Přenos se aktualizuje automaticky

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek dne a na shledanou!
Československá stopa

Petr Vrána (KZN) 0+0
-
Lukáš Kašpar (JUG) 0+0
Je dobojováno! Kazaň v hodně emotivním duelu vítězí poměrem 3:1 a bere všechny body. Rozhodla už první třetina, ve které Möller s Varnakovem dvakrát ujeli a v obou případech i skórovali. Vyhrocená třetí třetina nakonec přinesla spoustu trestných minut, které neumožnily hráčům z Chanty-Mansijku nadechnout se k závrečnému náporu.

Statistiky zápasu:
Střely – 25:24
Trestné minuty – 14:12
60:00
Konec zápasu.
59:47
Jugra už se však do útoku nedostane. Kazaň kontroluje závěr zápasu s pukem na svých hokejkách.
59:10
Hosté v plném počtu.
57:49
A když už se ke střele propracoval Tkačjov, zasáhl perfektně Brust.
57:29
Hokejisté Ak Barsu se okamžitě usadili před Brustem. Ke střele se však nemůžou dostat, jelikož obránci z Chanty-Mansijsku dělají vše pro to, aby neinkasovali čtvrtou branku.
57:10
Hodně vyhrocený závěr zápasu je k vidění v Kazani. Sitnikov bude pykat za podražení, a Jugra tak jde dokonce do dvojnásobného oslabení.
56:14
Hosté budou hrát v závěru v početní převaze, i přestože se proti pravidlům provinil i Varnakov. Za katr totiž míří hned dva hráči z Jugry. Kazaň tak nejspíš zápas dohraje v útoku.
56:14
Domácí šetří čas v útoku, rozhodčí signalizují vyloučení z řad Jugry.
55:58
Na ledě zůstává ležet Medveděv, kterého k zemi srazila dvojice hráčů Jugry. Otřesený forvard putuje z ledu po svých, do zápasu už ale asi nezasáhne.
55:40
Kazaň jen vyhazuje kotouč tak, aby z toho nebyl icing. Jugra svého soupeře poměrně tlačí.
55:08
Kašparova formace způsobila před Garipovem pořádný rozruch. Rozhodčí musí roztrhnout hlouček postrkujících se hráčů.
54:16
Kolem pravé tyče domácí branky proskákal kotouč, který z modré čáry vyslal Rylov. Jugra teď měla velké štěstí.
53:36
Rychlý brejk zakončoval na druhé straně Brookbank, na Brusta si ale nepřišel.
53:26
Šest a půl minuty před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před Garipovem. Dokáže ještě Jugra zabrat?
53:15
Ke střele se propracoval Vrána. Nahozením ze strany kluziště však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, a puk tak odskákal do rohu.
52:33
Kazaň zůstává s pukem ve vlastní třetině. Domácí nemají rozhodně kam spěchat, jelikož drží dvoubrankové vedení.
51:37
Lukojanov chtěl chytrým nahozením připravit šanci svým spoluhráčům. Nikdo z nich však kotouč v rohu nedokázal dojet a hraje tak opět tým z Chanty-Mansijsku.
50:13
Zacharčuk vyslal na Brusta dělovou ránu. Přestože měl dostatek času na zamíření, trefil jen střed branky. Hostující gólman tak neměl problém zasáhnout.
49:42
Jugra se natlačila do útoku moc rychle, odpískáno postavení mimo hru.
49:25
Po vyhození puku na střídačku následuje vhazování ve střední třetině.
48:20
Obrovská šance domácího Ak Barsu. Lukojanov a spol. chtěli pravděpodobně skórovat až do prázdné branky, a z jejich velké šance tak nakonec nebylo vůbec nic.
47:19
Hodně divoké tempo úvodu třetí třetiny uklidňuje za vlastní brankou Lukojanov. Diváci viděli v krátkém časovém sledu dvě branky a jednu velkou šanci Kazaně.
46:00
Vrána na druhé straně hledal Brookbanka. Nadějné přečísleni hosté dokázali zastavit.
45:11
Jugra právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! ARŤOM BULJANSKIJ se společně se svým spoluhráčem dostal do přečíslení dva na jednoho. Hostující forvard nevymýšlel složitý pas, ale perfektně vypálil do růžku Garipovovy klece, čímž snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Andrej Čibisov.
44:58
Branka neplatí. Rozhodčí zřejmě foukl do píšťalky ještě před tím, než Hluchov dorazil kotouč do branky.
44:58
Burmistrov nahodil kotouč na Brusta, který ho neudržel ve své výstroji, a tak se Hluchov vydal doklepnout ho za brankovou čáru. Sudí však rozpažil a jede se ještě poradit s kolegou u videa.
44:32
Kašpar si vybruslil do dobré pozice. Z pravého kruhu trefil jen Děnisova, který dokázal kotouč vytěsnit mimo brankoviště.
44:09
Brookbank dokázal kotouč odpravit až za Brusta, čímž ukrojil několik sekund z trestu svého spoluhráče.
43:46
Tokranov míří na trestnou za nedovolené bránění. Přichází tak šance pro hosty snížit v početní převaze.
42:24
Následně však ujel Maxwell, jehož rána Garipova pořádně protáhla.
42:07
Kazaň vstřelila branku!
Pohotová kombinace přináší Kazani již třetí branku! Po střele z modré čáry se k vyraženému puku dostal ALEXANDER BURMISTROV, který neměl z bezprostřední blízkosti problém skórovat. Asistence: Shledon Brookbank.
41:08
Oba celky hrají v plném počtu.
40:49
Vrána nabral na pravé straně kluziště rychlost a dokázal i ohrozit Brusta. Ten zasáhl vyrážečkou.
40:12
Jugra začíná v útoku. První minuta hry ve třetí periodě nám nabídne hru ve čtyřech. Kterému z celků to bude více vyhovovat?
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá perioda nám branku nenabídla, rozhodně však nebyl k vidění nezáživný hokej. Oba celky si vytvořily šance a závěr třetiny dokonce okořenil pěstní souboj, ve kterém zazářil Brookbank. Ten ale skóre neovlivnil, a tak oba týmy míří do kabin již podruhé za stavu 2:0 pro Kazaň. Jugra tak má stále šanci vyrovnat. Povede se jí to ve třetí periodě, kterou obě mužstva začnou ve čtyřech?

Statistiky druhé třetiny:
Střely – 6:7
Trestné minuty – 4:6
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:08
V rohu kluziště se do sebe pustili Sitnikov (JUG) a Brookbank (KZN)! V boxerském souboji byl úspěšnější domácí tvrďák, tresty však oba soupeři dostali stejné. Dvě minuty se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
38:46
Icing Chanty-Mansijku. Hra se přesune před Brusta.
38:37
Domácí v plném počtu.
37:42
Jugra kombinuje před brankářem Ak Barsu. Kazaňská obrana ale své oponenty nepouští do výraznějších šancí, a Garipov má tak o dost lehčí práci.
36:58
Larsen chtěl své spoluhráče nahozením vybídnout k teči. Nikdo jeho prosbu nevyslyšel, a kotouč tak proletěl čistě do lapačky Emila Garipova.
36:37
Brookbank zamíří na trestnou lavici za sekání. Dvě minuty se budou muset domácí bránit ve čtyřech.
35:39
Z ničeho nic se ve velké šanci ocitl Mirnov, když zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře. Namísto nebezpečné střely ale zvolil přihrávku, kterou dokázali hráči Jugry zblokovat.
34:33
Sitnikov se odhodlal ohrozit Garipova. Kazaňský gólman kotouč vyrazil jen přede sebe, naštěstí pro něj dokázali jeho obránci puk odeslat do rohu.
33:17
Lukojanovova formace se pod vedením ruského útočníka natlačila před Brusta. Z jejich počínání nevzniklo žádné nebezpečí, jelikož dobře zasáhli hostující obránci.
32:31
Hra se hodně kouskuje. Vhazování před Brustem se musí už poněkolikáté opakovat.
32:21
Jakov Rylov na modré napřáhl a z první trefil Brusta. Nicméně tento pokus nevypadal vůbec špatně, minimálně razanci měla rána ruského forvarda dostatečnou.
31:55
A znovu.
31:48
Hosté rozehráli jen na icnig. Vhazování před gólmanem Jugry.
31:36
Už to vypadalo, že se Varnakov s Möllerem znovu dostanou do přečíslení dvou proti jednomu. Gorubnov se ale dobře a hlavně rychle vrátil, čímž soupeři šanci vzal.
31:04
Po delší odmlce se kamery v kazaňské hale musely přesunout před brankáře Garipova, kam zamířili hokejisté z Chanty-Mansijsku. Ti dokázali vybojovat jen buly před domácím gólmanem.
29:59
Kazaň je pořád aktivní. Děnisov opět v dobré šanci nedokázal prostřelit Brusta. Jugra může po dlouhé době konečně vystřídat.
29:18
Hosté v plném počtu.
29:03
Velký tlak v podání domácí Kazaně! Obránci Jugry ale obětavě padali do střel, čímž soupeři zabránili ohrozit Brusta. K tomu prošla jediná střela, kterou vyslal Děnisov.
28:02
Na pravé tyči zůstal volný Medvěděv, jenž okamžitě obdržel přihrávku. Střela z první však moc přesná nebyla, jelikož Brust dokázal zasáhnout.
27:36
Kotouč okamžitě po vyhraném buly putuje až ke Garipovovi.
27:18
Tkačjov se vydal odvážně do ofenzivní části kluziště. Do zakončení se však ve velké šanci nedostal, jelikož byl faulován. Želdakov už sedí za katrem (krosček).
26:27
Kazaň hra v početní převaze pořádně nabudila. Brust musel zlikvidovat další pokus Burmistrova.
26:01
Hosté v plném počtu.
25:15
Kazaň v přesilovce hodně tlačí. Škoda, že se ke střele neodhodlal Vrána, jenž byl v dobré pozici. Po následném pasu vypálil nepřesně Medveděv.
24:34
Na vzdálenější tyči zůstal dobře postavený Möller. Švédský snajpr ale neudržel stabilitu, a nemohl zakončit.
24:01
Maxwell fauloval a na dvě minuty oslabuje svůj tým. Dokáže Kazaň využít soupeřova podražení?
23:29
Rylov z modré nahodil a gólman Jugry neudržel střelu ve své výstroji. K dorážce se tlačil Mirnov, kterého ale dobře odstavil jeden z obránců Chanty-Mansijsku.
22:52
Mirnov vyslal nebezpečnou střelu. Brust mávl lapačkou a ránu zastavil.
22:04
Ze zdlouhavé kombinace Jugry nevzešla jediná střela. Kazaňská obrana dobře bruslila a nakonec donutila své soupeře ke ztrátě puku.
21:20
Kazaň musela vyhodit kotouč na icing. Vyčerpaní hokejisté nebudou moci vystřídat.
21:07
Chanty-Mansijsk začíná hodně aktivně. Před brankou se dvakrát snažil skórovat Bortnikov. Garipov v nelehké situaci obstál.
20:18
Druhou periodu zahajuje Kašparova lajna ve vlastní třetině.
20:01
Začala druhá třetina.
Po prvních dvaceti minutách míří do kabin spokojenější domácí borci. Kazaň se může těšit z dvoubrankového vedení, které ji obstarala dvojice Möller – Varnakov. Ti se dvakrát dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které v obou případech skončilo brankou. Ani Jugra, jež byla mírně aktivnější, rozhodně nebyla bez šance, chyběla jí však přesnost v zakončení.

Statistiky první třetiny:
Střely – 11:14
Trestné minuty – 6:0
Další třetina začne přibližně v 17:51.
20:00
První třetina skončila.
19:54
V závěru periody ještě Maxwell prověřil Garipova, ten ale prudký kotouč ve své výstroji udržel.
19:01
Kazaň vstřelila branku!
Varnakov s Möllerem se vydali do přečíslení podruhé v zápase a opět je z toho branka! Tentokrát na sebe zakončení vzal MICHAIL VARNAKOV, jenž se trefil přesně do horní části Brustovy branky. Asistence: Oscar Möller.
18:27
Vrána se snažil vyslat do brejku Möllera. Domácí útočník nedokázal prudkou přihrávku zpracovat a kotouč skončil v rohu kluziště.
17:45
Garipov si lapačkou sáhl pro střelu z levého kruhu. Kotouč vyslaný z hole jednoho z borců Jugry by však mezi tři tyče asi stejně nezamířil. To však nic nemění na tom, že se bude vhazovat před domácím gólmanem.
16:57
Závěr třetiny nabízí opatrnější hokej, tempo hry se lehce zpomalilo. Kazaň kombinuje ve vlastní třetině.
15:55
Vrána vyčkává za brankou, až mu dostřídají spoluhráči. Kazaň se následně pokusí zamířit do útočné třetiny.
15:14
Z dobré pozice pálil Vrána a hned po něm Svitov. Brust si připsal dva úspěšné zásahy a vskutku teď podržel svůj tým.
14:51
Ani jednomu z celků se nedaří usadit se v útočné třetině. K vidění je především hra ve střední třetině.
14:00
Domácí v plném počtu.
13:20
Přesilovky se Jugře daří. Buljanskij ale ani nadvakrát nedokázal přehodit z bezprostřední blízkosti puk přes Garipovovy betony.
12:19
Magogin zůstal mezi kruhy zcela nepokrytý. Z velké šance nakonec nic nebylo, jelikož ruský forvard puk z první netrefil ideálně a domácí klec přestřelil.
12:00
K značné nespokojenosti domácích příznivců je na trestnou lavici odeslán Svitov. Ten si odpyká dvouminutový trest za hru vysokou holí.
11:17
Na ofenzivní výlet se po delší odmlce vydala i domácí Kazaň. Petrovova formace však před Brustem nic nevymyslela.
10:28
Ani po návratu vyloučeného Petrova se domácí výběr nemůže dostat ze soupeřova sevření. Po zásahu ochranné sítě se bude vhazovat ve střední třetině.
09:45
Domácí v plném počtu.
08:58
Larsen měl před sebou poloprázdnou branku. Po ideálním pasu ale nedokázal zpracovat kotouč.
08:24
Puk po vyhození končí až za brankou hostů.
08:07
Kazaňská svatyně je pod palbou! Nadějně pálil Kašpar, proti jehož střele dokázal Garipov zasáhnout betonem.
07:45
Na dvě minuty vyloučen Petrov (držení). Hosté si zahrají v početní převaze.
07:20
Jugra se však tlačí do útoku. Dokáže bleskově vyrovnat?
06:15
Kazaň vstřelila branku!
Perfektní brejk přináší týmu Ak Bars Kazaň vedení! Varnakov ukořistil ve středním pásmu kotouč a spolu s OSCAREM MÖLLEREM se vydal do přečíslení. To zakončil druhý jmenovaný střelou do odkryté části branky. Asistence: Michail Varnakov a Vladimir Denisov.
05:22
Tokranov šikovně nahazoval puk na branku. Jeho úmysl vystihl jeden z domácích borců, jenž dokázal skákavý kotouč tečovat. Brust zasáhl.
04:49
Brookbank svou střelou v jízdě pořádně vylekal hostující obranu. Kotouč se po zásahu Brusta nepříjemně odrazil. Jugra však nebezpečí dokázala zažehnat.
03:38
Magogin v brankovišti způsobil pořádné pozdvižení. Svou aktivitou ale nic nezískal, Zacharčuk drzého protihráče odpravil pryč z pracoviště Emila Garipova.
03:14
Jugra se v útoku moc neohřála. Kotouč už podruhé putuje na opačnou stranu kluziště.
02:11
První kontakt s pukem Garipovovi vůbec nevyšel. Pro kotouč si dojel do prostoru jednoho z kruhů, odkud ho ale vypálil přes hrazení. Pochopitelně následuje menší trest pro domácího brankáře.
01:53
Další snahu o založení útoku přerušil domácím ofsajd.
01:31
V prvních sekundách zápasu jsou aktivnější domácí. Kazaň vlétla do útočné třetiny, nadějnější zakončení však k vidění nebylo.
00:57
Möller se pokusil ohrozit Brusta v brance Jugry. Hostující gólman ale zasahovat nemusel, střela letěla mimo.
00:11
Úvodní buly vyhráli domácí, kteří se také pokusí založit první ofenzivní akci.
00:01
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků se již objevují na ledě. Utkání může za malý okamžik začít!
Úvodní sestavy:

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Zacharčuk, Tokranov, Brookbank, Medveděv, Denisov, Rylov – Möller, Varnakov, Vrána – Brumistrov, Mirnov, Hluchov – Lukojanov, Kolcov, Svitov – Petrov, Tkačjov, Obuchov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gorjačevskich) – Larsen, Valentěnko, Sergejev, Želdakov, Melart, Rjabykin, Adamčuk – Čibisov, Romancev, Jacenko – Kašpar, Lemtjugov, Maxwell – Koroljuk, Brotnikov, Gorubnov – Buljanskij, Magogin, Sitnikov – Kornějev.

Rozhodčí: Oskirko, Čerenkov – Ivanov, Aljošin.
Československá stopa

Petr Vrána (KZN) 1+2
-
Lukáš Kašpar (JUG) 16+15
Jugra Chanty-Mansijsk
To hostující Jugře se vzdaluje i samotný postup do play off. Hokejisté z Chanty-Mansijsku se aktuálně nacházejí na dvanácté příčce Východní konference se ztrátou pěti bodů na pozice, které by jim zajistily postup do bojů o Gagarinův pohár. Na úspěších Jugry se významnou měrou podílí i jeden zástupce českého hokeje. Lukáš Kašpar je dokonce nejproduktivnějším hráčem svého celku.

Posledních pět zápasů:
Lokomotiv – Jugra 5:2
Viťaz – Jugra 2:3p
Viťaz – Jugra 3:4p
Jugra – Neftěchimik 1:5
Jugra – Sibir 2:4
Ak Bars Kazaň
Najít favorita tohoto duelu by nemělo být nic složitého. Domácí na východní část celé ligy shlíží ze samého vrcholku tabulky, a dokonce se mohou pochlubit třemi hráči, kteří se zúčastnili nedělního Zápasu hvězd. Jedením z tria vyvolených byl i Justin Azevedo, tahoun produktivity Ak Bars. Před kratší přestávkou způsobenou právě víkendem hvězdných utkání Kazaň svou formu ale hledala. Z pěti duelů uspěla pouze jednou.

Posledních pět zápasů:
Ak Bars – Metallurg Mg 3:0
Metallurg Mg – Ak Bars 3:1
Ak Bars – Avtomobilist 1:3
Slavat Julajev –Ak Bars 5:3
Avangard – Ak Bars 3:2
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům KHL! Ak Bars Kazaň dnes na svém ledě přivítá Jugru Chanty-Mansijsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud