KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Astana - 27. ledna 2020   15:00

Jekatěrinburg
20:47' Batyršin (Platt, Mamkin) • 54:25' Mozer (Litovčenko, Bělousov)
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)
Astana
Astana
15:55' Knight  (Videll, Makljukov) • 31:02' Michajlis  (Šestakov, Makljukov) • 38:08' Videll   • 59:41' Boyd  (Videll, Blacker)

Vhazování – 26:29.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Barysu, který svého soupeře porazil výsledkem 4:2. Třetí třetina nám dlouhou dobu přinesla celkem nezajímavou podívanou, až zhruba pět minut před koncem zápasu dokázal domácí celek snížit na rozdíl jediné branky. Jekatěrinburg se navíc v koncovce utkání tlačil za vyrovnáním, nicméně hostující celek vstřelil čtvrtou branku do prázdné svatyně.
59:41'
Barys právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! K volnému kotouči se totiž dostal hostující DUSTIN BOYD, který se s pukem dostal před modrou čáru, odkud pohodlně zakončil do prázdné domácí branky.
Asistence: Linus Videll, Jesse Blacker.
59:21'
Domácí i nadále operují kolem branky soupeře. K tvrdému projektilu si navíc sjel Platt, který neuspěl. Tlak ovšem pokračuje, následovat bude vhazování.
59:00'
Domácí celek to zkouší v šesti, tedy bez Fomina!
58:09'
Vyrovnání měl na holi domácí kanonýr Macek, který z úhlu nevyzrál na brankáře. Posléze zakončoval také kapitán Dawes, jenž pro změnu trefil protihráče.
57:14'
Jekatěrinburg se opět nastěhoval do pásma hostujícího celku, kde vybojoval kotouč u pravého hrazení. Následná nahrávka na Mamkina nepřešla modrou čáru.
54:25'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Přesilová hra je přeci jenom využita, rázem to bude pořádně zajímavé! U pravého kruhu to zkoušel na teč domácí Litovčenko, kterému se povedlo najít hokejku JEVGENIJE MOZERA, jenž dokonale tečoval mimo dosah brankáře Pasquala.
Asistence: Vjačeslav Litovčenko, Georgij Bělousov.
54:04'
Domácím přesilové hry vůbec nejdou, což je velký rozdíl oproti předchozím zápasům. Barys navíc vyhodil puk až na druhou stranu, kde se k němu dostal Fomin.
53:12'
Na opačné straně to pro změnu zkoušel Šesťakov, který využil dobré práce svých spoluhráčů, jenž mu odkryli prostor ke střele. Ta přesto trefila pouze protihráče.
52:24'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., nedovolené bránění).
51:04'
Jekatěrinburgu se nepovedlo zužitkovat ani tuto přesilovou hru, domácí se tak dostávají do pěkně složité situace. Se zakončením navíc neuspěl ani Litovčenko.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen deset minut. Domácím se před malým momentem povedlo zaměstnat brankáře, bekhendem se o to postaral Macek.
49:12'
Jekatěrinburg i tentokráte uspěl na vhazování, nicméně celkem dlouho hledal střeleckou pozici. Tu nakonec dokázal najít Dawes, jehož ránu srazil jeden z protihráčů.
48:36'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alexej Makljukov – 2 min., hákování).
48:12'
Metalnikov se ještě snažil udržet puk v útočném pásmu, což se mu nakonec nepovedlo. Jekatěrinburg přesto nezaložil akci, je z toho další zakázané uvolnění.
47:03'
Z velkého úhlu zkoušel své štěstí Holland, který ovšem našel pouze připraveného brankáře. Hra je přerušena, na řadu tak přichází další komerční přestávka.
46:08'
Další souboj u zadního hrazení vyzněl pro domácího Obidina, který poté přenechal na vedle stojícího Bělousova, jenž byl vytlačen až do střední třetiny hrací plochy.
45:04'
Za brankou se ujal kotouče obránce Mamkin, který s ním poté dokráčel až na druhou stranu, kde se nahozený kotouč povedlo Pasqualemu odpálit do bezpečí.
44:11'
První formace Jekatěrinburgu se dostala ke kombinaci, avšak ta nepřinesla nic nebezpečného. Z následného protiútoku pálil pouze do Fomina Šesťakov.
43:06'
Dacjuk s vypětím všech sil přeci jenom vydoloval kotouč, který nedostal do bezpečnějšího prostoru. Kazašskému celku se tak povedlo nasbírat cenné vteřinky.
42:24'
Mamkinovi se už nepovedlo udržet puk před modrou čárou, posléze sám nahazoval pouze do rohu hrací plochy. Tam se jako první dostal ke kotouči Blacker.
41:07'
Barys se hned v úvodu poslední periody dokázal nastěhovat k brance Fomina, jenomže tam příliš dlouho nevydržel. Dobrý obranný zákrok předvedl Batyršin.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který rozehrával z vlastního pásma. Gurkovi se ovšem na modré čáře nepovedlo najít Macka.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která pro změnu nabídla další tři přesné zásahy. Jekatěrinburg se povedlo v samotném úvodu vyrovnat výsledek, nicméně druhá polovina třetiny patřila soupeři, který si přichystal další dva zásahy, díky čemuž si do poslední periody odnáší nadějné dvoubrankové vedení.
40:00'
39:20'
Jekatěrinburgu to v posledních minutách moc nejde. Naopak se Michajlisovi povedlo udržet puk před modrou čárou, načež nahazoval podél levého hrazení.
38:08'
Pasivita domácího celku končí třetí inkasovanou brankou! Fantastickým způsobem to provedl švédský útočník LINUS VIDELL, který se z vlastního pásma dostal až k levému kruhu opačné třetiny, kde překvapivou ránou švihem zamířil přesně do bližší šibenice.
Bez asistence.
37:14'
Domácí se dostali pod menší tlak, výhozem na jistotu tak jednal sám kapitán Dawes, který vyhodil kotouč za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací zpět před Fomina.
35:40'
Jekatěrinburg se mohl podruhé postarat o vyrovnání, avšak jeden z hráčů narazil pouze do brankáře. Na opačné straně se rychlý protiútok nejevil vůbec špatně.
34:07'
Předávka k levému kruhu našla Berezina, který zkoušel ještě nahodit na teč. Jeden z protihráčů však dokázal zakročit bruslí, čímž zamezil šanci domácích.
33:01'
Tentokráte si až do mezikruží sjel hostující Valk, který hledal místečko pod horní konstrukcí, avšak našel pouze lapačku brankáře Fomina, jenž pro změnu přerušil hru.
32:10'
Nur-Sultan opět slušně zavařil domácím, konkrétněji své štěstí od modré čáry zkoušel hostující kapitán Dietz, s jehož jedovatou střelu si Fomin dokázal poradit.
31:02'
Hosté se podruhé v tomto utkání dostávají do vedení! Domácí obrana naprosto zapomněla na NIKITU MICHAJLISE, který si sjel na prudkou nahrávku až před brankoviště, kde se mu okamžitým zakončením povedlo překonat ruského brankáře Fomina.
Asistence: Arkady Šesťakov, Alexej Makljukov.
30:00'
Je za námi přesně polovina zápasu, který nám zatím přinesl dvě branky. Barys byl před malým momentem aktivnější, Fomin si poradil také s přečíslením.
29:04'
Prudká nahrávka z hole Šalapova sice našla Gurkova, avšak tomu uskočil puk daleko od hokejky. Následný atak domácích skončil dalším zakázaným uvolněním.
28:15'
Hostující Metalnikov hledal na levém křídle Šesťakova, kterého nakonec našel. Druhý jmenovaný přesto neustál souboj u hrazení, směrem dopředu se ženou domácí.
27:02'
Pasquale měl plné ruce práce, nakonec mu ale pomohla důrazná obrana. Následná nahrávka k modré čáře putovala mimo dosah domácího obránce Vasilevskiho.
26:19'
Domácí Trjkamin pouze vracel do útočného pásma, jenomže tam se nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Série nepřesností vyústila v další ofsajd Jekatěrinburgu.
25:02'
Jeden z hostujících hráčů doslova doklouzal za opačnou modrou čáru, Akolzin tak své spoluhráče vystavil do ofsajdu. Následovat bude další vhazování.
24:03'
V krátkém časovém sledu se opět vhazovalo po levici hostujícího brankáře. Následovala přetahovaná o kotouč u levého hrazení, Barysu se však povedlo vyhodit.
23:08'
Za volným kotoučem se hnala dvojice protihráčů, nakonec se k němu jako první dostal Blacker, který nahrávkou o hrazení našel pouze jednoho z protihráčů.
22:15'
V krátkém časovém sledu musel Pasquale opět zasahovat. Tentokráte zkoušel své štěstí obránce Vasilevskij, který svým projektilem našel pouze rameno brankáře.
21:04'
Hned v úvodu druhé třetiny nebezpečně zakončoval domácí Dawes, který od levého kruhu trefil pouze kanadského brankáře. Vhazovat se bude ve střední třetině.
20:47'
Domácímu celku se hned v úvodu druhé třetiny povedlo srovnat krok! Nahrávku do volného prostoru totiž obdržel obránce RAFAEL BATYRŠIN, který to zkoušel zápěstím. Rána překvapivě skočila za Pasqualem, jenž nemá čisté svědomí.
Asistence: Geof Platt, Michajl Mamkin.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který to ihned zkoušel nahozením na druhou stranu, přičemž tečoval kotouč forvard Boyd.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se postaral hostující Barys. Ten využil chybičky domácí obrany, o jedinou branku se tak přihlásil Knight. Jekatěrinburg mohl srovnat nepříznivý výsledek téměř záhy, avšak první přesilovou hru nedokázal zužitkovat.
20:00'
19:40'
Již nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první třetiny, na další změnu skóre to nevypadá. Barus se navíc opět nachází v blízkosti branky domácího celku.
17:11'
Jekatěrinburg se dokázal usadit v pásmu soupeře, kde jsme sledovali celkem dlouhou kombinaci, při které se o zakončení pokoušel Macek, který mířil vedle branky.
16:36'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., nedovolené bránění).
15:55'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostávají hosté! Barys Nur-Sultan se totiž usadil kolem branky soupeře, poté jsme sledovali přesnou nahrávku přesně na hokejku CORBANA KNIGHTA, který zápěstím procedil puk až do branky.
Asistence: Linus Videll, Alexej Makljukov.
14:12'
Fomin vyrážel střelu od modré čáry pouze vedle sebe, kde se nejlépe dokázal zorientovat obránce Vasilevskij, který raději zavezl kotouč zpět za branku.
13:13'
S vlastního obranného pásma vyvážel puk na opačnou stranu obránce Dietz, který po přejetí červené čáry nahazoval podél hrazení, což přineslo zisk třetiny.
12:07'
Hodně práce měl brankář Pasquale, kterému se v krátkém časovém sledu povedlo zneškodnit dva střelecké pokusy. I tentokráte musel hostující brankář přerušit hru.
11:14'
Fomin raději schoval puk ve své lapačce, což přineslo vhazování po jeho pravici. Buly byla úspěšnější pro hostující celek, který nahazoval daleko vedle branky Jekatěrinburgu.
10:00'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu, který nám zatím přináší vyrovnanou podívanou. Pasquale měl sice více práce, avšak i hosté jsou hodně aktivní.
09:04'
Mezitím se domácím nepovedlo přejít přes přehuštěný prostor, ve kterém čistým způsobem dokázal zakročit obránce Ohtamaa, který navíc našel hůl Šalapova.
08:08'
Barys si dal na své rozehrávce od svého pásma hodně záležet, nakonec se před modrou čárou povedlo protečovat kotouč Knightovi, který zamířil k volnému touši.
07:01'
Již čtvrtý střelecký pokus ze strany domácích směřoval pouze do lapačky brankáře Pasquala, který raději přerušil hru. Na řadu tak přichází první komerční přestávka.
06:18'
K velice zajímavému pokusu se na opačné straně dostal Boyd, který však trefil pouze brankáře Fomina. Hra se rychle otáčí, se svým útokem je tu Jekatěrinburg.
05:09'
Jekatěrinburg se opět vydal až za vlastní branku, načež se za opačnou modrou čáru pokoušel vydat Litovčenko, který vystavil svou útočnou formaci pouze do ofsajdu.
04:09'
Až před malým momentem jsme se dočkali prvního zakončení ze strany domácích. O pravého kruhu zkoušel své štěstí Platt, který trefil pouze brankáře Pasquala.
03:15'
Směrem dopředu se vydal hostující Valk, který se prosmýkl kolem jednoho z protihráčů, načež narazil do obránce Trjamkina. Domácí následně odjeli na střídačku.
02:13'
Na ledovou plochu se dostaly třetí formace obou celků. O rozehrávku se tak postaral domácí Batyršin, kterému se povedlo najít Hollanda, jenž pouze nahazoval.
01:11'
První útočnou akci měl na svědomí také Barys, konkrétněji to nahrávkou na opačnou stranu zkoušel Orechov, avšak našel pouze hokejku jednoho z protihráčů.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro Jekatěrinburg, který se jako první dostal do vlastního pásma, načež se směrem dopředu vydal zadák Gurkin.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Mamkin, Batyršin, Berezin, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Platt (A), Litovčenko, Mozer – Obidin, Dacjuk (A), Bělousov – Ovčinnikov, V. Popov, Ivašov – Rassejkin.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (Kudrjavcev) – Makljukov, Ohtamaa, Dietz (C), Metalnikov, Blacker, Šalapov, Orechov – Videll, Knight (A), Boyd (A) – Šestakov, Valk, Michajlis – Ševčenko, Gurkov, Akolzin – Petuchov, Sagadejev, Paňukov..
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (Jekatěrinburg)
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly už čtyřikrát. Třikrát se z výhry radoval Barys Nur-Sultan, jednou pak Avtomobilist Jekatěrinburg. Domácí celek má svému soupeři určitě co vracet.
Barys Nur-Sultan

Hosté z Barysu Nur-Sultan jsou totiž ve stejné konferenci o stupínek výše, když jsou na třetí pozici a zapsali o dva body více. Mají jich tedy sedmašedesát a také oni jsou už prakticky jednou nohou v play-off. Barys měl za sebou čtyři výhry v řadě, naposledy však dvakrát jeho hráči prohráli. Nejprve s Petrohradem 4:7 a poté s Ufou 2:5. Na ledě Jekatěrinburgu si tak ztracené body budou chtít vrátit zase zpátky a udělají pro to vše. Čeká nás tak zajímavý zápas, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Corban Knight – 35 bodů (18+17)
Roman Starčenko – 33 bodů (17+16)
Nikita Michajlis – 28 bodů (14+14)
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hokejisté domácího Jekatěrinburgu se v tabulce ve Východní konferenci nacházejí na čtvrtém místě se ziskem pětašedesáti bodů a drží se tak na předních pozicích a už mají velkou šanci na potup do vyřazovacích bojů. Ještě ale nemají nic jistého a musí o body bojovat. Avtomobilist po třech výhrách v řadě naposledy padl doma s Kazaní těsně 2:3. Tento neúspěch by dnes před svými diváky rádi napravili a pokusí se bodovat. Nečeká je však rozhodně žádná procházka růžovým sadem.

Brooks Macek – 40 bodů (20+20)
Nigel Dawes – 38 bodů (18+20)
Peter Holland – 31 bodů (12+19)
Hezké pondělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.