KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Čerepovec - 22. září 2020   16:00

Čerepovec
Podjapolskij (Šugajev) – Lalonde (A), Kudako, Vittasmäki, Provolněv, M. Chabarov, Adamčuk, Rogov – J. Morozov, Vicharev (A), A. Garejev – Liška, Abdul, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – Kazakov, Trubačjov (C), Kara – A. Alexejev.

Vhazování – 33:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec nabídlo jedinou branku, o kterou se necelých sedm minut před koncem zápasu postaral hostující Garejev. Poslední perioda jednoznačně navázala na obě předchozí, ani tentokráte jsme nesledovali zrovna pohlednou podívanou, nicméně směrem dopředu byl o něco nebezpečnější Čeljabinsk. Ten ovšem zapomněl na zakončujícího Garejeva, který se tak stal hrdinou tohoto zápasu. Dva body tak putují na konto celku Severstalu!
59:39'
Puk plachtil do domácí branky, nakonec se zastavil pouze o tyčku!
59:11'
Domácí jsou v šesti!
57:26'
Dlouhá kombinace domácích zatím nepřináší nic moc nebezpečného. Navíc do rozehrávky vložil hokejku Morozov, kterému se povedlo dotlačit puk do bezpečí.
56:34'
Jeden z hostujících hráčů předvedl hraniční zákrok u hrazení, přičemž se Traktor dožadoval dalšího vyloučení. To nepřichází, mezitím Lalonde vyhodil kotouč.
55:48'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Vicharev – 2 min., vysoká hůl).
55:34'
Z hodně velké vzdálenosti nahazoval kotouč obránce Pilut, který trefil pouze Kalinina do zad. Od tohoto spoluhráče se puk odrazil na zem, kde číhal pozorný brankář.
55:12'
Na vhazování byl úspěšnější Byvalcev, kterému se povedlo na buly přetlačit Lišku. Najednou se domácí dostali k tlaku, avšak Podjapolskij už delší dobu čeká na zákrok.
54:08'
Na řadu přichází poslední komerční přestávka tohoto zápasu, která se Traktoru hodí. Hlavní lodivod dává taktické pokyny, to samé se děje na hostující střídačce.
53:23'
Čeljabinsk to bude mít nyní nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu nezbývá zrovna moc času, výsledek se ale dá v klidu úplně otočit.
52:33'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme první zásah, do vedení se dostává Čerepovec, který byl v posledních minutách pod mírným tlakem! Domácí obrana si totiž nedokázala pokrýt ARŤOMA GAREJEVA, který se zjevil sám před brankářem Fedotovem. Jeho rána zápěstím navíc velice přesně směřovala pod horní konstrukci branky.
Asistence: Andrej Alexejev.
52:15'
Nyní byl k vidění celkem dlouhý souboj o kotouč za brankou Čerepovce. Nakonec byl nejúspěšnější domácí Äberg, který okamžitě u modré čáry hledal obránce Manuchova.
51:36'
Ani Byvalcev se daleko s pukem nedostal, u mantinelu čelil hned dvojici protihráčů. Sledujeme hodně nezáživnou pasáž, která nenabízí vůbec nic zajímavého.
50:23'
Sedlák přišel u levého hrazení o kotouč, jenomže soupeř se nedostal ani za opačnou modrou čáru. První formace domácích zůstává na ledě, o rozehrávku se stará Bailen.
49:34'
Čerepovec to v krátkém časovém sledu zkoušel dalším nahozením od modré čáry, avšak to nedoletělo ani k Fedotovovi. Domácí tak zakládají rychlý protiútok.
48:12'
Zničehonic se k mezikruží dostal Polygalov, jehož ránu zápěstím dokázal jeden z protihráčů srazil vedle branky. Čeljabinsk pořádně zabral, soupeř má problémy.
47:02'
Kodola měl kolem sebe celkem dost prostoru, což se snažil využít k zakončení švihem pod břevno. Fedotov zasahoval maskou, sudí nechávají pokračovat ve hře.
46:20'
Na dlouhou hůl to měl hostující Kodola, který se raději s pukem vrátil zpět. Posléze se mu nepovedlo překonat dvojici protihráčů, Čeljabinsk je nyní aktivnější.
45:11'
Do zajímavé střelecké pozice si sjel domácí obránce Manuchov, který to zkoušel skrytým zakončením ke vzdálenější konstrukci, kde ovšem Podjapolskij zakročil.
44:10'
Rychlý přechod do útočného pásma předvedla druhá formace Čeljabinsku, jenomže k ohrožení brankáře Podjapolskiho opět nedošlo. Následovalo další přerušení.
43:08'
Jeden z hostujících hráčů zkoušel vypálit ze značného úhlu a zdálo se, že jeho rána skončila na bližší tyči. Čerepovci není v tomto utkání moc přáno!
42:20'
Traktor vstoupil do třetí třetiny hodně aktivně, tentokráte byla jedna z nahrávek ztečována mimo hrací plochu. Vhazovat se však bude opět před brankářem Podjapolskim.
41:03'
Přes všechny čáry vyhazoval kotouč Lalonde, což znamenalo zakázané uvolnění. Znovu tak vhazovalo před brankářem Podjapolskim, úspěšnější byl ale Vicharev.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do vlastního pásma, odkud se o rozehrávku pokoušel obránce Karpuchin.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám rovněž nepřinesla ani jeden přesný zásah, stav je tak i nadále bezbrankový. Tato perioda tak trochu navázala na tu předchozí, i tentokráte jsme sledovali, ve kterém měl navrch hostující celek. Ten při své největší šanci trefil pouze horní konstrukci branky Traktoru. Při hře pět na pět se domácím moc nedařilo, Podjapolskij tak neměl zrovna moc práce.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Severstal nesehrál předchozí přesilovou hru vůbec špatně, jenomže tomu chyběla přesnost střel. Hned dva tvrdé pokusy vypustil Vovčenko, který pokaždé trefil hrazení.
37:22'
Z ideální pozice tvrdě zakončoval Vicharev, jehož pokus orazítkoval pouze zadní mantinel. Domácím se následně povedlo odpálit puk, Čerepovec tak musí zpět.
36:47'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., hákování).
36:22'
S defenzivní činností vypomohl také Polygalov, kterému se povedlo odehrát puk směrem do středního pásma, kde se sudím ztratil z dohledu. Je tu další přerušení.
35:32'
Oddechový čas pro domácí.
35:32'
Až nyní se domácím povedlo osvobodit se, avšak pouze za cenu zakázaného uvolnění. Unavená formace tak vystřídat nemůže, vhazovat se bude před Fedotovem.
34:15'
Hraje se necelé čtyři minuty bez přerušení, domácí jsou stále pod menším tlakem. Fedotov čeká delší dobu na zákrok, Čerepovec ale pracuje v nebezpečné vzdálenosti.
33:36'
Celkem dlouho kroužil s pukem na hokejce hostující Kapustin, kterému se povedlo v tandemu najít Abdula. Čeljabinsk ale výborně střeží prostor před svým brankovištěm.
32:19'
Sám na branku mohl ujíždět Petunin, jenomže nahrávka byla příliš prudká. Hostující útočník se přesto k puku dostal jako první, o zakázané uvolnění se tedy nejednalo.
31:22'
Sám na sebe to zkoušel vzít domácí Kosov, který se nejprve vydal k pravému kruhu, kde nakonec nezkoušel vypálit. Místo toho nahrával k modré na volného Piluta.
30:00'
Hezká souhra Čerepovce už, už vypadala na první branku, jenomže střela od Trubačjova se nakonec snesla na horní konstrukci. Čeljabinsk má obrovské štěstí!
29:13'
Úvodní branku mohl mít na svědomí hostující Alexejev, který z pravého kruhu dělovkou trefil pouze brankáře do výstroje. Tlak Severstalu každou minutou sílí...
28:13'
Hosté se dostali k velkému tlaku, který nakonec přinesl nahození z hokejky Lalonde. Fedotov měl naprosto čistý výhled, poté se v brankovišti strhla menší strkanice.
27:22'
Čerepovec zhruba minutu obléhal pásmo soupeře, avšak k žádné vyložené šanci to nevedlo. Nepříliš dobře to navíc provedl Avcin, který pouze odpálil za cenu ztráty kotouče.
26:45'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
26:13'
Mnohem lépe si počínal Kodola, na kterého domácí obrana tak trochu zapomněla. Zakončení zápěstím z mezikruží směřovalo vedlo, Fedotov tak nezasahoval.
25:15'
Ani tentokráte se první lajna domácích příliš nezdržela s pukem na hokejkách. Následně z druhé vlny sjížděl hostující Kudako, který prudkou střelou minul branku.
24:08'
První zákrok druhé třetiny si připsal domácí Fedotov, který v poklidu reagoval proti nahození z hokejky Vovčenka. Oba celky následně mohly vystřídat.
23:23'
Posléze se snažil kotouč vydolovat zpět Avcin, avšak proti přesile protihráčů byl naprosto bez šance. Poté se otevřel prostor před Kosovem, který ovšem nevypálil.
22:08'
Severstalu se povedlo kroužit v pásmu soupeře, kde jsme sledovali trpělivou kombinaci. U hrazení si patřičně důrazně počínal domácí kapitán Kalinin, který ovšem vyhodil za cenu icingu.
21:04'
Kus práce odvedl také Sedlák, který dokonce pomohl s bráněním útočné akce soupeře. Jeho formace se následně dostala na druhou stranu, kde pálil nad Hyka.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se posléze pokoušel dostat do útočného pásma, jenomže z toho bylo postavení mimo hru.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou podívanou, jenž nabídla celkem dost zajímavých šancí, avšak ani jeden z celků se nedokázal střelecky prosadit. Traktor měl dokonce k dispozici krátkou dvojnásobnou přesilovou hru, avšak to bylo pro domácí spíše utrpení. Směrem dopředu byl víceméně aktivnější soupeř, který na Fedotova zatím recept nenašel.
20:00'
19:11'
Již nám běží poslední minuta první třetiny, ani v tuto chvíli to na změnu skóre nevypadá. Čeljabinsk se směrem dopředu probral, jenomže naráží na pozornou obranu.
17:23'
Severstalu se nepovedlo kloudným způsobem založit útočnou akci, rozehrávající Rogov zahrál za cenu zakázaného uvolnění. Čeljabinsk tak vybojoval útočné pásmo.
16:02'
Po zhruba pětiminutové pasáži bez přerušení přichází na řadu další komerční přestávka. Po ní se hra vrátí před Fedotova, který tak musí být i nadále ve střehu.
15:13'
Hraje se celkem dlouhou dobu bez přerušení, u puku jsou i nadále hostující hráči. Ty krouží kolem brankáře Fedotova, avšak k žádnému zakončení zatím nedošlo.
14:09'
Hezkým způsobem to u levého kruhu udělal Kodola, který se stahovačkou uvolnil kolem bránícího protihráče, avšak poté se mu nepovedlo vypálit na Fedotova.
13:01'
Hezkou zadovku vyprodukoval Kravcov, kterému se u zadní tyče povedlo najít volného Hyku, jenž byl natolik překvapen, že v solidní šanci vůbec nevypálil.
12:25'
Čeljabinsk se kostrbatou akcí přeci jenom dostal do útočného pásma, kde jsme sledovali boj o touš u hrazení. Nakonec byl úspěšnější Provolněv, který vyhodil.
11:07'
Severstal je v posledních minutách skutečně o poznání aktivnější. Po další hezké souhře si do střelecké pozice sjel Kodola, který ovšem mířil pouze do výstroje.
10:24'
U červené čáry se ve vzduchu povedlo rukou zakročit Byvalcevovi, posléze hrál soupeř. U pravého kruhu měl napřaženo Petunin, který trefil pravý beton Fedotova.
09:08'
Další práce pro domácího brankáře Fedotova, který raději schoval puk pod sebe. Čerepovec se před malým momentem dostal k tlaku, na první trefu stále čekáme.
08:12'
Ani Čerepovci se předchozí přesilová hra zrovna moc nepovedla, soupeř dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodil přes všechny čáry. U puku tak je Lalonde.
07:02'
Na modré čáře měl napřaženo Bailen, který ovšem pálil přímo doprostřed branky. Podjapolskij měl naprosto čistý výhled a puk raději schoval do své výstroje.
06:10'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Kravcov – 2 min., sekání).
05:20'
Domácím se krátká dvojnásobná přesilová hra zrovna moc nepovedla, naopak hostující obranná trojice si počínal na jedničku. Nyní pro změnu vyhodil Chabarov.
04:12'
Severstal se v oslabení dostal do samostatného úniku, který měl na svědomí Kapustin. Jeho rána měla směřovat nad beton, s čímž Fedotov počítal.
03:52'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Petunin – 2 min., hákování).
03:02'
Traktoru se povedlo uspět na důležitém vhazování, načež jsme sledovali kombinaci. Tu ovšem dokázal narušit hostující Vicharev, který dokonce v oslabení zaútočil.
02:17'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., nedovolené bránění).
02:17'
Sledovali jsme úvodní střelecký pokus, o který se postaral hostující Provolněv. Jeho nahození Fedotov vyrazil pouze před sebe, odkud z úhlu dorážel forvard Kapustin.
01:06'
Domácí to zkoušeli nahozením k zadnímu hrazení, kam jako první přispěchal hostující zadák Lalonde. Jeho rozehrávka křížem putovala daleko od hole Garejeva.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se okamžitě vydal do vlastního pásma. Tam Čeljabinsk velice vzorně napadal rozehrávku.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Bailen (A), Karpuchin, Manuchov, Pilut, Jasinskij, Ogurcov, Kirpičnikov, Jevenko – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Äberg, Byvalcev, Kalinin (C) – Kosov, Polygalov, Avcin – A. Lazarev, Šarov, Osnovin.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Lalonde (A), Kudako, Vittasmäki, Provolněv, M. Chabarov, Adamčuk, Rogov – J. Morozov, Vicharev (A), A. Garejev – Liška, Abdul, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – Kazakov, Trubačjov (C), Kara.

Rozhodčí: Kulakov, Frano – Gorděnko, Sysujev.

Roman Will (CLJ)
Lukáš Sedlák (CLJ)
Tomáš Hyka (CLJ)
Adam Liška (CER)
Severstal Čerepovec

Na opačné straně stojí Čerepovec, který si v úvodu letošního ročníku vede hodně podobně. Severstal má sice za sebou pouhých pět duelů, avšak i z nich dokázal vykřesat úctyhodných sedm bodů, díky kterým okupuje šestou pozici západní konference. Čerepovec tak má na svém kontě tři výhry a dvě porážky, přičemž ta poslední přišla až v prodloužení v zápase proti Viťazu. Čerepovec však na tuto prohru dal rychle zapomenout, neboť se mu povedlo uspět na ledové ploše Novgorodu. Tam v závěru duelu dokázal srovnat výsledek, načež si druhý plusový bod vystřelil v prodloužení.
Traktor Čeljabinsk

Hokejisté Čeljabinsku prožívají celkem povedený nástup do letošního ligového ročníku, z celkových sedmi duelů se jim povedlo nasbírat sympatických devět bodů, což stačí na průběžnou šestou pozici východní konference. Přitom Traktor nepředvedl nic světoborného, co se týče úvodních zápasů. Až v posledních dnech se herně zlepšil, což mu přineslo sérii tří výher v řadě. Čeljabinsku se totiž nejprve povedlo porazit moskevský Spartak, načež si v dalším venkovním duelu vyšlápl na devátý Viťaz. Další úspěšný duel přišel v souboji s trápícím se Chabarovskem, který padl vysoko 0:5.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné odpoledne! KHL pokračuje úterními zápasy, v jednom z nich se utkají i Traktor Čeljabinsk a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.