. O úspěchu českého celku rozhodl 130 sekund před koncem vítěznou otočkou zpoza brány polský reprezentant Aron Chmielewski.

Dnes čeká třinecký tým o něco těžší zápas, neboť soupeřem je lídr tabulky, finská Tappara Tampere. Trenérské trio Varaďa, Zadina, Raszka opět nebude moci počítat s údernou silou v podání dvojice Růžička – Bukarts, ani s obráncem Rothem. Za to se mohou spolehnout na své fanoušky, kteří v hojném počtu pravděpodobně vytvoří týmu domácí atmosféru.

Djurgarden Stockholm – Oceláři Třinec 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Bemström, 35. Engqvist (Possler, Hultström), 47. Brodin (Lilja) – 26. Dravecký (Viedenský, Krajíček), 40. Marcinko (M. Kovařčík, Cienciala), 53. Haman, 58. Chmielewski (Dravecký, Viedenský). Rozhodčí: Barcelo, Andersson – Dahmén, Ahlen. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1916.

Třinec: Hrubec – Krajíček (C), Doudera, Musil, Matyáš, Gernát, M. Adámek, Haman – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala (TS), M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Svačina – Vlach, Viedenský, Dravecký – Hladonik.
vítám vás z letiště Stockholm – Arlanda, odkud zhruba za hodinu odletí třinečtí hokejisté spolu se svými nejvěrnějšími příznivci do Tampere.

Nálada je velmi dobrá, neboť včerejší utkání dopadlo pro Oceláře velmi dobře a z hlavního města Švédska cestují se třemi body za vítězství 4:3.