KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Petrohrad - 14. listopadu 2020   15:00

Čerepovec
Čerepovec
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Petrohrad
Petrohrad
08:05' Kuzmenko  (Antipin, Fantenberg) • 25:36' M. Aaltonen  (Kuzmenko, Antipin)
Čerepovec
Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo
Ledovyj dvorec, Čerepovec
1 516 diváků
Petrohrad

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 1 516 diváků.
Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.
Statistiky

Střely na branku: 39:31
Zásahy brankářů: 29:39
Vyhraná vhazování: 21:25
Hity: 9:5
Trestné minuty: 4:4
Je dobojováno. Poslední třetina přinesla takticky vedený hokej, zejména ze strany Petrohradu. Hosté se nikam netlačili a dobrou obranou narušovali rozehru soupeře. Pokud už se hráči Severstalu dostali do zakončení, tak byl v brance skvělý Hellberg, který udržel čistý štít a velkou měrou se podepsal pod výhru SKA 2:0.
59:57'
Petrohradští vyhodili puk přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění a ještě jedno vhazování před Hellbergem.
59:44'
Střela od modré, Hellberg toho moc neviděl, nicméně svým dobrým postavením zvládl puk srazit.
59:12'
Vovčenko tlačil puk na brankoviště, hosté jeho pokus zvládli dostat k mantinelu.
58:34'
Vladislav Podjapolskij zůstal na střídačce, začíná power-play Severstalu!
58:34'
Domácí si berou oddechový čas.
58:15'
Už osm minut se nepřerušovala hra, tahle třetina se hraje v opravdu rychlém tempu.
57:34'
Přes obránce vystřelil Marčenko, jeho švih zlehka zacinkal na tyčku Podjapolského branky.
56:43'
Čerepovci schází i více klidu v koncovce, i šance z dobrých pozic končí nepřesně.
55:13'
Další výpad hostů, Podjapolskij se musel na brankové čáře hodně mrskat, aby puk vyrazil.
54:24'
Na pravé straně dostal trochu prostoru hostující Ketov, z úhlu ale nedokázal najít mezírku, kudy by procedil puk za brankovou čáru.
53:54'
Další dlouhá pasáž bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
52:48'
Hosté potřebovali vystřídat, tak Aaltonen pouze nahodil puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a rychle zamířil na lavičku.
51:59'
Švec-Rogovoj zakončoval na levé straně, rána z první skončila na brankáři Severstalu.
51:19'
Je to teď hodně taktická bitva, obrany si dávají velký pozor.
50:08'
Po vhazování v pásmu Petrohradu přišel rychlý švih, Hellberg zaznamenal parádní zákrok lapačkou.
49:18'
Chabarov neuspěl po akci pravou stranou, byl zastaven u Hellbergovy tyčky.
48:34'
Už skoro šest minut se hraje bez přerušení, v zajímavé šanci byl Petunin. Jenže netrefil puk podle svých představ...
47:59'
Nápor Severstalu lehce narůstá, stále však platí, že to obrana hostů zvládá krotit.
46:16'
Obrovský závar před brankovištěm Petrohradu, v největší šanci byl Kapustin, mířil na Hellbergovu lapačku, ten dokázal zakročit.
45:28'
Převážně se hraje ve středním pásmu, velkých šancí je málo. Tohle více vyhovuje hostům.
44:32'
Středem mezi dvěma obránci se protahoval Arťom Švec-Rogovoj a v pádu i zakončil. Podjapolskij vyrazil.
43:48'
Petrohrad drží domácí tým na uzdě, napadá rozehrávku a nepouští tak Severstal do akce.
42:51'
Prudká rána z levé strany, Hellberg si lehce povyjel a bombu z dálky zvládl pokrýt.
41:59'
Kombinace Kapustina s Matuškinem vedla pouze k nahození puku do pásma Petrohradu, hosté už vyráží do protiakce.
41:19'
Na druhé straně se obdobně vedlo Nättinenovi, ani on si prostor pro střelu nenašel a o puk přišel.
40:55'
Zleva se do útočného pásma dostal Aaltonen, kličkami se ale neuvolnil a nezakončil.

Hity: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a Petrohrad má zase o něco blíže k výhře a třem bodům. I v této dvacetiminutovce padl jeden gól, když se ve 26. minutě dostal k přihrávce zpoza branky Kuzmenko a Miro Aaltonen protlačil puk za Podjapolského. Čerepovci nelze upřít snaha s nepříznivým výsledkem něco udělat, obrana SKA v čele s brankářem Hellbergem je ale stále stoprocentní. Stav po druhé části utkání je 0:2.
40:00'
39:31'
Pěkná a rychlá akce na levou stranu, kde měl napřaženo Morozov. Podjapolskij se stačil přemístit a vyrazil.
38:43'
Aaltonen přihrával zleva na střed, následná střela z mezikruží byla sražena mimo Podjapolského branku.
37:35'
Petrohrad se ubránil, Fantenberg skočil na led a hraje se pět na pět.
37:18'
Od modré čáry vystřelil Provolněv, Hellberg reagoval lehce opožděně, přesto si připsal další úspěšný zákrok.
36:10'
Střela z levého kruhu, Hellberg byl připraven a přilepený u své tyčky srazil puk do rohu.
35:35'
Po krátkém náporu Severstalu se hosté dopustili faulu na Vichareva a dvě minuty za krosček dostal Oscar Fantenberg.
34:17'
Už se zase hraje na opačné straně ledové plochy, hosté si hledají cestičku ke střele.
33:05'
Švih kousek od modré čáry, Hellberg měl dobrý výhled a situaci si tak pohlídal.
32:39'
Denis Vicharev se sám pustil do útoku, proti přesile však v útočném pásmu neměl moc šancí. A také se vůbec nedostal do zakončení.
31:41'
Hráči SKA utahují smyčku a i nadále ohrožují Podjapolského. Petrohrad je teď jasně lepším celkem.
30:31'
O přihrávku na levý kruh si hokejkou řekl Aaltonen, jeho švih zvládl Podjapolskij skrýt v lapačce.
29:50'
Hosté krouží v útočném pásmu, kombinuje a to se publiku moc nelíbí. Z tribun se nese poměrně silný pískot.
29:01'
Teď byl Aaltonen v roli nahrávače, hledal Kuzmenka, ten byl u levého kruhu zastaven vracející se obranou.
28:33'
Petrohrad nyní hraje v poklidu, nikam se nežene, hlavně držet puk co nejdál od Hellberga.
27:45'
Geraskinovi se povedlo protlačit puk na Kapustina, ten ale zblízka nezvedl bekhendem puk a Hellberga nepřekonal.
26:59'
Čerepovec to nechce nechat být jen tak, a ihned se cpou před Hellberga.
25:36'
Petrohrad právě vstřelil branku!
A je to o dvě branky. Hosté se usadili v útočném pásmu, zpoza branky přihrával Kuzmenko, před brankovištěm se nejlépe zorientoval MIRO AALTONEN a dokázal protlačit puk za brankovou čáru – 0:2. Asistence: Andrej Kuzmenko, Viktor Antipin.
25:10'
Na druhé straně se po rychlé akce dostali hosté do přečíslení a zakončení si vzal na starost Podkolzin. Jeho švih byl gólmanem sražen mimo ledovou plochu.
24:14'
O mnoho lépe si vedl Náttinen, zprava si najel do kruhu a mířil pod horní tyčku. Hellberg vyrazil ramenem.
23:47'
Nepřesné nahození domácích od modré čáry, puk skončil v rohu.
22:50'
Úvod druhé třetiny se nese v o hodně opatrnějším duchu, čekáme na první střelu.
21:39'
Neuspěl ani Aaltonen, byl nekompromisně zastaven u levého mantinelu.
20:57'
Středem se pokoušel o průnik hostující Vey, jeho úsilí skončilo na modré útočné čáře.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která přinesla svižný hokej. Severstal si v úvodu dokázal vytvářet možnosti, měl i přesilovku, jenže stačil jeden brejk a bylo vše jinak. Do úniku pravou stranou se dostal Andrej Kuzmenko a švihem na bližší tyč otevřel skóre tohoto utkání. Byl to také jediný úspěch v první části zápasu a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:49'
Vovčenko nahazoval od levého mantinelu na případné zakončení, u Hellbergovy pravé tyčky zakročila obrana SKA.
19:00'
Od modré čáry vystřelil Chabarov a jeho pokus prošel přes chumel hráčů až k Hellbergovi a ten si připsal zatím nejobtížnější zákrok.
18:42'
Hostům nevyšla rozehrávka podle představ, je z toho zakázané uvolnění.
18:09'
Po delší době se do akce dostali i domácí, Jakovlev kombinoval s Kudakem, Hellberg ale může zatím zůstat v klidu.
17:22'
Bekhendové nahození prolétlo kolem brankoy domácích, Petrohrad vytrvale tlačí.
16:35'
Po nenápadné akci z rohu kluziště se hosté dostali před brankoviště a byl z toho další menší závar. Podjapolskij odolal.
15:45'
Čerepovec je v plném počtu, domácí zvládli i druhé oslabení.
15:37'
Z pravého kruhu tvrdě zakončil golfákem Ožiganov, pouze ale do chráničů Vladislava Podjapolského.
14:27'
Nahození od modré čáry, Podjapolskij si puk našel a srazil jej na svou pravou stranu. Tam švihem zakončoval Vey, a gólman Severstalu definitivně přerušil hru.
13:45'
Ne ale dlouho, neboť rozhodčí viděli faul Alexandera Petunina a ten dostal dvě minuty za vysokou hůl.
13:39'
Je to tak, hraje se opět v plném počtu.
13:33'
Puk letí do středního pásma, tohle už domácí tým zvládne bez pohromy v oslabení.
13:23'
Zmatky a závar před brankovištěm Severstalu, Podjapolskij dokázal odolat pokusům Marčenka a Veye!
12:18'
S přesilovkou mají zatím problém i hosté, prakticky se ještě nedostali k pořádnému zakončení.
11:39'
Další vyloučení, nyní na straně Čerepovce. Dvě minuty za hákování dostal David Dumbadze.
11:29'
Jakovlev se pokoušel o průnik do hloubi pásma Petrohradu, skončil ale pouze v rohu.
10:34'
SKA Petrohrad je v plném počtu, Fantenberg naskočil na ledovou plochu.
10:19'
A znova. Tahle přesilovka Severstalu moc nejde.
09:51'
Hosté vyhodili z pásma, Čerepovec začíná až prakticky od Podjapolského.
09:04'
Do šaten odešel hostující Jevgenij Timkin, počkejme si, zda to bude trvalého rázu, či se po chvilce vrátí na střídačku,
08:34'
Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahrají domácí hokejisté. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Oscar Fantenberg.
08:05'
No a protiútok skončil gólem! Na pravé straně dostal spoustu prostoru ANDREJ KUZMENKO, dokázal toho využít a prudkým švihem o bližší tyčku překonal Podjapolského – 0:1. Asistence: Viktor Antipin, Oscar Fantenberg.
07:59'
Oscar Fantenberg udržel na zádech Geraskina a SKA jde do protiútoku.
07:08'
Lalonde se pokusil o rychlý protiútok, vše ale skončilo u levého mantinelu, aniž by alespoň vystřelil.
06:41'
Nahození od pravého mantinelu si Podjapolskij pohlídal a puk odpálil na opačnou stranu.
05:51'
Chusnutdinov se zprava prohnal do útočného pásma, pokoušel se poté přihrát mezi kruhy, to už mu ale obrana Čerepovce vyhmátla.
04:54'
Výsledkem byla střela zápěstím v podání Chabarova, Hellberg si připsal jistý zákrok.
04:44'
Pokus o vysunutí středem pohořel na obraně Severstalu, už se zase hraje na opačnou stranu.
03:51'
Po náporu v obraném pásmu je tu přerušení hry, puk vyletěl ven z ledové plochy.
03:16'
Hned dvě tvrdé rány vyslal Antipin, ta z levého kruhu byla zablokovaná, tu z pravého musel betonem vyrážet Podjapolskij.
02:41'
Střela z levého kruhu prolétla vedle pravé tyčky domácí branky, Podjapolskij zasahovat nemusel.
01:59'
Už se ale hraje před Podjapolským, ofenzíva Petrohradu na něj zkouší posílat puky z dálky.
00:55'
Od úvodu sledujeme rychlý hokej, v útočném pásmu operují domácí hráči.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Adamčuk, M. Chabarov, Lalonde (A), Matuškin, Kudako, Karimov – Vicharev (C), A. Garejev, J. Morozov – Jo. Nättinen, Vovčenko, Petunin – Kapustin, Geraskin (A), Guslistov – J. Jakovlev, A. Alexejev, Dumbadze.

SKA Petrohrad: Hellberg (Askarov) – Chafizullin, Galeňuk, Ožiganov, Fantenberg, Antipin, Tokranov, Kirsanov – Podkolzin, Vey (A), K. Marčenko – Švec-Rogovoj, M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, Timkin (A) – Chusnutdinov, Ivan Morozov, Tkačjov – Trenin.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání v aréně Ledovyj dvorec začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Adam Liška (SEV) 5 (2+3)
Lídři kanadského bodování

Vladimir Tkačjov 18 (7+11)
Linden Vey 18 (2+16)
Andrej Kuzmenko 15 (6+9)
SKA Petrohrad

Hosté jsou na tom v Západní konferenci lépe, na druhém místě mají 31 bodů a jsou osm bodů za vedoucím CSKA. Petrohradu se vydařila poslední dva zápasy, oba v arénách soupeřů, nejprve mužstvo vyhrálo 4:1 v Helsinkách proti Jokeritu a naposledy na ledě Viťazu drtivých 8:1. O góly se v tomto duelu spravedlivě podělili Aaltonen, Bengtsson, Ožiganov, Galeňjuk, Tokranov, Podkolzin, Morozov a Kemppainen.

Severstal Čerepovec

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Západní konference, když zatím vybojoval 27 bodů. Mužstvo v poslední době předvádí výkony jako na houpačce, výhru střídá porážka. V posledním utkání platila ta lepší varianta, když si Severstal odvezl z ledu Dynama Moskva dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Dynamo dvakrát vedlo, jenže Provolněv a Geraskin zvládli srovnat a v nájezdech rozhodl o prémiovém bodu Adamčuk.

Spartak Moskva – Čerepovec 3:4
Čerepovec – Viťaz 0:3
Čerepovec – Jokerit 5:2
Čerepovec – Nur-Sultan 1:3
Dynamo Moskva – Čerepovec 2:3 sn
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.