KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Chabarovsk - 22. září 2020   18:30

Nižněkamsk
Nižněkamsk
25:36' Chafizov (Grošev, Šarifjanov) • 33:39' Kučerjavenko (Volgin, Porjadin) • 65:00' L. Hudáček
3:2
(0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

3:2 (SN)

Chabarovsk
Chabarovsk
03:44' Polunin  (V. Vasiljev, V. Butuzov) • 13:16' Gizdatullin  (Sergijenko, Fajzullin)

Vhazování – 19:26.
Je konec! Dnešní utkání nakonec nejprve dospělo do prodloužení, načež jsme se přesunuli k samostatným nájezdům. V nich se domácí hned dvakrát dokázali dostat do vedení, jenomže Amur povolal velice zkušeného Jakupova, kterému se hned dvakrát povedlo srovnat. Nakonec plusový bod domácímu celku dokázal vystřelit slovenský útočník Libor Hudáček, který v tomto duelu nebyl moc vidět, avšak i přesto se stává konečným střelcem.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
Autorem vítězné branky je LIBOR HUDÁČEK.
Jakupov se rozjel ke třetímu nájezdu, bekhendovou kličku ale Barulin nezbaštil.
Za domácí se podruhé rozjel Hudáček, který pro změnu pálil ke vzdálenější tyči, kam Langhamer nedosáhl.
Podruhé však na druhé straně uspěl Jakupov, který našel místečko mezi betony brankáře.
Bucajev se s ničím nepáral, naopak místo kličky zkoušel zakončit nad Langhamerovu ruku, což mu vyšlo.
Chajrullin to zkoušel mezi betony, Langhamer však v poklidu odolal.
Pátou sérii načal hostující Ušenin, avšak s pukem sjel do velkého úhlu, což bylo pro Barulina snadné sousto.
Za domácí se pro změnu rozjel Galuzin, který Langhamera zkoušel překvapit střelou mezi betony, což se nepovedlo.
Na druhé stran uspěl také Jakupov, který rovněž uspěl kličkou do bekhendu.
Šiksatdarov nabral rychlost, načež si puk hodil do bekhendu, čímž překvapil Langhamera dokonalým způsobem.
Korjagin to zkoušel forhendovou kličkou, po které ovšem nedokázal trefit domácí branku.
Hudáček to pro změnu zkoušel kličkou do bekhendu, se kterou Langhamer ale počítal.
Neuspěl ani Butuzov, který to zkoušel zakončením nad lapačku, úspěšnější byl ale Barulin.
Za domácí se představil Kučerjavenko, který si rozhýbal Langhamera, avšak poté mířil vysoko nad.
Jako první se k exekuci nájezdu rozjel hostující Polunin, který si na Barulina forhendovou kličkou nepřišel.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:44'
Již nám běží poslední minuta prodloužení, zřejmě půjdeme do nájezdů. Ještě ale nepředbíhejme, domácí hráči totiž vybojovali vhazování před Langhamerem.
63:20'
Další tutovka domácích hráčů! Hudáčkovo napadání nakonec přichystalo stoprocentní šanci pro Osipova, kterému se nepovedlo ideálně trefit kotouč.
62:03'
Chabarovsk si přichystal přečíslení, při kterém měl dobrou šanci zakončující Ušenin. Poté se před brankáře Barulina natlačil Polunin, který rovněž neuspěl.
61:18'
Do další šance si pro změnu sjel Šafigullin, který se snažil najít místečko mezi betony. Langhamer byl i tentokráte pozorný, puk raději podržel ve své výstroji.
60:54'
Před Rantakarim číhala prázdná branka, jenomže finský obránce nedokázal zamířit přesně. Dost možná zakročil Langhamer!
60:10'
Na úvodní vhazování prodloužení byl úspěšnější domácí celek, který dokonce ihned obstaral zakončení. Porjadinovo zakončení z mezikruží minulo branku.
60:01'
Je tomu skutečně tak. Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, půjde se tak do prodloužení!
60:00'
59:24'
Oba celky spíše vyčkávají na prodloužení, proto nesledujeme zrovna akční podívanou. Jeden z posledních útoků ovšem zakládají domácí, moc času ale nemají.
58:11'
Najednou se do samostatného úniku dostal domácí Chafizov, který to zkoušel kličkou do bekhendu, se kterou si Langhamer dokázal fantasticky poradit.
57:36'
Před Barulinem se povedlo nahození zablokovat Osipovovi, který tak nepřipustil žádné další nebezpečí. Oba celky odjely vystřídat, na ledě jsou třetí formace.
56:13'
Ono to skutečně vypadá, že se půjde do prodloužení, oba celky s tím zdá se počítají. Nižněkamsk hodně trápí přechod přes modrou čáru, který se znovu nevyvedl.
55:08'
Barulin tentokráte srazil kotouč pouze k hrazení, kam jako první přispěchal jeho kolega Graborenko, který musel před dotírajícím protihráčem rychle odehrát touš.
54:16'
Trpělivá rozehrávka domácích nakonec vedla přes levé křídlo, kde před modrou čárou dokázal přihrávku zablokovat Vasiljev. Puk se ovšem odrazil Porjadinovi.
53:05'
Chabarovsk se opět celkem v poklidu dostal do útočného pásma, kde se mu tentokráte nepovedlo prověřit brankáře Barulina. Nižněkamsk okamžitě otáčí hru.
52:23'
Při dalším přerušení přichází poslední komerční přestávka tohoto zápasu. Poslední perioda zatím nepřináší nic moc zajímavého, dočkáme se tedy prodloužení?
51:16'
Nabídku před branku zkoušel vyslat hostující Zimin, kterému se málem povedlo najít volného spoluhráče. Nakonec na zadní tyči včas tečoval kotouč Loginov.
50:25'
Chabarovsk je v posledních minutách výrazně aktivnější, z ochozů se dokonce začal ozývat pískot. Mezitím jsme sledovali nahození směřující vedle Barulina.
49:16'
Vypadalo to na postavení mimo hru v podání Amuru, jenomže sudí byli opačného názoru. Předávka tak putovala na hokejku Železkova, který minul vzdálenější šibenici.
48:25'
Celkem chytře to zamýšlel Chajrullin, který se s pukem dostal až k levému kruhu, odkud ještě nahrával zpět do předbrankového prostoru, kde puk odehrál Turbin.
47:05'
Dnešní utkání sleduje 1135 diváků.
46:11'
Domácí brankář Barulin si hravě poradil s nastřeleným kotoučem od levého hrazení. Ten raději ukryl pod sebou, následuje předposlední komerční přestávka.
45:05'
Pouze o hrazení zkoušel rozehrát Bryncev, který to neudělal vůbec dobře. Jeho rozehrávka se totiž proměnila v zakázané uvolnění, třetí formace domácích tak musí zůstat.
44:23'
Podél levého hrazení pro změnu neuspěl ani Polunin, kterému se přesto s vypětím všech sil povedlo odehrát kotouč na druhou stranu, kde se nacházel Loginov.
43:20'
Gizdatullin se nadechl k vyvezení kotouče, avšak tento záměr si rychle rozmyslel. S pukem se vydal do obranného pásma, odkud přesně rozehrál na Fajzullina.
42:06'
To jsou věci! Kamalov chyboval v rozehrávce, zničehonic tak sám před brankářem stál Galuzin, kterému se nepovedlo vymíchat brankáře Langhamera.
41:19'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., hrubost).
41:17'
Nižněkamsk vstoupil do této třetiny hodně aktivně, hned v úvodu se mu povedlo svého soupeře pořádně sevřít. Langhamer však na první zákrok stále čeká.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek. K puku se dostal finský obránce Rantakari, který po přejetí červené čáry nahazoval na druhou stranu.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která pro změnu hrála ve prospěch domácích. Nižněkamsku se totiž povedlo dotáhnout dvoubrankové manko, v tuto chvíli je stav opět nerozhodný. Druhá perioda měla celkem plynulý průběh, hra se moc často nepřerušovala. Směrem dopředu byl výrazně aktivnější právě Neftěchimik, který se po zásluze dočkal vyrovnání. Uvidíme tedy, co nám nabídne poslední perioda.
40:00'
39:30'
Běží nám poslední minuta druhé třetiny, v tomto případě to na žádnou další změnu skóre nevypadá. Chabarovsk nahodil do pásma, aby posléze odjel vystřídat.
37:19'
Třetí lajna domácích pořádně vystrašila brankáře Langhamera. Nejprve to v československém souboji zkoušel Hudáček, po něm neuspěl ani spoluhráč Chajrullin.
36:19'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Otso Rantakari – 2 min., podrážení).
35:12'
Zničehonic uháněl sám na branku jeden z hostujících hráčů, kterého ale zdárně dojížděl Rantakari. Zakončení jsme neviděli, dle sudích v tom nebyl ani faul.
34:26'
Chabarovsk tak přišel o nadějný dvoubrankový náskok, domácím se totiž v průběhu druhé třetiny povedlo srovnat krok. To znamená, že začínáme opět od začátku.
33:39'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Sedmiminutová pasáž bez přerušení hraje ve prospěch domácích! Ti se opět natlačili do pásma soupeře, kde šikovně na teč nahazoval kotouč na branku Volgin. Do jeho nabídky ještě vložil hokejku ALEXANDR KUČERJAVENKO, který Langhamera překvapil změnou směru letu puku k bližší tyči.
Asistence: Alexej Volgin, Pavel Porjadin.
33:09'
Po pravém křídle si to namířil do útočné třetiny domácí Bujcajev, který zkoušel štěstí z poměrně velkého úhlu. Brankář Langhamer nemusel nyní zasahovat.
32:17'
Druhá perioda má zatím plynulý spad, zatím jsme se všehovšudy dočkali pouze dvou přerušení. Nyní se hraje pět minut bez pauzy, Chabarovsk je v pásmu.
31:25'
Hezkým způsobem se Jakupov vymanil kolem protihráče, načež zkoušel zamířit na domácí branku. Barulin byl i tentokráte na svém místě, avšak bez kotouče.
30:00'
Vyrovnání měl na své hokejce Porjadin, který si to přes levý kruh namířil až před brankáře Langhamera, který se zakončením mezi betony počítal.
29:19'
V rychlostním souboji se sice prosadil domácí Šiksatdarov, avšak odražený touš jako první odehrál Těreščenko. Amuru se přesto nepovedlo dostat puk do bezpečí.
28:20'
Chabarovsku se povedlo souvisleji držet kotouč kolem Barulina, avšak domácí obrana nakonec zamezila jakémukoliv nebezpečí. Oba celky tak mohly vystřídat.
27:06'
Barulin měl během posledních minut celkem dost práce, nicméně po dalším přerušení přichází první komerční přestávka druhé periody. Nižněkamsk je díky kontaktní brance zpět v utkání.
26:13'
Nakonec si o nahrávku řekl člen druhé formace Fajzullin, který se napřáhl k parádní bombě. Brankář Barulin se nejen, že přemístil, ale zároveň chytil střelu do lapačky.
25:36'
Domácí se konečně střelecky prosazují! Velký kus práce odvedl Šarifjanov, který bekhendovou nahrávkou našel v předbrankovém prostoru TIMURA CHAFIZOVA, jenž bleskovým zakončením zamířil pod břevno. Langhamer byl v tomto případě naprosto bez šance!
Asistence: Maxim Grošev, Timur Šarifjanov.
25:08'
Barulin si s zakončením od levého mantinelu dokázal poradit, puk se mu navíc holí podařilo rozehrát zpět k hrazení. Chabarovsk se na další dobu usadil v pásmu.
24:11'
Opět se opakovala spolupráce mezi Porjadinem a Kučerjavenkem. Prvně jmenovaný vyslal pas zpoza branky, Kučerjavenko však netrefil kotouč vůbec ideálně.
23:20'
S rozehrávkou tak musel vypomoct brankář Barulin, který rozehrál podél levého hrazení. Posléze se do zakončení tlačil Bryncev, kterého zablokoval protihráč.
22:18'
Na druhé straně se k volnému kotouči dostal Gizdatullin, který zakončoval z těžké pozice bekhendem. Barulin neměl žádnou větší práci, navíc ještě stihl rozehrát včas.
21:15'
Ani první útočná akce Chabarovsku nebyla nejpřesnější, na ledovou plochu naskočily druhé formace. Zničehonic se do šance dostal Kučerjavenko, který ale pálil vedle.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do vlastního pásma. Poté se nepovedlo nejpřesněji rozehrát Rantakarimu.
20:01'
Je za námi první perioda, která nám přinesla celkem překvapivou podívanou. Hned v úvodu se do vedení dostal Chabarovsk, který se ani po této vedoucí brance nenechal nikterak dramaticky zatlačit, naopak si přichystal druhou trefu. Nižněkamsk se v tomto duelu zatím celkem hledá, navíc jeho střelecké pokusy pokaždé narážejí do připraveného Langhamera, který zatím drží ambice svého celku na bodový zisk z tohoto zápasu.
20:00'
19:26'
Hra nám vstoupila do poslední minuty první třetiny. Amur se po delší době dostal na dostřel domácí brance, avšak série soubojů nakonec vyzněla pro Nižněkamsk.
18:26'
Dalším nahozením od modré čáry se pro změnu prezentoval Loginov, který ovšem se svým zakončením narazil do betonu. Chabarovsk se začíná dostávat pod tlak.
17:17'
Další úspěšný zákrok českého brankáře, načež se vhazovalo po jeho pravé ruce. Úspěšnější byl hostující Ušenin, kterému se povedlo dostat touš do bezpečí.
16:36'
Nižněkamsku se přesilová hra vůbec nepovedla. Domácí celek se sice dostal k náporu, jenomže ten nabízel hodně čitelné střely, se kterými si Langhamer poradil.
14:32'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Sergej Těreščenko – 2 min., držení).
14:13'
Rantakari velice přesně rozehrál na Porjadina, který ještě přeposlal puk do jízdy na Kučerjavenka. Posledně jmenovaný ovšem narazil do dobře postaveného soupeře.
13:16'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Zničehonic se hostující celek dostává do vedení o dvě branky! Nástřelem od modré čáry se prezentoval obránce Sergijenko, kterému se povedlo v souboji najít ARTURA GIZDATULLINA. Ten se sice nacházel v těžkém postavení na úspěšnou teč, avšak i přesto se mu dokonalým způsobem povedlo překonat Barulina.
Asistence: Jurij Sergijenko, Danil Fajzullin.
12:12'
S rozehrávkou domácích vypomohl také brankář Barulin, který počkal na příchod druhé formace. Slušnou rychlost nabral Volgin, jenž pro svůj celek vydoloval pásmo.
11:44'
Další útočnou akci pro změnu táhl domácí Loginov, který se sám dostal za červenou čáru, odkud nahazoval do pásma. Nižněkamsk je ovšem rychle bez kotouče.
10:11'
Nižněkamsku se povedlo nasbírat další cenné vteřinky. Poté ovšem hosté zaveleli k útoku, k puku se dostal hostující Turbin, který marně hledal místo mezi betony.
09:53'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valerij Vasiljev – 2 min., podrážení).
09:03'
Parádním způsobem to provedl Butuzov, který se kličkou dostal přes posledního bránícího hráče, avšak tváří v tvář Barulinovi trefil pouze prostředek.
08:10'
Další slušná šance číhala před domácím Hudáčkem, kterému se povedlo nabrat rychlost, avšak z bezpředstřední blízkosti trefil pouze českého brankáře Langhamera.
07:40'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Roman Graborenko – 2+2 min, vysoká hůl).
07:13'
Před malým momentem zkoušel nebezpečně zakončovat domácí Porjadin, avšak ani on nenašel cestičku do hostující branky. Probíhá první komerční přestávka.
06:02'
Tyč zastavila střelu od modré čáry! Nápor Nižněkamsku ještě pokračoval, další rána, tentokráte od pravého kruhu, skončila pro změnu na noze protihráče.
05:12'
Nižněkamsku se povedlo uspět na klíčovém vhazování, což mu přineslo prostor ke kombinaci v útočném pásmu. Za vlastní brankou zabojoval Vasiljev, který bekhendem vyhodil.
04:06'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jurij Sergijenko – 2 min., podrážení).
03:44'
Hned první výraznější šance tohoto zápasu končí brankou! Za volným kotoučem se jako první dostal hostující ALEXANDR POLUNIN, který se natlačil až před brankáře Barulina. Ten nedokázal včas reagovat na střelu do vzdálenější šibenice, Amur tak jde do brzkého vedení o jednu branku.
Asistence: Valerij Vasiljev, Vladimir Butuzov.
03:25'
První přerušení tohoto zápasu, Chabarovsku se totiž nepovedlo kloudným způsobem založit útočnou akci. Kacuba to neudělal nejlépe, hra se vrací před Langhamera.
02:14'
Hodně práce měl domácí Volgin, který měl při snaze o zachycení puku na zádech dotírajícího Gizdatullina. Nižněkamsk tak rozehrál i díky pravému mantinelu.
01:08'
Nižněkamsk se dokázal natlačit k brance soupeře, jenomže tam si důrazným způsobem dokázal pomoct Těreščenko. Mezitím se oba celky rozhodly vystřídat.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal směrem do vlastního pásma, odkud nastřeloval na druhou stranu Loginov.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Loginov (A), Rantakari, Volgin (A), A. Osipov, Bryncev, Graborenko, Puzanov – Porjadin, Kučerjavenko (C), Šafigullin – Bikmullin, Galuzin, Šiksatdarov – Chajrullin, L. Hudáček, Bucajev – Grošev, Šarifjanov, Chafizov – Golubovič.

Amur Chabarovsk: Langhamer (Kiseljov) – S. Těreščenko, V. Vasiljev (C), Turbin, Kamalov, Sergijenko, Ignatovič (A), Zimin – V. Butuzov, A. Kuzněcov, Polunin – Jakupov, Gizdatullin, Fajzullin – Gorškov, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – Kacuba, Železkov, Korjagin.

Rozhodčí: Kočetov, Močalov – Savenkov, Slavikovskij.

Marek Langhamer (CHA)
Libor Hudáček (NIZ)
Amur Chabarovsk

Na opačné straně stojí Chabarovsk, který si v tomto ročníku vede úplně stejně. Amuru totiž pro změnu patří jedenáctá pozice stejné konference, přičemž má na svém kontě dva body. Chabarovsk ale do této chvíle odehrál již osm duelů, hned sedm tak přineslo porážku. Amur si jediné vítězství připsal díky výhře proti trápící se Rize, jenž na ledě soupeře prohrála výsledkem 1:2. Amur se touto výhrou chtěl nakopnout k lepším výkonům, avšak v minulém kole přišla již sedmá porážka z osmi duelů. Chabarovsk totiž vůbec nezvládl duel proti Čeljabinsku, který si s chutí zastřílel a zvítězil vysokým výsledkem 5:0.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hokejisté Nižněkamsku se po šesti odehraných zápasech nacházejí na desáté pozici východní konference, přičemž se jim do této chvíle povedlo nasbírat pouhé dva body. Domácí celek tohoto zápasu logicky naplno bodoval pouze v jediném duelu, bylo tomu tak v souboji proti Viťazu, který nakonec na ledové ploše soupeře prohrál výsledkem 3:4. Nižněkamsk si v minulém kole připsal pátou ligovou porážku v této sezoně, souboj s vedoucím Omskem nakonec skončil vítězstvím Avangardu, kterému se povedlo těsně vyhrát 2:1, díky čemu si upevnil vedoucí pozici celé konference.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný podvečer! KHL pokračuje úterním zápasy, v jednom z nich se utkají i Neftěchimik Nižněkamsk a Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.