KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Čerepovec - 8. října 2020   11:00

Chabarovsk
Chabarovsk
17:04' A. Kuzněcov (Korjagin, S. Těreščenko) • 58:15' Kamalov (T. Zohorna) • 59:50' Pjanov

Využití přesilovek 0/3 – 1/5.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Chabarovsku, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Severstal ale vstoupil do třetí třetiny velice aktivně, díky čemuž si vysloužil vyrovnání. Čerepovec navíc krátce před koncem třetí třetiny měl k dispozici přesilovou hru, kterou se mu nepovedlo zužitkovat, což bylo osudné. Téměř záhy se Amur dostal zpět do vedení, načež o malý moment později pečetil vítězství zásahem do prázdné branky.
59:50'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Je tu definitivní tečka za dnešním zápasem! Zhruba u červené čáry se totiž ke kotouči dostal VALENTIN PJANOV, kterému se bez větších problémů povedlo trefit odkrytou hostující branku.
Bez asistence.
59:40'
Severstal je v šesti!
59:20'
Sledujeme poslední minutu třetí třetiny, Severstal to i nadále zkouší se Šostakem v poli.
58:15'
Branka platí!
58:15'
Znovu jde do akce video, dost možná se jednalo o hru vysokou holí.
58:15'
Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny jdou domácí hráči do vedení! Na modré čáře měl napřaženo NIKITA KAMALOV. Jeho pokus směřoval přesně pod horní tyč, nicméně to dost možná vypadalo na teč v podání Hynka Zohorny. Zatím je za střelce branky považován právě Kamalov.
Asistence: Tomáš Zohorna.
58:10'
Čerepovec se nadechl k obrovskému náporu, který nakonec brankou neskončil. Nejblíže k ní měl Kapustin, kterému se nepovedlo najít místečko mezi betony.
57:22'
Oddechový čas pro hosty.
56:17'
Liška se rovněž chtěl zapsat mezi střelce, jenomže jeho pokus byl sražen pouze do ochranné sítě. Čerepovec pokračuje v aktivitě, vhazuje se v útočném pásmu.
55:44'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., podrážení).
55:11'
Snadná práce pro brankáře Šostaka, který si poradil s nahozením z velké vzdálenosti. Po delší době zákrok pro běloruského brankáře, jenž raději přerušil hru.
54:26'
Na modré čáře číhal hostující Provolněv, který se štěstím procedil nahrávku na Jakovleva. Ten dokonce od pravého kruhu vypálil, avšak pouze do betonu.
53:30'
Domácí Těreščenko měl při rozehrávce nečekané problémy, nakonec se mu nepovedlo poslat puk do středního pásma. Místo toho našel pouze hokejku soupeře.
52:59'
Oddechový čas pro domácí.
52:08'
Amur měl velké štěstí, puk se totiž odrazil od jednoho z hráčů kousek vedle domácí branky. Langhamer by možná i tak stačil zakročit.
51:21'
Severstal skutečně v poslední periodě přidal na aktivitě, v těchto momentech je aktivnějším týmem. Langhamer měl další práci, zároveň je tu poslední komerční přestávka.
50:06'
Kodola to vzal sám na sebe, nicméně se mu nakonec nepovedlo přes pevnou obranu Chabarovsku zakončit. Puk zůstal pod Langhamerem, který přerušil hru.
49:18'
Hraje se více než tři minuty bez přerušení. Amur opět navštívil pásmo soupeře, kde ovšem nic moc nevymyslel. Šostak delší dobu čeká na nějaký zákrok.
48:21'
V posledních minutách sledujeme celkem dost nepřesností, ta další přišla ze strany Severstalu. K puku se tak dostal Vladislav Ušenin, který rozehrál o mantinel.
47:26'
Za vlastní brankou čekal na své spoluhráče domácí Těreščenko, který nakonec přenechal do jízdy na Polunina. Ten se vydal vstříc hostující smečce hráčů.
46:08'
Nevšední moment mimo dění na hrací ploše. Sledovali jsme totiž pohled kamer na jednu z roztleskávaček. To není ale vše, její partner ji totiž požádal o ruku. Dobrý, ne?
45:12'
Vstup do třetí třetiny tak bylo lepší v podání Čerepovce, který se díky zvýšené aktivitě nakonec dočkal vyrovnávací branky. Nyní sledujeme komerční přestávku.
44:28'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Avšak přeci jenom tu máme využitou přesilovou hru Severstalu! Velký kus práce odvedl za brankou Petunin, který signalizoval nahrávku k levému kruhu, avšak domácí obranu zaskočil nabídkou do předbrankového prostoru, kde ukázkově zakončil mimo dosah brankáře DANIIL VOVČENKO.
Asistence: Vladislav Kodola, Alexandr Petunin.
44:10'
Na červené čáře se navíc povedlo do rozehrávky vložit hokejku Jakupovovi, který nasbíral další cenné vteřinky. Severstal se zatím nedostal k žádnému zakončení.
43:23'
Geraskinova formace se usadila v pásmu soupeře, kde domácí dobře napadali rozehrávku. Nakonec se puk povedlo vybojovat Korjaginovi, který ihned vyhodil do bezpečí.
42:50'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., podrážení).
42:08'
Chabarovsk má v úvodu třetí třetiny obrovské problémy s napadající smečkou protihráčů. Přesto se do útočného pásma dostal Butuzov, který neuspěl s kličkou.
41:14'
Sledovali jsme celkem hraniční zákrok v podání Severstalu, avšak tentokráte se vylučovat nebude. Těreščenko navíc nerozehrál nejlépe, byl z toho pouze icing.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro Čerepovec, který se okamžitě dostal do pásma soupeře. Tam od modré čáry pálil Lalonde, který minul branku.
40:01'
Je za námi druhá perioda, která tak trochu navázala na tu první. Chabarovk byl směrem dopředu o poznání nebezpečnější, během druhé třetiny se dostal snad do tří samostatných úniků, avšak ani jeden neskončil druhou brankou. Čerepovec mohl paradoxně srovnat krok, což se mu také povedlo, avšak branka neplatila kvůli hře vysokou holí. Stále tak platí, že jsme viděli jedinou branku, kterou vsítil domácí Alexandr Kuzněcov.
40:00'
39:12'
Sledujeme poslední minutu druhé třetiny. Chabarovsk se opět nadechl k náporu, jenomže druhou branku se mu nedaří vsítit. Severstal se v posledních vteřinách pouze brání.
37:11'
Nepovedené střídání domácích mělo za důsledek ohrožení branky Langhamera. Po přesné kombinaci totiž zakončoval Chabarov, který mířil pouze do hrudníku.
36:20'
Rasskazov nahrával na modrou čáru na Zimina, který se ještě snažil obelstít napadajícího protihráče, což se mu nepovedlo. Severstal tak podnikl protiútok.
35:15'
Amur pořádně přidal na aktivitě, tentokráte se daleko s pukem nedostal Butuzov. Šostak si přesto připsal další práci, a sice pro zakončení od Vladislava Ušenina.
34:25'
Na led se dostaly druhá formace, přičemž navrch měla ta domácí. Tomáš Zohorna nahrál na svého útočného kolegu Jakupova, který prověřil připravenost Šostaka.
33:17'
Menší závar před brankářem Šostakem, který raději přerušil hru. Následuje druhá komerční přestávka prostřední periody, znovu se bude vhazovat v pásmu Čerepovce.
32:17'
Obrana Amuru darovala Kodolovi hodně prostoru, který pálil pouze do připraveného betonu. Pozor si nedala ani defenzíva Severstalu, která zaspala při bránění Vladislava Ušenina, jenž v úniku mířil nad.
31:26'
V oslabení se po levém křídle prohnal až ke střele domácí Polunin, jehož slaboučké zakončení skončilo na připraveném Šostakovovi. Severstal ihned otáčí hru.
30:27'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Hynek Zohorna – 2 min., hákování).
30:12'
Téměř vzápětí uhánělo sám na Šostaka domácí Jakupov, který to neprovedl nejlépe. Brankáře sice poslal na druhou stranu, avšak poté narazil do betonu.
29:30'
To jsou věci! Hostující Morozov dokonalou tečí zaskočil Langhamera, což znamenalo vyrovnávací branku. Sudí se ovšem jeli podívat k videu, podle kterého usoudili, že Morozov zahrál vysokou holí.
29:11'
Ze strany Severstalu je to stále bez výraznější šance. To se pokoušel změnit kapitán Vicharev, který si od mantinelu nabruslil k pravému kruhu, odkud mířil do lapačky.
28:25'
V rychlostním souboji se povedlo uspět hostujícímu Kapustinovi, který se vymanil kolem protihráče, načež přihrávkou podél hrazení oslovil volného Provolněva.
27:44'
Čerepovec se na delší dobu usadil v pásmu soupeře, kde jsme sledovali nebezpečný nástřel od modré čáry. Langhamer zřejmě nezasahoval, poté byl hraničně poslán k zemi jeden z domácích.
26:13'
Při dalším střeleckém pokusu Amuru to dokonce vypadalo na nastřelení brankové konstrukce. Následně domácí nerozehráli přesně, byl z toho pouze icing.
25:25'
Za vlastní branku se vydal obránce Těreščenko, který si poté ke spolupráci vybral Korjagina. Ten zavezl kotouč zpět před Šostaka, domácí zatím stále kombinují.
24:07'
V krátkém časovém sledu další zákrok pro brankáře Šostaka, kterému kotouč sice vypadl před sebe, avšak poté ho dokázal včas přikrýt vlastní lapačkou.
23:24'
Chabarovsk uspěl na důležitém vhazování, načež jsme sledovali kombinaci v pásmu soupeře. Nakonec si do střelecké pozice sjel Tomáš Zohorna, který ale neuspěl.
22:46'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., nedovolené bránění).
22:10'
Nahrávka měla směřovat do jízdy na domácího Geraskina, který ovšem na prudkou nabídku nedosáhl. Chabarovsk se daleko nedostal, ke kotouči se podral Kara.
21:17'
V krátkém časovém sledu hned tři přerušení, v posledním případě se jednalo o postavení mimo hru v podání Chabarovsku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitě nastěhoval do pásma soupeře. Tam se k zakončení ale Golubev nedostal.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec nabídla jedinou branku, a sice v samotném závěru. Směrem dopředu byl ale více nebezpečný Chabarovsk, který několikrát pořádně zaměstnal brankáře Šostaka, jenž měl zejména v úvodu plné ruce práce. Čerepovci se nepovedenou pasáž povedlo přečkat, sám si poté vyzkoušel hned dvě přesilové hry, avšak na brankáře Langhamera nakonec nedokázal najít recept. Chabarovsk se střelecky prosadil až ke konci periody.
20:00'
18:44'
Langhamer nejprve reflexivně zakročil proti střele od pravého kruhu, poté se do jeho brankoviště natlačil další z hráčů, avšak mu nedotlačil do branky.
17:04'
Tak to byla hodně šťastná branka v podání Chabarovsku! Po vhazování se totiž chopil kotouče ALEXANDR KUZNĚCOV, který ho spíše jen nahazoval na brankáře Šostaka. Běloruskému brankáři ovšem propadl kotouč pod rukou přesně za brankovou čáru, domácí se tak dostávají do kýženého vedení.
Asistence: Gleb Korjagin, Sergej Těreščenko.
16:57'
Vypadalo to na vyloučení pro domácí celek, sudím se totiž nezdál počet hráčů na ledové ploše. Po krátké konzultaci se vylučovat nebude, vhazuje se před Langhamerem.
16:18'
Ani jednomu z mužstev se přesilové hry vůbec nedaří. Amur se musel pro kotouč vracet až za vlastní branku, následně zakládal útočnou akci český obránce Jordán.
15:20'
Až po uplynutí trestu zakončoval z dobré pozice Morozov, který ovšem úplně minul domácí svatyni. Puk se lehce otřel o ochrannou síť, hra je tedy přerušena.
14:32'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., hákování).
14:15'
Nicméně ani druhá přesilová hra neskončila kýženou brankou. Chabarovsk předvádí směrem dozadu velice dobrý výkon, nyní pro změnu vyhodil touš Tomáš Zohorna.
13:17'
Severstalu se nepovedlo využít krátkou přesilovku pět na tři. Během ní si Langhamer připsal jeden složitý zákrok, nakonec se mu povedlo zakročit levým betonem.
12:22'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Sergej Těreščenko – 2 min., hákování).
12:18'
Čerepovci se první přesilová hra absolutně nedaří, za celou dobu se zatím nedostal k žádnému zakončení. Domácí čtveřici se naopak povedlo snad čtyřikrát vyhodit kotouč.
11:22'
Na vhazování se ovšem povedlo uspět Chabarovsku, který ihned odpálil kotouč daleko na druhou stranu. Tam s rozehrávkou vypomohl také brankář Šostak.
10:43'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., nedovolené bránění).
10:12'
Severstal nyní velice dobře napadal rozehrávku soupeře, díky čemuž se dostal zpět ke kotouči. Vzápětí nepřesně nahrával také Pjanov, který nedokázal najít Rasskazova.
09:33'
Lalonde vyvezl kotouč za červenou čáru, načež se mu bekhendovou nahrávkou povedlo oslovit Polunina, který pouze přeposlal podél hrazení. Čerepovec se k ničemu nebezpečnému nedostal. Naopak na druhé straně musel Šostak reagovat na dorážku od Gorškova.
08:05'
Čerepovec musel trochu uklidnit hru, následná útočná akce nakonec skončila v pásmu soupeře. Tam operoval Morozov, který nabíjel na modrou čáru Lalondemu.
07:10'
Chabarovsk to zkoušel útočným manévrem po pravém křídle, nahození se ovšem sneslo pouze do lapačky připraveného Šostaka, který znovu pozastavil hru.
06:48'
K dorážce se již připravoval domácí Jakupov, kterému nakonec kotouč ujel daleko od hokejky. Brankář Šostak i tentokráte odolal, následně oba celky vystřídaly.
05:12'
K odraženému kotouči se jako první dostal Vjačeslav Ušenin, který ho ovšem poslal vysoko nad branku. Šostak má plné ruce práce, zatím drží čisté konto.
04:05'
K mezikruží si sjel domácí Jakupov, kterého hostující obrana nedokázala zachytit. Přesto se mu nepovedlo zamířit přesně, puk totiž poslal vedle branky.
03:21'
Hostující Šostak si připsal další zákrok, tentokráte musel zasahovat pravým betonem. Chabarovsk vstoupil do zápasu hodně aktivně, naopak Severstal se spíše hledá.
02:01'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kirill Adamčuk – 2 min., nedovolené bránění).
01:14'
Úvodní střelecký pokus tohoto zápasu měl na svědomí Polunin, který si to přes pravé křídlo nabruslil až před Šostaka, na kterého nevyzrál střelou bekhendem.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který poté odpálil kotouč do útočného pásma. Tam se ho zmocnil Jordán, jenž rozehrál na Golubeva.
00:01'

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Korjagin, S. Těreščenko, Jordán (C), V. Vasiljev, Kamalov, Turbin, Zimin – Polunin, Golubev, V. Butuzov – T. Zohorna (A), Jakupov, H. Zohorna – Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin, Gorškov – A. Kuzněcov, Rasskazov, Pjanov.

Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – Kudako, Lalonde (A), Vittasmäki, Provolněv, Adamčuk, M. Chabarov, Karimov – J. Morozov, Liška, Roberts Bukarts – Geraskin (C), J. Jakovlev, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko (A) – A. Alexejev, Kara, Vicharev.

Rozhodčí: Bukin, Spirin – Golovljov, Savenkov.