KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Magnitogorsk - 9. září 2019   16:00

Jekatěrinburg
04:18' A. Garejev (Trjamkin, Obidin) • 34:46' Alexej Vasilevskij (Dawes, Macek) • ' Dawes
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Magnitogorsk
00:36' Rasmussen  (Postma, Mozjakin) • 21:15' Paršin  (N. Kuljomin)
Sergej Beljajev, Ivan Fatejev – Alexander Zacharenkov, Sergej Šeljanin
Uralec Arena

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 16:7
Je konec! Avtomobilist Jekatěrinburg nakonec porazil Metallurg Magnitogorsk 3:2 po samostatných nájezdech.
Magnitogorsk vstoupil do utkání velice dobře a už po třiceti šesti vteřinách se prosadil Rasmussen. Odpověď domácího celku ale na sebe nenechala dlouho čekat a v 5. minutě srovnal Garejev.
I ve druhé periodě se Magnitogorsku podařil vstup do třetiny a ve 22. minutě poslal hosty zpět do vedení Paršin. Ve 35. minutě ale Jekatěrinburg získal druhou přesilovou hru, kterou po pár vteřinách proměnil v branku, kterou vstřelil Vasilevskij.
Třetí dvacetiminutovka nám nenabídla i přes šance žádnou branku a šlo se tak do prodloužení. V tom získal Jekatěrinburg přesilovou hru, ale ani tu nedokázal využít a následovaly tak samostatné nájezdy, které vyhráli domácí 2:1, když rozhodující branku vstřelil Nigel Dawes.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
Samostatné nájezdy začínají.
Jekatěrinburg nedokázal v prodloužení proměnit přesilovou hru v branku a následují tak samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:40'
Tentokrát se už ovšem hostům podařilo vyhodit kotouč a vypadá to, že se dočkáme nájezdů.
64:12'
Po chvíli přišla rána Dawese, ale ta minula branku. Avtomobilist je ve velkém tlaku.
63:53'
Domácí si vytvořili prostor pro střelu, ale ta z levé strany byla zblokována obráncem soupeře.
63:26'
Stejně jako ke konci základní hrací doby, tak i nyní má Jekatěrinburg přesilovou hru a může rozhodnout.
63:07'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., podrážení).
62:37'
Dan Sexton zakončoval takřka do prázdné brány, ale tu po přihrávce od spoluhráče minul!
61:54'
Nyní si připsal zákrok také domácí gólman Kovář, ale zatím jsou oba týmy soustředěné hlavně na obranu.
61:19'
Nigel Dawes se z pravé strany dostal do zakončení, ovšem jeho střela byla vyražená brankářem Košečkinem.
60:58'
Zatím jsme ale nebyli svědky ani jedné střely na bránu a u puku je opět domácí celek.
60:32'
Ovšem následně přišla nepřesná přihrávka a ke kotouči se dostal Magnitogorsk.
60:05'
Úvodní buly vyhrálo domácí mužstvo, které se tak zmocnilo kotouče a snaží se něco vymyslet.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba je u svého konce, ale stále neznáme vítěze tohoto střetnutí, jelikož stav je 2:2. Následuje tak prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:57'
59:52'
Nepřesná přihrávka domácích hatí šance a půjde se do prodloužení.
59:26'
Hostům se podařilo vyhodit puk ze své třetiny a domácím už příliš času na rozhodnutí nezbývá.
59:10'
Nigel Dawes se dostal do zakončení z pravé strany, ale jeho pokus vyrazil brankář Košečkin a posléze se hra přerušila.
58:33'
Domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím si jej pouze přihrávají ze strany na stranu.
58:12'
Jekatěrinburg má velkou šanci rozhodnout tento zápas v základní hrací době, jelikož skoro až do konce bude hrát přesilovou hru.
57:57'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Loktionov – 2 min., hákování).
56:35'
Magnitogorsk přežil toto oslabení bez obdrženého gólu a pomalu to tak vypadá, že se v tomto utkání schyluje do prodloužení.
56:24'
55:34'
Opět si domácí vytvořili příležitost ke střele, ale rána Sextona končí rovněž v moci gólmana Košečkina.
55:10'
Domácí mohou rozhodnout tento zápas v základní hrací době, ale střela Popova z levé stran skončila bezpečně v moci Košečkina.
54:24'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dennis Rasmussen – 2 min., vysoká hůl).
53:49'
Magnitogorsk je poslední minuty směrem dopředu aktivnějším týmem a opět se pokouší něco vymyslet po pravé straně.
52:20'
Po delší době se přerušila hra, když si Kovář poradil se střelou Archipa Několenka. Následuje tak vhazování před bránou Jekatěrinburgu.
51:56'
Přihrávka hostujícího hráče z pravé strany byla razantní a směřovala před bránu, ovšem svého příjemce nenašla.
51:10'
Ovšem následný útok Metallurgu nepřinesl nic nebezpečného a oba týmy se nyní soustředí především na defenzívu.
50:36'
Jekatěrinburg jen nahodil kotouč za bránu svého soupeře a obě mužstva vystřídala své formace.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a stav je stále srovnaný na 2:2.
49:26'
Brooks Macek se přihrávkou snažil najít spoluhráče, ale ten mu odjel, ovšem kotouč se od mantinelu odrazil zpět k domácímu hráči, který z první vypálil na branku, kde byl připraven Vasilij Košečkin.
49:06'
48:39'
Jakub Kovář vůbec nevěděl, kde se nachází puk po střele Mozjakina z pravé strany, ale nakonec jej vylovil mezi betony a Jekatěrinburg toto oslabení přežívá bez újmy.
47:46'
Posléze se hosté nastěhovali do třetiny soupeře, kde přišla střela, která ale trefila protihráče a Avtomobilistu se následně opět podařilo vyhodit kotouč.
47:16'
Poprvé v tomto utkání získal Magnitogorsk přesilovou hru, ovšem krátce po buly se k puku dostali domácí a vyvezli jej ze svého pásma.
47:06'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., držení hole).
46:22'
Avtomobilist se dostal k puku ve svém pásmu, ale směrem dopředu z toho nic nebezpečného nebylo.
45:08'
Geoff Platt měl před sebou místo a tak to z levého kruhu zkusil rovnou na bránu, ale jeho střela letěla pouze do připraveného brankáře Košečkina.
44:34'
Viktor Antipin se snažil dostal ke střele po pravé straně, což se mu povedlo, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
43:35'
43:14'
Jekatěrinburgu se ovšem třetí přesilová hra v tomto zápase příliš nepovedla a je z toho opět ztráta puku, kterého se tak zmocnili hosté a vyhodili jej přes celé kluziště do bezpečí.
42:36'
Další pokus z hole domácího hráče, který ale opět mířil jen vedle brány Metallurgu a následně hosté vyhodili kotouč.
41:55'
Jekatěrinburg drží kotouč v útočném pásmu a posléze přišla střela domácího hráče, která ale minula pravou tyč.
41:35'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., nedovolené bránění).
40:20'
Tak to by bylo něco, kdyby Metallurg dokázal opět vstřelit gól na začátku třetiny! A byl k tomu velice blízko, konkrétně Eric O'Dell, který se snažil prostřelit Kováře, když puk poskakoval v brankovišti, ale domácí brankář předvedl skvělý zákrok!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:41.
Druhá perioda je za námi a stav je rovněž nerozhodný, ovšem tentokrát je to 2:2. I nyní se Magnitogorsku podařil vstup do třetiny a ve 22. minutě poslal hosty zpět do vedení Paršin. Ve 35. minutě ale Jekatěrinburg získal druhou přesilovou hru, kterou po pár vteřinách proměnil v branku, kterou vstřelil Vasilevskij. Metallurg je stále lepším týmem na hrací ploše a v počtu střel na bránu vede 19:12. Třetí třetina tak bude ještě hodně zajímavá a věřme, že dramatická do poslední vteřiny.
40:00'
39:35'
Necelou půl minutu před koncem druhé třetiny je hra přerušená a následuje buly v pásmu domácího celku.
38:36'
Posléze přišla přihrávka před bránu domácích, ale ta nebyla nijak nebezpečná a obrana Jekatěrinburgu dostala kotouč do bezpečí.
37:45'
Magnitogorsk se nyní pokouší něco vymyslet v útočné třetině, ale zatím jen s problémy drží kotouč.
36:51'
Nikita Rožkov číhal na levé tyči na přihrávku, která nakonec přišla, ale český brankář Jakub Kovář byl připraven a chytil kotouč.
35:25'
No a málem šel domácí celek dokonce do vedení, jelikož se Dan Sexton dostal do úniku, ale bekhendovým blafákem nepřekonal Košečkina!
34:46'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Avtomobilist využívá přesilovou hru a máme tak opět srovnáno, tentokrát na 2:2! Dawes přistrčil kotouč ALEXOVI VASILEVSKÉMU, který z první vypálil tvrdou ránu pod horní tyč. Asistence: Nigel Dawes a Brooks Macek.
34:33'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Loktionov – 2 min., krosček).
34:11'
Už to vypadalo, že se domácí hráč procpe středem obrany ke střele, ale obránce Metallurgu skvěle zasáhl a zmocnil se kotouče.
33:33'
Snad po čtyřech minutách je hra přerušená, když se ke střele dostal hráč hostujícího mužstva, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
33:18'
Jekatěrinburg se snaží něco vymyslet v útočném pásmu svého soupeře, ale Magnitogorsk skvěle brání a nepouští domácí to ničeho.
32:36'
Nyní se hraje už dlouho bez přerušení, ovšem bez nějakých šancí, či atraktivních momentů.
31:55'
Stěpan Chripunov využil chyby protihráče a dostal se ke kotouči na levé straně, ale nějaké střely jsme se ani tentokrát nedočkali.
30:32'
Domácí pouze nahodili kotouč blízko k bráně Metallurgu, ovšem následně se jej zmocnili hosté, kteří postupují směrem dopředu.
29:58'
Posléze se Jekatěrinburg dopustil ofsajdu a následuje tak vhazování ve středu hrací plochy.
29:26'
Nyní se Avtomobilist sice dostal dopředu po pravé straně, ale přihrávka před bránu nenašla příjemce.
28:45'
Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje, jelikož se bojuje o puk především ve středu hrací plochy.
27:30'
Srovnat nyní mohl a chtěl Alexandr Kučerjavenko, ale ani jeho rána nepřinesla ovace a Vasilij Košečkin tak zůstal v klidu a bez zásahu.
26:59'
Jevgenij Timkin se dostal do zakončení, ale s tím si poradil Kovář bez problémů.
26:41'
Po chvíli se navíc hostům opět podařilo vysvobodit a to vyhozením puku ze své třetiny.
26:16'
Jekatěrinburg si nyní vytvořil tlak a drží Metallurg v útočném pásmu, ovšem střela z pravé strany minula branku.
25:08'
Nyní byl navíc další útok ze strany domácích odvrácen a kotouč vyhozen z hostující třetiny.
24:06'
Domácí mužstvo se dál pokouší podruhé dobýt svatyni Magnitogorsku, ale hosté jsou ve druhé periodě lepším týmem.
23:08'
Opět se pokoušel Avtomobilist vymyslet něco směrem dopředu, ale kotouč končí pouze v moci gólmana Košečkina.
22:30'
Bekhendová střela domácího hráče z levé strany nenadělala Košečkinovi žádné problémy.
21:15'
Metallurg právě vstřelil branku!
Začátky třetin se Magnitogorsku prostě daří a nyní jdou hosté opět do vedení! Domácí přišlo o puk v útočném pásmu a k němu se tak dostal Kuljomin, který ho okamžitě poslal na volného DENISE PARŠINA, jenž se dostal do samostatného nájezdu, se kterým si poradil a prostřelil Kováře. Asistence: Nikolaj Kuljomin.
20:49'
Geoff Platt ještě stihl kotouč po přihrávce na levé straně a rovnou tak vystřelil, ovšem jeho pokus letěl přesně do připravené lapačky Vasilije Košečkina.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:52.
První dvacetiminutovka je u svého konce a stav je nerozhodný 1:1. Magnitogorsk vstoupil do utkání velice dobře a už po třiceti šesti vteřinách se prosadil Rasmussen. Odpověď domácího celku ale na sebe nenechala dlouho čekat a v 5. minutě srovnal Garejev. Následně byla hra vyrovnaná a ke konci třetiny získal Avtomobilist dokonce přesilovku, kterou ale nevyužil.
20:00'
19:19'
Střela hostujícího hráče ze středu hrací plochy neměla potřebné parametry na vstřelení gólu a Kovář tak puk jen kontroloval očima.
18:40'
18:12'
Následně Jekatěrinburg držel kotouč v útočné třetiny půl minuty, ale po nepřesné přihrávce končí puk jen u brankáře Kováře.
17:49'
Tentokrát už se do puku opřel z levého kruhu Peter Holland, ale Vasilij Košečkin jej nadvakrát dokázal zpacifikovat.
17:39'
Opět se k puku dostali pouze hráči Magnitogorsku, kteří jej vyhodili. Minuta přesilovky je tak u konce a nebyli jsme svědky žádné střely.
17:20'
Hostům se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a začátek oslabení se jim tak daří.
16:40'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., sekání).
16:16'
Tentokrát přišlo ale zakázané uvolnění ze strany Magnitogorsku a gólman Vasilij Košečkin tak bude muset být ve střehu.
15:38'
Hosté jsou zatím aktivnějším celkem směrem dopředu, ale Jekatěrinburg je vzadu momentálně hodně pečlivý a nevidíme tak žádné větší šance.
14:53'
Magnitogorsk se dostal do pásma soupeře po pravé straně, ale následnou přihrávku před bránu vykopl domácí brankář Kovář.
14:08'
Málem to bylo 2:1 pro Jekatěrinburg! Po skvělé akci a přihrávce na levou stranu se domácí hráč Jefim Gurkin ocitl v dobré šanci, ale svou střelu poslal pouze vedle svatyně Metallurgu!
13:22'
Opět je hra přerušená a čeká nás druhá krátká komerční pauza.
12:48'
Ovšem následně přišla chyba domácích, kteří se dopustili zakázaného uvolnění a následuje tak buly před Kovářem.
12:26'
Domácí mužstvo nyní uklidňuje hru a drží puk za svou bránou a čeká na vystřídaní celé formace.
11:51'
Nebezpečná dorážka od brusle hostujícího hráče, který si sjel před bránu a čekal na přihrávku, ovšem puk se po sražené střele spoluhráče odrazila od jeho brusle půl metru vedle levé tyče.
11:22'
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou a po nepovedené střele hostujícího hráče se dopředu dostal kapitán Nigel Dawes, ovšem jeho rána prosvištěla těsně kolem levé tyče.
10:52'
Po následném vhazování před českým brankářem se ke kotouči dostali hráči Jekatěrinburg, ale dlouho se u něj nezdrželi.
10:08'
Nyní už to ale hosté vykombinovali skvěle a ke střele z levého kruhu se dostal Alexej Běreglazov, který ale vystřelil pouze do lapačky připraveného Kováře.
09:22'
Hráči Magnitogorsku nyní obsadili pásmo svého soupeře, ale Avtomobilist nyní dobře brání a Jakub Kovář tak má na rozdíl od začátku zápasu klid.
08:43'
Kotouč skončil pouze mimo hrací plochu a máme tady první krátkou komerční přestávku.
08:13'
Nyní ovšem přišla chyba na straně Metallurgu, který se dopustil pouze zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Vasilije Košečkina.
07:35'
Nakonec se Jekatěrinburgu podařilo ulovit puk na své hole, ale následná akce se domácímu celku nepodařila dle představ.
06:22'
Avtomobilist ale nedokázal vyhodit kotouč ze svého pásma a hosté jej stále drží v rohu kluziště a pokouší se něco vymyslet.
05:44'
Utkání tak zatím rozhodně nenudí a nyní můžeme vidět průnik Pavla Dorofejeva na pravé straně, který ale střelou neskončil.
04:18'
Je srovnáno na 1:1! Trjamkin od vlastní brány přesnou přihrávku našel na polovině soupeře ARŤOMA GAREJEVA, který se posléze s pukem dostal přes modrou čáru a následně prostřelil brankáře Košečkina. Asistence: Nikita Trjamkin a Andrej Obidin.
02:36'
Na začátku zápasu jde vidět hra nahoru dolů a nyní to byl pro změnu Metallurg, který se dostal ke střele, ale i ta minula bránu soupeře.
01:55'
Jekatěrinburg chtěl okamžitě odpovědět, ale zakončení domácího hráče pouze prošlo brankovištěm a skončilo vedle pravé tyče.
00:36'
Magnitogorsk vstupuje do tohoto utkání skvěle a už po třiceti šesti vteřinách jde do vedení! Střelu Paula Postmy od modré excelentně tečoval DENNIS RASMUSSEN a Jakub Kovář byl bez šance. Následně celou situaci ještě zkoumali rozhodčí na videu a posléze gól uznali. Asistence: Paul Postma a Sergej Mozjakin.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Macek, Litovčenko, Dawes (C) – Sexton, Holland, Platt (A) – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Suslov, Chripunov, V. Popov – Mozer.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Postma, Antipin (A), J. Jakovlev, Vereščagin, Běreglazov, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – O'Dell, Rasmussen, Mozjakin (C) – N. Kuljomin (A), Loktionov, Paršin – Timkin, Galuzin, Dorofejev – Rožkov, Několenko, Ljubimov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Ivan Fatejev – Alexander Zacharenkov, Sergej Šeljanin.

Jakub Kovář (JEK)
Metallurg Magnitogorsk

Metallurg Magnitogorsk je ve Východní konferenci aktuálně na 9. příčce se dvěma body a skóre 5:7. Hned v úvodním zápase přivítal doma Petrohrad, kterému podlehl 1:3. Následně si ale zlepšil chuť a před domácími diváky porazil Čerepovec poměrem 4:2. Poslední zápas ale Metallurgu pořádně zhořkl a to, když opět na domácím ledě podlehl Viťazu 0:2.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Avtomobilist Jekatěrinburg se momentálně ve Východní konferenci nachází na 2. místě se šesti body a skóre 11:6. V prvním zápase porazil v domácím prodloužení Čerepovec 3:2 po prodloužení. Ve druhém zápase se opět představil a doma a i tentokrát skončil zápas 3:2, ovšem nyní už v základní hrací době a to proti Viťazu. A v posledním zápase Avtomobilist přivítal velice zvučeného soupeře, kterým je Petrohrad. Jekatěrinburg mu ale nedal šanci a zvítězil 5:2.
V dnešním utkání KHL se proti sobě utkají týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Metallurg Magnitogorsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě Jekatěrinburgu, kde ovšem Magnitogorsk dokázal vyhrát 3:2. Dnes se bude opět bojovat v Uralec aréně, která nabídne kapacitu pro 5 570 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.